» »

Priklop treh računalnikov v optiko

Priklop treh računalnikov v optiko

DGajse ::

Zdravo!
Danes smo dobili optiko v študijskem stanovanju.Ruter ali karkoli je (na zadevi piše MANAGED SWITCH- verjetn to pomeni da lahko t-2 iz centrale z njim upravlja al kaj) ma 8 portov.
Mamo 3 računalnike, dva sta notebooka. notebooka dobita IP od centrale v šusu, na moji kišti pa sm zle, da mi tole dela, vpisal IP od puncinga notebooka, kar pomeni da v omrežju prihaja do nesoglasij z IPji, tak da sm kabel iz notebooka kr ven vrgu.
Na VDSLu smo meli tudi tri računalnike priklopljene direkt na modem pa je delal vse. Sicer je notebook od moje punce dobil ip ene 10 min po priklopu.
Dobro, to zej ne pomen da bo delal brez da grem v nakupe opreme, ampak vprašam pa lahko...tudi tehnik ki je prišel priklapljat je rekel,da ne vidi razloga v tem, da zadeva ne bi delovala, torej: kok resetirat podatke pri serverju DHXX (un ko dodeljuje IP).
s resetiranjem onga switcha ne gre. mamo pa dinamične IPje. kak spolh deluje doedeljevanje IPjev?kdaj, kako, na podlagi česa?
a ma že kdo optiko pa isto zadevo?

oz, če dam iz modema signal na switch, a bo to pol delal al bom mogu res ruter kupvat. do njega mi ni, ker bo delau preglavice.
Življenje ni potica!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako sprostit IP porte t-2 optika

Oddelek: Omrežja in internet
386086 (4821) primo
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951869 (23619) simone
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313804 (3278) NeMeTko
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483126772 (50972) Looooooka
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384843 (4362) SasoS

Več podobnih tem