» »

Kraja iz poštnega nabiralnika - kaj narest?

Kraja iz poštnega nabiralnika - kaj narest?

«
1
2 3

gkovac ::

Že nekaj časa opažam, da mi iz nabiralnika izginjajo pošiljke. V zadnjih 14 dneh pa sem se o tem prepričal. Na pošti so namreč popisovali kaj so mi vrgli v nabiralnik, jaz pa sem popisoval kaj sem dobil. Zaključek je zastrašujoč: 8 pisem (položnice, pisma, etc etc) v 14 dneh je izginilo.

Vprašanje: Kaj naredit?

Razmišljal sem, da bi se zakempal pred nabiralnik z bejzbol kijem v roki, ampak to mi nekak nebi pomagalo. Druga možnost je najet privat detektiva ki bi se zakempal namesto mene :D, tretja pa je, da nastavim kamero, ki bi non stop snemala kaj se dogaja z mojim nabiralnikom.

Ima kdo mogoče kakšno rešitev.. kaj torej rabim (vsa oprema) da bi lahko kakšen teden ali dva non stop snemal dogajanje pred vhodom. Mogoče kdo ve ali je to sploh dovoljeno?

hvala za odgovore in mnenja.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

NiMH ::

Kamera in snemaš...Tako identificirajo storilca in bo preživel en lep čas za rešetkami :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Microsoft ::

Ce ne drugega, da ti naj posto puscajo v nabiralniku na posti. Pa se enkrat na teden zapeljes, pa poberes tiste reklame ter kak racun, ki pride.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

NiMH ::

Sicer pa...Lahko da kdo hoče plačevati tvoje račune :) :)

Ok šalo na stran

Naredi to kaj sem ti rekel oz. kaj ti je miha predlagal...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

krneki0001 ::

Kako ti pa pošto ven vzamejo? a mate plehnate nabiralnike, ki se lahko zakrivijo? Če se potem naštimaj tam kjer se da priti s prsti zraven, kako britvico, pa boš takoj videl, kdo krade.
Ko sem še živel v bloku smo imeli isto varianto. Tipček je stalno kradel vsakodnevni časopis. In to je vsakič zakrivil plehnata vratca. Ko mi je do*izdilo sem lepo zlomil britvico po dolgem in obe strani nalimal na spodnji rob nabiralnika. Naslednji dan je bil hodnik v bloku ves krvav in ko sem lepo opazoval ljudi sem točno videl kdo si je skoraj odrezal prste. Lepo sem se potem še pomenil z njim(in mu povedal, da karkoli bo zmanjkalo v nabiralniku, bom prišel do njega na dom, pa tudi če ne bo nič kriv) in od takrat naprej je bil mir. Nobena pošta ni bila več ukradena, britvice pa so še vedno naštimane in sedajšnji lastnik ve zakaj, tako da jih je tudi on pustil.

w3t80y ::

hehe, zlo dobra finta, takim degenom kr privoščim da mal nasankanjo

#000000 ::

@nebivedu

jest te zastopm, ampak jest bi verjetno izbral, uradno pot. To je magar plačilo detektiva 1000 € sej jih pol tko od njega izterjaš, če nima ničesar pa takrat ko bo imel.

To z britvicami, bi lahko nazadnje še precej fino nafukal TI, recimo da ga bi nekak dobila policija, za kar bi zelo verjetno dobil pogojno in denarno kazen (plačilo zakrivljenih vratic ipd.) takrat tip nebi niti mal pomišljal, če te je za tožiti. In kokr je praksa bi tožbo tudi dobil, ti bi pa njemu mogu plačat ene par 100 jurjev odškodnine, ker se je porezal med krajo pisem iz tvojega nabiralnika.>:D

To je podobno kot bi dal štrom v ograjo, česar ne smeš, nima veze al ti kradejo al ne.


