» »

Optika 20/20

Optika 20/20

Destructor ::

Pozdravljeni,

v torek sem dobil optiko od siola in sicer 20/20. Prvi dan je vse lepo delalo max. hitrost na uTorrent je bla 922kb/s. Naslednji dan, ko sm prižgal računalnik, pa mi je vleklo samo še s 15-30kb/s. Zato sem poklical na siol in jim povedal za kaj gre in tip mi je dal en link za preizkus hitrosti in tam dela vse kot mora.

Mi lahko kdo prosim pove v čem je problem?

AnWar ::

Prvic:"20MB=2000Kb/s priblizno"
Drugic: kateri program uporabljas za torrente?
Tretjic: Glej da je zelo veliko seder-jev, vec jih je bolj bo dl.
[Asus ROG Strix SCAR III]

BluPhenix ::

Zanimivo, da sem imel jaz isti problem. Na speedtest.si je prvi teden vse šibalo kot mora, potem pa sem imel UL le še 13Mb. NAto je prišel od telekoma mož, probal na speedtest.net in tam je vleklo normalno.

Se mi je pa to začelo dogajati, ko so mi usposobili telefon.

Drugače pa ... malo čudno tela tale optika, včasih je bolj neodzivna, kot modemski dostop. T2, kje si :(
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Izi ::

LOL
Ti pa si za hece.
Ni nobenega problema.
Če ti iz SiOL-ovega strežnika vleče z polno hitrostjo je vse vredu.
20 Mbit/s ne boš videl nikoli razen iz namenskih strežnikov v Sloveniji.

Iz ostalega sveta boš pa vlekel samo z tako hitrostjo, kot ti jo bodo omogočali drugi na katere se priklapljaš.
Si pa precejšen optimist, če si mislil, da boš iz torrentov vlekel kar 20 Mb/s :D
A sploh veš kako torrent omrežje deluje? Ti downloadaš toliko, kot ti drugi uploadajo. Ker pa večina nima optike, to pomeni, da imajo precej ubogi upload. Nekateri ga iz nekakšnih sebičnih razlogov še dodatno omejijo pod priporočljivih 80% in ker vsak uploada večim ljudem hkrati je tako, da je povprečen upload iz ene povezave okoli 2 KB/s.
20 Mbit/s = 2,5 MB/s = 2560 KB/s
Kar pomeni, da bi moral vleči neko zadevo kar od približno 1280 ljudi hkrati, da bi lahko zapolnil tvojo 20 Mbit linijo.
Ponavadi pa se iz torrenta, če je vse po sreči, eno zadevo vleče od približno 100 ljudi. Kar pomeni, da iz torrentov vlečeš povprečno okoli 200 KB/s neglede ali imaš 2 Mbit linijo ali 20 Mbit linijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Okapi ::

Izi, očitno nisi še nikoli snemal s kakšnega dobrega (zasebnega) trackerja, ne? Na njih brez problema snemaš z 2000+ KB/s.

O.

AnWar ::

Jst sm DL z 20MB dl (1.8MB/s) to je bil modem ne optika, samo linija je zanic,tako da sm mogu znizat na 10MB (1.1MB).
[Asus ROG Strix SCAR III]

SmeskoSnezak ::

Al pa če boš vlekel od nekoga, ki ma 100/100 optiko =) njammi... =)
@ Pusti soncu v srce... @

Izi ::

Rekel sem povprečno in jasno iz javnih torrent omrežij.
Privat trackerji so izključno samo za warez in kot take je tukaj prepovedano omenjati.
Še vedno pa boš downloadal samo toliko kot ti bodo drugi uploadali.

Jasno se lahko dol vleče brez problema 20 Mbit/s če se skupaj nabere skupina piratov, ki so vsi na optiki.
Ampak tudi pirati imajo pravila, da mora biti ratio na koncu vsaj 1:1 drugače boš takoj letel iz njihove skupine. Če torej nisi na optiki ne profitiraš popolnoma nič, ker boš v neskončnost sejal, da izpolniš normo in časovno ne profitiraš nič.

Gwanaroth ::

Se da, se da.

Javni tracker, T-2 VDSL 20/5.

Lights often keep secret hypnosis..

Izi ::

Vem da se da, moj rekord je 2,3 MB/s.
2,5 MB/s je bolj teorija za 20 Mbit linijo, 2,3 MB/s pa se da doseči ampak je zelo redko.

In to zaradi raznih Gwanarothov, ki dol vlečejo z 2,2 MB/s gor pa samo z ubogih 4,9 KB/s, kljub temu da imajo celotni upload krepko čez 600 KB/s >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Destructor ::

Uporabljam U Torrent sej sm napisal, seederjev je pa dovolj, ravno downloadm neko zadevo in mi je sploh noče downloadat. In verjamem da se da vlečt s tako hitrostjo če ne pa še prej k sm mel slabši net mi ni vlekl tok počas.

HELP

Opa, zdej pa kr vleče z 2MB/s, wtf mi lahk to kdo razloži, a to si torrent kr zmisl kdaj bo vleku in kdaj ne??????

Zgodovina sprememb…

Izi ::

a to si torrent kr zmisl kdaj bo vleku in kdaj ne

Vse gre po strogo določenih pravilih.
Na splošno je tako, da čim hitreje uploadaš tem hitreje boš downloadal.
Na začetku gre vedno počasi, ker še nikomur nisi nič uploadal, tudi tebi nihče noče začeti uploadati, tako da traja ponavadi kakšnih 10 minut preden dosežeš kakšno omembe vredno hitrost.

Zelo pomembno je tudi, da imaš odprt port preko katerega komunicira tvoj torrent client z ostalimi, Spodaj moraš imeti zelen krogec, drugače lahko pozabiš na veliko hitrost.
Pa upload nikakor ne smeš porabiti v celoti, ker ga nekaj potrebuješ za download, zato se upload vedno naštima na 80 % celotnega uploada, tako boš dosegel največjo hitrost.

Destructor ::

Mi lahk poveš kako se to naštima al pa kakšen link ker sem neizobražen glede tega

AnWar ::

Odpri porte,

Nastavitve za µTorrent:

Options/prefernces/Bandeith:
Maximimum Upload (0)
Maximim Download (0)
_____________________________
ce te nastavitve imas ti bodo internetne strani bolj pocasi odpirale,tako da po zelji nastavis.

Number of connections:
200
100
7

Quening
7
7

Enable dht (odvisno katere strani dopusca, da imas to vklopljeno)sicer imam jst skuz izklopljeno.
Limit per bandwith (izklopljeno).

Ce ti bo pisalo v torrentu diskoverloaded100% ko bos DL mi sporoci,se tudi da to postimat.

LP
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

tilenn ::

Na optiki je v 99% ali celo 100% primerov pri prenizki hitrosti razlog kje drugje kot v liniji. Optika dela ali pa ne dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375820 (51431) Tero
»

Telekom optika - hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13228239 (16616) mojster_joni
»

Torrenti v Ubuntu

Oddelek: Omrežja in internet
141482 (1268) Marko69
»

T2 mobilni internet in porti

Oddelek: Omrežja in internet
154098 (3671) nejc85
»

Piratski zaliv z več kot milijon torrentov, 10 milijonov odjemalcev

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
448963 (3842) Relanium

Več podobnih tem