» »

Kaj delam, ko se namesca moj operacijski sistem?

Kaj delam, ko se namesca moj operacijski sistem?

«
1
2

BigWhale ::

... na mojem enem in edinem racunalniku...

Jaz berem Slo-Tech in visim na IRCu.

Tako je pri namescanju Desktop Kubuntuja in verjetno se pri kaksni drugi distribuciji.

Pa pri konkurenci? ;)

T(he) Boss ::

Oh, konkurenca ima to se boljse reseno, lahko beres, kako super in on in sploh je njihov OS :P

Tutankhamun ::

Jem sladoled :)
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

veteran ::

Tisti, ki kupujejo OS pri "konkurenci", dobijo sistem že prednaložen na računalo. :D

primzx ::

razmislam kdai ga bom nasledic ponovno formatiral:D

vojko20 ::

Dobra stran linuxa je da ga lahko preko sshja instaliraš, tko da jst ponavadi surfam ali pa gledam kakšen film na drugem računalniku in opazujem putty.

Azrael ::

Kja sem počel? Sem pozabil, preveč let minilo od zadnje namestitve iz nule. Aja Win98.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

RedStar ::

Je pa res potrebno dosti časa, da se Ubuntu instalira. Celih 10min mi vzame, tako da dejansko ne morem nič drugega delat kot počakat. Ni veliko stvari, ki jih lahko narediš v 10min.

Druga stvar je ko installiram "konkurenco". Takrat običajno grem pogledat kakšen film na dvd-ju :D

mat3 ::

Poslušam glasbo iz mp-3 predvajalnika na 5.1 zvočnikih :D in skrbno opazujem loading bar ter čas :))
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Microsoft ::

BigWhale, ti si car. Se ti klanjam. Respekt.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

'FireSTORM' ::

se prehitro naloži da bi kar koli delal :\
morda grem na kak cigaretek in ko pridem nazaj je vse ok
čeprav je sistem že kar dolgo na računalniku

Microsoft: no comment...
Those penguins.... They sure aint normal....

mainman ::

Se posvetim punci. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mainman ()

šernk ::

vse kar se da, smo da se zamotim
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

asgard2.0 ::

Najprej si nardiš cd ka se poinštalira vse skupaj. Nato daš v mašino in greš na pir. Ko prideš nasut ko petarda domu je sistem poštiman. Itak pol daš še driverje in ostalo šaro drug dan :D
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

;-) ::

Pr winsih je tako... dam cd not kliknem install pa počakam da mi naloži os, driverje itd...(1ura dolgčasa).

Pr linuxu-nalagal sm sam 1x sem pa brskal po netu.

#000000 ::

V 4 minutah kokr traja namestitev, res ni kej velik za počet. xp,98,2000 za linux verjetno traja isto nism še probu. LP

;-) ::

4minute namestitev
xp?

Azrael ::

>4minute namestitev
>xp?

Seveda, če uporabiš Ghost ali kaj podobnega.
Nekoč je bil Slo-tech.

krneki ::

Ravno za en jajc skuhat :D

#000000 ::

Ja kva pa, če bi z install cd-jem instaliral, bi se mi verjetno že odtrgal.

Spajky ::

Sploh ne; lepo se vsedeš pa najprej inštaliraš win95, pa formatiraš pa nato win98 in enako pol winME kasneja. Pol pa še w2k enako in spet nato winXP. V tem času ko se zadeve inštaliravajo, pa lepo slediš navodilom in bereš tiste reklamna MS sporočila vmes, ki so celo čedalje bolj barvita. ko v enem dnevu končaš, ugotoviš, da so MS proizvodi (vsaj po vmesnih screen-ih) oh in sploh in dobri in čedalje boljši :D Da doživiš orgazem, pa moraš inštalirat še Visto. :D :D

Da pa res uživaš v tem početju, je najbolje, da to počneš na mašinah iz cajta primernega datumu izdaje OS-ja :D , ker čene pogruntaš prehitro, da se na najnovejši mašini npr.win95 prehitro inštalirajo in ne utegneš dobro prebrat tistih vmesnih screen-ov med inštalacijo, torej se zmanjša ugodje, kako so bili tudi win95 oh in sploh in joj super dobri! Ah, ja, pa vedno moraš obvezno prebrat in razumet prej tudi licenco na začetku instalacije! :D

No, v par letih, ko te mine volja se ukvarjat z OS-ji in hardverjem in vedno kupovat kao novejše in boljše stvari ter se ukvarjat z Winsi, se pač odločiš, da boš probal kako distribucijo Linux-a seveda, ker tvojmu frendu gEEk-u iz sosednje uslice tako super špila in oh in sploh in joj in pa še ni virusov in nadlog pa še zastonj:D No pa se spet začne vse znova in se moraš spet vse učit in tvoj frend geek ima čedalje manj časa zate in reševanje tvojih driver problemov ipd. v Linux-u, da ti lahko pomaga ( vmes je postal kaki dobro plačani sist.admin kakega klusterja pri kakem ISP-u) ...

