» »

Ičemo novinarje, pisce itd.

Ičemo novinarje, pisce itd.

MihaFirst ::

Revija MINA bo ponovno začela s svojim izhajanjem in iščemo vse, ki bi želeli sodelovati pri ustvarjanju revije. Revija je bila do sedaj malenkost bolj levičarsko usmerjena, vsebuje pa nekaj razvedrila in daljše članke na temo česar koli.

Zainteresirani pišite na ZS.

P.S.: Posebej dobrodošli pisci do 15 let ;)

Thomas ::

A vam napišem kakšen uvodnik? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MihaFirst ::

LOOOOOOOL

A ni uvodnik uno, ko neki poveš na manj ko 10 straneh? :D

Če misliš resno, potem bi blo blo super!

:)

Thomas ::

Ah ne, vi ste leva revija, nimam kej iskat pri vas. To je bil samo hec.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MihaFirst ::

ne leva, levičarska... :\

Thomas ::

Se opravičujem. Levičarska.

No, ko bi jaz uvodnik napisal ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Ne vem, Thomas, zakaj ne bi levičarska revija objavila uvodnika kakega desničarja. IMHO bi bilo celo dobro in v interesu revije.

Thomas ::

Mogoče res, samo jaz vseeno nisem primeren. Nej razmisli, če bi mogoče našel pa koga drugega.

Sej to že počne, odkar je odprl temo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MihaFirst ::

Ja, to je pa res, da nisem imel v mislih Thomasa, ko sm šou tole napisat :\ :D

še kdo zainteresiran?

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

No, vseeno. Kako bi jaz napisal uvodnik za levičarsko revijo?

Takole nekako:

Levica in levičarsko gibanje potrebujeta neskrupulozno in jasno definicijo, kaj "levo" sploh je. Zakaj se zavzemajo tisti, ki o sebi rečejo, da so "na levici" in kakšen program pravzaprav zagovarjajo.

Zagotovo to ni samo hotenje, spraviti desničarje z oblasti, "potem bomo pa že kako". To MORA biti nekaj več, saj sicer smisel obstoja levih idej ni preveč nujen in samoumeven. Sploh v svetu, kjer je nekakšen konsenz, da je kapitalizem neizogiben.

Kot da bi na levici svoja načela pozabili ali se jih sramovali. Nobeden si ne drzne reči, da levica se zavzema, za kar praktično dandanes praktično delujeta le Chavez in Morales v Južni Ameriki. Nacionalizacija rudnih bogastev, oziroma energentov za socialne, zdravstvene in šolske programe najnižjih slojev, ki so doslej živeli v revščini.

Ampak Slovenija ni Venezuela ali Bolivija. Ali pač? Mar ne bi levičarji morali tudi v Sloveniji in Ameriki slediti temu svetlemu zgledu in se zavzeti za bistveno večji državni proračun, katerega vire je treba poiskati v obdavčenju multinacionalk in drugih velikih kapitalskih koncentracij, porabljen pa naj bo predvsem za socialne transferje. A smo levičarji, al nismo?

Če smo - in smo - potem bomo šli in zmagali s tem programom, na volitvah čez 6 let, ko se bo še bolj pokazala izpraznjenost trenutnega desno-kapitalistično-fašistoidnega modela. Zavzeli se bomo za ponovno uvedbo družbene lastnine in druge take potrebne ustavne spremembe. Izstop iz NATO in socializacijo EU.

Recimo bobu, bob, kapitalu kapital, socializmu pa socializem! Sicer nismo nobeni levičarji, pač pa le blažja oblika sedanjih odkritih častilcev kapitala.


Takle crap bi vam jaz napisal. Samo precej bolj podrobno in na široko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MihaFirst ::

vzamem, če daš! četudi se s tabo ne strinjam povsem, si povedal resnico.


LP :D

EDIT: dam ti uvodnik v vsaki številki! :)

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Ne veš, ker jaz imam tukaj en BUT!

Namreč že, da se lepo sliši za levičarska ušesa - 60% Slovencev ali več - ampak je deeply flawed. Chavez ima premalo nafte in preveč ljudi, ki bi viseli samo na njej. Pa tudi če bi je bilo dovolj, bi je zmanjkalo naslednjo generacijo, ko bi se razmnožili.

V praksi je pa že zdaj ni dovolj.

Vsaka družina rabi svoj biznis in vsak posameznik. Vedno bolj. In vedno bolj je kapitalizem nuja.

Face it! Začni izdajati desno revijo!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

:D

Ja, Thomas. Levica v EU si želi na tone nafte, da bi lahko izvajala Chavez tip državne ureditve.

