» »

Prevaranti na Bolhi

Prevaranti na Bolhi

def0r ::

Ja samo to se takoj menja magar vsakic ko poskusa enega na novo. Ce bi bilo dovoljeno to, bi najbrz ze bil portal, ali ce bi imel bolha, kakor je ze en napisal, podoben sistem kakor ebay z feedbacki in ne samo zaupanja vreden uporabnik.

KoMar- ::

Jp. Konkurenca se sicer trudi, ampak zgleda da so vsi navajeni na Bolho...

delfinus ::

Kar se tice Ebaya in Bolhe sta to popolnoma razlicna trga. Ebay ima to profesionalno in resno reseno. Bolha je bolha v pomenu besede. Njihov zaupanja vreden uporabnik je po mojem mnenju maksimum kar je mogoce doseci v danem trenutku, da se dobi vsaj drobtina zaupanja v prodajalca. Feedbacki pri Bolhi v tem sistemu kot je sedaj ne bi deloval, ker bi zavladal kaos in bi se komentarje dajalo vsepovprek in kadarkoli in ob podaji fiktivnih produktov. Oddaja feedbacka na ebayu je povezana z dejanskim nakupom, placilom, poslanim artiklom in sele nato pride feedback kupca in tudi prodajalca. Vse je povezano s paypalom oz. kreditno kartico in hkrati se pri transakciji zaracunava provizija, tako na strani Ebaya kot na strani paypala, ce je transakcija opravljena preko njih. Pri Bolhi je pa vse v luftu, vecinoma se kupuje po povzetju, ali osebnim prevzemom. V tako nedodelanm sistemu bi feedbacki po moji oceni naredili vec skode kot koristi. Imeli bi lahko lazne pozitivne in lazne negativne feedbacke za produkte, ki bi jih nekdo prodajal zgolj zato, da bi sam sebi dvigoval rating. Torej sistem dokler ni postavljen resno in povezan z resnimi placilnimi sistemi in se pri tem tudi od vsake transakcije zaracuna dolocena provizija pri resni orgaizaciji, ki je mediator med kupcom in prodajalcem to po mojem mnenju ne gre.

lp, d.

MilkoSan ::

Pa sem še jst naletu na mino...opravil že kar nekaj nakupov in prodaj preko bolhe in so vedno stekli gladko..
Sedaj pa naročil 64gb USB flash drive od Corsair. Dobil orignal zapakiranega, priklopil. Dela bp.
Ko naredim prenos datotek in map, vstavim v drug računalnik in tega ne najde ali pa ne prebere.
Ustavi se kasneje pri prenosu podatkov. Javi kot da je zaklenjen.

Iščem rešitve na netu, neuspešno. Potem se zaletim v ta 2 videa...





Napisal sem mu že mail, da ga bom prijavil policiji, če mi ne vrne denarja in sedaj čakam na odgovor. Tudi naslov na kuverti sem pregledal in je čisto drug.
Upam da imajo na bolhi prave podatke od njega, saj je imel nalepko poleg oglasa "Zaupanja vreden uporabnik". Will see...

Uporabnik; http://www.bolha.com/uporabnik/mimaraex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MilkoSan ()

Tilen ::

up.ime:mimaraex
Branko Radonjic
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

KoMar- ::

Jaz vsem odsvetujem kupovanje USB ključev prek Bolhe kadarkoli. Tale je vsekakor prevarant.

mtosev ::

Ljudje kateri kupujejo stuff na bolhi za 2-3x nizje cene in mislijo,da ne bodo dobili fake stuff so LoLeki brezprimere.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

revvs ::

Jaz sem videl da so na bolhi prodajali vojaške uniforme, je to sploh legalno ?

connel ::

Nosit je v javnosti vsekakor ne smeš, doma jo imaš pa lahko bp.

zcetrt ::

Človek... Če pogledaš ostale oglase tega prodajalca, vidiš 30MP spletno kamero, 128GB USB ključ za 45 EUR (ki, sodeč po opisu, omogoča celo enake performanse kot že omenjena spletna kamera) in spy kamero v kemičnem svinčniku... Poleg tega se iz aviona zavoha google translate v opisih izdelkov, kar bi moralo pri normalnem človeku sprožit alarm, če ga cena še ni.

