» »

kako sprostit IP porte t-2 optika

kako sprostit IP porte t-2 optika

primo ::

Prosil bi za pomoč. Imam optiko T-2 100/10 in na Milanu ruter Asus RT-N12+ in do sedaj je bilo vse v redu. Zdaj sem se vrnil domov po 4 dnevni odsotnosti in wifi mi ne dela. Ispiše mi, da ni internetne povezave. Doma imam neke stare ruterje in ko sem te priklapljal za probo sem seveda porabil dovoljene 3 IP naslove. Probal sem resetirat z ipconfig /relase in ipconfig /renew. Vendar imam še vedno isti IP. Tudi če pogledam na whatismyipadress je IP vedno isti.

edi45 ::

Najlažja rešitev je, da pokličeš na tehnično podporo od T-2 in ti bodo sami resetirali oz sprostili IP.

primo ::

Na t-2 niso prav nič prijazni in ustrežljivi s svojimi naročniki. Prvo jih je motilo, da ruter ni njihov. Rekli so, da naj počakam 24 ur in se bo samo resetiralo. Ko sem vprašal, če ni nobene hitrejše opcije mi je gospa rekla, da lahko naredim IP Relase in da navodila za to dobim na internetu. To sem probal večkrat, vendar mi ni spremenilo nič.

b3D_950 ::

Bolj ugibam: "ipconfig /release all" bi lahko naredil, če bi direktno na PCju vzpostavil pppoe povezavo oziroma karkoli že imaš, brez routerja vmes. Potem pa priklopiš router, da 'pobere' nov IP...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

darkolord ::

Če hočeš to sam, moraš priklopiti nazaj stare routerje in na njih narediti Release

Mare2 ::

primo je izjavil:

mi je gospa rekla


Gospe ponavadi nič ne vejo o teh stvareh. "Blefirajo" pa kot sto mater. :)

dope1337 ::

Mare2 je izjavil:

primo je izjavil:

mi je gospa rekla


Gospe ponavadi nič ne vejo o teh stvareh. "Blefirajo" pa kot sto mater. :)


Men je od Telekoma gospa vsje porihtala xD Upanje ostaja
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

jukoz ::

Mare2 je izjavil:

primo je izjavil:

mi je gospa rekla


Gospe ponavadi nič ne vejo o teh stvareh. "Blefirajo" pa kot sto mater. :)


Mare2 nima pojma kaj govori =)

Release IPjev bi pa moral biti sposobni naredit, razen če so vo tehnično službo med vikendi in prazniki ukinili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

BCSman ::

Priklopiš stare routerje enega po enega, greš v nastavitve routerja in nekje bi morala biti opcija za releasat ip. Na daljavo tam ne morejo releasat ip-jev. Na voljo sta dva ip-ja in ne 3 kolikor vem.
Je še ena finta. Novo dodani napravi, ki ne more dobiti ip-ja, ročno vneseš enega izmed porabljenih ip-jev. Za 1 dan bo verjetno delovalo.

primo ::

hvala za nasvete. Rečeno mi je bilo, da moram ruterje odklopit, računalnik priklopit direktno na Milana in z njim naredit IP relase. In potem priključit ruter. Vendar ne razumem zakaj meni ni hotelo zamenjat IPja.

darkolord ::

To ni prav. IP release moraš narediti na napravi, ki je dobila IP in ga ne rabi več (eden ali več od tvojih starih routerjev).

b3D_950 ::

IP je vezan na MAC naslov. Potem bi moral še MAC naslov spremenit, če bi hotel s PCjem releasat IP naslov...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

primo ::

Vse skupaj mi ni jasno. Kako lahko naredim IP release recimo na ruterju. Z PCjem sem šel v comand prompt in nato v ipconfing. Ruter pa nima comand prompta.

blackbfm ::

Kako lahko naredim IP release recimo na ruterju.


Običajno imas na web vmesniku nek gumb za to

darkolord ::

Npr:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: darkolord ()

Invictus ::

Počakaj 24 ur.