Detektiv je najbolj sigurna varijanta, ker on lahko prikrito snema ti pa ne smeš, vsaj mislm da še ne. LP

Tic ::




:)
persona civitas ;>

gkovac ::

Ja če bi mi potem kdo plačeval položnice se sigurno nebi pritoževal :D samo problem je v tem, ker dobivam opomine in izpadem kot totalni gnoj, ker ne plačujem položnic. Izginilo je tudi par stvari, ki sem jih naročil preko interneta in zdej se lahko pod nosom obrišem, da bom to dobil nazaj... seveda razen če ne dobim osebe, ki mi krade

kako vzamejo pošto ven? hmm... z veliiiko potrpljenja. Dvigniti je namreč treba pokrov nabiralnika iz z zelo dolgimi prsti ven izbrskati ovojnico. Sem že gledal drugačne nabiralnike, ampak iz vseh lahko dobiš ven pismo, če res hočeš. Na pošti sem se zmenil, da mi zadržijo pošiljke tam in jih bom hodil iskat. To pa vseeno ne zmanjša moje želje po tem da bi dobil tega ki krade.

edit: hmmm... plačilo detektiva bi pomenilo, da bi moral viseti pred mojo hišo non stop dokler ne pridem domov. Ne vem kam bi se lahko skril, da ga nihče nebi opazil in tudi cena tega najbrž ni prav nizka.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

BluPhenix ::

Kamera in snemaš...Tako identificirajo storilca in bo preživel en lep čas za rešetkami :D

Dvomim da bi to držalo na sodišču.

Kako ti pa pošto ven vzamejo? a mate plehnate nabiralnike, ki se lahko zakrivijo? Če se potem naštimaj tam kjer se da priti s prsti zraven, kako britvico, pa boš takoj videl, kdo krade.

Jaz lahk oiz teh standardnih blokovskih kaselcev vzamem vsako pismo ven, nekaj problemov mi delajo potrdila o pošiljki, revije in katalogi pa ne grejo. Pač da se. Ampak nikakor ne šrimaj britvice, saj boš lahko potem sam končal na sodišču. "Sem videl da je pismo štrlelo ven in sem ga hotel popraviti, pa sem se porezal ...".

SuLc, dokler tega ne rešiš predlagam, da daš položnice na trajnik, kar se tiče pošiljk pa naročiš na pošti, da ostanejo pri njih.

Lahko pa vgradiš kamero ali kaj podobnega v sam kaselc ali kam v okolico, da vsaj dobiš timeline kdaj to počne (in morda vidiš kdo to počne), pol pa gledaš ob tistih urah.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

gkovac ::

Ja kamera bi bla rešitev... samo zdej smo pa pri tehničnih stvareh... kako to izvest.. kaj točno rabim ker potrebno bi blo snemanje celo dopoldne vsaj nekaj časa
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

robert512 ::

glede na lekcijo, ki jo je dobil psihopat dvomim da bo sel v tozbo.

ce pa bi sel, mu naredis se eno lekcijo ... vcasih ena ne zaleze dovolj :D

CoolBits ::

Js bi nastavil neko barvilo, ki ne gre dol kar tako in se tudi par dni pozna... in ko bi nekdo odprl nabiralnik bi ga lepo mal pošpricalo :D
Seveda bi na to opozoril poštarja, drugi pa itak nimajo kaj tikat po tvojem nabiralniku...
Pol bi že videl kdo bi hodil pobarvan okrog :))

NiMH ::

Hja...Rabiš kamero (hehe) in tudi moraš bit vstrajen...BTW kdaj se ti to dogaja?? kar sredi belega dne??
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

krneki0001 ::

#000000
Verjemi, da tip nebi šel tožit, pa tudi če bi probal tožit, potem nebi več hodil, ampak bi se vozil z vozičkom in sigurno nebi upal niti pisnit, kdo mu je to naredil.
Imel sem sicer zelo hujši primer, ampak vseeno. Izterjevalec je zaradi mojega idiotskega fotra grozil moji stari mami. Po treh mesecih intenzivne nege v kliničnem centru še vedno ni upal povedat policajem, kaj se mu je zgodilo in kdo ga je nabutal in danes, ko me vidi se lepo umakne ali pa prov lepo pozdravi, po faci se pa vidi, da je čist bel ko stena, ko me sreča.

krneki0001 ::

Aja še to - stara mama je bila stara 79 let, ko ji je ta tipček težil in dvakrat dvignil nogo nad njeno glavo, da ji je nakazal, da jo lahko pretepe v vsakem trenutku. Vse je vidla soseda, ki je potem poklicala policijo, a ker se policajem ni dalo ubadat s tistim tipčkom, sem se jst poglobil v zadeve takoj ko sem prišel domov. In sem ga našel po triurnem iskanju. Policaji bi ga najbrž še prej, samo kaj ko mu nič ne morejo.

gkovac ::

Kdaj se mi to dogaja? predvidevam da v času ko grem od doma pa ko pridem nazaj, se pravi v času ko poštar prinese pošto (okoli 9. dopoldne) pa do recimo 6. popoldne.