Zaupanja vreden prodajalec pa na Bolhi velja toliko, kot "Award winning limited edition" nalepka na konzervi sardel. Kdor si vzame 3 minute, da naklofa magari izmišljene podatke v obrazec, dobi tak naziv (za sardine se je mogoče treba celo bolj potrudit).

Žal bi se moral vsak, ki koristi spletno nakupovanje, vsaj malo izobraziti o prevarah. "There is no free lunch" pravijo. In zelo prav imajo. Naivnost pa, kot kaže, ne pozna meja kljub vsem opozorilom na forumih, če že drugje ne.

Manj kot živcev zgubiš s to kolobocijo, bolje bo zate. Žal do denarja ne boš prišel. Zapomni si pa le. Pa naj pomaga še komu drugemu...
4.

KoMar- ::



Tale badge dobiš, če v Bolho vpišeš svoje podatke in potem še posebno kodo, ki jo prejmeš po navadni pošti. Torej do neke mere bi ga bilo moč izsledit...

bluefish ::

Torej so sedaj dodali še pošiljanje kode na aktualen naslov? V začetku je namreč zadoščal le vnos podatkov.

Se pa spomnim primerka, ki je na ST med oglasi objavil nek USB ključek z kapaciteto 256GB za neko smešno ceno.
Po izbrisu se je pojavil na ZS in zatrjeval, da je le darilo in se ga želi znebiti. Na vprašanje o ustreznem dokazilu, pa je utihnil in se ni več vrnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

KoMar- ::

"256GB" ključki se na kitajskih straneh prodajajo v paketih po 10-100-1000 s ceno 2$ / kos - očitno so ciljna publika prav prevaranti po vsem svetu, da jih potem prodajajo kot nezaželjena darila in nagrade. Žalostno.

Edit: LOL, zanimiva kombinacija ponudbe: http://www.bolha.com/uporabnik/paver

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

amigo_no1 ::

http://www.bolha.com/zvu.php?user_id=

zcetrt
ZVU wanabe uporabnik dobi na nek fizičen naslov kodo ali kako že poteka postopek.
In večina ne gre ravno odpirati pp samo zaradi tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

zcetrt ::

Ko so začeli ponujati to značko, tega ni bilo treba.

Na začetku tega ni bilo treba, če se prav spomnim. Torej vseeno nekaj velja ta značka. Prav veliko pa še vedno ne.
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

MilkoSan ::

Če želiš imeti ta "badge", dobiš pošto na svoj naslov z aktivacijsko kodo. Tako da moraš dat pravilni naslov (kokr tok) :)

tole sem dobil v odgovor:

"Pozdravljen!
Zao mi je da take neumnosti govorite lepo sam napisal da bi bilo najboljse da
pridete sami po kljuc in ga preiskusimo da nima garancije in reklamacije. Tudi
ce bi mi poslali policijo sporocilo imam shranjeno kot dokaz da bi bilo
pozeljno da ga pridete iskati sami. Da me neboste vec preklinjali posljite mi
kljuc nazaj z odkupnino na svoje stroske. cCe je cifra vecja od 25 eur ne bom
placo. lp"

sedaj vem zakaj je bil vmes google translate. Bom poslal nazaj, pa javim ;)

mat xxl ::

In to rešiš tako, da napišeš en naslov bloka in naslovnika Franc Bedanc in potem, ker poštar v bloku g Bedanca ne najde pač pusti kuverto navadno nad nabiralniki, ker morda je ta Bedanc kje podnajemnik v bloku, kjer je mnogo stanovanj in ti greš do bloka, pač vsak dan mimo in imaš kodo in rataš pravi Bedanc z bađžem ZVU . Tako, da kar se bolhe tiče .......

