» »

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

PujsaPepa ::

mam prav ce racunam, da je treba za MatRosko 3500kbp-bitrate imet okrog 3Ghz CPU (ali DualCore 1.5Ghz x2) ??

Kje se dobi codec za Win98 ?
(sicer se tepe z zgornjo ugotovitvijo, a vseeno:)
MatRoska-Lite-Pack se mi na Win98 neuspesno konca - sesuje \:\(

Za koliko % manjsi fajl nardi MatRoska x264 kodek
v primerjavi z XviDi ipd...

Kje bi dobil kak dober MKV editor ? a VirtualDub jih že obvlada ?
Za resolucijo spreminjat in bitrate spreminjat ?

Kateri zastonjski program pa uporabljate za Informacije o
.mkv datoteki gledat ?

Thanx!

macgajver ::

Lahko pa poizkusiš na win98 s ffdshow, ac3filter,MatroskaSplitter. Ampak za tole kombinacijo rabiš precej močan procesor dela pa na vseh playerjih potem WMP BS skoraj na vseh no.

Za ostala vprašanja nimam pojma Razn poglej si mkvtoolnix s tem mislim da lahko nekaj delaš.
tenstan krompir je pa zakon

jan01 ::

Za urejanje mkv uporabi mkvtoolnix.
Za splitter uporabi haali media splitter.Za dekodiranje videa in zvoka pa odvisno kako je kodiran video in zvok. Če je v x264 uporabi coreavc, za vse ostalo ffdshow.

PujsaPepa ::

Najnovejsi HALI MEDIA SPLITTER ne podpira vec WIn98... veš kje na netu bi dobil kako staro verzijo ?

A potem bom kar v BSplayerju na WIn98 lahko MKVje predvajal ?

A moram tudi BSplyer imeti kaksen novejsi ali bo 0.85 dovolj :) ?

gruntfürmich ::

matroška ni čisto nič drugega kot obdelan divx, xvid, x264. in ni treba imeti tko močan procesor kot je bitraža:)) :)) :))
mkv se lahko gleda z vsemi playeryi, ker kot sem že rekel, to ni nič drugega kot obdelan mpeg4
mislim da media info da info o matroški, pa tudi classic media player da osnovne informacije o kodekih
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

caveman ::

The KMPlayer @ Wikipedia je po mojih izkušnjah procesorsko najbolj učinkovit, še posebej če izmed 3 nastavitev izbereš procesorsko najhitrejšo (vizualno razlike ni, oziroma meni ni opazna). Je tudi edini program, pri katerem mi predvaja vse .mkv pri 1280x720 brez zatikanja, med drugim tudi take z preko 8000 kbps. Imam pa laptop z Centrino 1.7 Ghz in ATI mobilitiy RADEON 9600/9700.

_Sajmon_ ::

sam uporabljam kombinacijo CoreAVC + GOM player. Slednji je prav prijetno presenečenje, ker dela tako kot bi pričakoval in želel. Ker ima integrirane kodeke, sem za H.264 posnetke izklopil interni kodek, tako da uporablja coreavc. Rezultat je največ cca 60-65% pokurjenega dvojedrnega procesorja pri 1900x800 videu (oblika mkv) pri Athlonu X2 3800+ (2 GHz) - kar drugače pomeni, da eno jedro ni dovolj za gladko predvajanje. Recimo Quicktime mi ne zmore v redu predvajati full hd resolucije, CoreAVC dekodirnik pa zlahka - tokrat govorim o raznih trailerjih, ki jih na applovi strani dobiš v mov formatu.

