» »

Benko Kakav

Benko Kakav

taisan ::

Ojla!

Tale bo tukajle malce Spanska ampak res ne najdem drugegea Slovenskega forum kjer bi lahko koga kaj vprasal oz. podobnega izvedel... ;))
Ime mi je Mare ter zivim ze leta v tujini (Nemcija) imam 3 leta starega mulca (Nik) kateri je usekan na kakav...
Ali obsta kje v Slovenskem netu ena online Trgovina kjer bi clovek lako narocil Benko Kakav (Jagodni okus, pa bananin okus itd....)
ali to sploh se prodajajo v Slovenskih trgovinah!?

Please please help help!


Mare,
Berlin

---------------------------------
Amilo Xi 1546 T7200, 120GB, 2GB Ram, Ati x1800 ter 3GB nasmeha na licu :))

NiMH ::

Hehe :P Zanimiva tema :)

no našel sem en LINK, mogoče ti bo kaj pomagalo :)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Doman ::

@taisan

V iskalnik na Mercatorjevi strani vpiši besedo "BENQUICK " kot izkalni niz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

taisan ::

Oj NiMH!

Super hvala, vsekakor koristen link... Zal pa to ni to kar sem iskal! Benquick je zelo podoben Bencu vse do okusa! Kar se okusa tice sta to dva
popolnoma razlicna svetova verjemi mi! Ne morem se spomiti kdo je ta Benco pravzaprav proizvajal!? Se mi zdi da je bila zadeva iz Hrvaske ali pa tudi ne!?
No ja, ce ima kdo od vas kaj ves informacij o tej sladki zadevi potem prosim prosim tipkajte!

Mare,
Berlin

P.S. Brez zamere ampak tole kar tamle Merkator pocne z cenami je pa ziva svinjarija!!! Dvojne ja ce ne kar TROJNE cene enakih produktov tukaj!!! Grdo grdo...

---------------------------------
Amilo Xi 1546 T7200, 120GB, 2GB Ram, Ati x1800 ter 3GB nasmeha na licu :))

dejansan ::

pred leti je bil en natečaj na katerem so izbirali novo ime, tako da, če me spomin ne vara je benquick bivši benko, z novo embalažo in imenom, pri čemer naj bi okus ostal isti
dejansan

cekr ::

To zadevo izdeluje Mercator Emba.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

opeter ::

Kolikor vem, so Benko proizvajali na Hrvaškem (kot si že omenil) pri Krašu. Seveda če se ne motim...
ena zanimiva povezava na to temo (upam, da nisi še pozabil srbo-hrvaščine: link

evo citat s srbskega foruma:
Domacica, benko, kiki bomboni


Še spletna stran Kraša.

Sicer pa je imel tudi Slavonija Osijek poleg odličnih keksov neko ponudbo kakava. Samo se imena ne morem spomniti...

Nostalgija, nostalgija:
Životinjsko carstvo čokolade... mmm.... Moto keks... mmm... 8-O, potem smo imeli še Pionir keks iz Subotice :8)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

NiMH ::

Pol pa nevem taisan :) Ne morem pomagat od tu dalje :)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Brane2 ::

Meni pa ni čisto jasno, kako je lahko 3 leta star mulc jugonostalgičen in ve, da Benquick ni tisto, kar je bil včasih Benko ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

NiMH ::

Brane2 mogoče pa hoče taisan to za sebe samo se izgovarja na otroka :)) :))

Ok šalo na stran :D
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kaj pa veš, pol že zna razločit kaj je benko in kaj benquick...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

taisan ::

Oj oj oj...
Najprej vsem velika hvala za tipkanje naokoli... Najprej benquick: To je stara Avstrijska marka in ne verjamem da bi se benko poimenoval v 10x slabsi produkt... Kras: Kdo se ne spominja njjhovih okroglih napolitank in pa rizeve cokolade... njami njami.... :)) A mislim da kras nima nic z Benkom! Nekako mi je ostala Podravka v spominu a pri njih ne duha ne sluha o Benku... Dejte prosim, ce se kdo spomne v trgovini name, pa poglejte na etiketo Benka gdo to proizvaja... PleaZZZZZZ!!!


Mare,
Berlin

P.S. 8-O Jugostalgicen ni ne moj mulc ne jest!?! BENKOSTALGICEN sem pa jaz za mojega mulca! Mislis morda da nebi znal kupiti kakava ce bi imel namen mulca le nafutrat pa mir?!
Lahko bi ze prej opazil a tukaj negre za problem nekoga z nicem nafutrati ampak za problem nekoga presenetiti z futrom za katerega se mu se sanjalo ni... Razumes Prjatu!? Ce ne bos to najkasneje razumel ko bos imel svojo mularijo...

---------------------------------
Amilo Xi 1546 T7200, 120GB, 2GB Ram, Ati x1800 ter 3GB nasmeha na licu :))

taisan ::

Probas "kakav" tukaj in si mislis, mater sine da mi ti benkota u roke dobis, ce je tole tukaj tako zelo dobro.... Simple like that !

