» »

Altec lansing vs. logitech

Altec lansing vs. logitech

malisan ::

Jow

Mene zanima mnenje izbiram med modeloma altec lansing mx5021e in logitech x2300? Katerga se bol splača, ker gre za velik denarja in nebi rd kiksnu?
  • polepsal: Primoz ()

Kato ::

ALTEC LANSING MX5021E easy. Jih imam in so eden najboljših nakupov za PC. Boljši so od Z-2300, niso pa glasnejši. So pa čisto dovolj glasni.

Turtle ::

Altec Lansing so eni najboljših zvočnikov.... Logitech so sicer super sam ....

EvilDare ::

Na tvojem mestu bi si jih raje šel ogledat in poslušat pred nakupom. Na ceneje.si so MX5021E najcenejši 133,90€, Z-2300 pa 125,61€. V big bangu ali bofu prodajajo oba modela pa jih pokliči, če jih imajo razstavljene.

bremzzi ::

odvisno kaj pričakuješ, AL majo precej boljši zvok, pri Logitech ima pa samo sub večjo moč kot cel sistem AS, vendar imajo, zame, slab zvok, tak zadušen

KleBac ::

AL. Pa pika.

In my life....I should do what I could !

AngelOfDeath ::

AL sux

Creative pa še nisem poslušal :P
edit: Slovnica

skype ::

Kaj pa AL MX5021 vs. AL FX6021?
Koliko je sploh smiselno menjat 5.1 Genius Home Theater Wood za enega od teh dveh AL? 5.1 mi po pravici (satelita imam 99% na tleh in se na njima nabira prah, center je pa tud kot en prevelik hlod od kerga ni kej dost koristi). A kvaliteta zvoka upraviči menjavo?

Tomson ::

Sam sem bil pred letom dni pred podobno odločitvijo in sicer med AL FX6021 in Logitech Z-2200. Prebral sem malo morje opisov in primerjav med njima ter se na koncu tudi po nasvetu parih opisovalcev testov zvočnikov v sv.znanih glasbenih revijah odločil za Logitech. Ko sem sam kupoval so FX6021 glih prišli na police v tujini, pri nas pa še nekaj mesecev niso imeli namena naročati zato sem se moral zanesti na izkušnje drugih. Če imaš možnost pojdi in poslušaj. Je vredno največ.

Kaj je prepričalo mene?

AL FX6021 so verjetno najboljši računalniški zvočniki za poslušanje glasbe. Ampak ... predvsem klasike in easy jazza. Mehkoba in milina ki pride iz teh zvočnikov ki pričarajo vzdušje kot da si sredi koncerta je menda 1A. Ampak ... nimajo moči. Nimajo basov. Nimajo šusa. Niso za filme, niso za igre, niso za glasbo kjer si želiš slišat šus, groove ... ne rezumet narobe, vse to predvajajo dobro, le niso najboljši zvočniki za to.

Na drugi strani pa Logitech Z-2200. Imajo moč, imajo šus, imajo base, naj podvarim, imajo MOČ! BASE! Če poslušaš Dave Weckla na Z-2200, it doesn't get any better! (na računalniških zvočnikih). Filmi, igre ... Top class! Edini minus je, da moraš včasih na Winampu vzet malo basov da zadeva ne preveč doni.

Skratka, AL za nežno glasbo in koncertni užitek, Logitech za vse kar seka in trese.

Sam sem torej nabavil Z-2200, uporabljam za glasbo, ne samo poslušanje, tudi komponiranje in produciranje, ter tu in tam obrnem kakšen špil.

Bolj zadovoljen ne bi mogel biti, tako da moj glas za Logitech.




Tomson
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

malisan ::

Ja vendar se moras vprasati kaj bos z zvočniki ali hočeš kvaliteto ali moč, razbijanje? Če hočeš kvaliteto potem se odloči za altec lansing, če hočeš razbijanje moč base se odloči za logitech. Samo bodi pazljiv veliko prodajalcev uporablja zelo različne ppodatke s katerimi bi pospešili svojo prodajo s tem mislim seveda podajanje podatka za RMS. Potrošnik pa vidi samoo velike številke (ine ne mislim na ceno). Jaz dajem svoj glas Altec Lansingu, ker sem imel možnost testa modela MX5021 in sem šele takrat videl zakaj je najbolj prodajan model te blagovne znamke v Sloveniji. Odločitev je tvoja....:))

Oddin ::

Če ti zvok kaj pomeni, potem je samo en izhod: v trgovine in poslušat, kaj ti sede in kaj ne. Vsaka ušesa imajo svojega malarja. Za poslušanje glazbe imam zelo dober HI-FI sistem (ki je tudi povezan z računalnikom), obenem pa imam za vsakdanjo uporabo Z-2300 in sem z njimi zelo zadovojen. Zelo pomembna pa je tudi zvočna kartica, saj dobri zvočniki le tako pridejo res do izraza.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

raptor1 ::

Sam sem mel logitece z2300....pa sem jih prodal in nabavil ALTEC LANSING FX4021E moram reci da so z2300 bolj razbijal....mi pa ALTEC LANSING FX4021E osebno bolj odgovarja pa se prijeten poln bas ima.

moj glas za Altec


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187599 (40074) staher
»

2.1 zvočniki, 100-200eur?

Oddelek: Kaj kupiti
272893 (2514) Spajky
»

zvočniki 2.1

Oddelek: Kaj kupiti
52773 (2611) Jeremias
»

Zvočniki do 120E

Oddelek: Zvok in slika
51032 (973) Bramac ^^
»

Altec FX6021 ali Klipsch Promedia 2.1 (GMX) ?

Oddelek: Zvok in slika
61898 (1742) Tac20

Več podobnih tem