» »

Rupel bi "uravnotežil" Hrvaško

Rupel bi "uravnotežil" Hrvaško

1 2
3
»

Azrael ::

Ali obstajajo tudi odločni pogajalci o meji s Hrvaško?

Če misliš na Jožkota&Co, to zame niti pod razno niso.
Nekoč je bil Slo-tech.

nevone ::

>Ali obstajajo tudi odločni pogajalci o meji s Hrvaško?

Ne, ne obstajajo, in tudi jih verjetno ne bo, če se bo pri nas zunanja politika izrabljala za notranje politične boje.

Očitno smo enotni samo v primeru, ko nam vsem teče voda v grlo. Kakor hitro pa nekdo začuti, da ima vsaj malo maneverskega prostora, ga bo izkoristil za svoje notranjepolitične cilje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gfighter ::

Jožko je daleč stran od tega, kar sem mislil, tako kot pravzaprav vsa "elita", kar je trenutno vidim na slovenski politični sceni. Je nevone pravilno napisala, zakaj. Jaz bi pa rad videl nekoga, ki bi pokazal interes za optimalno rešitev problema, ne pa za nabiranje točk s kvazi obrambo južne meje (valjanje po jarkih, sajenje lip in pošiljanje specialcev nad cestarje included).
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

jype ::

nevone> Očitno smo enotni samo v primeru, ko nam vsem teče voda v grlo.

Po zgodovini sodeč je voda v grlo še daleč od narodne enotnosti. Ko jih je deset tisoč pod rušo narod šele zgleda enoten, pa tudi takrat še zdaleč ni.

Vsaj jaz ne morem biti optimist glede tega naroda.

nevone ::

Ko smo se odločali za svojo državo smo bili zelo enotni. Takrat smo praktično vsi Slovenci želeli samostojno Slovenijo in to smo tudi dokazali s plebiscitom, ki je imel več kot zavidljiv rezultat. Mar misliš, da bi lahko tako učinkovito izpeljali tisto 10-dnevno vojno, če ne bi bili enotni? Dvomim.

Tako da si po mojem neupravičeno pesimist.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

_marko ::

->Kakor hitro pa nekdo začuti, da ima vsaj malo maneverskega prostora, ga bo izkoristil za svoje notranjepolitične cilje.

No, Pahor tega ne počne ;)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

poweroff ::

Torej Rupel ne sme kritizirati novinarjev? Ne bodite no smešni. Sej jim ni s pištolo na vratu grozil, kako naj poročajo. Pač jih je pozval k večji objektivnosti. What the fuck je s tem narobe?

Jaz bi postavil vprašanje drugače. Kaj novinarji ne smejo kritizirati politikov in Rupla?

Znana je Ruplova izjava iz srede leta 2005, da bi morali lastniki medijev temeljito razmisliti, "ali se jim splača vojna s politično opcijo, ki je doživela uspeh na volitvah".

Se pravi: novinarske kritike Rupla ne bi smelo biti, Ruplova kritika novinarjev pa je sprejemljiva?

Odkod dvojna merila? A eni so kar na lepem svete krave, ki se jih ne sme kritizirati?
sudo poweroff

jype ::

nevone> Tako da si po mojem neupravičeno pesimist.

Enotnost, ki je bila takrat "očitna", je bila pogojena z denarjem, ki ga je Slovenija plačevala za nerazvite. Tega denarja ni bilo malo, pa vseeno nismo bili enotni, dokler niso nekateri srbski politiki prišli na idejo, da bi bil srbski jezik default po vseh šolah v Jugoslaviji. Šele takrat so osamosvojitev podprli delavci, kulturniki in politiki, približno v tem vrstnem redu. Pa seveda represija, ki se je lotila ljudi "to make an example of them".

Dejstvo je, da Ljubljančane (razen par nacionalistov) bolijo genitalije za par metrov meje, ali pa za izhod na odprto morje. Ja, rekli bodo, da "to rabimo", nihče si pa ne bo vzel niti toliko časa, da bi ugotovil, kje meja dejansko poteka. Štajerci so malo bolj vroče krvi, ampak vseeno niti približno dovolj. Še večina primorcev je do vprašanja praktično indiferentna. Kdo se bo torej potrudil za našo mejo? Joško Joras?