Mare,
Berlin

---------------------------------
Amilo Xi 1546 T7200, 120GB, 2GB Ram, Ati x1800 ter 3GB nasmeha na licu :))

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Brane2 ::

Tip noče BenQuicka ampak Benko
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

bosmla ::

Takole: ce si v Sloveniji (oz. bivsi jugi) kopoval Benko je 100% BenQuick tisto kar isces (kot je ze bilo receno), ker je bilo ime zasciteno so ga morali spremeniti. Obstajal je samo en okus (druge so dodali kasneje) in to je zdaj BenQuick cocoa instant.

Majckeno iz teme: Ce pa hoces, da bo otrok zdrav mu pa ponudi nekaj brez sladkorja (belega) in naravno pridelano - dalec najbolsi je Green & Black's :P

cekr ::

Da ne bo preveč nejasnosti. V kleti imam eno prazno dozo od Benca. Zadevo je delala firma Emona-Emba. Kar je predhodnica sedanje Mercator Embe. Zadeva ima samo spremenjeno ime, vse ostalo je enako. Lahko pa kupiš tudi Lumpija, kar je čisto isto samo v drugem pakiranju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gzibret ::

> Tip noče BenQuicka ampak Benko

Benko kakava ni več. Če pa ga kje še imajo, pa mu je ziher pretekel rok uporabe :D Če veste, kaj mislim.

Namesto benko kakava je sedaj Benquick z medvedom Benom v glavni vlogi. Je pa to najboljši kakav, tudi jaz ga pijem, predvsem zjutraj.
Vse je za neki dobr!

r0x ::

mogoce tole?
klik

krho ::

@bosmla: se da to kje pri nas dobit in če ja, kje?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

taisan ::

Ne ne ne... Benquick je eden prvih kakavov v evropi in je obstajal ze pred Benkotom Benko je kasneje priromal na police... Benquick je Kakav iz Avstrije, katerega okus je enak temni cokoladi. Znamka Benko se vedno obstaja TUKAJ (ta je iz Beneluxa, istega je najti tudi na Nizozemskem in pa v Franciji v trgovinah! Kaj pa ne najdem je bananino pa jagodovo varianto itd. Razen tega ta Benko niti priblizno ni tako dober kot tisti iz Slovenije!...

Mare,
Berlin

---------------------------------
Amilo Xi 1546 T7200, 120GB, 2GB Ram, Ati x1800 ter 3GB nasmeha na licu :))

bosmla ::

@Krho Ja. Ne vem od kod si,... se dobi v trgovinicah z zdravo prehrano - jaz zdaj kopujem v novi trgovini Agharti na Ptuju (kjer imajo tudi vroco cokolado istega proizvajalca - NJAMI:) ) to ti je na zacetku Potrceve ceste zraven videoteke Stolp ali v MB v trgovini Ajda...

BigWhale ::

Benko je vcasih pakirala Emba. Okusi so bili trije, jagodni, bananin in cokoladni. Pravzaprav stirje, ker je obstajala tudi Benko bela kava.

Kraš je svoje čase pakiral instant kakav in ga prodajal pod imenom Kraš Ekspres.

Razlika med tema dvema produktoma je bila kar precejsnja. Benko je bil precej 'grobo zrnat' v primerjavi s Kras Expresom.

Danasnji Benquick je po izgledu precej podoben Benkotu, ravnotako grobo zrnat, a je drugacnega okusa.

Jaz sicer prisegam na Nesquick. Nestle child labor all the way! :P

sweeti007 ::

in kje se da dobiti kakav z sadnim okusom?

sniffo ::

Pozna kdo v Celju takšno trgovino?

Icematxyz ::

Po branju te teme se je tudi meni porodila nostalgija.

In zagotovo lahko trdim da je bila čokolada (zgoraj omenjene stvari) in navadni sadni jogurt (najbližje je sedaj še Merktorjev Lumpi, oziroma vrjetno samo en določen okus Lumpija ki sem ga imel možnost sprobati) v socializmu bistveno bolša kot sedaj v kapitalizmu.

To bi lahko v neko drugo temo prilepil ampak mislim da bolj sodi sem.

Tako da socializem ni bil tako zanič kot ga eni prikazujejo.

Edit: Životinjsko carstvo ja pa kaj si ti ja nor - edini albom sploh kdaj ko sem ga imel od vseh teh stvari z sličicami pa še sedaj mislim da je pri hiši.

:D

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okus nutelle (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32659331 (19988) Zvezdica27
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104924 (41382) zmaugy
»

pomoc pri gonilnikih

Oddelek: Pomoč in nasveti
91324 (1191) patuljak
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Strojna oprema
131457 (1367) brez-imenko
»

vroča čokolada

Oddelek: Loža
364224 (3040) Pyr0Beast

Več podobnih tem