» »

Zakaj počasnost pri povečanem video oknu?

Zakaj počasnost pri povečanem video oknu?

HyperKiller ::

Okej, gre za eno (za moje razmere:)) ) starejšo 600Mhz kišto, na kateri naj bi se dalo gledat filme.
V winampu mi film "šteka" - nizek FPS če ni na velikosti 100%. Gre sigrurno za nezmogljiv hardware, ali je možno da je kodek "neposrečen"? Kajti v Media playerju dela ok (razen da se tut ne da gledat filma lepo, ker je tako kičast program).

Sprejemam dve vrsti odgovorov:
-Razloga ali rešitve problema in
-Predloge za player ki ga uporabljate.
Hvala!:)

Urc ::

Probi z VLC playerjem.
Drugače pa kolk rama maš, pa kiro grafo?
Lp

caveman ::

Ali pa MPlayer
http://www.mplayerhq.hu/design7/dload.h...

po mojih izkušnjah je hitrejši od VLC-ja, pa tudi veliko hitreje se zažene in preskakuje po posnetku.

marvin42 ::

premalo zmogljiv računalnik... z drugimi playerji nekaj pridobiš, ampak na 600Mhz predvajanje ne bo nikoli gladko. Zdaj se bo oglasil kdo, ki bo rekel "pa jaz sem gledal filme na Celeronu 300"... Ja, si gledal, ampak to je bilo x let nazaj, s čisto drugimi kodeki in framerate-i.
Mostly Harmless

M@73Y ::

pozdrav. js na stari mašini PIII 500MHz, 256MB ram, 64MB GF4MX440 lahko gledam divx, xvid, in DVDfilme brez problema. imam pa divx6 kodek. JE PA RES da če imaš preveč kodekov se med seboj stepejo in filmi štekajo. na tvojem hardwaru bi moral gledati filme brez problema. svetujem da odstraniš vse kodeke in instaliraš le divx6 kodek.
Lp. matej
..jump into psytrance tunnel..

bluefish ::

bla, bla, DivX 6

če boš že odstranjeval in nameščal kodeke, namesti ffdshow in ac3 kodeka in ti bo predvajalo vse filme, ne glede na kodek.

podtalje ::

- poizkusi drug kodek (ffdsho, divx5, divx6, xvid, 3vix)
- v kodeku Izklopi ves postprocessing
- nastavi prioriteto procesa na "Above normal"

SasoS ::

Media Player Classic :)

HyperKiller ::

Rama mam prilično za ta proc, recimo 265Mb, grafična pa je mislim da ATIjev rage2 (4Mb rama) ker je pač edina ki jo imam z s-video izhodom.

Čudi me le, da šteka samo ko mora spreminjati velikost. Bom poizkusil s naštetimi kodeki, verjetno tudi z drugimi playerji. Poročam nekje ju3.

jan01 ::

grafična je kriva(premalo rama)

HyperKiller ::

Rabi ga pa vsaj....

Urc ::

64 MB bi bilo zadosti pomoje. Nekaj takega kot je GeForce 2... :\

Matev ::

jaz sem na 466 celeronu še pred dvemi leti brez težav gledal večino filmov
je pa res kot je enkdo zgoraj omenil da novejši kodeki niso tisto kar so bili nekoč

in res mi je proti koncu že štekalo...

verjetno je to zaradi naprednejših algoritmov kompresije - da se doseže boljša kvaliteta v dani veliksoti
in je zato težje procesiranje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158459 (13607) BaRtMaN
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11116984 (9869) GrimReaper
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403099 (3099) jan01
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412161 (10016) Jst
»

CPU usage 100%

Oddelek: Pomoč in nasveti
7716 (716) jan01

Več podobnih tem