V drugo se ne lotevaj dela, ki ga ne razumeš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

primo ::

Invictus, se popolnoma strinjam s teboj. :-))

Mare2 ::

Jaz sem imel na Milan priklopljena dva routerja in en računalnik.
Sem danes pred izklopom računalnika vpisal ipconfig /release in sem za tem lahko priklopil Antroid TV. Pred tem ni delovalo. :)

morosito ::

clone mac adress ne poznate? za vsako napravo kloniras mac adress (ker to oni shranjujejo) in ne bos nikoli imel probleme

Mare2 ::

morosito je izjavil:

clone mac adress ne poznate? za vsako napravo kloniras mac adress (ker to oni shranjujejo) in ne bos nikoli imel probleme


In kako narediš clone mac adress?

klinker ::

ko sem te priklapljal za probo sem seveda porabil dovoljene 3 IP naslove


Caki what? Kake dovoljene 3 ip-je si to porabu?
Hoces rect da na T2 imas omejitev naprav, ki jih lahko priklopis na njihov modem?
Sem na TK od vedno, pa ne poznam te fore.

darkolord ::

Nima modema, ima direktno switch, ki je v T-2 omrežju. Dobil je javne IPje.

b3D_950 ::

darkolord je izjavil:

Nima modema, ima direktno switch, ki je v T-2 omrežju. Dobil je javne IPje.


To pomeni, da ima LAN kartica javni IP in servisi, ki laufajo v ozadju dostopne preko tega IPja (npr. skupna raba datotek)?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Mare2 ::

klinker je izjavil:

ko sem te priklapljal za probo sem seveda porabil dovoljene 3 IP naslove


Caki what? Kake dovoljene 3 ip-je si to porabu?
Hoces rect da na T2 imas omejitev naprav, ki jih lahko priklopis na njihov modem?
Sem na TK od vedno, pa ne poznam te fore.


Tudi na TK so neke omejitve. Samo ne priznaš. :)

klinker ::

darkolord je izjavil:

Nima modema, ima direktno switch, ki je v T-2 omrežju. Dobil je javne IPje.


Ok, ima switch. Koji k...c njih briga kolko in kere naprave bom jst gor priklopu.

Mare2 je izjavil:

klinker je izjavil:

ko sem te priklapljal za probo sem seveda porabil dovoljene 3 IP naslove


Caki what? Kake dovoljene 3 ip-je si to porabu?
Hoces rect da na T2 imas omejitev naprav, ki jih lahko priklopis na njihov modem?
Sem na TK od vedno, pa ne poznam te fore.


Tudi na TK so neke omejitve. Samo ne priznaš. :)


Glej, nimam pojma. Jst resno sprasujem, ker ne vem tocno o cem se gre tukaj in me zanima. Pac, nisem network geek in prvic slisim za take omejitve.
Tezav do zdaj s cem takim se nisem imel, pa sem menjal ze znj ruterjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

darkolord ::

Ok, ima switch. Koji k...c njih briga kolko in kere naprave bom jst gor priklopu.
Javnih IP-jev je zmanjkalo, zato imaš njihovo število omejeno. Pri večini ponudnikov imaš samo enega, tukaj imaš mislim da do tri. Če priklopiš četrto napravo, pač ne bo dobila IP-ja.

MadMax ::

Zato pa prodajajo routerje, s katerimi pridobiš dobrih 250 IPjev in interno mrežo, firewall pa še kak bombonček zraven.
Milan je pač samo glup switch, z ubogimi 100Mbit porti.

Telekom je res bolj škrt, ima "samo" 2 IPja, ampak je že dolgo vsak njihov modem (od CJT813 naprej, še v časih ADSLja) tudi router, če želiš.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

primo ::

Še vedno nisem rešil problema z ruterjem. Ip-ji so se verjetno resetirali, ruter sem resetiral na tovarniške nastavitve, vendat ko grem nanj preko računalnika s kablom priključenim na ruter preko http://192.168.1.1 mi ispiše: Settings have been updated. Web page will now refresh.
Changes have been made to the IP address or port number. You will now be disconnected from RT-N12+.
To access the settings of RT-N12+, reconnect to the wireless network and use the updated IP address and port number.

Mare2 ::

Tam daš na avtomatsko prijavo, če imaš dinamični IP. Če imaš fiksni IP pa ga vneseš. Pred tem je priporočljivo izklopiti vse za 24 ur in eno minuto. :)

primo ::

Nimam možnosti izbire avtomatske prijave. Če grem preko računalnika na 192.168.1.1. mi ispiše kar sem zgoraj napisal. Če grem preko mobitela, t aprepozn aruter in me da na nastavitve imena in pasworda. ko to vpišem se povezuje in po dolgem času javi napako. Glede na to, da je do teh problemov prišlo med našo odsotnostjo, ko ni nihče uporabljal omrežje se mi zdi, da je šel ruter k vragu. Bom nabavil novega. Bi pa prosi za en nasvet. Imam optiko T-2 100/10 na t-2. Mrežna kartica PCjev je gigabitna. Bo povezava med dvema računalnikoma priljučena na ruter s kablom hitrejša, če imam gigabitni ruter?

darkolord ::