Kdo ima čas? hmmm... sumim sicer sosedo, ampak kaj ko ne morem nič dokazat.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

KandazaR ::

Mogoče pa bi bilo pametno namestiti drug (močnejši) nabiralnik. Drugače pa res uporab kak alarm, ki se sproži če kdo odpre nabiralnik, ali pa daj notri barvo (dobra je tista ki ti obarva denar-> je ne spraviš zlepa stran).

BIG_Yack ::

Zdravo!

Evo, končno sem prišel na svoj video račun!.... Končno lahko nekomu pomagam, pa sem 100& da bo upselo.

No, lahko bi naprimer nabiralnik že zamenjal z eno brezplačno afno, pred njo bi stalo tvoje ime, za njo pa dobema - e-pošta :D :D :D !

Pa šalo na stran. Zate in zame, ki bom si tole kupil samo za igračkanje, včasih tudi za kaj nujnega sem malo pokukal na Bolho. In kaj vidim?

Kamere:
Brezžična varnostna kamera za noč ina dan + v njej se skriva mikrofon

VCR:
Videonadzorni VCR

MINI TV:
Mini TV, odličen za nadzor

Če pa nočeš preveč zapravljat, na ta tvoj nabiralnik pribij samo eno ključavnico.

gkovac ::

Ključavnica ni problem (ker je moj nabiralnik zaklenjen), prav tako ni problem drug nabiralnik .. v vsak nabiralnik lahko sežeš z roko... imeti moraš samo voljo in malo časa. Če bi pa dal karkoli drugega not ali pa manjšo režo je pa pol to nerdono za poštarja..

Brezžična kamera? tole je super ... kako pa je s snemanjem? računalnik morm imet prižgan in kamera dela "film" na disk?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

blue ::

Če maš web cam je rešitev preprosta : Link.

Če bo bila soseda jo moraš potem povabiti na kavo in ji pokazati zanimiv posnetek :D :D

Zgodovina sprememb…

BluPhenix ::

nebivedu, neverjetne civilizirane metode uporabljaš.

Fanjte ne mu sledit, saj on ni primerek družbeno sprejemljivega človeka, žal.

SuLc, če nabiralnik ni predaleč od tvojega doma si lahko pomagaš t eno wireless IP kamero, rabi samo napajanje. kaj takega ali cenejšega.

evo ja z webcamom je še lažje.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

NiMH ::

Prvo povej kdaj se ti to dogaja?? Med belim dnevom?? Ker če boš mel navadno kamero ki ne podpira night visiona se lahko pobrišeš pod nosom (ali se motim??)
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

gkovac ::

Ja.. IP kamera bo upam da kar dobra varijanta... ko ga/jo pa dobim pa brez primitivnih for... lepo odvetnik in tožba pa smo zmagal. Še prej mu/ji bom pa kakšno slikco sprintal pa dal.. samo da vidim izraz na faci.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

roli ::

To se menda dogaja med dnevom.Ponoči se bo bolj težko saj ponoči ni pošte v nabiralniku.

Drugače pa vzameš web kamerco in USB podaljšek (okoli 30€ stroškov) in snemaš.Potem pa se civilizirano pogovoriš z osebo.
http://www.r00li.com

gkovac ::

hmmm problem je samo v tem, ker je moj nabiralnik na vhodu. Tja ne morem postavit kamere (vsaj ne tako, da se je nebi dalo videti in da jo nebi kdo poškodoval. Wireless bi priščla precej bolj v poštev, ker jo bom lahko namontiral tja kamor nihče ne bo mogel (k sosedu na okno) :D :D

Nič ne bo s pogovorom... tak poseg v mojo zasebnost bo odtehtala samo vsota nekaj 1000 evrov.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

poweroff ::

Ne snemat na lastno pest. Zadeva na sodišču ne bo zdržala, pa še ti boš kazensko odgovarjal.
sudo poweroff

#000000 ::

Tko ja, če misliš iti z zadevo na sodnijo, nikar snemat na lasno pest, rajš najem detektiva, še prej pa se prepričaj če dejansko on to lahko naredi, in je dokaz uporaben. Da ne boš nazadnje samo fejst plačal.

http://www.ajoka.com tlele je robe zate kokr češ. :D

edit: a ni bil včasih na rimski en možakar ki je imel svašta (tud puške z dušilcem pod pultom seveda) >:D spy shop al neki tazga

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

'FireSTORM' ::

spusti elektriko gor, tako da ga nebo ubilo ampak ga vsaj prestrašilo:D
Those penguins.... They sure aint normal....

