» »

T-2 Amino

T-2 Amino

Shark100 ::

Zanima me če se Amino vmesnik s TVjem poveže le s Scart, HDMI oz. antenskim kablom? Preko česa pa gre zvok?
Shark

OmegaBlue ::

Preko scart, optični izhod itak ne dela ;) To se gre o 110 modelu.. kakšni so 130 nevem.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

NavadniNimda ::

Na Amino-110 dela S/P-DIF izhod popolnoma v redu, tudi kar nekaj kanalov je na DD 5.1 in DTS. In seveda tudi večino, če ne vsi, filmi na VoD.

Shark100 ::

Mene zanima preko česa gre zvok na amimotu 110? Če je treba kakšne činče ali kaj ker jaz imam na TVju samo scart priklop in me zanima če je to dovolj?
Shark

NavadniNimda ::

Da, Scart je dovolj za stereo zvok.

kzendra ::

Men ni uspelo dobiti zvok preko S/P-DIF izhoda...
S/P-DIF je priklopljen na DVD player, DVD pa TV sta povezana na scart...
Ali je potrebno kaj posebnega nastaviti na aminotu?

krneki ::

Sicer ne vem kakšen DVD player imaš, ampak SPDIF more iti iz Aminota v DD dekoder, ki je ponavadi v receiverju. Meni ni bilo potrebno nič nastavljati na Aminto.

kzendra ::

Philips HTS3357 hišni kino...

zavajon ::

Moje vprašanje sicer ne spada v "Omrežja in internet", ampak da ne bi odpiral nove teme:

Torej, staršem sem kupil nov TV, da je šel lahko stari CRT počivat.
Imajo T-2 IPTV z Amino 110 na optiki.

Priklopil sem TV na STB s scartom, prižgal TV in groza: slika kockasta, ne na vseh programih enako, a vendarle zame porazno. OK, sem si rekel, morda sem jaz malo razvajen, ker sem na kablu in tisti slogan s T-2 web strani "Kristalna slika velikih dimenzij" ni treba jemati preveč resno.
Nato pa problem s formatom slike. Katerikoli format sem izbral na TV, nikjer prav: ali manjka velik del slike (recimo kompletni spodnji del s podnapisi), ali je slika razširjena, edino na 4:3 je slika OK, ampak čemu potem 16:9 TV? Pri POP TV je slika na straneh odrezana ne glede na to, kateri format izberem, vključno z 4:3. Od logota se vidi samo 'p.tv'. Pa ima ta TV precej formatov za izbrati, recimo več kot moja Sony Bravia. Izgleda, kot da T-2 vse programe pretvarja v 4:3, kar se mi zdi v teh časih malo verjetno. Sploh pa, ker ljudje po forumih tako hvalijo tale T-2 IPTV.

So morda kakšne nastavitve na Aminotu? Sem iskal, a nisem našel ničesar.
Bi bilo bolje, če bi povezal z antenskim kablom?
Bi bilo kaj drugače, če bi nabavil tisti Motorola STB, ki ga ponujajo v HD paketu (če je sploh možno brez menjave paketa)?
Se da to kako drugače urediti?

Vem, da se da nastavljati format in višino slike sproti glede na posnetek, ampak moji starši so precej stari in nevešči tehnologije, v veselje jim je bilo že to, da sem zmapiral Amino daljinec tako, da lahko z njim vklapljajo TV in ne potrebujejo obeh.

asm ::

greš na možnosti naprave -> format slike -> in daš 16:9 nespremenjeno razmerje, na TV-ju daš na auto. To bi moralo delat

Drugače, pa če je tv nižjega razreda, je pričakovat le zmazek na SD signalu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asm ()

zavajon ::

Hvala.

A je ta nastavitev na Aminotu? Bi rekel, da.
Sprašujem, ker zdaj nisem pri njih (nimajo interneta), pa ne morem trenutno poskusit.

Tv (Philips 26PFL3405H) je sicer majhen, 26", a ni ravno neki šrot po specifikacijah.
Ima resolucijo 1366 x 768, starši v svojih leta niso preveč zahtevni glede tega, nimajo več HD oči, niti Blu-Raya ;)

asm ::

ja, na aminotu moraš nastavit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15642119 (19058) cevlj
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122525 (46725) Looooooka
»

Vprašanje v zvezi s T2 trojčkom

Oddelek: Omrežja in internet
91160 (961) Trinitron
»

Amino T2 scart --> RCA ali S-VIDEO

Oddelek: Omrežja in internet
103421 (2838) Putimir
»

T2 Amino in SPDIF izhod

Oddelek: Zvok in slika
202266 (1769) NavadniNimda

Več podobnih tem