» »

Neprevzem pošiljke z odkupnino

Neprevzem pošiljke z odkupnino

1
2
»

gusto ::

Evo moja izkušnja. Na bolhi sem imel oglas za telefon v okvari, mi hitro piše nekdo, zglihava ceno, želi pošiljanje po pošti. V oglasu sem imel napisano, da v tem primeru želim nakazilo na TRR, vendar je vseeno hotel z odkupnino. Komunicirala sva preko obrazca na bolhi, pisal je v polomljeni slovenščini, znesek je bil 30€. Po kratkem pregovarjanju sem popustil in poslal z odkupnino, on je čez dva dni prevzel in mi napisal, da je vse ok. Torej ja, niso vsi nateguni.

MileMile ::

Osebno prodajam preko Bolhe še samo v primeru predhodnega nakazila na TRR ali pa osebni prevzem.
Vse več prevarantov in ljudi, ki niso resni. Sploh ko se gre za elektroniko.

Kupujem pa še samo v primeru osebnega prevzema. Pa še v primeru osebnega prevzema te ljudje poskušajo nategnit.
Zato pa testiram zadevo in zahtevam kak dokument za identifikacijo. Če se prodajalec ne strinja pač zaključiva.

GupeM ::

gusto je izjavil:

Evo moja izkušnja. Na bolhi sem imel oglas za telefon v okvari, mi hitro piše nekdo, zglihava ceno, želi pošiljanje po pošti. V oglasu sem imel napisano, da v tem primeru želim nakazilo na TRR, vendar je vseeno hotel z odkupnino. Komunicirala sva preko obrazca na bolhi, pisal je v polomljeni slovenščini, znesek je bil 30€. Po kratkem pregovarjanju sem popustil in poslal z odkupnino, on je čez dva dni prevzel in mi napisal, da je vse ok. Torej ja, niso vsi nateguni.

Niso vsi nateguni. Velika večina ni nategunov, vendar... Zakaj bi rezkiral, če se da drugače? Nobene stvari pa mi ni treba tako nujno prodati, da bi zaradi tega nekomu preveč popuščal. Popustim pri ceni, ne pa pri načinu dostave/načinu nakazila. Tudi ko kupujem, ni nikoli tako nujno, da bi zato rezkiral. Se zmenim za osebni prevzem. Če je možno nekje v bližini, če je treba v Lendavo, pa se zmenim, da pridem v nedeljo, spotoma greva pa z mojo še malo pogledat prekmurje in/ali v Terme 3000.

c3p0 ::

Sam vedno zahtevam nekje 20€ vnaprej, kar pokrije stroške povratne pošte in dokaže resnost, odkupnina je toliko nižja. Ne prodajam pa šare, ker več časa zgubim z objavo, kot pa je vse skupaj vredno.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Oddelek: Loža
3214230 (7479) matobeli
»

Neprevzem poštne pošiljke

Oddelek: Loža
4910689 (5818) objavi_nateg
»

Pošiljanje paketa , nakazilo na trr

Oddelek: Loža
387779 (5420) amacar
»

Prodajanje na bolhi - zakaj samo osebni prevzem?

Oddelek: Loža
385802 (3350) solatko
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4311960 (8226) GTX970

Več podobnih tem