Skratka, CoreAVC je več kot vreden nakupa. Bom pa probal še KMPlayer.

gruntfürmich ::

meni kuri za [ 6500 kbitps ][ x.264 ][ ffdshow ][ clasic media player ][ 720p] nekje 25% spodnjega jedra. VLC player prav tako tu nekje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jan01 ::

Za gledanje applovih trailerjev ne potrebuješ nobenega quicktima! Posnemi si le najnovejši haali media splitter. Drugače pa pri hd trailerjih mov končnico preimenuj v hdmov...

macgajver ::

še eno vprašanje doma imam tri kompjutre tako da imam možnosti za sprobavat dost nalozeno ffdshow halimedia in ac3 na amd64 3800+ MKV 720p delajo odlično 1080p pa zabije procesor.ok pa saj ta ni tako pomemben potem imam opterona 170 zmoglivost nekje amdx2 4400+ isti kodeki isto 1080p šteka zvok zaostaja ni važno vlc, bsplayer. Obremenitev jeder pa je okrog 50% enostavno ne razumem fore rabim kakšen driver za procesor ali kaj. Na q6600 mi pa itak vse dela nenormalno dobro samo kaj ko imam v HTPC opterona. Aja še to imam tud original hddvd 1080p in ga na opteronu z lahkoto gledam.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

V ffdshowu odklukaj h264 in posnemi coreavc. Za predvajanje priporočam media player classic(v njem v nastavitvah pod internal codecs odkljukaj kar vse, za podnapise pa moraš dati output na wmr9 renderless). ac3 filtra ne rabiš, saj zna vse to že ffdshow. Pa upam, da si posnel kako novejšo različico ffdshowa link1 , link2

gruntfürmich ::

če še zvok šteka tudi na vlc, je morda kaj s filmom narobe.
in še enkrat: mkv je samo našminkan mpeg4, čisto nič drugega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PujsaPepa ::

Ej stari, to mi deli !!! tale KLM je res najboljsi do zdaj. Tudi zvok je najglasnejši pri njem ! Tudi bitrate mi lepo pokaze za vsak fuilm, kar sem imel do zdaj problem izvedet.

Kje tocno pa najdem to nastavitev za hitrejse videoprocesoranje ?

Kako dam na full screen ?
Kako zamaknem subtitle za nekaj sekund ?

PujsaPepa ::

KLM = KMplayer
kje se nastavi "procesorsko najhitrejšo" ?

VLC mi bolj steka kot KMP.

Kje pa pri MediaPLayer classicu dam na kaksno pohitritev, kot je baje
mozna pri KMP ?

ker zdaj mi vsi trije na P4 1.8Ghz obupno stekajo cim so bitrati vec kot

====
btw. je AVI res omejen, in ne spravus več kot določeno število bitratov vanj ?

PujsaPepa ::

A res ni možno imeti x.264 kodiranja v .AVI fajlu ?

Kako se podnapisi "zakontejnerjajo" v .MKV datoteko, tako
da se vse skupaj seli z 1 datoteko .mkv, potem pa v playerju
prikazujes / ne prikazujes ta "zakontejnan" podnapis ?
(mkv je samo container format (tako kot avi). Video vsebina pa ja lahko kodirana z različnimi kodeki.)

gruntfürmich ::

seveda je lahko imeti x.264 kod v avi filu. lahko ga imaš v exe filu, če boš spremenil končnico.
z mkvtool unix se verjetno da podnapise dat not. prečekiraj
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

caveman ::

kje se nastavi "procesorsko najhitrejšo" ?

Klikneš v oknu playerja z desno na miški, izbereš "Video (Advanced)" in potem izbereš "Preset: High speed - Below 1 GHz"
Razlike v kvaliteti nisem opazil, res pa je to najbrž zaradi tega, ker pri najboljši nastavitvi (3 GHz) šteka. razlika v hitrosti je pa očitna. Pri 8000 kbs mi pri najpočasnejši šteka (kakih 15-20fps), pri srednji mi občasni šteka, pri najhitrejši pa nikoli (CPU 70-80%).