Azrael ::

Potem praviš naj samo s kamero ugotovi kdo je in tisti osebek zabije do nafte in bo mir, če ne bo kakšnih nepotrebnih prič...

Verjetno ne, kaj mu svetuješ za tak primer? Oškodovanec ne more biti neviden, dopusta pa tudi nima neomejeno, da bi nepridiprava pravi trenuitek zasčil in naročil 113.
Nekoč je bil Slo-tech.

V-i-p ::

Eh, ne pretiravajte z nekimi super_duper varnostnimi ukrepi, ker to stane in delat si stroške, zaradi pošte, je brez veze. SuLc, jaz bi na tvojem mestu problem rešil takole. Kupil bi nabiralnik v takem stilu:



Tukaj jih imaš kar nekaj. No, v tak nabiralnik se pošta meče od zgoraj, kar pomeni, da bi moral tatič seči s prsti od zgoraj, to je zelo pomembno, ker je sigurno težje vzeti ven od zgoraj, kot od spredaj. Torej ti kuvert, razglednic, položnic in kar je takega manjšega ne bo mogel ven vzet, ker pošta pade na dno, lopov pa nima pol metrskih prstov da bi dosegel do dna, no kar se pa cajtengov tiče bi se pa pomenil z poštarjem, da ti ga napol zloži in vrže notri, pa je, pa bo tudi padel bolj na dno in bo nemogoče priti do pošte. Potem bi pa še naredil samo to, da bi nabiralnik montiral malo višje na steno kot običajno, da bo za tatiča dostop še težji, saj je težko se raztegovat in ko že komaj z roko sežeš čez odprtino še v takem stanju brskat in vlačit pošto ven razen če ne bo nosil pručke zraven.Garantirano bi imel mir...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MeGreat ::

Gor kjer se odpira zgoraj daj tiste žice iz mišelovke :) mislim da si bo zapomnil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

alsb ::

Ne snemat na lastno pest. Zadeva na sodišču ne bo zdržala, pa še ti boš kazensko odgovarjal.


V civilnem postopku bi bil to povsem sprejemljiv dokaz. Glede na specifike primera pa bi morda bil posnetek uporabljiv tud v kazenskem postopku. Tu pač ne gre za zlorabljanje moči države in če bi bil posnet le storilec verjetno sploh ne bi šlo za KD (vprašanje besede neupravičeno). Če pa bi že bilo - me zanima ker tožilec bi s tem dejansko šel pred sodišče.

BIG_Yack ::

Ne, ne dela "film" na računalnik, ampak jo priklopiš na TV al pa na VCR, DVD snemalnik in ti snema....

No, pomoje je to najboljša rešitev. Ker tisti webcami ravno niso za to primerni, ker pol moraš še pa računalnik nekam skrit.

By the way: tisto s ključavnico je bil hec.

mihec87 ::

Kaj pa ce bi na hiso dal nekam napis video nadzor?
Pa potem posnel mislim da tukaj ni potem problema?

V-i-p ::

Kot je mihec87 rekel, pa za piko na i nalimaš nekam v bližino še nalepko da je območje pod videonadzorom pa si miren. Če češ, ti novo tako nalepko jaz pošljem, mislim da bi v službi še morala kakšna bit...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gr0unD Zer0 ::

firestorm odlicna ideja:D
nekje od kmeta nabaviš elektricnega pastirja...
zaj ga itaq ne rabi, ko ma krave/ostalo žvad menda v štali/hlevu
pa nalepi gor ono opozorilo za napetost...
i'd like to se the motherf*cker touch the mailbox again>:D

mihec87 ::

Ker potemtakem je verjetno tudi posnetek veljaven dokazni material?

