» »

ali je to mogoče! wireless video stream

ali je to mogoče! wireless video stream

overheat ::

V službi imam računalnik kater ima TV tuner na katerga je kablska antena prklopljena. In zdej me zanima če bi jst lohk prek wifi streamu video z računalnika ki ima tv tuner na moj prenosnik (peer to peer). Ali bo zadost bandwith-a, umes je ena stena, oddaljenost pa je ene 15-25m. če je možno katere wifi vmestnike naj kupim? :\ :)
hello :)

AntiFriz ::

Kupi si en wireless router, eno kartico za prenosnika in na oba instaliraj VLC player. Deluje brez problema cez 2 debelejse stene in potem se cca 10,15m po svezem zraku.

overheat ::

a brez wireless routerja se ne da al kaj. Veš kaj mislim en wlan usb ključ na prenosniku in en na računalniku in vlc player in imam stream. Upam da je v praksi tud tok simpl. A bi deloval. gledu sem en usb wlan ki ima funkcijo peer to peer seprav ne rabm routerja
hello :)

AntiFriz ::

nevem kako dalec bos prisel z usb kljucem...

overheat ::

kako misliš kako daleč bom pršu. Ne daje se mi dnarja za router in dve wlan kartici. Zakaj pa nebi delova to z dvema usb wlan umestnikima
hello :)

overheat ::

kaj pa ta vrjanta da bi dva taka umestnika kupu klikni tukaj in povezu rač in prenosni ter začeu strimat
hello :)

overheat ::

alo a ste se usi upokojil al ste usi nobi za ta brezžična omrežja tko k sem jst? Pomoč pa taka
hello :)

Gwanaroth ::

Ti si noob.

Z USB adapterjema ti ne bo šlo prek dveh sten, ker ima usb adapter precej bolj švoh signal kot pa router.

Če bi isto delovalo, zakaj je potem router toliko dražji? Ti pa maš logiko..

> kako misliš kako daleč bom pršu. Ne daje se mi dnarja za router in dve wlan kartici. Zakaj pa nebi delova to z dvema usb wlan umestnikima

Ne rabiš dveh wifi mrežnih temveč eno + router, saj router do prvega pcja povežeš kar s kablom.

In nauči se pisat razumljivo.
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()

perci ::

Pa še z routerjem ni rečeno, da bo dovolj BW za video stream.

overheat ::

hvala Gwanaroth. temu jst rečem odgovor. Sam ne se razburjat fantje. Ajde lep dan vam želim pa hvala za pomoč. Čeprav me zdej BW skrbi. Ampak probat ni greh. ;)
hello :)

steev ::

Kaj pa z usb ključem plust tista kontena, k je spjky naredu.
:|

shock ::

overheat:

Najbolje je da prvo testiraš koliko gre dejansko podatkov (prek WiFi-ja) čez. Drugače za začetek jaz bi si gor naložil videolan in notri naštimal input stream TV tuner-ja, za out bi izbral primerno kodiranje kak mpeg2 (MPEG-TS) z majhno kakovostjo slike (za začetek) in poslal na destination IP addresso. Lahko ti povem da sem doma nekaj podobnega naredil z usb kamerco in so podatki leteli cca 1-2 Mbita na sek. Slika je bila dokaj normalna brez kockic, če noben se ni sprehajal v wifi področju.

Upam, da sem ti vsaj delno odgovoril na tvojo vprašanje.

overheat ::

@shock:

hvala za odgovor. Najprej si bom nabavu router in wifi za notebook tko k je predlagu Gwanaroth in pol bom sprobu tko k si ti napisu. Upam da bo, stream tekoč in da bo vsaj 40% signala. Sicer jst sem povezan s tem računalnikom ki ima tuner že prek mrežnega kabla le da je switch 10mb in ne 100mb ter ogromna razdalja od obeh računalnikov do switcha. Ker pa nimam dostopa do sobe v katero so strežniki in switchi ne morem narest nč glede tega. Sem že probal streamat prek 10mb in ne gre. Ni bandwith-a. Vam še sporočim kako in če mi bo ratal. LP
hello :)

Big_Al ::

sam sem to uspešno uporabljal v naslednji konfiguraciji: TV Tuner v PC-ju - stream preko WLAN Routerja do prenosnika. Sledil pa sem navodilom tega foruma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne bi rad štemal: Wlan kartica

Oddelek: Strojna oprema
141652 (1368) Daniel
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822980 (13807) umexteacher
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257277 (5282) jancus
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413733 (2455) pujsek_
»

WiFi; za igranje iger

Oddelek: Omrežja in internet
101123 (984) Paramedic

Več podobnih tem