Po nekaj letih manije za winsi, igrcah in stalnem upgrade-anju mašine in OS-ja, pogruntaš, da bi bilo bolje zagrabit kako ženščino in če ti rata pol familija, sploh nimaš več časa (če si nisi zrihtal eksistence kot račun.expert) se ukvarjat s kompi in ostalim. Z denarjem ki bi ga prišparal, pa se bi lahko kupil dober avto, tako pa se voziš v kripi. :D

In pol doma imaš časa samo še za pogledat na hitro kaki forum in pogledat mejl in ugotoviš, da je za to čisto zadosti prek 5 let stara mašina in OS, ki ne laufa čisto nič bistveno počasneje kot ta zadnja oh in spljoh! :D

In pol bi radi tudi otroci svoj superDuper komp in ples se spet začne ponovno :D :D :D . Samo ker je več kompov pol pri hiši, treba napravit mrežo. In kaj je bolje kot wifi ruterček in brez žic (da ne razbijamo ometov in vrtamo) in to najnovejši najdražji super-N standard, ki pa ga čez čas uporabljamo samo za srfanje in bi bil torej bil zadosti par let star iz druge roke, če ne bi tvoji mulci tolko DL-ali prek p2p, kot ti v "starih časih" Mp3-je, katerih zalogo sploh nimaš več časa poslušat, ker moraš reševat eksistenčne družinske in ostale probleme in ni več časa niti za reševat wifi probleme.

In pol pride IP TV :D in VoIP (uf 1000TV programov in šparanje na telef.računih) in jeza na Telekom, ker pri tebi, kot začarano to ni možno ... etc. etc ..

In potem ti vnuki za 70.rojstni dan kupijo najčenejši mobitel (da te bodo direkt takoj lahko prosli za Đeparac) :D , ti pa na njem več ne znaš niti SMS-ja več poslat, ker ne vidiš dobro (debela očala) navodil iz priročnika, komaj si si zapomnil kako skakat po menijih za telefonirat na enostaven način! :D

In greš v penzijo (če jo sploh boš mel), ki bo mizerna, ker si se pustil marketingu in željam brez prave potrebe ponavadi v nepotrebno dovolit, da ti zvlečejo šolde iz žepa, namesto, da si varčeval za dodatno penzijo ... :D

Ko si pa v penziji, pa te zgrabi nostalgija ob večerih (buljenje v TV in poslušanje nerganja boljše polovice), pa si omisliš hobi ...

In kaj je bolje, kot nekje na podstrešju med šaro izbrskati starega Commodorja ali Sinclar-mavrico in jo restavrirat počasi počasi .. :D in seveda naložit OS :D Oh kako je bilo lepo, ko smo bili mladi in ne kot danes :D ; poglej na starem Lampa televizorju kako celo v samo nekaj barvah kako luštno dela tale Tetris ali minesweeper. Alleluja ! :D :D :D

In na oni svet gremo z mislijo ... živel sem pa le ! :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Liker ::

Kadar namescam:

- SuSE (netinstall, zadeva traja CELO noc, tako da spim)
- WinXP (raznim znancem, zraven kaj cvekam, redko traja vec kot 20 min)
- Gentoo (zgubljam zivce, vedno se kaj sesuje, (aka ne scompile-a). trenuten uspeh je 0 out of 4 attempts - No sej enkrat mi bo uspelo)
- LSF (Linux From Scratch, celoten postopek traja par dni, tako da vmes pocnem vse od spanja, sluzbe, rekreacije, etc...)
- KUbuntu (Gledam loading bar, ker ne dela wireless na laptop-u, masina pa itak steka)
- Debian (z zanimanjem opazujem ves output ki dobesedno leti po konzoli in se sprasujem o smislu zivljenja)
- Fedora (vedno znova ugotovljam da je Gnome-look GUI GRD kot SMRT)

Matevžk ::

Spajky, v več temah je potrebna tvoja pomoč, da stvari takole lepo razčleniš! :D
lp, Matevžk

jperc21 ::

Nič čakam da bo konec ali pa grem malo na sveži zrak.
Pa saj ne rabim dolgo sploh čakat ( visto sem imel gori v roko 15 minut ) in sem že lahko delal.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

steev ::

Glih dons sem nameščal kubuntuja. Saj se namesti v 15 minutah. Gledam zaslon.
:|

BigWhale ::

Zakaj pa nucas ghost image za instaliranje svojega sistema? Ga tako pogosto instaliras?