Me zanima, če bi ljudje sploh šli na obvezujoč zakonodajni referendum, s katerim bi Slovenija enostransko postavila mejo tja, kjer je bila ob ustanovitvi SHS (to je precej nižje od Umaga v istri in po reki mimo Hotize) in potem to mejo dejansko tudi izvedla kot Schengenski sporazum zahteva. Če bi se Hrvaška kaj vsajala, bi pa rekli, da lahko v EU vstopajo na Madžarski meji ali pa hodijo čez vodo v Italijo.

Prepričan sem, da bi nas vsi (tudi severni) sosedje grdo gledali, če bi imeli tak referendum, hkrati sem pa prepričan, da bi bila udeležba jako slaba. Jaz bi tako reč bojkotiral. Tudi "malo bolj grobo" od sedanje politike bi zelo natančno preučil, preden bi jo podprl, pa vsi vemo, da 90% ljudi nikoli dejansko ne prebere drobnega tiska, ko preverjajo, kaj njihovi predstavniki počnejo. Če vidijo naslov "Rupel ga biksa", je to povsem dovolj, da bo 80% bralcev odneslo sporočilo, ne glede na to kaj piše v članku in ne glede na to ali ga bodo prebrali ali ne.

nevone ::

>Odkod dvojna merila? A eni so kar na lepem svete krave, ki se jih ne sme kritizirati?

Se lahko kritizira kritike?

Dej raje povej, kaj je z Ruplovo izjavo, naj bodo Hrvaški mediji bolj objektivni narobe?

>Enotnost, ki je bila takrat "očitna", je bila pogojena z denarjem, ki ga je Slovenija plačevala za nerazvite. Tega denarja ni bilo malo, pa vseeno nismo bili enotni, dokler niso nekateri srbski politiki prišli na idejo, da bi bil srbski jezik default po vseh šolah v Jugoslaviji. Šele takrat so osamosvojitev podprli delavci, kulturniki in politiki, približno v tem vrstnem redu. Pa seveda represija, ki se je lotila ljudi "to make an example of them".

Sej sem rekla, da smo ponavadi enotni takrat, ko nam vsem teče voda v grlo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Sej sem rekla, da smo ponavadi enotni takrat, ko nam vsem teče voda v grlo.

Hotel sem povedat, da je imel vsak del naroda čisto drugačen razlog in da je le naključje hotelo, da se je v splošnem usmeritev vseh ujemala. Jaz ne bi temu rekel narodna enotnost ampak da so ljudje videli priložnost na isti poti.

Kljub vsemu sem zdaj še bolj pesimističen, zgleda da dokler pri nas ne bo koncentracijskih taborišč, se meja ne bo uredila.

nevone ::

>Dejstvo je, da Ljubljančane (razen par nacionalistov) bolijo genitalije za par metrov meje, ali pa za izhod na odprto morje. Ja, rekli bodo, da "to rabimo", nihče si pa ne bo vzel niti toliko časa, da bi ugotovil, kje meja dejansko poteka. Štajerci so malo bolj vroče krvi, ampak vseeno niti približno dovolj. Še večina primorcev je do vprašanja praktično indiferentna.

Nekoliko podcenjuješ volilke in volilce.

>Kdo se bo torej potrudil za našo mejo?

Politike imamo za to, da se poglabljajo v tovrstne probleme. Ostali morajo pač početi tudi kaj drugega, ker tiste politike mora nekdo futrat.

>Joško Joras?

Kaj pravzaprav pričakuješ od njega in kaj mu tako zameriš? Je mar on kriv za vse probleme, al kako? On se je pač izpostavil. Ampak probleme imamo tudi tam, kjer se nihče ne izpostavlja. Kaj torej ti predlagaš?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

>Hotel sem povedat, da je imel vsak del naroda čisto drugačen razlog in da je le naključje hotelo, da se je v splošnem usmeritev vseh ujemala. Jaz ne bi temu rekel narodna enotnost ampak da so ljudje videli priložnost na isti poti.

Torej izraz "narodna enotnost" pa po tvoje pomeni kaj? Neko višje stanje, ki ga z običajnimi besedami ne moremo opisati?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

perci ::

Jype, ne nabijej. Razen redkih antipatriotov večini v LJ ni vseeno, kako se uredi vprašanje južne meje in izhoda na odprto morje.

In prav je tako.


BTW: Upam stavit, da bi bil referendum za južno mejo zaplebiscitom in EU referendumom daleč najbolj obiskan referendum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

jype ::

perci> Jype, ne nabijej. Razen redkih antipatriotov večini v LJ ni vseeno, kako se uredi vprašanje južne meje in izhoda na odprto morje.