Če bi bilo priporočeno in osebni prevzem, kjer te poštar more preveriti po dokumentu, potem bi kaj veljalo !

CaqKa ::

in kolko si plačal za ta 64gb ključ?

pa kar se tiče policije, tudi mislim da malo natolcuje. če je on neki osebi zavestno škodoval, ga to tudi pomojem ne opere krivde oziroma zavajanja.

KoMar- ::

Jasno, dejanje (prevara) je že bilo storjeno.

MilkoSan ::

KoMar- je izjavil:

Jasno, dejanje (prevara) je že bilo storjeno.

točno tako. ker včeraj nisem utegnil, bom ključek danes poslal in javim ;)

p.s. hvala za pomoč in podporo

MilkoSan ::

Nakazal denar naslednji dan. Jst pa naroču ključk v trgovini z računom in garancijo :)

errhec ::

Pazite se dotičnega kupca:

DAVID HOLC
OB GOZDU xx
pošta Maribor

Tip naroči robo in ne plača.
Kratko googlanje mi je dalo da nisem edini. ;)






Če moderator smatra da ni v primerni rubriki jo lahko premakne ali pa izbriše.
dd

Goran's Blog ::

Če ste opazili bodo 14.03 bolhovci umaknili program zaupanja vreden uporabnik in bodo uvedeli nekaj novega da bomo sami kupci ocenjevali uporabnike.

amigo_no1 ::

10 let prepozno.

qwea ::

Kdo ve kaj se dogaja z bolho? Meni javlja, da je stran napadalna.

zupicaa ::

Blocked by Google... Kakšim pogojem mora stran zadostiti da je zablokirana na takšen način?

DSmidgy ::

Verjetno zaradi "malicious ads":
http://www.neowin.net/news/google-we-ar...

matjaz12 ::

kar se tiče glede vojaških oblačil...lahko jih nosiš tudi v javnosti, vendar ne smeš imeti nobenih našitkov gor, kot so npr. slovenska zastava, razni čini, znaki vodov ipd.

RejZoR ::

Videl sem velik army like oblek, ki so imele gor našito nemško zastavo. V čem je pa pol tle fora?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Fora je zlo enostavna: omejitve v Sloveniji veljajo za slovenske uniforme (oznake + kamuflažni vzorec).

Janac ::

meni pa bolha normalno dela, uporabljam pa opero...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

RejZoR ::

St235 je izjavil:

Fora je zlo enostavna: omejitve v Sloveniji veljajo za slovenske uniforme (oznake + kamuflažni vzorec).


No, sej mal se mi je zdelo, da gre za lokalno foro, da te na našem ozemlju kdo ne zamenja za pravega soldata.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kramerica ::

Kar se tiče tega Davida Holca je zadeva resnična.

Naročuje vse kar vidi pa potem nikoli ne plača.
Meni je rekel da je prišla predraga poštnina in da ne plača.

Teden dni pred tem emailom pa en drug jamra na bolhi da mu je David Holc poslal odprt in pokvarjen xbox.
Zgleda da človek ve kok stanejo poštnine za xbox.

Vsi ki boste na tak način nategnjeni, v preventivi poskrbite da vam kupci ki želijo kupiti preko pošte, nakažejo denar vnaprej na TRR. Magar jim spustite ceno za 1eur, kolikor jih pride provizija na pošti če nakažejo denar.

Če tega niste naredili pa obdržite vse račune v zvezi s pošiljko ki ste jih imeli, in magar pojdite do policije in ovadite, zahtevajte IP in pridobitev osebnih podatkov za zasebno tožno. Vložite izvršbo na podlagi verodostojne listine. Priložite emaile.

