» »

U-TORRENT

U-TORRENT

RobyCom ::

Zanima me kako izklopiš v programu, ( u-torrent) da ne seje torrentov.In to da enkrat naštimaš in velja pol za vse torrente.Vem da lahko torrentu omejiš hitrost sm to vsakmu posebaj kar pa ni preveč dobra rešitev.
LEP POZDRAV

Klemzz ::

in kaj te mot pr sejanju?

zee ::

če nastaviš, da uporabi celoten UL, je lahko sejanje problem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

steev ::

Tega se ne da naredit.

>:D
:|

boych ::

U-torrent ima možnost schedulerja, kjer lahko nastaviš UL/DL. Tukaj lahko omejiš UL oz. ga daš na 0, kar pa ni ravno fer do drugih.:\
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

bluefish ::

če ga daš na 0 bo seedal z max hitrostjo UL.

Marsovec ::

Če to narediš ni pošteno do drugih!
Tilen Brglez

boych ::

@blueFish

Maš prav 0=unlimited.:|
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Keyser Soze ::

OK, pač.. Ličiji so in ličiji bodo bili.=D

Načeloma se da skupen upload uTorrenta omejiti. Daš pač omejitev na 1 kB in si "zmagal". Kar posledično pomeni, da si za vse ostale sosejalce "pička". Samo to tebe ne moti.:P

P.S.: Sam imam UL omejen na 20kB ker imam ADSL. In potem pač počakam, da je ratio vsaj 1. Razen če dobim v "roke" kakšen podn od filetka (nedelujoč program, zanič filmski klip ali kaj podobnega). Takrat simpl zbrišem torrent+file in to je to, pa je U/D ratio manjši od 0,01. "I am a bitch, i know. Bite me.":D
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

John Abruzzi ::

jst mam upload omejen na 100 kB/s (da glih normalno brskam po intrnetu)

zee ::

še pred nekaj meseci sem imel obe vrednosti nastavljene na 0 in sem povsem mirno zraven surfal in poslušal internetni radio...po selitvi je vse drugače :-(( pa vedno sem ULjal do razmerja >2 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Izi ::

Pri torrent omrežjih in programih je na srečo download omejen z uploadom, kar pomeni, če imaš nizek upload, bo nizek tudi download. Kar je edino pravična stvar >:D
Nikoli pa ne smeš celotnega uploada nameniti za uploadanje drugim, ker download potrebuje tudi nekaj uploada zase in če ga zmanjka bo download začel padati.
Optimalno je, da naštimaš 80% celotnega uploada za uploadanje drugim in nimaš kaj zgrešiti.

Ker smo večina na xDSL linijah to pomeni nizek upload in vsak lahko uploada samo 5 do 10 osebam naenkrat. Tvoj program mora izbrati izmed nekaj 100 osebkov tistih 5, ki jim bo uploadal in enostavno povedano izbere tiste od katerih dobiva največ, podatkov.
Kar pomeni če si škrt z uploadom, te nobeden izmed ostalih programov ne bo izbral in bo download hudo slab.
Iz istega razloga moraš imeti odprt port za incoming konektanje, da se lahko torrent programi dogovarjajo med seboj in te prednostno izberejo, če si radodaren z uploadom.
Če si z firewallom zapreš port za komunikacijo z drugimi klientie je enako, kot da bi si upload nastavil na 1kb. Download bo zelo zelo slab.

Torej "pička" z torrentom ne moreš biti. Če boš uploadal 80% tvojega celotnega uploada boš za download potreboval par ur in potem lahko zaključiš vse skupaj, če pa boš uploadal z 10% potem pa boš za isto stvar potreboval 1 cel dan za download in na koncu ko pogledaš celotni upload za tiste 2 uri ali pa za 1 cel dan, bo približno enak. Kolićinsko vedno uploadaš približno enako, samo razlika je na kakšno časovno obdobje se to razporedi.
Torej, nič ne bo z goljufanjem :D

Seveda pa tukaj govorimo o downloadanju raznih Linux distribucij in demo iger, da ne bo kakšne pomote :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896472791 (22927) Rias Gremory
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558423112 (6396) Freakylion
»

Uporaba torrent odjemalcev mi zabije linijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
91103 (1020) win64
»

Optika 20/20

Oddelek: Omrežja in internet
143513 (3275) tilenn
»

preracunavanje bandwidtha

Oddelek: Omrežja in internet
7924 (761) pivmik

Več podobnih tem