Grem stavt, da se ti sanja ne, kje bi meja sploh morala potekat.

nevone> Torej izraz "narodna enotnost" pa po tvoje pomeni kaj? Neko višje stanje, ki ga z običajnimi besedami ne moremo opisati?

Izraz naj bi opisoval stanje, ko so ljudje enotni, ne pa ko po naključju vlečejo vsi v isto smer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

perci ::

Grem stavt, da se ti sanja ne, kje bi meja sploh morala potekat.


1. Tudi, če ne vem, kje bi meja morala potekati, to ne pomeni, da mi je vseeno kje poteka. Imamo strokovnjake, ki znajo povedati, kje naj bi meja potekala. In oprosti, ker sem slovenec, zaupam našim bolj kot hrvatom.

2. Kako veš, da se mi sanja ne, kje bi meja morala potekati? Če smo že na tem vprašanju. Enoznačnega odgovora na to vprašanje NI. Mednarodno pomorsko pravo sem pa naredil z 10, tako da nekaj vem o teh zadevah.

jype ::

perci> Enoznačnega odgovora na to vprašanje NI.

Tako je. Torej imamo na izbiro samo dve možnosti. Narodno enotnost, al pa čorbo, ki jo imamo zdaj.

nevone ::

>Izraz naj bi opisoval stanje, ko so ljudje enotni, ne pa ko po naključju vlečejo vsi v isto smer.

Ajd, mislm, vrtiš tele besede. Narodna enotnost je pač narodna enotnost. Lahko so pa razlogi zanjo različni. Ampak še vedno je narodna enotnost. Če ni, si pri tej priči določi nove izraze, za vsako vrsto narodne enotnosti posebej. Ko boš določil enih 5 novih izrazov, bomo verjetno zahtevali že izraze, za narodne enotnosti, ki jih povzročajo različne kombinacije vzrokov.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

Moti me, da je politik (!) uči medije "objektivnosti", ko pa mediji opozarjajo ministra na slabo delo (svoboda govora), je pa to narobe in potem minister poziva lastnike naj premislijo ali se jim kritika splača.

Najmaj kar bi od zagovornikov tegale zadnjega Ruplovega poziva pričakoval je, da bodo tudi v primeru novinarske svobode govora kritični do Rupla. Pa niso. Ker kriterij ni svoboda govora (ministrova ali novinarska), pač pa velja kriterij "svetih krav".
sudo poweroff

nevone ::

>Najmaj kar bi od zagovornikov tegale zadnjega Ruplovega poziva pričakoval je, da bodo tudi v primeru novinarske svobode govora kritični do Rupla.

Če je to najmanj, kar pričakuješ, kaj vse še pričakuješ poleg tega?

Sicer pa smo/sem kritični/a, le da je kritika v tem primeru pozitivna. A dovoliš?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Sicer pa smo/sem kritični/a, le da je kritika v tem primeru pozitivna. A dovoliš?

A si novinarka?

nevone> Ajd, mislm, vrtiš tele besede.

Jasno. Z zelo jasnim ciljem: priti do tam, ko morajo "ta beli" priznati narodno enotnost Slovencev v času, ko sami niso bili del te enotnosti, zdaj je pa vsak drugi njihov stavek jamranje o narodni enotnosti oziroma manjku le-te.

Pa ne gre za politike, sploh ne tiste Rupljaste, ki pač preskakujejo z ladje na ladjo, pač v odvisnosti od tega, katera se trenutno hitreje pogreza. Gre za to, da narodne enotnosti, kakršno nekateri radi pripisujejo Hrvatom, dejansko ne želimo. Ne želimo si vojske percijev, ker, čeravno izobražen pravnik, očitno pri zgodovini ni preveč pozorno poslušal lekcije o patriotih. Tistih, ki bi se šli borit za mejo, ker imamo strokovnjake, ki vedo, kje bi meja morala potekati, se jaz bolj bojim kot se jih bojijo Hrvatje.

Rešitev, ki jo lahko predlagam, je seveda zmogljivejša diplomacija. Takšna, ki vrne Hrvatom, kar je njihovega in od njih terja, kar je našega na tak način, da tega ni mogoče zavrniti.