Gre se za sorazmerno hiter postopek kjer že na podlagi računov lahko dokažete nastalo škodo, izda pa se sklep o izvršbi.


ORodja za pregon takih prevarantov so, sam jih žal veliko tudi raje spregleda češ sej je samo 10eurov. Ampak če sešteješ koliko oškodovancev nastane, je to potem že kar precej velik znesek.

Sicer se pa trenutno pazite tega ki daje ta naslov David Holc, Ob gozdu 16 2000 Maribor. Naslov je verjetno lažen, bom pa sam dobil njegove prave osebne podatke če se vrne neprevzet paket. Sem prepričan da se je vsaj 1x vpisal v bolho ali hotmail iz svojega domačega IP naslova.

DragonHeart ::

pošlji paket, potem pa pojdi čakat na ta naslov takrat ko naj bi bila pošiljka dostavljena. pa boš videl kdo je.

Na pošti itak lahko prašaš kateri dan bo dostavljeno inali bo dostavljeno dopoldan. Pač greš tja in čakaš:D

pač tako bi jaz naredil.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Glede na to, da se je na forumu ze nasel nekdo, ki je imel probleme zaradi prodaje robe(davcna poklicala na zagovor)...sklepam, da ne bi bilo tezko nategovalcu s kitajskimi kljucki na isti nacin poslati na dom davcno pa se carinsko.
Pa naj pol razlozi kje je dobil zadevo, kako jo je spravil v drzavo in zakaj jo prodaja brez racuna.
Za fake naslov mora biti pa cloveku ze precej dolgcas v zivljenju, da se mu da s takimi "salami" je*** folk v glavo.

kramerica ::

DragonHeart

Naslov sploh ni pravi.

Se pa da po IP številkah ugotoviti iz katerega naslova se vpisuje v svoj račun in naročuje.

kramerica ::

Pozivam vse tiste, ki vas je na bolhi oškodoval oseba z imenom David Holc, da se mi oglasite na email kasiopeja25@gmail.com, ker bom proti njem vložil v petek kazensko ovadbo.

V zadnjem času se je izkazalo da je na bolhi nekdo zelo aktiven pri naročevanju različnih paketov, zadeva se pa na koncu konča pri tem da paket konča na lažen naslovu, na katerem ni nikogar, sam pa paketa nikdar ne prevzame, ampak počaka da se izteče 15 dnevni rok, potem pa paket pošta vrne nazaj. S tem vas (odvisno od teže paketa) oškoduje za poštnino in za znesek ki ga je potrebno plačati, ko pošta paket dostavi nazaj.

Takšnih oškodovanec je sedaj več, pozivam pa če je med vami še kdo, da se mi javi, ker bi lahko v morebitnem kazenskem postopku vsak oškodovanec, ki bo oddal izjavo o tem da je bil oškodovan, pridobil pravico da mu ta oseba (ki bo izsledena na podlagi IP-ja) povrne stroške ki so nastali zaradi njegove "šale".

V kolikor do postopka pride, bo slednjega plačal tudi ta, do sedaj imenovani David Holc.
Zato prosim, kdorkoli je naročeval pri njem in dobil nazaj zavrnjen paket, naj se javi.

Znesek je morda majhen, ampak dejstvo je da zanj naročanje in neprevzemanje predstavlja neko popoldansko rekreacijo pred računalnikom, število oškodovancev pa je vedno večje in je zato skupna škoda dovolj velika da policija lahko sproži predkazenski postopek zoper njega.

gregor_m ::

Izgleda, da je David Holc uslužbenec pošte in služi provizijo na poslan paket :)

gslo ::

tale bi znala bit kar dobra, "poštni uslužbenci leta in leta sistematsko nategovali slovence".. :-D

amigo_no1 ::

kramerica je izjavil:

DragonHeart

Naslov sploh ni pravi.

Se pa da po IP številkah ugotoviti iz katerega naslova se vpisuje v svoj račun in naročuje.