Sem pa testiral tudi VLC in Mplayer, Mplayer je malo počasnejši, medtem ko pa VLC rad odpove (pogosto šteka, tudi pri nižjih bitratih, poleg tega pa ima dolg seek pri večjih datotekah (10-15s), medtem ko je pri Mplayerju in KMplayerju skoraj instanten (pri Mplayerju še celo hitrejši).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: caveman ()

PujsaPepa ::

odlicno... danes popoldne preskusim na WinXp 1.7Ghz masini :)

Zdaj me se samo muci, kako na Win98 1.5Ghz masini laufat 5000kbps .mkvje :( ?
* VLCju se ne da nastavt na slabse Ghz, KMplayer pa na Win98 ne dela *

Obstaja kje na netu se KMplayer a win98 ? (pa da ima funkcijo ALT+F) ?

PujsaPepa ::

shit... meni se vedno kljub ALT+F pri bitratih vecjih kot 4000 zvok zaostaja :(
P4 1.8GHz, ATI All-in-wondergraficna, 1gb ram

Kako se v KMplayerju nastavi Custom Pan Scan (SHIFT+O pri Bsplayerju)

Še kakšna druga uporabna fora ?

Zgodovina sprememb…

caveman ::

Verjamem. Sam imam poleg 1.7 Centrino tudi desktop z Athlonom 2800+XP (2091 MHz), pa mi na njem šteka, med tem ko mi na 1,7 Centrino dela tekoče. Pentium 4 je pa še slabši in starejši.

Kako se v KMplayerju nastavi Custom Pan Scan (SHIFT+O pri Bsplayerju)
Če pristiskaš tipke 1,2,3,4,5,6,7,... z njimi nastavljaš način prikaza. S tipkami 5, 6 in 7 menjaš med raztegnjeno in neraztegnjeno sliko.
Če pa pritiskaš + ali - pa z njim povečuješ ali zmanjšuješ sliko.

PujsaPepa ::

Ali je morda tudi od graficne stvar še bolj odvisna ?
Kakšno grafično AGP moram nabavt, da bo na P4 1.8Ghz laufal tudi 9000kpbs :) ?

Hecno pa je da mi pri enem filmu 5100kbps slika že takoj od začetka zaostaja,
pri drugem 6500kbps pa zacne šele od sredine filma.

1,2,3,....+,-: Super hvala!

Kako devajo podnapise v .mkv kontejner noter ? kar .SRT ali .SUB ? ali so to v resnici
navadni DVD graficni podnapisi ?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

grafična pri tem nima veze. Šele zadnji modeli Radeonov imajo nek HD čip. Seveda pa AGP modela ni na voljo.

Pa mimogrede, ponavadi se velikost HD filmov podaja z njihovo ločljivostjo - 720p, 1080p, 1080i,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PujsaPepa ::

Videl sem že 720p vse zive variante in to istega filma: 1200kpbs, 2500kpbs,. 6000kpbs, 8000 kpbs,
tako da jaz raje govorim o bitratih.

Aha, torej če graficna nima HD podpore, je čisto vseeno če je tudi onboard z 64MB sharane memorije ?

dzinks63 ::

:)) SAPPHIRE Radeon HD2600XT 256MB AGP, piše da je na zalogi

PujsaPepa ::

aha! in mislis, da bo graficna ker strojno odkodira x.264 prevzela cisto vso delo iz pleč CPUja ? in je torej s tako kartico mozno 9000kbpsje spilat tudi na 1GHz masini :)) ??

A morda veš še za kakšno varianto x.264 AGP, ki pa nima ventiraltorja, da ima pasivno hlajenje (da je čimtišja, za v dnevno sobo:) ?

btw.. je ta Saphire dobra firma ? (nekdo mi je nekaj jamral cez njo)

Zgodovina sprememb…

zlobcek ::

Po mojih izkušnjah še nisem videl sistema z manj kot athlon x2 4400+ ali c2d 2xxx, ki bi tekoče poganjal HD 720p (kar se tiče deafult frekvenc in dokaj tihega delovanja). enostavno je treba imet procesor okoli 2GHz, da ti to dela. Pa sem hotel dati res notri v eno kišto, ki ni bila sposobna poganjat HD, le enga ATI HD2600. Ampak se ne pozna skoraj nič. Film še vedno ni delal tekoče. Zdej nisem cisto sure, ali jest ne znam kej nastavit ali kaj. Se mogoče v kodekih kje notri nastavi, da ti za to uporablja GPU?

