» »

SiOL IPTV preko VLC

SiOL IPTV preko VLC

mathjazz ::

Ko so mi priklapljali nov komunikacijski prehod (iskratel sinope568+) je telekomov uslužbenec nanj priklopil laptop, pognal VLC in odprl neko datoteko ter tako preizkusil delovanje SiOL IPTV (brez da bi torej uporabil STB in TV.

Zanima me, ali lahko tudi sam gledam SiOL IPTV na računalniku z VLC (ali kakim drugim programom)?
www.getfirefox.com

ToniT ::

Najbolj enostavno z AditeyaTV. Ker pa ti verjetno nimaš Windows OS, bo VLC čisto v redu.

Jan987 ::

Ima mogoče kdo kakšna bolj podrobna navodila za namestitev preko VLC Playerja, ker iz vseh forumov skupaj nekako vse vjamem po delčkih, kaj več pa mi ne rata spravit skupaj.

m.i.h.a. ::

VLC je pogoj za Aditeyo, ker aditeya se sploh noče inštalirat, če ni predhodno nameščen VLC.
Aditeya služi za manevriranje s programi oz playlisto in se da gledat SIolTV tudi brez nje.
Članek ravno na to temo je bil v reviji Monitor julij-avgust 2006.

Če si naročnik pri Monitorju si ga lahko ogledaš TUKAJ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Jan987 ::

No sedaj sem si namesti Aditeya TV in zadeva je laufala dokler sem imel v kompu samo eno mrežno kartico in pač preklaplal kabel kadar sem želel internet in kadar televizijo. Potem sem dodal še eno mrežno kartico in po prvem zagonu sta delala tv in internet hkrati BP, sedaj pa mi tv ne dela več!

Zanima me kje je rešitev? Slišal sem, da je treba eni mrežni kartici nastaviti IP is skupine 10. samo nevem kako naj to naredim in pa da je v VLC-ju treba nastaviti iz katere kartice naj ''pobira'' video, vendar imam žal slovenski VLC in mi na noben način ne naloži angleškega, tako da bi vas prosil, če mi lahko nekdo te izraze ''prevede'' v slovensko verzijo VLC-ja:

Settings -> Preferences... -> Stream output -> Access output
- vključiš Advanced options
- v polje IPv4 multicast output interface address vpišeš IP mrežne kartice

poweroff ::

sudo apt-get install vlc
sudo poweroff

Turtle ::

bi šlo potem tole tudi preko wirelesa? se pravi progyi na laptopu in prek wirelees ruterja....??

poweroff ::

Lahko samo je treba na wireless routerju vklopiti eno opcijo s katero dosežeš, da ti stream ne pada dol. Več o tem je pisalo v članku v Monitorju kakšna dva meseca nazaj.

Seveda rabiš dd-wrt na routerju...
sudo poweroff

Jan987 ::

Matthai: a lahko prosim malo bol obširno?:D

poweroff ::

Ja. Na router moras naloziti alternativni firmware, to pe je dd-wrt. Tam je ena opcija, ki ti omogoča nemoteno streamanje TV "signala". Ampak sam nimam TV in se na te zadeve ne spoznam kaj dosti. Pobrskaj po Monitorju.
sudo poweroff

matejv ::

na siolu sem narocil 2 kanala za tv. na strani mi pise SiOL TV: DA (št. kanalov: 2)
vendar se vedno ne morem istocasno gledati siola tvja na racunalniku in tvju. ce je samo eden se da? ve kdo kaj bi lahko bilo narobe?

Jan987 ::

Hm še enkrat bi prosil če kdo ve odgovor na moje vprašanje:

No sedaj sem si namesti Aditeya TV in zadeva je laufala dokler sem imel v kompu samo eno mrežno kartico in pač preklaplal kabel kadar sem želel internet in kadar televizijo. Potem sem dodal še eno mrežno kartico in po prvem zagonu sta delala tv in internet hkrati BP, sedaj pa mi tv ne dela več!


Zanima me kje je rešitev? Slišal sem, da je treba eni mrežni kartici nastaviti IP is skupine 10. samo nevem kako naj to naredim in pa da je v VLC-ju treba nastaviti iz katere kartice naj ''pobira'' video, vendar imam žal slovenski VLC in mi na noben način ne naloži angleškega, tako da bi vas prosil, če mi lahko nekdo te izraze ''prevede'' v slovensko verzijo VLC-ja:


Settings -> Preferences... -> Stream output -> Access output

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan987 ()

Netrunner ::

na siol forumu imaš natančna navodila step by step kako instalirat vse .. pobrskaj malo na siol forumih
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

jurre ::

mislim da mu je po 3 letih uspelo :D

Lion29 ::

jurre je izjavil:

mislim da mu je po 3 letih uspelo :D


hahaha :D mislim iz kje je tip prvleku to temo :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

trnvpeti ::

mogoce hoce povedat, da bi lahko taksne teme zaprl sistem za pisanje

Thunder wave ::

Mislim, da ni naredil nič slabega, ker je uporabil iskalnik in našel temo z naslovom, ki ga zanima. Ker ni našel tega je odprl novo temo .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 IPTV na računalniku - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3214964 (4906) DennisDee
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224404 (8563) slitkx
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105316 (21683) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122560 (46760) Looooooka
»

siol tv

Oddelek: Programska oprema
71035 (934) shark_nm

Več podobnih tem