» »

Temp. procesorja x2

Temp. procesorja x2

1950pro ::

Pozdravljeni!
Sem lastnik proc. amd x2 3800+ EE65w box, pa me zanima, kakšne so optimalne temp. procesorja, v mirovanju, in med delovanjem, ker imam občutek, da se malce preveč segreva. Namreč box hladilnik, sem odstranil, in namontiral TITAN Heatpipe TTC-NK32TZ AMD. Navkljub temu,
pa se mi temp. gibljejo od 38°c, pa tja do 45-46°c, odvisno od temp. sobe. In kaj, če priporočate, narediti, da za ne preveč denarja, tole stvar še malce ohladiti? Hvala za vnaprejšnje odgovore.

Jackal ::

Imaš takšno temperaturo v mirovanju ali pod obremenitvijo? Za X2 je 38°C v mirovanju kar normalno.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

psychoshorty ::

Lp,

pri meni ima X2 3800+ v mirovanju nekje med 27 - 30 stopinj, odvisno od temperature v sobi, pri obremenitvi pa max 41 stopinj. Uporabljam box hladilnik ter Cool'n'Quiet funkcijo. Termalna pasta pa je Artic Silver 5.

1950pro ::

Najlepša hvlala za odgovore. Zanima me pa še kakšna je smislenost uporabe hladilnika Thermalright SI-97A, ali pa Zalman CNPS-7500-cu, na tem procsorju? :)

kixs ::

Ce imas temp. ob obremenitvi pod 50stC, se sploh ne bi sekiral in je to cisto OK.

lp

1950pro ::

Psychoshorty koliko paste maš pa nanesene? ker sem ravno kupil as5, pa je temp. še zmeraj ok 40°c :|

1950pro ::

... poleg tega, pa imam tudi občutek da se dokaj hitro strdi ta pasta, tako da jo je težko mazati.

dukenukem ::

poskrbi da imaš ohišje prevetreno :D bo kuj bolje

1950pro ::

za to ni skrbet, je dodanih še dodatnih 6 vent. :)

MarkoMan ::

Jaz se tudi sprasujem koliko je ok temperatura..ker procesor caka strestno obdobje >:D (iskanje limita)

Imam x2 4400, mal navit na 2.6Ghz in imam temperaturo vidno v everestu 26/19, imam pa fox od plate program, kjer kaze temperaturo procesorja 48 v idle, vse. Coretemp isto 26/19. Edit: hecn da everest ne pokaze teh 48 stopinj. Speedfan pa.

Kateri program je najbolj mirodajen za temperaturo, in katera temperatura se gleda, da nebom procesor umru?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

MarkoMan ::

kdorkol, karkol??....

Mam filing da je od plate odvisn, kolk kaze...eni imajo 30 drugi 50 stopin, pa vsi na stock hladilniku...
vsak zacetek in zacetnik je tezek

kixs ::

Na moji plati vsi ti programi kazejo enako.

Pozanimaj se kateri program je bolj kompatibilen s tvojo plato.

lp

MarkoMan ::

A pa imas 1 temp za vsako jedro + temp procesorja =3 temp za procesor? Js imam core1 26, core 2 19 in temp proca 48...
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Dr_M ::

moj opteron (sicer se 939) se je tut ze na 78°C kuhu (2.8GHz @ 1.6V na stock hladilniku (opteroni imajo vecji hladilnik s heatpipe-i)), pa dela bp.
Drugac pa na 2.4GHz @ 1.3V cca 50-53°C obremenjen z orthosom, idle pa ene 10°C mn. Ohisje mam pa zelo dobro prevetreno.

edit: opteron 170 (2.0GHz DC) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

MarkoMan ::

Hmm? Ja pri meni prileze do 60 na stoc frekvencah (2300), core temp pa 38 / 36. Sicer imam pa namen sprobat, ker tem 60 stopinjam ne vrjamem. Paste sem dal gor, da se je kr cedil :), 3× sem jo nanasu, pa je bil vedno isti rezultat. ( +/- 3 stopinje). Za 67eu si bom pa mal prvoscu >:D

Sam me pa se vseeno zanima kako kaze vam temperaturo za x2? (kerkol splosni program coretemp, everest, speedfan,..)
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Sc0ut ::

Ti x2 4400, 4000,... imajo pokvarjen senzor za temperaturo. Ker recimo v sobi, kjer je okrog 20C, nemreš met proca na 20 stopinj ne?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

MarkoMan ::

Ja to bo drzal. Sam je pa 50 stopinj idle tut mal veli, hladilnik na otip pa mlacen. Ceprav je temu bolj za vrjet...tko tut v biosu pise.

A niso x2 hladni proci?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

Wofk ::

za svoj čas so bili

Ciman ::

Da ne bom odpiru nove teme. Mam 5600+ x2 naviteka na 3108 mHz pa je temperatura ko ni obremenitve okoli 55°C, pri obremenitvi pa mi Speedfan zmeri tudi do 75°C. Temperature bi pomojem kar držale ker mi vsi programi isto kažejo. Zanima me če bi blo bolše da bi šou mogoče na kako drugo hlajenje kaka razlika bi bla v temperaturi, pa če bi se to res kej bol poznalo v delovanju CPU-ja. (paste je zadosti, mam pa odirignal amd-jev ventilator)

MarkoMan ::

Hmm, vecna dilema :) . Velka vecina, ce ne vsi bi ti rekli da je teperatura preko kritične, saj je za tvoj procesor max. 70 stopinj KLIK

Ce je pa res.....hm who nows. Bos sprobl? :)

edit: js sm zamenjal stock hladilnik z heatpipe hladilnikom in je temp padla za malo vec k 10 stopinj. stock 50 - 62, heatpipe 38 - 51 (idle load). V delovanju cpu se pa vrjetno ne bo poznalo. Kao dalsa zivlenska doba, zmanjsana vrjetnost da ti crkne...
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

Ciman ::

Kako vodno hlajenje mi svetujete? Thermaltake BigWater 760i, Thermaltake BigWater 745,... Kupil bi nekaj okoli 150-160€.

OrkAA ::

lol, za ta denar raje kupi hitrejši procesor, pa si ubil dve muhi na en mah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623038 (18935) svetetko
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728761 (6160) Vuli
»

Navijanje E6750...

Oddelek: Navijanje
422971 (2067) Svizec69
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321139 (12289) DJ MartiNi
»

AMD x2 situacija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27917232 (9975) OChack

Več podobnih tem