Mojemu kolegu dela 720p na bartonu 2500+, navitemu na okoli 2,2 GHz. Vendar ima kišto potem v sosednjem prostoru:D .

Vsakemu priporočam nakup procesorja vsaj x2 4800+ oz. c2d 4400 oz. 4500. In eno matično s hdmi out ali tako grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

bluefish ::

meni so tekoče delovali 720p na AMD 64 3200+ ob uporabi CoreAVC; 1080p so se predvajali tudi tekoče, vendar pa se je rahlo zatikalo ob seekingu ob premikanju po filmu.
Sedaj pa imam X2 4200+ in praktično vsi filmi delujejo popolnoma tekoče.

_Sajmon_ ::

potrjujem/dopolnjujem blueFishov post: Athlon X2 3800+ (2GHz), grafična ati 9600xt agp:
- pred CoreAVC: 720p brez problemov, 1080p cukal (VLC player)
- s CoreAVC: oboje brez problema, konkretno pri risanki v resoluciji okvirno 1900x800 mi kuri 60-65% cpu-ja - ali je breme računanja pol pol porazdeljeno ali je cel core pokurjen, pa ne vem. Mislim, da bo prej obveljala prva možnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

gruntfürmich ::

saphire je full znana firma. če pa je slaba, pa ne vem. imam pa že drugo kartico od saphira, in imajo ful ugodne cene.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bravissimo ::

caveman
kako v kmplayer-ju nastaviš za katero moč procesorja je najbolje? imam 2.4 celeron in 1gb rama.
je kakšen link na netu?
lp

caveman ::

Klikneš v oknu playerja z desno na miški, izbereš "Video (Advanced)" in potem izbereš "Preset: High speed - Below 1 GHz"
To izbereš, če ti šteka. Ni pa rečeno, da ti potem ne bo več štekalo, bo pa vseeno manj štekanja.

PujsaPepa ::

CoreAVC je res dosti boljsi. Celo za nekatere 6000kbps pride do sredine brez zatikanja, potem pa žal tudi odpove.. bo treba ali CPU ali graficno pojačat. Čeprav pravite da grafična ne bo nič doprinesla :(

A lahko se v fddshowu kaj izklopim ? kako vem, da res le
in samo le CoreAVC dekodira film, da ga še kdo drug ne moti ?

Me je pa MediaPleyerClassic presenetil, ki je od kar sem instaliral CoreAVC celo bolj tekoče dela kot KMplayer! Le podnapisi me zezajo. MPC mi jih noce naloadat. Odgovori mi "To load subtitles you have change the video renderer type and reopen the file: 1) DirectShow: VMR7... 2.) Ral Media, special, 3)Quicktime... etc"... Kaj moram vklopit ?

Muci me se tole. KMplaywer mi ok deluje le kot Administrator, pod userjem pa mi na zacetku vrne en error "Access violation at adress 1072867D in module GEN_ML.DLL", in tudi potem ne dela vec tako tekoče kot pod Administratorjem. Kot da se CoreAVC ne bi vredu instaliral vsem userjem, pa sem dal da se naj ? Kako naj grem resevat to težavo ?

VLC mi pa preskok na nek del filam sploh ne deluje. Ali gledam od zacetka do konca lepo pocasi, skakanja pac ni... pa tudi bolj steka kot MPC ali KMplayer.

BSplayer mi ne predvaja več MKVjev od kar sem CCCP odinstaliral, ko sem sumil, ce kak kodek od njega še zaustavlja CoreAVC da ne dela na polno. Kaj je takega v CCCP kar rabi BSplayer, KMP in MPC pa ne ?