Da

morosito ::

jaz bi tako:
1. če si na bakru, bi nabavil takoj modem router ki ima profil 35 a ali b supervectoring (testirano 100x zmagas na telekom ker ne postavi nobene omejitve na mac adress in lahko router doseze tudi 80/20 hitrosti na paket ki oni ponavadi pravijo da ne gre vec kot 30/5). edini problem je da supervectoring zdrzi cca 2 dni, se pa poveze takoj nazaj...hitrosti lahko se za melankost povisa ali za malenkost zmanjsa)
2. ce imas optiko bi takoj iz pretvornika sfp-utp priklopil dober router (kak AC, varjanta fritz!box 4040) in das v nastavitvah: fiber optic/clone mac adress in vpises mac adress od routerja ki dobis ob priklopu, ponavadi na zadnji strani je nalepka).

iptv meni drugače na firtzu dela brez da bi kaj neki stelal ali rihtal nastavitve....pobira ze avtomatsko preconfigurirane nastavitve na netu...saj ima opcijo da se autoconfigurira po potrebi ISP)

imas tudi opcijo na fritzu: "Connected network devices are also allowed to establish their own internet connections (not recommended)" ce slucajno rabis da kaka naprava dobi svoj zunanji ipv4 recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

broken/link ::

klinker je izjavil:


Glej, nimam pojma. Jst resno sprasujem, ker ne vem tocno o cem se gre tukaj in me zanima. Pac, nisem network geek in prvic slisim za take omejitve.
Tezav do zdaj s cem takim se nisem imel, pa sem menjal ze znj ruterjev.


zato pa t-2 sedaj daje innboxe.

@primo: kak paket maš? če maš trojčka/četvorčka jih prosi, da ti pridejo milana zamenjat z innboxom. pa se boš še svojega routerja lahko znebil.

primo ::

Broken_link:
Imam samo internet optiko 10/100 in navaden telefon, ki ga sicer niti ne rabim. TV imam DVB-T, kar mi je čisto dovolj za programe, ki jih gledamo, slovenske in večinoma italijanske.(lokacija Koper)

morosito ::

primo je izjavil:

Broken_link:
Imam samo internet optiko 10/100 in navaden telefon, ki ga sicer niti ne rabim. TV imam DVB-T, kar mi je čisto dovolj za programe, ki jih gledamo, slovenske in večinoma italijanske.(lokacija Koper)


Haha tudi jaz (koper)
Imam anteno dvb-t2 lte hd boss od televes lovim dejansko vse italjanske programe zastonj.
Zdaj sem postavil se satelitsko dvb-s2 od selfsat in nabavil cam kartico tivusat..vse skoraj je v hd in celo testno 4k.

Skoda za to optiko ce bi TS imel kak paket 100/20 za 25EUR recimo :)
Drugace meni iptv je total fail na obali..ce si domacin ne gledas neka sranja s slovenskimi pidnapisi....jaz si ne predstavljam gledat tv ali film s podnapisi....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

primo ::

morosito, tudi jaz imam anteno televes. Načelno lovi dobro. Včasih pa mi nekatere programe kocka, tako da se jih ne da gledat. In to največkrat Mediaset. Tisti, ki predvajajo samo reklame in televizijsko prodajo, pa se vedno dobro vidijo :-(
Verjetno je moj problem, ker sem v podpritličju, antena pa je na strehi 7. nadstropnega bloka. Se ne spomnem več koliko metrov kabla sem napeljal. Hčerka ima odprt pogled na morje in z navadno anteno lovi vse brez problemov.

primo ::

Da zaključim to mojo zgodbo z ruterjem bom kupil novega in vas prosim za nasvet. Ruter rabim za wifi povezavo z mobiteli in tabletom, ter žično povezavo dveh Pcjev in TV boxa na katerem je Kodi.
V ožji izbor sem izbral:
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
Je velika razlika med najcenejšim in najdražjim? Ali imate kakšen boljši predlog nekje v tem cenovnem razredu?
Hvala za nasvete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primo ()

morosito ::

Primo: pejdi v mediaworld v torri d'europa ali v unieuro v montedoro...ce najdes fritz box 4040, nebo ti res zal. Super AC router za ta denar. Zelo mocen wifi ima in je zelo zmogljiv, pa ogromno funkciji...pa se je nemska zadeva...top

primo ::

Morosito, hvala bom pogledal. Je pa precej dražji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pametn switch

Oddelek: Kaj kupiti
322757 (2019) N4m31355
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813890 (12479) styled
»

Kako spremeniti IP naslov

Oddelek: Pomoč in nasveti
383526 (2722) MrStein
»

Dinamični IP problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
334408 (3841) NeMeTko
»

težava z ruterjem, T2

Oddelek: Omrežja in internet
164383 (4024) solatko

Več podobnih tem