TESKAn ::

Montiraj nabiralnik, kot ga je prilepil V-i-p ene dva metra visoko - toliko, da bo poštar še lahko not pošto vrgel. Potem naj se pa matra, lopov in nosi s sabo lojtro ali pručko.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

>>><<< ::

Če lopov potrebuje pručko, jo bo on tudi verjetno, ali? :\

NiMH ::

Kdo pravi da na sodišču nebo to delovalo??? A ni dovolj trden dokaz da ti podaš obtožbo zoper osumljenca, ki je jasno viden na posnetem traku??? Za mene je to čisto dovolj da izpelješ skozi...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

NiMH ::

Montiraj nabiralnik, kot ga je prilepil V-i-p ene dva metra visoko - toliko, da bo poštar še lahko not pošto vrgel. Potem naj se pa matra, lopov in nosi s sabo lojtro ali pručko.

OMG teksan...Ker predlog...Če bo lopov si moral nosit pručke in lestve in kaj vem kaj še a ni logično da si bo pol moral poštar tudi??? Daj malo razmisli...Razen v primeru da je poštar ene 2 m velik...Kar pa je malo verjetno...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

d0rK ::

Sam mas ti res neke kmecko barbarske metode resevanja problemov, nebivedu.

Brane2 ::

Ampak očitno delajo. No, če je tako, kot pravi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Roadkill ::

Ja... njemu odgovarjajo.... :)
Ü

Brane2 ::

Kar se izvirnega problema tiče, mi padeta na pamet dve rešitvi:

1. "Pošlješ" si kaj v stilu eksplozivnega pisma. Jasno, ne pošlješ ga dejanjsko, le vstaviš v kaslc. Lahko ga tudi s kakim tankim laksom povežeš na kaslc z notranje strani, tako da poči, čim ga kdo potegne iz kaslca ven. Jasno, si pirotehniko ni treba pretiravat.

2. Lahko izpalamudiš kaj s sekundnim lepilom, da se bo tip zalimal na kaslc. Tle je problem, kako to narediti, da se ne bodo zalimale pošilke ob vstavitvi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Roadkill:

Saj zato pa jih uporablja, a ne ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

TESKAn ::

Dejte no malo premislit. Nabiralnik je dva metra visoko, ima režo na vrhu za pošto dajat noter in vratca spredaj, za pobirat pošto ven. Če ni poštar ravno 1m50 visok, ne bo imel pretiranega problema dajat pošto noter, razen če je pač motoričen idiot. In odklenit vratc in vzet ven pošte iz nabiralnika, ki je postavljen 2m visoko, tudi ni problem, če ni človek ravno invalid. Edini problem bo imel lopov, ki mora pošto pobirat z vrha. Še kaj ni jasno?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TESKAn ::

Aja, še ena bolj kruta ideja. Narediš kaslc ko one stare mišelovke, ki so imele vhod iz noter obrnjenih žic. Miš je lahko šla noter, če je pa hotela po isti poti ven, je pa prej naredila iz sebe ražnjič. Tako bi lopov ostal z roko v nabiralniku, če si je ne bi hotel prebost. Hehe.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

cekr ::

Če imaš možnost, si daj v vhodna vrata izdelati odprtino za pošto. Pošta bo lepo padala na tla. V tem primeru ne bo nobene možnosti, da bi jo kdo dosegel.

Druga varianta je pa zelo visok poštni nabiralnik, tako da v nobenem primeru nihče ne bi mogel s prsti doseči še tako velikega pisma. Če ga ne dobiš za kupit, ga pa daj naredit. To bo precej ceneje, kot pa nabavljanje raznih rešitev, ki ne zagotavljajo 100% rešitve.

Malo bolj kruto pa je, da vzameš v roke pilo in in odprtino v nabiralnik toliko izostriš, da bo vsak, ki bo vtaknil prste not, pošteno porezan.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakonodaja videonadzora (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
10834213 (14391) St235
»

Praske z ključem po avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9124497 (21606) strup121
»

Kamera za snemanje okoli avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923728 (16006) Karen
»

Poštar mi je v kaslcu pustil prazno odprto koverto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8116735 (12950) Janac
»

Branje mailov

Oddelek: Problemi človeštva
455254 (4279) poweroff

Več podobnih tem