Ta tvoja formulacija levice je ene tolko resna, ko če bi jaz napisal, da so desničarji sami fašisti, ki si pod pretvezo demokratične vlade želijo zgolj in samo uvedbo močne policijske in na vojski sloneče ekspanizionistične države.

Oboje je seveda en navaden bullshit. Levica na razvitem Zahodu je že zdavnaj sprejela kapitalizem in tržno ekonomijo in se gre z desnico bolj al manj akademske debate o tem, kolk proračuna bo šlo za socialne transferje in kolk ne. Eni pač živijo v neki vzporedi realnosti, pa jim očitno to ni jasno.

No, daj mi pokaži eno približno spodobno levo stranko v EU, ki bi naj mela namene podržaviti gospodarstvo in odpraviti tržno ekonomijo. Postavim samo en pogoj - skrajna leva gibanja so izključena. Ker če greš to pripenjat na levo sfero v državni politiki, pol bom pač jaz takoj desnim pripel neonaciste in jih z grdim posploševanjem označil za fašiste. Čeprav se popolnoma zavedam absurdnosti takega početja - pa naj bo za ilustracijo bralcem - da bojo vidli, v kake absurdnosti se tule eni spuščajo. Velja?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

To se tebi zdi, da je levica "že zdavnaj" sprejela kapitalizem.

Še iz LDSa in dvora Predsednika slišimo parole o "škodljivosti kapitala". Kar je sicer še bolj neumno kot parola o "škodljivosti elektrike". Ampak se dogajajo taki ekscesi, še v takoimenovanih "desnosredinskih" strankah.

Kaj šele v "levosredinskih", tam je to čislano po defoltu.

Zato pedlagam, da levica da svoj program na plano in naj se ne spreneveda in muti, kako je "za NATO in kapitalizem" - če pa ni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::


Še iz LDSa in dvora Predsednika slišimo parole o "škodljivosti kapitala". Kar je sicer še bolj neumno kot parola o "škodljivosti elektrike". Ampak se dogajajo taki ekscesi, še v takoimenovanih "desnosredinskih" strankah.


Mnja...LDS je itak zapadla v poceni populizem, ko si poskuša z takilemi plehkimi kupovat volilce. Da bi pa njih mel za levico, hmm...rajš ne. Predsednik pa itak živi v eni drugi dimenziji, še malo, pa bo začel levitirat:D

Zato pedlagam, da levica da svoj program na plano in naj se ne spreneveda in muti, kako je "za NATO in kapitalizem" - če pa ni.

Hja, pa ga naj. Jaz sem mam za levo usmerjenega (po politični plati), pa sem za NATO in za kapitalizem. Al pa sem zabluzil in sem zgolj "lažja oblika" desničarja? Ne vem no...

To se tebi zdi, da je levica "že zdavnaj" sprejela kapitalizem.

Na ravni Zahoda definitvno. Če ga ne bi - bi vsaka leva vlada hotela uvajat tipične komunistične prijeme po prihodu na oblast, pa jih ne. Edin, če je recimo Skandinavija zadnjih par desetletij živela v komunizmu, pa sem to spregledal. Al pa je Španija šaltala družbenopolitični in gospodarski sistem po tem, ko je desnica tam odletela z oblasti?

Naša levica in desnica sta pa itak totalno obremenjeni z zapuščino socializma. Pa še nekaj časa bosta, med drugim tudi zato, ker jim je obojim udobno parazitirati na državni strukturi in si z delegiranjem raznih funkcij ustvarjati okolje za dokaj udobno (in ne preveč demokratično) vladanje. Nekaj pa je verjetno tud posledica vzgoje - enkrat jih je pač večina delala kariero v enih drugih strukturah, pa je tako vzgojo očitno težko pozabit.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MihaFirst ::

če ostanemo on topic....

še koga zanima? mene vsekakor! :D

hokuto ::

P.S.: Posebej dobrodošli pisci do 15 let

Veliki "uvodnicar" bo kar ta pravi ja ;)
doke!

_marko ::

V drobnem tisku je od 8 naprej!

Ti si odpadel :8)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

hokuto ::

iiiii mali uvodnicar skusa branit velikega... kako srckano
doke!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matej Lahovnik izstopil iz Zaresa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16626279 (22090) noraguta
»

Ateisti in levičarji inteligentnejši od konservativcev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313937 (12728) vasquez
»

Stanje političnega prostora (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
925114 (3661) Thomas
»

Dobro namerna kritika levo usmerjenih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1426956 (4724) Mitoholder

Več podobnih tem