» »

Altec FX6021 ali Klipsch Promedia 2.1 (GMX) ?

Altec FX6021 ali Klipsch Promedia 2.1 (GMX) ?

Tomson ::

Torej, ne morem se odločit med temi zvočniki:

Altec Lansing FX6021

ali

Klipsch Promedia 2.1


Razmišljal sem še o Logitech Z-2200 ampak se mi zdi da so ti zvočniki namenjeni bolj za filme in igre kot za glasbo. Jaz pa rabim zvočnike bolj za poslušanje glasbe.



Torej, kakšen nasvet?

jest10 ::

Klipsch Promedia 2.1
(samo naj te ne zavede moč, pravi podatki so: sateliti skupno 55W 1%THD, bas pa 50W 7% THD)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Tomson ::

Torej, imam tri vprašanja:


Si jih lastiš oz. si jih že kje slišal?

Mogoče veš v čem je razlika med Promedia 2.1 in Promedia GMX A-2.1?

Kje se pri nas dobijo oz. kdo je uvoznik?

glinik ::

Prvo kot prvo, se moraš zavedat da sta ta sistema delana za igrce in ne za poslušanje glasbe.Enako velja za druge 2.1 sisteme.

Zato ne smeš pričakovat ne vem kaj (za poslušanje glasbe), za igrce pa so bomba. Na vseh testi povdarjajo, kako je dober bas itd... Za satelite pa niso pisali tako rožnato.

Drugače pa imata oba proizvajalca izredno bogato audio preteklost. Če sistema ne slišiš, ne moreš nič soditi. Kje pa bi ju človek slišal??? Niti v Avstriji nimajo tega (vsaj jaz nisem zasledil).

Verjemi mi, še najmanj nevšečnosti boš imel, če boš kupil Logiteche Z-5300. Vsi zvočniki 2.1 ki so v rangu 50-60k sit, sigurno ne igrago, eni zanič, drugi odlično. Tu nekih ogromnih razlik ne bi smelo biti, saj konec koncev ti sama cena pove marsikaj (neglede na proizvajalca). Tu pa se pol pojavi vprašanje okusa, kaj je pač komu všeč.

Verjemi mi, ne si s takšnimi stvarmi belit glave (saj nisi audiofil) :) .

Ko boš pa hotel poslušat glasbo v pravem kvalitetnem steru, boš pa malo prišparal in si kupil nekaj "resnega".

Lp

Tomson ::

Imaš prav ...

Klipschove zvočnike bom kar črtal iz seznama in sem bom odločil ali za ALtec Lansing ali za Logitech.



Hvala za nasvete!

glinik ::

Tako se govori. :D

Lp

Tac20 ::

Da ne bom odpiral nove teme:

Trenutno se zanima za nakup Altec Lansing FX6021, na internetu sem zasledil da jih imajo trgovci na cenikih pod dvema imenoma in sicer: "Altec Lansing FX6021" in "Altec Lansing FX6021-E", je med tema dvema sistemoma kakšna razlika, v čem je fora drugačne oznake.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187924 (40399) staher
»

kvalitetni 2.1 zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
81951 (1790) charlotte
»

zvočniki 2.1

Oddelek: Kaj kupiti
52787 (2625) Jeremias
»

Zvočniki do 120E

Oddelek: Zvok in slika
51041 (982) Bramac ^^
»

Altec lansing vs. logitech

Oddelek: Zvok in slika
112281 (1947) raptor1

Več podobnih tem