» »

Video višjih ločljivosti štekajo?

Video višjih ločljivosti štekajo?

sebas4 ::

Imam: AMD Athlon 2800+ Socet A, ABIT KV7(zadnji bios), RAM 1024 Mb, Grafika - Abit 128Mb Siluro; Win SP2 integrated in updated, Nod32, ZoneAlarmPro, K-lite codecs pack full (zadnji stabilen), BS player Pro (novejši).

PROBLEM: Pred kratkim sem zaradi težav računalnik obnovil. Flashiral sem zadnji bios, formatiral disk (fat32) prej ntsc, na novo namestil OS in programe ter vse updatal. Kaj kmalu sem ugotovil, da mi zvok in slika pri filmih z višjo ločljivostjo šteka. Zvok še bolj od slike. Pred obnovitvijo PCja, se mi je pregrevala osnovna plošča (sedaj sem z novim biosom to odpravil), vendar pa so mi filmi kljub temu delali tekoče. Sedaj opažam težave že pri ločljivosti 640 x 480. Višja kot je ločljivost slabše vse skupaj deluje. CPU je 100%.

Poskusil sem različne kodeke (allin, k-lite, ...) in razne predvajalnike BS player, Nero, WMP...
Vendar so rezultati enaki. Od 640 x 480 dalje so težave. Hardwere manager mi ravno tako ne kaže problemov z nobenimi driverji, ki so vsi updatani.

Prosim vas za koristne nasvete, če se kdo kaj bolj razume, na konfiguracijo kodekov se namreč ne spoznam.

HVALA

P.S. Se opravičujem če obstaja že takšna tema, ampak glede na specifiko in konkretnost vprašanja, sem odprl novo.

Ted ::

Pobriši vse kodeke in poskusi zagnati kak avi. Če dela pomeni, da maš v sistemu še vedno nekje skrite kodeke. Če ne dela, inštaliraj ffdshow, ki za predvajanje filmov porabi najmanj CPU-ja. V opcijah odkljukaj oz. zmanjšaj postprocessing, overlay ipd. zadeve, ki obremenjujejo CPU.
Mah...

sebas4 ::

Pobrisal sem vse kodeke; filmi potem niso delovali, ker ni bilo kodeka. Nato sem instaliral ffdshow, ki je imel že po defaultu izklopljen overlay in postprocessing. Na novo sem instaliral BSplayer. Celo Nerota sem uninstaliral, za vsak slučaj. Namestil sem tudi PC acelerate, ki daje tekočim programom višje prioritete. Na žalost ne pomaga.

Kaj pa glede zvoka? So kakšne nastavitve, ki lahko povzročajo zmedo, da zvok šteka? Imam zvočnike 2.1. Najbolj me moti prekinjanje zvoka pri ločljivosti 640 X 480 , ko slika še nekako dela.

Pojma nimam, zakaj se je komp bolje obnašal s starim biosom (glede predvajanja filmov), slabše pa glede ripanja in pregrevanja ter nasplošno. Bo?

Zgleda, da se bom moral sprijazniti s tem, da pač nimam dovolj zmogljiv komp za te ločljivosti. Kakšne so vaše izkušnje s podobno strojno opremo?

Hvala vsem za pomoč.

mte ::

Si nameščal kakšne druge driverje za grafično?
lp

sebas4 ::

Ne, z namestitvijo XPjev so se namestili tudi zadnji driverji za grafiko.

DRIVER: NVIDEA GEFORCE FX 5200 (Microsoft Corporation) verzija 5.6.7.3
This device is working properly.
no conflict

Grafična kartica pa je: ABIT SILURO FX 5200 (128Mb). Zgoraj omenjen driver bi moral biti vstrezen in deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

Izi ::

To je Microsoftov osnovni driver, ki deluje vredu, če računalnik uporabljaš za pisarniške zadeve.
Vprašanje če je Microsoft kaj poskrbel za kakršnokoli pospeševanje grafike v tistih osnovnih driverjih.
Vsekakor naloži "prave" driverje z Nvidia strani, če hočeš, da ti bo grafična delovala optimalno.

sebas4 ::

Namestil sem ABIT SILURO FX 5200 driver
v. 6.1.7.7
datum driverja 15.7.2004
deluje in ni konfliktov

Driver podpira XPje. Novejšega nisem dobil za to grafično kartico.

Problem ostaja, ali je možno kako ugotoviti, če deluje hardwersko pospeševanje na grafiki oz, če grafična kartica slučajno ni delno pokvarjena .

sajko ::

Jest bi na tvojem mestu naložu driverje iz Nvidia strani:

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_1...

Tejle so tazadnji,ki podpirajo tvojo grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

sebas4 ::

Namestil sem te zadnje driverje od Nvidea, vendar ni učinka. Tako smo ugotovili, da niso driverji krivi. Izgleda, da je le komp prešibak, za boljše rezultate.
No, če se še kdo kaj spomni, naj napiše. Hvala vseeno vsem za nasvete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

ender ::

AthlonXP 2800+ bi morda prebavil 720p H264 če namesto ffdshowa uporabiš CoreAVC. Morda.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

sebas4 ::

Ali je potrebno kodeke ffshow odstraniti, ali samo instaliram dodatno še core avc kodek. So potem po istalaciji potrebne še kakšne nastavitve?

Hvala.

Tac20 ::

probaj VLC player ali pa Gom player ki imata codece ze vgrajene? se mi zdi...

StajercSSS ::

Men je tut štekal,pri Ko to tamo pjeva (no..tam sem prvič opazil). Pa sem pol ugotovu,kaj blo narobe..Mel sem DivX kodeke gor,pa še Nimo kodeke.. Tak da sem moral Nimo dol zbrisat,pa DivX ponovno gor,pol pa je šlo.. (Vse kodeke dol zbriš,pa priporočam ti DivX-ove,ker ponavad so drugi stari,divX pa se updejta.. )
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

StajercSSS ::

Pa men je tut pol delal na 100%,čeprav dvojedrc.. Inštaliraj sam ene kodeke,ker se drugi med seboj jebejo..
Men so še vedno divx najboljš,ker tut HD podpirajo.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

ender ::

VLC uporablja iste dekoderje kot ffdshow (samo nekoliko starejše in z precej več problemi, zato nikakor ni priporočljiv).

sebas4: pojdi v nastavitve ffdshowa, izberi stran Codecs, klikni na libavcodec v vrstici, kjer piše H.264/AVC in izberi disabled, potem namesti CoreAVC (CoreAVC dekodira samo H264 [MPEG4-AVC], za XviD/DivX [MPEG4-ASP] še vedno rabiš ffdshow).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

sebas4 ::

Najboljša kombinacija je po vseh poizkusih, GOM player + FFSHOW + CORE AVC. Stavr deluje malenkost bolj tekoče.

Zanima me še, če kdo ve ali je možno na račun kakovosti, še kaj storit za boljše predvajanje?

In po vseh teh instalih in kodekih, mi sedaj podnapisi ne kažejo več črke č (š in ž pa delujeta)???

Če ve kdo za rešitev. Hvala vsem za nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21159036 (14184) BaRtMaN
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456108 (3281) zavajon
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628282 (6607) gibaj
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293365 (2957) Golden eye
»

Filmi: 1080p ter graficna

Oddelek: Zvok in slika
182257 (1828) bluefish

Več podobnih tem