Če misliš kaj podobnega ti lahko povem na niti približno ni točen.
http://www.ip-adress.com/ip_tracer/

OZZY ::

Točno lokacijo IPja ti potem posreduje ponudnik storitev na zahtevo policije. Tam pa kaže ponavadi na katero centralo se veže tvoj Ip.
Go with the flow.

JesusChrist ::

če bo to delal misliš da ne bo uporabil proxy-ja ali TOR-a?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

St235 ::

a ti res misliš, da je mulc, ki se zajebava in tja v tri dni naroča tako previden?

JesusChrist ::

ne podcenjuj.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

St235 ::

ne precenjuj.

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mat xxl ::

Ja Policija te pa komaj čaka, z šopkom ROŽ, da bodo reševali, ko je tebe in morda 10 drugih oškodoval vsakega za nekaj EUR-ov ! Pač bodi previden v naprej !

CaqKa ::

mat xxl je izjavil:

Ja Policija te pa komaj čaka, z šopkom ROŽ, da bodo reševali, ko je tebe in morda 10 drugih oškodoval vsakega za nekaj EUR-ov ! Pač bodi previden v naprej !

ker imajo polne roke dela s tem da bodo primli prevarante z patriami, p vse ostale tajkune v slo?

tadej1005 ::

Pozdravljeni,

spročam vam, da me je nekdo z mailom davor.lopar@gmail.com naplahtal.
dogovorila sva se za procesor i7 3770 za 140 eur z odkupnino(prvo ceno je imel 190), on pa mi je v paket podturil 2GB DDR3 Kingston 1600 mhz ram.

Zvedel sem kar precej podatkov o njem, in sicer odkupnino dobi oseba David Lorbek, Hrvatini 37, 6280 Ankaran
Njegov oče ima firmo TAXI SREČKO LORBEK s.p.

To je samo finta, saj David Lorbek živi v Mariboru - 100% preverjeno
tu so njegove telefonske številke, do katerih sem se dokopal.
070-226-325
064-177-977

seveda se več ne javlja na telefon.

V ponedeljek ga grem prijavim na policijo.

Pazite se tega, ker je goljuf!!!!

Janac ::

Brias je izjavil:

ampak vsi vpleteni, brez zamere ...

ne vem kako boste ta "james bond" projekt izvedli, ce ze tukaj, na slotechu niste detajlni in vam ze tukaj pomembne informacije, pisane na tej zadnji, 71 ti strani .... uhajajo ...


Brias :: 15. sep 2013, 11:16:59
baje imamo naslov. ... ( ta/isti? se je baje strinjal, da se mu v naprej poslje pay safe card / za i5 ... )
ce mod pusti, ga napisem v topic ..
ce ga kdo zeli, naj napise da mu dam naslov preko PM ali maila ..




fact 1: jancu je na FBju dal ta naslov da mu v naprej poslje PSC kartico
Janac :: 15. sep 2013, 09:31:52

Tadej Mlinarič
Polenci 35a
2257 Polenšak

Tale naslov mi je ravnokar posredoval, da mu tja pošljem psc...



fact2: jancu je kao omenil da je racun pisan na mamo - enak priimek
Janac :: 15. sep 2013, 13:00:20

Jan
MAŠ RAČUN TUDI?

11:28
Lcg XShadowx
od česa
?
proc al termalne

11:31
Jan
vsega

11:31
Lcg XShadowx
od termalne paste ne
od procesora pa še mam

11:31
Jan
dej od cpuja

11:32
Lcg XShadowx
kaj?
račun?
ok ga grem iskat

11:33
Jan
da

11:33
Lcg XShadowx
ok
sem ga šou
pa je mama rekla da ne ve kje je

11:33
Jan
kje si ga kupu?

11:34
Lcg XShadowx
nevem
ona ga je kupla
se mi zdi da na
mimovrste
al agt
nevem
točno

11:35
Jan
vprašaj jo ane?!