Celeborn ::

Kar se tiče namestitve Windowsev, naj bi bilo možno pognat cmd med samo namestitvijo. Iz cmd-ja pa pasjanso.>:D
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

BigWhale ::

Ja, v oni drugi temi zna nekdo vrteti papir na buciki in premikat kozarce na daljavo. ;>

neboben ::

Gentoo: man, nano, links če gre vse okey sem pred TV, brem knjigo, grem ven
Windows: grem pred tv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

Poldi112 ::

Gentoo se že eno leto instalira iz grafičnega okolja. Meni je sicer nekaj šteknilo, tako da sem v naslednjem poskusu odprl konzolo in instaliral po preiskušeni metodi. Vmes pa sicer imel možnost web-a, ki pa je mislim da nisem koristil.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kixs ::

Spajky:

bi te res rad videl instalirat Win95 ali pa Win98 na najnovejso mashino 8-O

Na pamet je res lahko govorit :\

Tic ::

Razmišljam, kaj vse sem pozabil backupirati.
persona civitas ;>

neboben ::

vem za GUI, sam mi je cist dobr it na roke stage1

Poldi112 ::

Stage1 ni več podprt. Kar niti ni slabo. Sicer ni nič narobe če prvič narediš stage1, čisto iz stališča učenja, ampak a se ti zdi kaj bolj uporaben od stage3?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

vojko20 ::

Pa itak lahko kasneje narediš emerge -e world, če se ti zdi, da ti sistem počasi dela.

neboben ::

se vidi, da ze zelo zelo dolgo nism tega pocel pff
sam vseen mi je mal čudn tole kar praviš, ker če stage 1 ni več podprt kaj potem počenjo stage tarball-i na serverjih http://trumpetti.atm.tut.fi/gentoo/rele... ?

poznam emptytree, pri meni je blo vedno tako, da je blo kej večjega, disk crknu vse na novo itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

Poldi112 ::

http://www.gentoo.org/doc/en/faq.xml#stage12

Gentoo still provides stage1 and stage2 tarballs. This is for development purposes (the Release Engineering team starts from a stage1 tarball to obtain a stage3) but shouldn't be used by users: a stage3 tarball can very well be used to bootstrap the system.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

V-i-p ::

Jaz bom rekel isto, kot BW. V tistih 16. minutah, kolikor traja namestitev XPjev, res nimaš veliko stvari za nardit...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

roscha ::

Hudič je v podrobnostih.

Winbloat se namesti v par 10 minutah, ampak je popolnoma neuporaben in zabiješ še 8 ur da namestiš vsa jajca ki jih potrebuješ. Kaj se počne takrat? Išče cracke predvidevam :D

Linux? Recimo da namestitev traja 2 uri (netinstall), ampak namesti se več ali manj vse kar se rabi. Pa še s tem 2 urami sem malo pretiraval se mi zdi.


Kaj počnem vmes? Nič pretresljivega. Winbloat sem nazadnje nameščal "v ozadju" v Vmware-u, Linux pa par let nazaj, tako da se ne spominjam več.

V-i-p ::

Tisti, ki ima OS zato, ker se prej namesti in ima manj dela z "uštimanjem" le tega, ni čisto gladek...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matevžk ::

Ja, če ima določen OS samo zato.
Če ga ima zato, ker v njem najlažje naredi tisto, kar potrebuje, POLEG tega se pa lahko pohvali še s samodejno namestitvijo vseh stvari, ki jih potrebuje (in zato medtem dejansko lahko gre ven na kavo) ... pa toliko bolje, ane.
lp, Matevžk

R33D3M33R ::

Pri namestitvi kubuntuja nisem delal nič. Sem privlekel še slabe izkušnje iz Windows sistemov, kjer je med inštalacijo pametno imeti mir, če ne se kar hitro vse skupaj sesipa.

