» »

Fireworks

Fireworks

IceLove ::

Zivjo!

Kako v FW zgladiti robove, da ne bodo nazobcani, ko recimo naredis Rounded rectangle?
Ko vse skupaj postavim, prenesem v dreamweaver, zgleda takole (svetlo moder okvir).:(
www.orto-obrez.si
Zna kdo pomagat, prosim?
Thx,
Ice

#000000 ::

IceLove ::

Ja, ja...sem dala Anti-alias...brez tega je pa še bolj katastrofalno.
Tud na tvoji sliki so robovi nazobčani...
Pa kako za vraga se da to zgladit? Valjda je kakšna opcija?

I'm desperate...

Ice

Gost ::

Mislim, da to ni problem s Fireworksom, ampak tvoj izvoz v gif format. Na web strani vidim, da imaš robove kot gif format. Gifi nimajo alpha kanala kot ga ima recimo png format, da lahko narediš nekatero barvo delno transparentno. Tvoj izvoženi gif ima na robovih, kjer je v fireworksu delna transparenca, belo barvo.

Na spletno stran dodaj torej raje tiste robove skupaj z ozadjem (lahko še vedno kar kot gif) in bodo tako "anti-aliased" z barvo ozadja.

A sem bil razumljiv?


P.S: Čeprav bolj ko gledam spletno stran bo malce problem, ker želiš imeti robove na spremenljivem ozadju. Bo treba res kakšno specialno rešitev uporabit. Morda kar png ali pa flash ali pa fiksna postavitev po širini (ozadje in stran sta vedno na isti poziciji ne glede na širino browserja).

IceLove ::

Zelo si bil razumljiv, hvala.
Težava je v tem, da imam okvir okrogel brez ozadja (torej transparentno ozadje), ker imam kot background gradientno ozadje (kar določim v dreamweaverju). Jasno je, da če izvozim kot png, tiff ali kaj podobnega, mi transparenco butne v bel okvir. :(
Se pa pri Image preview in potem pri izvozu da naštimat Alpha transparency ampak nič ne pomaga...žal.
A se morda da naštimat Canvas v FW tako, da bi bil gradienten (kot imam ozadje na spetu)?
Potem bi morda to bila rešitev, ker ne rabim določit background-a v DW ampak je že Canvas kot ozadje? Mah...kompliciram... :(
A to sploh gre?
Thx
Ice

IceLove ::

Še enkrat vprašanjce...a se morda da določit Canvas v Fireworksu tako, da bi bil gradienten?
To vidim še kot edino rešitev za moj problem.
Ali ima kdo še kakšno idejo?
Thx

Binji ::

Ce hoces imeti tako kot sedaj, potem moras uporabiti png format. S katerim ima sicer IE6 probleme, ker ga ne zna pravilno prikazati, ampak ga znajo prikazati pa vsi spodobni brskalniki. Obstaja tudi neki hack za IE6, tako da malo pogooglaj ce se ti da s tem ukvarjati. Lahko pa se preprosto ne zmenis za IE6 :)
Druga resitev je pa vedno enaka barva ozadja. Zakaj namesto da uporabljas transparentnost preprosto nimas bele barve pa je?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktni Obrazec

Oddelek: Izdelava spletišč
352227 (1596) c3p0
»

Prikaz strani v FF in IE

Oddelek: Izdelava spletišč
61281 (1111) jan01
»

Problem z transparentnostjo slik v IE

Oddelek: Pomoč in nasveti
251700 (1507) Anton013
»

izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
71586 (1456) globe
»

photoshop in brskalniki - problemi z barvami

Oddelek: Izdelava spletišč
151774 (1554) opeter

Več podobnih tem