Mislite, da Hrvatje bolj spoštujejo nemške kot slovenske goste zato, ker smo jim Slovenci dolžni več? Ker Nemci več zapravijo? Ne slepite se več. Takoj, ko se bo naša zunanja politika začela obnašati, kot da ima vsaj kakšno vretence, če že ni cele hrbtenice, se bo odnos začel spreminjati na bolje.

nevone ::

>Gre za to, da narodne enotnosti, kakršno nekateri radi pripisujejo Hrvatom, dejansko ne želimo. Ne želimo si vojske percijev, ker, čeravno izobražen pravnik, očitno pri zgodovini ni preveč pozorno poslušal lekcije o patriotih. Tistih, ki bi se šli borit za mejo, ker imamo strokovnjake, ki vedo, kje bi meja morala potekati, se jaz bolj bojim kot se jih bojijo Hrvatje.

Žal ne dojamem bistva tegale tvojega pisanja.

Ampak tako na hitro zgleda, da boste sedaj vi prevzeli vlogo "ta belih".

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

perci ::

Jst sploh ne vem kaj bi tale naš jype rad povedal. Nekej mi podtika, da bi se rad vojskoval, to vidim. Drugega pa ne znam razbrati. On bi rad, da ima naša politika hrbtenico ampak mu je pa vseeno kje gre meja. Ja, jebemti, da te ne štekam, jure.

jype ::

Ti bi samo rad prepričal ljudi, da obstaja konsenz, da je treba Hrvatom povedat, kje je meja. Tako kot so to počeli Srbi proti koncu prejšnjega stoletja. Ni se izšlo, kot verjetno veš.

nevone> Žal ne dojamem bistva tegale tvojega pisanja.

Bolje je, da narod ni enoten, kot da se vsi strinjajo z neumnostjo.

nevone ::

>Bolje je, da narod ni enoten, kot da se vsi strinjajo z neumnostjo.

Seveda. Ampak s katero neumnostjo?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

abeceda ::

Če spremljate kaj dnevno-informativne oddje ste danes lahko opazili, da bo skupina občanov predlagala referendum o podpori o vstopu Hrvaške v EU.
Jaz tako podbudo podpiram, saj če bi se iskazalo, da si Slovenci tega želijo ne bi nihče mogel spremeniti te odločitve ne more nihče spremeniti in tudi vlada jo je dolžna upoštevati.
Govori pa se tudi o sprejemu resolucije.Ta bi bila zelo dobrodošla, saj bi to kar bi pisalo v revoluciji vlada bila primorana to upoštevati.Če pa kaj spremljate mediji lahko opazite da resolucija, ki jo predlaga SLS dokaj striktna in jaz osebno to tudi podpiram.

P.S.:Mićo Mrkaić je enkrak rekel:"Kmetom bi bilo treba stopiti na goltanec."
Jaz pa bi ob kakih incidentih šaljivo rekel:"Hrvatom bi bilo treba stopiti na goltanec."
Upam, da s tem nisem nobenega užalil, če pa sem naj me nemudoma opozori.

Daedalus ::

Če spremljate kaj dnevno-informativne oddje ste danes lahko opazili, da bo skupina občanov predlagala referendum o podpori o vstopu Hrvaške v EU.

Krasno. Se pravi, da je politika čisto odpovedala in se bo v primeru najslabšega možnega rezultata - referendum je in je pomeni preprečitev vstopa Hrvaške v EU - lahko mirno zgovarjala na ljudsko voljo. Že videno, brezjajčno "vodenje" države in "reševanje" problemov.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

_marko ::

Daedalus:
Daj no, ne pretiravaj.
Če se ena skupina spomni te ideje, še ne pomeni, da tudi bo tako!

Slovenija bo podprla Hrvaško, da bo prišla v EU, sej to je logično.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Daedalus ::


Slovenija bo podprla Hrvaško, da bo prišla v EU, sej to je logično.


Ne pretiravam. Sem že enkrat napisal, pa bom še enkrat - politični populizem se lahko grdo maščuje. In če ti enkrat uspe premaknit dovolj veliko količino "ljudske volje" je ne boš več zabremzal. In tale tvoja izjava v primeru referenduma - ni logična. Še tolko manj, če se za pobudo spravi politika:

Predsednik Slovenske narodne zveze pri vladnem SLS-u dodaja, da so z aktivnostmi nekoliko pohiteli, saj je odnose med državama, po njegovih besedah, zaznamovalo več dejavnikov, v času pristopnih pogajanj južne sosede pa je pravi čas, da se ji jasno pove, da če bo vztrajala pri ozemeljskih težnjah, bo v Sloveniji referendum, s tem pa tvega, da v povezavo ne bo mogla vstopiti, pravi Podobnik.

