» »

zvočniki 2.1

zvočniki 2.1

gasparyy ::

Odločam se za nakup zvočnikov 2.1. Vem da je najlaže izbrati če greš v trgovino in jih poslušaš samo še vedno bi rad mnenje katere od naslednjih modelov bi vi vzeli (če že kdo ima izkušnje s katerim od njih??). Uporabljal bi jih predvsem za poslušanje glasbe (rock) v ne tako zelo veliki sobi:) .

Na forumu sem že zasledil debato na to temo, vendar nihče ni omenil znamke Teac tako da ne vem ali ji gre zaupati (pri drugih izdelkih npr. pekačih je kar vredu)


Teac XL-20 (8000sit)

Teac XT-2 (15000sit)

Altec Lansing VS4121 (12000sit)

Spajky ::

Kot jest vidim sodeč po raznih debatah na Net-u, majo skor vsi ti poceni 2.1 sistemi premočen in preveč doneč bas (namerno, da "cepa" rukanje explozij pri igricah verjetno) in s tem nesorazmerje do višjih frekvenc/tonov pri poslušanju glasbe ter torej ne zvenijo realno in dobro pri poslušanju muzike!

Jest ti od teh, ki si jih navedel za male pare, svetujem Altece, vendar jih je tudi te potrebno "malo" modificirat (ode garancija!). Kako sem jest naredil, imaš modifikacijo s slikami ter ostalim v angleščini [667KB D/L] za skinit TUKAJ ... naj ti kaki frend elektroničar s prakso to napravi, če je sam nimaš, da kaj ne zezneš! Za ona dva Teac-a, pa ne vem če bi bilo kaj treba moddat (verjetno tudi), vendar ne vem kako oz. ne vem, če kje obstaja kaki opis moda na i-Net-u za njih ...

Seveda pa imaš tudi opcijo izvalit nekajkrat več denarja za "pameten" sistem, pol pa verjetno niso potrebne nikake modifikacije :D :D ... ta moj mod je, mimogrede, napravilo že par ljudi po svetu kot mi je znano, pa nisem dobil kakega slabega feedbacka pol nazaj ... probat ni greh ! Verjetno, da ti bi bil pol sound bolj všeč, še posebej za rock muziko (to jest tudi sam največ poslušam) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gasparyy ::

Hvala za info, verjetn bom res kšn mal draži sistem kupu, ker nimam ne znanja ne volje po tej elektroniki brskat (no nogavico bi že v lukno zatlaču:)) )

LP

Jeremias ::

Pozdravljeni,
kupujem zvocnike 2.1 in sem prisel v dilemo. Odlocam se med tremi zvocniki in ne vem katere naj kupim, zato se obracam na vas, v upanju, da imate kaksne izkusnje z njimi oz. kaksne pametne review-e.
odlocam se pa med naslednjimi modeli:

- Logitech Z-2300

- Altec Lansing FX6021

- Altec Lansing MX5021

oz. ce ima kdo kaksno boljso alternativno z primerljivo oz. boljso kvaliteto.

za odgovore se vam vnaprej ze zahvaljujem
Lp
Jernej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jeremias ()

Tomson ::

Lp,

Sem se odločal med istimi zvočniki nekaj časa nazaj. Z-2200 ter FX-6021. Po nekaj primerjavah sem ugotovil da so Logitechovi veliko močnejši, bolj surovi, agresivni, z ultramočnim (premočnim basom) za poslušanje glasbe. (Je OK, če potem v playerju na EQ malo skineš base). Skratka idelani multimedijski zvočniki za filme in igre, pogojno dobri tudi za glasbo.

Altecovi po drugi strani imajo manj moči, zvenijo mehkeje, basa malenkost primanjkuje. So odlični če ne najboljši računalniški zvočniki za poslušanje klasične glasbe, za trše zvrsti se približajo Logitechovim. Ne blestijo pri filmih ter igrah.


Skratka, na koncu prevaga namembnost uporabe. Če želiš multimedijske zvočnike ki jim ne zmanjka moči so to Logitech, že želiš prefinjene zvočnike predvsem za poslušanje glasbe po možnosti bolj umirjene, ni boljših od Altecovih.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Jeremias ::

hvala za lep odgovor.
mislim da bom potem vzel Altec-a ker mi vec pomeni lep zvok pri glasbi kot pa pri igrah katere igram enkrat na leto ali pa moc pri filmih, saj niti nimam velike sobe.
Lp
Jernej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187603 (40078) staher
»

Logitech Z-2300. Se še da kje kupit?

Oddelek: Pomoč in nasveti
353573 (3299) xxxgeekxxx
»

Katere računalniške zvočnike mate

Oddelek: Loža
232937 (2562) flood
»

Zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
141681 (1491) r-o-b-i
»

kvalitetni 2.1 zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
81940 (1779) charlotte

Več podobnih tem