» »

preracunavanje bandwidtha

preracunavanje bandwidtha

revd ::

Zanima me npr. pri 1MB adsl-u - če nekdo downloada z maximalno hitrostjo od tebe(upload), ali vpliva to na tvoj download?Mi lahko kdo malo podrobneje razlozi kako potekajo te zadeve odvisnosti download/upload-a ?
  • spremenil: revd ()

Primoz ::

če imaš zrihtan QoS in pošiljaš ACK paketke mimo vrste... potem upload in download vidno ne vplivata en na drugega.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

DMouse ::

če imaš zrihtan QoS in pošiljaš ACK paketke mimo vrste...
Če bi mel to zrihtan, potem bi bil verjetno že seznanjen o zadevi in ne bi tega spraševal na forumu :P.
In še odgovor na prvo vprašanje: ja, vpliva. Zato je najbolje (npr. v ftp serverju) nastaviti, da uploada z 90% končne hitrosti...

revd ::

ja ok nekak sm ze sam dojel da dejansko vpliva :)) mi lahk kdo bl podrobno razlozi?

pivmik ::

če hoče tvoj računalnik DOWNLOADAT more konstantno pošiljat strežniku neke paketke ki povejo strežniku naj pošlje podatke na tvoj IP naslov.
Ti paketki gredo iz tvojega računalnika v internet zato se uploadajo.
Prav tako uploadaš razne datoteke z FTP programom ali pa eMule/BitTorrent....
Ker pa uploadanje s temi programi zabasa celo tvojo upload kapaciteto morajo tisti majhni paketki čakat vrsto za relativno ogromno količino podatkov ki jih ti programi bašejo skozi tvoj upload.
Zato pride do uplošasnitve downloada. Strežnik od katerega hočeš downloadat misli da ti nimaš tako hitre povezave/hitrega downloada.

V windowsih priporočam noro dober programček NetLimiter, ki univerzalno poljubno limitira UPLoad za vsak program posebej ali za celoten upload ali tudi download. Poleg tega pa ima superiorno statistiko prenešnih podatkov.
www.netlimiter.com



Primoz: raje kot dejansko pomagat gremo se raje delat pametne!
LP, Gregor GRE^

Gandalfar ::

PicNiK: zakaj? Odgovoril je na zastavljeno vprasanje. Povedal je da vpliva in za bonboncek se kako resit ta problem.

Kaj te zdaj moti?

SkIDiver ::

Glede na zastavljeno vprašanje je odgovoril za moje pojme dost strokovno. Men je blo prec jasno, da model ne ve kako gre z download/upload.

pivmik ::

Gandalfar: Preberi besedo DEJANSKO še enkrat.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visok ping

Oddelek: Omrežja in internet
172351 (1907) BlazP
»

VDSL, simetričnost, full duplex,...

Oddelek: Omrežja in internet
113121 (2481) Hux
»

Kabelski internet - je to normalno?

Oddelek: Omrežja in internet
221718 (1284) xenon74
»

vpliv eMule na bandwidth ostalih uporabnikov routerja

Oddelek: Omrežja in internet
131594 (1392) 2nemesis
»

ADSL, hitrost DL pade zaradi ULja

Oddelek: Omrežja in internet
101789 (1573) pivmik

Več podobnih tem