» »

Kodeki

Kodeki

trek@s ::

Predno zasvinjam sistem z nepotrebnimi kodeki, me zanima kaj vse naj naložim (Vista !!), da bo predvajalo vse brez problemov?? :\ Sem slišal da znajo v visti biti včasih problemi z že preverjenimi kodeki.

bluefish ::

prvo pravilo je, da ne nalagaj paketov, ki vsebujejo sto in en kodek, ki jih tako ali tako ne boš potreboval.
Namesti DivX, Xvid, AC3, ffdshow, CoreAVC (za predvajanje HD). Pazi seveda, da pri downloadu izbereš pravo verzijo le teh.

Izi ::

Kot je rekel blueFish, nikar nalagati paketov.
Nekaj kodekov vsebujejo že sami playerji.
Windows Media Player se splača namestiti najnovejšega, samo zaradi kodekov, ki pridejo zraven, player je slab.
Cyber linkov PowerDVD je tudi priporočlivo imeti na računalniku, saj predvaja DVD, HD-DVD in Blu-Ray.
Za ostali video se uporablja Media Player Classic, ki ima tudi že precej kodekov zraven, ki pa jih je pametno vse izključiti in namestiti še zmagoviti kombinacijo:
DivX, Xvid, DScaler 5, Haali Media Splitter, QuickTime Alternative in Real Alternative.

amigo_no1 ::


Namesti DivX, Xvid

Jaz imam samo ffdshow , pa delajo filmi v omenjenih formatih brez težav.

Če povzamem:
ffdshow , ac3 , CoreAVC (za HD)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

gruntfürmich ::

ne bluzit da paketi niso ok. k-lite paket in še prej gordian knot uporabljam že 4 leta in ni nobenih problemov z njimi. če ti pri k-litu kaj ne paše pa samo odkljukaš in dobiš samo tisto kar želiš.
al pa si uzemi samo vlc player pa še kodekov ne rabiš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

netanyahu ::

Na to temo je koristno prebrati tudi sestavek Playing those damn videos in Windows.

#000000 ::

Paketi so cool, ker ti če nisi malo bolje poučen lahko tako zasvinjajo windows-e da je pri nekaterih "baje pri nimo-codec-pack" treba format narest če se hočeš zadeve znebit, tolk je to fino.

Dejansko pa rabiš samo FFDSHOW in eventuelno ac3 filter, glede ostalih kodekov je pa tko, da jih ne nalagaš kr v tri krasne, ampak ko jih rabiš, če ti določenega filma player ne vrti ali ima težave, uporabiš Gspot ali Virtual dub ter pogledaš s čim je kodiran, ter ga naložiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21159103 (14251) BaRtMaN
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117313 (10198) GrimReaper
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412508 (10363) Jst
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293382 (2974) Golden eye
»

Video višjih ločljivosti štekajo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151385 (1100) sebas4

Več podobnih tem