» »

XP Service Pack 2: Da ali Ne?

XP Service Pack 2: Da ali Ne?

nsane ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če je potrebno nujno namestiti SP2 tudi, če že imam nameščen firewall, antivirus, razne anti-spyware programe in vse varnostne popravke iz strani MS? Poleg tega mi gre pri SP2 na žive varnostno središče in tisti pop up, ki se prikaže, če izključiš firewall ali pa antivirus. Je vseeno pametno preiti na SP2?

Hvala, LP.

OldSkul ::

Tisti pop up se da izklopiti!

In SP2 je dobro, da ga naložiš po sveži namestitvi windowsev.

SasoS ::

SP2? Da, najbolje že integriran v inštalaciji.

Gaber ::

Sigurno se splača...

Kar se tiče security centra...

Control panel -> security center, pač izklopiš česar ne rabiš...

Na levi strani klikneš na "Change the way sec. center alerts me" pa zbrišeš vse klukce...

...in sploh ne boš več vedu da obstaja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gaber ()

Ted ::

Zakaj se ne splača?

Sam ga nimam predvsem zato, ker se z namestitvijo takoj poveča poraba rama za 10-20 mega, lahko tudi več. Zdi se mi, da se sistem tudi rahlo upočasni. Brez service packa 2 furam že zelo dolgo in problemov ni. Seveda pa ne uporabljam internet explorerja.
Mah...

krneki0001 ::

Ted
pri današnjih cenah rama, ko si lahko privoščiš vsaj 2giga rama za majhen denar, ti 20 do 30mb rama ne pomeni nič več.

Glede porabe rama lahko nehate javkat, ker je tok poceni, da resnično ni nobenih problemov si kupit malo večje količine. Nekateri imamo še v starih mašinah po 2 ali več giga rama, v novih bi pa rekel, da je najmanjša količina 1Gb ali več.

Ted ::

Če maš sistem z SDRAM-om nadgradnja ni niti preprosta niti poceni niti smiselna. Pa recimo da novega računalnika ne potrebuješ, niti firewall-a iz windowsev.
Mah...

zee ::

ne jokat zaradi porabe rama, ker 1) je cena rama izredno nizka in 2) je izdelava lastnega cdja z Windows XP SP2 in drugimi bonboncki enostavnejsa kot kadarkoli prej.

da varnosti niti ne omenjam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pujcek ::

ja najbolj da se sp1 dol fuknes, bos se kaksen mega rama prisparal... popravki so zato ker krpajo winse in hvala kurcu da obstajajo. zdej ce pri tvojem delu ne rabis pac ne instaliras, kva sprasujes.
:)

krneki0001 ::

Ted imam mašino z 2Gb ECC SDrama - pa imam še ene par komadov 512 in 256mb ECC modulov za prodat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49247149 (20826) R33D3M33R
»

Windows Vista se bo nalagala hitreje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12511654 (8734) ripmork
»

Windows XP SP3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10613543 (10550) Matri[X]
»

Kako se znebiti nadležnega Security center?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101401 (1240) Highlag
»

Negativni odzivi na Windows XP Service Pack 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
778066 (8066) darkolord

Več podobnih tem