11:35
Lcg XShadowx
ok
čak
na agt
je rekla

11:36
Jan
če pišem agt za kopijo računa ga bom dobil?
na koga je bil račun?

11:36
Lcg XShadowx
?
nevem
mamo se mi zdi
si tu?

11:38
Jan
IME?
ker poznam enga na agtju
pa mi bo dal kopijo računa

11:39
Lcg XShadowx
Slavica Mlinarič

11:41
Jan
si prepričan?

11:44
Lcg XShadowx
Ja
sem ja
zakaj?

11:44
Jan
maš še telefonsko od mame?

11:44
Lcg XShadowx
ne
zakaj?

11:45
Jan
da

11:45
Lcg XShadowx
nima telefona
zakaj?



fact3: janac je pritisnil na prijatelje na FB ( ne vem tocno koga ) in izdali so ta naslov, ime in priimek:
Janac :: 15. sep 2013, 14:59:27


dobil sem od njegovih prijatlov iz facebooka ker sem jih malo s policijo prestrašil.

LEONARDO ČUŠ GERŽEVIČ
živi v POLENŠAK
obiskuje šolo v DORNAVA
podatki so 100%

imam problem ker ne najdem v TIS-u. Je pa včlanjen v PGD POLENŠAK.



fact 3: oba sta clana PGD POLENŠAK
( prostovoljno gasilsko drustvo )
http://pgd.polensak.com/clani.htm


probajte addat kristina biersack in kristjan majcenovič, te ki jih ima v chatu ..



https://www.facebook.com/tinakris479?fr...
Kristina Biersack (Kristi)

https://www.facebook.com/kristjan.majce...
Kristjan Majcenovič (Kiki)


se pravi...

kdo je Lcg Shogun

osoba a: LEONARDO ČUŠ GERŽEVIČ
osoba b: Tadej Mlinarič
osoba c: mister X

pa po pameti ... :)

p.s. eden od mailov ...
gcleonardoex@gmail.com

za sedaj ... je se vedno lahko ali A, ali B ... ali C ...

se vedno lahko kak X sosolec/frend podvaljiva A ali B ...

Lightning17 ::

Ne se zanašat na pravi naslov. Jaz sem pred 7 tedni prodajal račun od igrice in mi je tip dal "pravilen naslov". Naslov, ki ga je povedal je obstajal, samo ni bil njegov. Jaz sem rekel, da denar nakaže prek PayPal, banke ali poštne nakaznice. On je rekel PayPal. Vse se zmeniva, rečem mu naj mi nakaže denar in mu jaz dam podatke od računa. Takrat je on začel filozofirat, da bo njegov brat plačal in da mi ne zaupa, zato bo nakazal šele ko mu dam podatke. Glede na to, da mi je dal "njegov" naslov, sem privolil v to. In seveda, jaz njemu dam account, on zamenja vse podatke in ignorira vsa nadaljnja sporočila na Skype. Loginal sem se v igrico z drugim računom in ga kontaktiral - ignore. Ko pa sem omenil policijo, se je pa prav hitro zbudil.
Prvi odgovor je bil - "hahaha a misliš da sem ti dal pravi naslov??? Nategnu sem te, sprijazni se s tem".
Nato sem mu omenil, da je za sabo pustil veliko sledi -> Skype IP, Ime in Priimek (točna podatka), Gmail IP,... in da bo to zadostovalo za prijavo na policijo.
Naslednje sporočilo od njega "a ti to resno misliš??? ti boš šel na policijo zaradi ene igrice?".
Odgovoril sem mu -> Da. Takoj jutri se bom sprehodil do policijske postaje.
Ustrašil se je in mi vrnil nazaj account.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprevzem pošiljke z odkupnino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311382 (6959) c3p0
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382389 (25836) budnost
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4813814 (11234) Blinder
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827189 (25000) galu

Več podobnih tem