» »

Črnobel s-video -> normalna slika

Črnobel s-video -> normalna slika

B-D_ ::

Imam s-video izhod na prenosniku + scart vtikač ki omogoča priključitev s-video kabla + klasičen s-video kabel. Vse lepo in prav, zadeva deluje brez problemov na novejši televiziji ki s-video signal dojame pravilno in prikaže barvno sliko, zalomi pa se ko poizkušam zadevo uporabiti s starejšo televizijo, ki s-video signala za barvo ne prebere pravilno in prikaže samo signal za svetlost (kar nam logično prinese črno-belo sliko).

Vprašanje je seveda na dlani: kaj je najcenejša zadeva, ki jo lahko montiram med s-video izhod prenosnika in scart vhod (lahko tudi antenski) televizije, da bom lahko gledal barvno sliko?

Sodeč po wiki strani http://en.wikipedia.org/wiki/S-Video
Because it is very simple to convert S-Video to composite signal (just the logical merging of the two through a filter capacitor is required), many electronics retailers offer converter adaptors for signal conversion. No conversion will improve image quality, but will allow connecting to otherwise-incompatible devices.
obstajajo enostavni konverterji, ki združijo oba signala v enega. Se to da kupiti v sloveniji?

KandazaR ::

Pretvornik iz s-video v kompozitni kabelj.

B-D_ ::

Sej prebral sem varianto da enostavno vmes vtakneš žičko pa je problem rešen, sam upam da s tem ne bom kaj pokuril?

Nazadnje ko sem z žicami šaril okoli komodorja sem skuru celo mašino. :8)

SepoX ::

Mislim da samo pri tv nastavitvah pri grafični nastaviš, da ven šopa kompozitni signal.

B-D_ ::

Sem poizkusil kar z navodili na tej strani in je zadeva uspela. Tnx vseeno za nasvet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963566179 (5508) anjica
»

VGA-RGB kabel

Oddelek: Strojna oprema
186362 (4150) hodu63
»

Povezava Računalnik- Tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
132816 (2648) janlamp
»

Gateway izdal 30 palčni LCD s šestimi različnimi vmesniki

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
244437 (3211) nejcek74
»

Na TV ni signala pri prenosu iz računalnika preko S-vido na SCART kabla

Oddelek: Zvok in slika
61408 (1285) MRB0rYS

Več podobnih tem