Tole je drsanje po zelo tankem ledu. In ja, sem pesimist, ko govorimo o politiki.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nevone ::

>Slovenija bo podprla Hrvaško, da bo prišla v EU, sej to je logično.

Sej Hrvaška se bo tudi držala sporazumov, ki jih sklene s Slovensko diplomacijo, a je to tudi logično? :\

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Daedalus ::

A so kdaj Slovenija in Hrvaška sklenile kak sporazum o meji, ki je bil ratificiran v obeh parlamentih?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nevone ::

Ne niso. Ampak diplomaciji sta se dogovorili nekaj, potem pa je Hrvaška od tega dogovora odstopila.

Sicer ima pravico to narediti, ampak, dejmo jih ne gledat kot ene pogajalce, ki si lahko privoščijo čisto vse. Potemtakem si lahko tudi mi. Tudi mi imamo vso pravico ne podpreti Hrvate pri vključevanju v EU, pa ne zato, ker bi se nekaj preseravali, ampak, da pokažemo, da se tudi mi lahko poslužujemo nekih vzvodov, ki so sicer legitimni, niso pa prijetni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Joža Brezgat ::

Res me zanima vaše mnenje o našem zunanjem ministru. Na hitro: palec gor, ali dol. Seveda je zaželjena tudi razlaga.

Moje mnenje je da je to najbolj nesposoben politik.

Obrazložitev: Kako dolgo imamo težave s Hrvati in mejo? Kako dolgo je g. Rupel zunanji minister. Kaj je v tem času naredil pozitivnega, razen tega da je vedno "židane volje"? :\

Problemov nikoli ni in jih vedno delajo njegovi sovražniki, katerih obrisi še vedno počasi prihajajo iz ozadja |O
Kot je nekdo že zapisal: NIKOLI nimamo (Slovenija) svojega mnenja, idej, predlogov. Poleg tega človek deluje nekulturen, vzvišen itd.
Kaj je bilo pozitivnega v naši zunanji politiki, od osamosvojitve naprej, polega NATO in EU?
Vedno sem bil prepričan, da Rupsija nihče ne jemlje resno (pač nesposoben), ko berem nekatere vaše poste, nisem več toliko prepričan v to, torej: Palec gor ali dol?

Luka Percic ::

Nekako sem prepričan da je idealen za našo državo.
Pač prodaja mnenje vlade lepo zavito v miroljuben celofan.

Da je mnenje obeh (naših) vlad, pa tudi sedanje opozicije IMO precej kilavo, to mene moti.

Rupel pa dobro opravlja svoje delo.

poweroff ::

Res me zanima vaše mnenje o našem zunanjem ministru. Na hitro: palec gor, ali dol. Seveda je zaželjena tudi razlaga.

Moje mnenje je da je to najbolj nesposoben politik.


Mojemnenje pa je, da je to najbolj sposoben politik.

Seveda pa govorimo o sposobnosti, da poskrbi zase. Svojo sposobnost je tako dokazal s prestopom iz LDS v SDS in z dejstvom, da postaja "večni" zunanji minister.

Glede sposobnosti njega kot ministra, ki naj bi služil državi pa palec dol. Dokaz za to je dejstvo, da v vsem tem času ni usel rešiti odprtih vprašanj s Hrvaško. Res je, da so tudi Hrvatje trmasti, ampak sposoben politik probleme rešuje in ne odlaga.

Rupel pa dobro opravlja svoje delo.
Seveda. Vprašanje je le kaj je njegovo delo. Delo, ki ga opravlja, opravlja dobro. Delo, ki bi ga moral opravljati, ga pa ne opravlja. ;)
sudo poweroff

A. Smith ::

En sam minister ni tisti, ki bo premikal mejo. Za tako početje je odgovorna cela vlada s premierjem na čelu.

Rupel je po mojem sposoben in obstajajo razlogi, da sedi na svojem mestu kljub menjavi vlade.

Všeč mi je njegova preračunljiva politika (že zaradi simpatiziranja z NATO-m so ga nekateri kritizirali, meni se je zdelo pametno).
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Bob Rock ::

Jaz tako podbudo podpiram, saj če bi se iskazalo, da si Slovenci tega želijo ne bi nihče mogel spremeniti te odločitve ne more nihče spremeniti in tudi vlada jo je dolžna upoštevati.


Pred par leti je tudi Heider dobil vecinsko podporo ljudstva. Pa se je moral zaradi pritiskov ostalih drzav pobrati iz Dunaja nazaj na koroško.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Daedalus ::

Ne niso. Ampak diplomaciji sta se dogovorili nekaj, potem pa je Hrvaška od tega dogovora odstopila.

