» »

Prikaz strani v FF in IE

Prikaz strani v FF in IE

bucket ::

Pozdravljeni!

Začel sem delat temo za stran ki teče na e107 in imam eno veliko težavo. Delam z Dreamweaverjem kot brskalnik pa uporabljam FF. Naključno pa sem stran obiskal z IE in stran je milorečeno zanič. V čem je finta tega? Kako naj to popravim? Stran sem pregledal z css in html validatorjem od w3c ter uporabljam firebug in nobeden ne javi napak.

Naslov strani je www.pascarel.net
  • spremenil: bucket ()

jan01 ::

V ie7 dela enako kot v firefoxu in operi.... Daj naredi print screen, kako napačno igleda.

bucket ::

Slika za FF:

in še za IE:


Meni se zdi da ne upošteva vseh CSS stilov.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bucket ()

mte ::

To je pa zato, ker tako slepo zaupate dreamweaverju. Za konkretne probleme se žal časa nimam poglobit v kodo, ampak tako je vedno. Niti dreamweaver niti kaj podobnega ne bo nikoli sposobno v celoti narest strani za vse brskalnike. Enostavna rešitev bi bila da odstraniš okrogle robove, razen če ti bo kdo pregledal vse skupaj in povedal konkretno kaj in kako.
V spletnem razvoju vedno prihaja do takih in podobnih stvari. Zato je obvezno poznavanje html in css ter fint, ki ti pomagajo da se ne zapleteš pri optimizaciji za IE. Te finte spoznaš samo z izkušnjami, pa da vsake toliko časa kaj prebereš o tem. Izogibaj se css hackom, pri uporabi teh izgubiš nekaj prednosti css-a.
lp

bucket ::

Sedaj sem malenkost popravil da zgleda malo boljše.
Zanima me še če IE ne podpira prosojnosti v png slikah? Pri FF se lepo pokaše barva ozadja pri IE pa je sive barve.

Pa še nekaj. Obstaja za IE kakšen program ki bi imel podobno funkcijo kot Firebug pri FF?

TNX & lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bucket ()

mte ::

IE7 baje polno podpira png transparenco. Saj tudi pri IE6 deluje, če uporabiš nek hack, ampak mislim da to ni dober način.
24-bitni pngji (o katerih je govora pri tej "polni" transparenci) so če mene vprašaš preveliki za na splet. Mislim da je boljše uporabljat 8-bitne, ki podpirajo transparenco na isti način kot gif (torej nekaj na pol), pa se malo potrudiš izbirat ozadja ipd. Ti so potem precej manjši (večinoma manjši kot gif, razen pri zelo majhnih slikicah).

Da bi za IE obstajal kakšen podoben plugin žal še nisem slišal (nisem pa niti iskal), se pa tudi jaz priporočam če je kdo našel kaj podobnega...
lp

jan01 ::

@madzi
Probaj IE developer toolbar in fiddler. A firebug je po mojem mnenju še vedno boljši...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330911 (55060) htmltroubles
»

Fireworks

Oddelek: Izdelava spletišč
61142 (1052) Binji
»

Problem z transparentnostjo slik v IE

Oddelek: Pomoč in nasveti
251711 (1518) Anton013
»

Izšel je Internet Explorer 7.0 beta 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5110029 (8263) [BISI]
»

Microsoft opozarja na Internet Explorer 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
617955 (6077) njok

Več podobnih tem