Windows XP pa imam skupaj s vsemi potrebnimi programi v Ghost Image in tistih 10 minut, ko se obnavljajo buljim v progress bar ter upam, da bo že kmalu 100% ali pa berem knjigo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

roscha ::

@Vip

Ne boš verjel, eni imamo OS zato, da ga uporabljamo. Tisti ki pa vam je podrkavanje po sistemu vsak dan kako uro, samo zato, da jajca sploh delujejo, užitek, ste pa zame wierd.

Enako imam avto zato, da se vozim, če bi ga moral vsake pol leta na novo sestavit, bi ga že zdavnaj zažgal.

Iz tega razloga: Nimam pojma kaj sem počel med inštalacijo Linux-a, je že predaleč nazaj. Vem pa kaj sem počel vsakič ko sem nameščal polkna. (Hvala bogu jih ne več) Najprej sem klel, ko sem reševal podatke z diska, za tem pa sem klel, ko sem panično iskal vse butaste drajverje, must have programe, antivuiruse in podobne neumnosti. Ter seveda zabil kak dan. Po pol leta se je ponavadi zgodba ponovila.


Rezime: Med nameščanje OS-a načeloma ne počnem nič, ker se mi to dogaja le na izjeeeemno redke čase.

End of story.


P.S. Sem pozabil na taglavno. Čisti popizditis je bil ob 120x rebootu pri nameščanju SP-jev in popravkov. že to ti vzame kako uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roscha ()

V-i-p ::

@roscha: hja, samo userji ki ne znate/znajo uporabljati winsev, ne rabite zato krivit MS. Ker če jih ti rabiš nameščat vsake pol leta, oprosti, jaz imam z xpji mir že več kot tri leta... Če znaš pazit na OS, ga redno "neguješ", čistiš, itd... ti bo lepo delal, isto je pri avtu. Če ga boš zanemarjal, potem boš avte res menjaval kot po tekočem traku, pri tem pa bentil, kako da so dandanes vse firme v riti >:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

roscha ::

Read my fucking lips.

Kakšno negovanje, kakšna jajca? Ravno o tem govorim. apt-get update & upgrade je povsem dost za "negovanje". Posodobi se vse in to je to. Drugega drekanja ne rabim.

Vs.

Antivirus (ki ni nujno da ni kaj "čez spustil"), antispyware ki ga je treba na roke kurblat, defrag, pa še miljavžent nekih popravkov, na koncu pa se sekret od OSa ali sesuje, ali pa tako upočasni da ni za rabo in je potreben reinstall.


In še 1x. OS imam za delo, ne pa za "negovanje". Windrek začne crkavat že ob gori install/remove programov. In sploh ni treba da so ti programi neka trial jajca.

Sploh pa... A se M$ ne dere vedno da je njihov OS tako preprost, da je za "mame in ate" ti pa me ponovno prepričuješ, da tega sranja ne znam uporabljat. Mogoče res ne. Zato pa sem na zajebanem in uporabniku neprijaznem Linuxu.

Gr0unD Zer0 ::

za cajta ps dvojke sem zalaufal en endurance dvourni na gran turismu...

V-i-p ::

@roscha: jezus, še en linux lover, ki je čisto not padel...:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matevžk ::

Ne, ni dokazov, da bi Jezus uporabljal Linux (in not padel), nas je pa precej drugih! :D
lp, Matevžk

V-i-p ::

Ne, ni vas precej. V primerjavi z win userji se vas komaj opazi... >:D pa ne bodimo več off, dejstvo je, da človek ki ima dva kolesca v glavi nima problemov pri nameščanju linux-a in winsev... oboje gre hitro in takoj...>:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Poldi112 ::

Vsak dan nas je več. In res je, oboje gre hitro. In kot rečeno, pri win vemo da ne moremo nič delati vmes, ker se nam to pogosto dogaja (z izjemo tistih ki nikoli nič ne instalirajo, ker so zadovoljni s Pasjanso) in so potem veseli kako dobro znajo vzdrževati sistem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gentoo in XGL

Oddelek: Operacijski sistemi
201975 (1438) M.B.
»

Izbira Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
472487 (1344) Border
»

katera linux distribucija?

Oddelek: Operacijski sistemi
271683 (1310) gpg
»

Vtis Gentoo Linux 1.4

Oddelek: Operacijski sistemi
211364 (1128) Brane2
»

prvi Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
555014 (3974) mile

Več podobnih tem