V teoriji mednarodnih odnosov so trije, ki lahko državo zastopajo in jo (kadarkoli) zavežejo k nečemu - ministrski predsednik, zunanji minister in predsednik države. Sporazum Drnovšek-Račan ima svoj pomen (sta ga podpisala ministrska predsednika) in IMO to v primeru arbitraže pomeni veliko. Tako da me topogledno meja niti ne skrbi kaj dosti. Me pa skrbijo populistični bullshit manevri razni Podobnikov...

Sicer pa, če mamo legitimno pravico (in jo mamo) nagajat Hrvaški zaradi nerazčiščenih poslov - zakaj pol vlada kr neposredno (do nadaljnega) ne odreče podporo Hrvaški za vstop v EU? Nimajo cojones? Se bojo rajš spet skrivali za "ljudskim glasom"?


Rupel je po mojem sposoben in obstajajo razlogi, da sedi na svojem mestu kljub menjavi vlade.


Ja, obstajajo. Predvsem v tem, da JJ nima lih velikega poola vsaj polsposobnih ljudi in v tem, da je takorekoč "kardinalni uplen," ki so ga spulili LDS. Kaj drugega pa ne verjamem, da je (če si lahko privoščim malo zlobe)0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

abeceda ::

Jaz, gospofa ministra Rupla dokaj spoštujem kot sposobnega človeka ,kar pa ne pomeni, da spoštujem njegovo delo.
Njegovo delo ocenjujem kot dokaj boječe, kar se kaže pri tem da ko je treba ostro nastopiti proti Hrvaški ne nastopi oz. nastopi zelo, pre plaho.Nevem sicer koga se boji, saj če rečem nekoliko neolikano mislim da se boji hrvaške zunanje ministrice, ki pa je brez dlake na jeziku in ko začuti priložnost z vsemi besedami (tudi z neresničnimi oz. subjektivnimi) priča proti Sloveniji.In to očitam našemu zunanjemu ministru.
Ko pa se omeni minister Rupel se nemoremo izogniti dejstvo da je "kameleon".On je zmeraj na pravi strani.

poweroff ::

Zanimivo je, da so se zunanji ministri in ministrice na hrvaški strani v teh letih menjavali in menjavali. Menjavale so se tudi zasedbe vlad.

Dve stvari pa sta ostali nespremenjeni:
- naš spor s Hrvaško
- dejstvo, da je zunanji minister na slovenski strani vedno isti.

Zanimiva korelacija, ne?;)
sudo poweroff

Luka Percic ::

Zanimiva korelacija, ne?


Ja, zanimivo je kako moraš potlačit logično razmišljanje da v tem vidiš nek smisel.
Zelo močno.

Nekaterim pri tem izdatno pomaga njihova ideologija.

OChack ::

boli rupla kokos, model je enkat pr eni gostilni v gnoj padu k je tok pijan biv, pol so ga pa pral z šlavfom, pa ne morš tacga ministra :) je premal baraba, mislm ne upa si kurc pa tak filozof, me zanima če bi jelinčiča dal za zunanjega ministra kako bi se obnesu, teoretično bi mogu hud boj bit praktično je pa uprašanje kok model govori in kolk res nardi>:D
Int€l inside, IDIOT Outside

abeceda ::

O tvojem vprašanju kaj bi se zgodilo, če bi bil za zaunanjega ministra predstavljal g. Zmago Jelinčič?
Jaz celo mislim, da bi v situaciji, ki je nastala bil celo za zunanjega ministera boljši g. Zmago Jelinčič.
Zakaj?
Kot sem že pisal mislim, da minister Rupel nekoliko (pre)plaho odreagira, na dokaj hude, pa kar koli so že naprimer provokacije,...
Mislim pa da bi Jelinčič bolj ostro in striktno odreagiral in bi tako bolje zastopal slovenske interese.
On bi najverjetneje odtegnil podporo Hrvaški, kar pa bo mogoče treba storiti tudi tej vladi, saj kot kaže bo referendum in se bo tam pokazal resnica-kako naprej.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340204510 (167427) Ziga Dolhar
»

Hrvaska in vstop v EU (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29223301 (15056) dzinks63
»

Janeza aretirala hrvaška policija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26541873 (36337) Bellzmet
»

Hrvaška (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
716823 (5360) ||_^_||

Več podobnih tem