» »

gradbeni faks

gradbeni faks

andrej24 ::

Mam en problem nemorem se odločit med 2 letnim gradbenim fakson ki je v Celju in 3 letnem faksu v Ljublajani?

KandazaR ::

Ja eno je višja šola (naziv gradbeni inž) eno pa visoko šolska (naziv dipl inž gradbeništva). Razlika je tudi v stopnji. Prva je 6 stopnje druga pa 7 stopnje. Od tega katero boš izbral je odvisno od tvojih ciljev, zmožnosti in pa delavnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

leinad ::

KandazaR tudi po tem 3-letnem dobiš (VSŠ) dobiš 6. stopnjo. je bil junija lani sprejet zakon, ki je degradiral VSŠjevce, to pa zaradi prihoda bolonje.

KandazaR ::

Ok sem se sedaj informiral. Ko narediš višjo šolo ti je priznana stopnja 6 podraven 6.1 če pa narediš vsš pa 6.2.

billgates ::

A tako da pravzaprav brezveze zgubiš eno leto?

KandazaR ::

Niti ne. Še vedno si bolje plačan če imaš 6.2 kakor 6.1.

andrej24 ::

hvala vsem k ste kej napisala. Kaj pa zahtevnost 3 letnega faksa. Če hodis redno na predavanja a se da narediti. K mi vsi svetujejo nej grem na 2 letnega ker je tukaj pretežko?

BlackOrange ::

No če imaš voljo in te gradbeništvo oziroma smer, ki jo nameravaš študirati zanima, menim da ne bi smel imeti težav. Bi se pa na tvojem mestu vsekakor odločil za 3. letni program.

sthep ::

naj ti samo povem da je povprečna doba da diplomiraš na fgg za gr-uni-ju 8let, ..
pa veliko sreče. Je pa velik matematike pa fizike.

BlackOrange ::

No isto se govori za strojno fakulteto, kao dolga povprečna doba, da faks dokončaš. Ampak kot sem že napisal. če te stvar zanima se ga da komot narest v rednem roku. Meni npr. je to uspelo.

sthep ::

no tudi meni uspeva (sm na geodeziji-ist fgg) delat sproti, lahko pa samo rečem da je zajebanooo.

Olajuwon ::

po starem sistemu je celjska višja šola, ljubljanska vsš pa visoka strokovna. Kolikor je meni znano višja v celju je neka nadgradnja srednje šole medtem ko pa gradbena VSŠ v lj je fakulteta z pohabljenim UNI programom. Z VSŠ imaš enake zasposlitvene možnosti kot z UNIjem, celo enake plače, razlike so v tem, da imaš manjše pristojnosti in je zahtevano večje delovno obdobje preden se prijaviš na državni izpit. S celjsko šolo lahko samo sanjaš, da boš računal statiko, razen če se ti šef usmili in ti da kej malega in enostavnega. S to izobrazbo boš delal stvari, ki jih dela folk z srednješolsko izobrazbo in jasno temu primerna plača. Ta izobrazba je brca v temo IMO.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

andrej24 ::

Se enkrat hvala vsem Sem se odloču za 3 letnega.

TeraSonic++ ::

Olajuwon kateri državni izpit to ?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

grikos ::

Najbrž je mislil na strokovni izpit po ZGO.
Več si preberi na www.izs.si

grikos ::

Aja, Olajuwon gradbeništvo ni samo statika;)
Ko smo še študirali so hoteli vsi v moji generaciji biti statiki, sedaj po nekaj letih službe, vztraja le še eden.:D
Je pa res, da dobrih statikov hudo primanjkuje, predvsem zato ker je projektiranje glede na vložen trud na splošno slabše plačano od nadzora ter vodenja projektov. Največ denarja pa imajo itak izvajalci (ve se zakaj...:\ )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grikos ()

andrej24 ::

Grikos a mi lahko poves kolk časa si delu gradbeni faks? Pa kolk se mors učit? A ti ostane kej prostega casa med studijem?

Olajuwon ::

Je pa res, da dobrih statikov hudo primanjkuje, predvsem zato ker je projektiranje glede na vložen trud na splošno slabše plačano od nadzora ter vodenja projektov.

Kolikor je meni znano, v gradbeništvu, vsaj kar zadeva gradbenih storitvenih dejavnosti, največje pare vlečejo statiki s.p. oziroma d.o.o. Je kr precej takih, ki se po višini prihodkov lahko primerjajo z notarji.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

_marko ::

->Grikos a mi lahko poves kolk časa si delu gradbeni faks? Pa kolk se mors učit? A ti ostane kej prostega casa med studijem?

Bratranec in brat sta diplomirana gradbenika(uni) in ti lahko garantiram, da ti ostane dost časa tudi za druge stvari.
Vem pa, da sta si podaljšala absolventa za 1 leto - ostalo pa vse redno po rokih.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

ekasteli ::

Vidim da je tema že kar nekaj časa mrtva in me zanima samo če kdo ve recimo če dokončam to višjo gradbeno šolo v Celju(2 leti) ali imam potem možnost naprej na visokošolski program it al je treba vse na novo??Recimo končam šolo, se zaposlim in nevem čez 5 let recimo potrebujem malo višjo izobrazbo za napredovanje ali kaj podobnega in me zanima če je potem kakšna možnost nevem za kakšne izredne izpite in dodatno diplomo al je treba recimo od začetka it to delat??

Olajuwon ::

Za Celje sicer nevem, ampak poznam tipa, ki je delal višjo v lj (Zaris) in potem razmišljal, da bi presedlal na VSŠ FGG. Priznali so mu 7 izpitov iz 1. letnika (ta težje kot so fizika, statika in matematika 1 pa ne). Suma sumarum priznanega maš pol prvega letnika in to je to.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

ekasteli ::

To se prau če na tem dvoletnem diplomiram in se kdaj pač odločim za malo več izobrazbe morm praktično skor vse na novo začet!?Ker v teh časih kot so danes se mi po eni tsrani škoda zdi na univerzitetni ali visokošolski matrat sem razmišljal da boljše na dvoletno ker kar se službe tiče če jo sploh dobim bo verjetno tako ali tako dvoletna dovolj če bo pa kdaj nuja pa pač izredno naprej....Sam zdej sem malo v dilemi kam bi šel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344351 (6543) nejc_nejc
»

Degradiranje diplomantov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18338561 (3422) tomwischner
»

višješolski program

Oddelek: Šola
204582 (3651) marko181914
»

Studiranje iz VI na magisterij

Oddelek: Šola
209224 (8582) Isotropic
»

Peticija zaradi zbijanja vrednosti šole (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30951801 (44608) detroit

Več podobnih tem