Že ima kdo idejo kako na Win98 1GHz masini laufat 2400kbps .mkvje :)) ?? Na eni win98 masini mi je celo KMplayer uspelo instalirat. Ne vem kaj je imela gor, da je ista verzija sla gor, kar na eni drugi 98ki ni sla ?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()

jan01 ::

Tisti vgrajeni kodeki v media player classicu, kmplayerju so zastareli filtri gabestovi filri. Rabiš haali media splitter. Kar posnemi nazaj cccp. V media palyer classicu v nastavitvah pod internal codecs odkljukaj kar vse.
Zakaj imaš zastarel in zanič win98? Slab računalnik? Posnemi si kkak windows 2000 oz windows fundamentals for legacy pcs(windowsi xp za starejše računalnike), še veliko bolje pa tinyxp(windows xp brez navlake) oz najhitrejšo stvar: tiny2003 -normalno deluje že na pentium2.
V coreavc bi lahko v nastavitvah disabliral deblocking in deinterlacing. S podnapisi, nabrž ne boš mogel normalno gledati, saj prikaz podnapisov dodatno obremenjujejo cpu.

macgajver ::

Jest se vam morm zahvalit dela vse super coreavc, hali media,ac3 v bsplayerju šibam na polno tud 1080p.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

strictom ::

Za .mkv fajle je potreben 900MHz GPU na RV630 8-)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

PujsaPepa ::

to govoris za 8000kbitrate filme, ali ze tudi 3000kbitrate da bi moral imet 900Mhz ?
In to je od katere serije graficnih naprej je noter ?

ATI HD 2600 Pro (600Mhz GPU, ki je baje RV630), in ima baje strojno podporo x.264 mi na 1.7Ghz P4 nic ne pomaga (AGP 4x)... je enako pocasen kot kaka drzga straejsa kartica, bolje kot 3000kbitrate mi ne uspe tekoče predvajat :(

Torej ga moram overclocat na 900Mhz :) ??
A obstaja kaka 900Mhz RV630 graficna na AGPju ?

Kako splh to x.264 strojno podporo ven izstisnes ? mora software kodeke izklopit ? Nikjer v gonilnikih od graficne tega ne opazim. Instalial sem te original, ki sem jih dobil poleg, in Omega. Pri OMega mi je to hecno, da po instalaicji nikjer ne vidim, da bi uporbalja OMega, ampak se mi zdi da se kar osnovne od ATIja.. kje to vidim ?

jan01 ::

Podporo grafične lahko izkoristiš le, če uporabiš powerdvd ultro, ki pa stane 99$, če to sploh kdo kupi...

strictom ::

A obstaja kaka 900Mhz RV630 graficna na AGPju ?

2600XT GPU OC'd @ 900MHz.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

jan01 ::

Za .mkv fajle je potreben 900MHz GPU na RV630

Spet nekaj iz trte zvito...
V glavnem kupite si enega dvojedrnika, za dekodiranje uporabljajte coreavc in pozabite na to, da grafična lahko kakorkoli pamaga k dekodiranju. Enako je bilo pri mpeg2 pred leti, ko so grafične začele podpirati pomoč k dekodiranju, danes pa vsak procesor bp dekodira mpeg2...

PujsaPepa ::

Zna ta PowerDVD predvajat DIvx in Matrosko ?

jan01 ::

Powerdvd zna uporabljati direct show filtre. Za mkv rabiš posneti haali media spliter, a powerdvd ti iz izbirnika(ko greš z open), prefiltrira datoteke(ne prikaže mkv). Pretentaš ga tako, da mkv končnico preimenuješ v avi. Program bo prikazal/dovolil da se odpre, takrat pa računalnik ne gleda katere filtre bo izbral po končnicah ampak po določenem začetku fajla...
Media player classic(tako kot drugi direct show playerji) zna uporabiti powerdvdjem dekoder za h264, zato le posnameš powerdvd, predvajaš pa s drugim playerjem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456034 (3207) zavajon
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628075 (6400) gibaj
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117005 (9890) GrimReaper
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293279 (2871) Golden eye
»

Filmi: 1080p ter graficna

Oddelek: Zvok in slika
182205 (1776) bluefish

Več podobnih tem