» »

Clarkconnect in t-2 ne deluje zato rabim pomoč

Clarkconnect in t-2 ne deluje zato rabim pomoč

HitriPepe ::

Najprem me zanima če ga ima kdo inštaliranega in mu dela.

Sedaj pa moj problem:

PC Router z nameščenim clarckconnectom sem uporabljal že na ADSL in je deloval brez problemov.
Sedaj ko sem pa na t-2 mi ga pa ne uspe usposobit. Namreč nikakor se noče povezat in skoz javlja error DNS not responding. Sedaj imam statični Ip, v inštalaciji sem si zbral ehternet in vpisal statični ip, potem gateway masko omrežja in DNS-je pa se nikakor noče povezat. Delalo mi ni že prej, ko sem imel dinamični Ip in sem nastavil na DHCP.

Torej ali je mogoče kdo imel kakšen podoben problem oziroma je potrebno nastavit še kaj, kar sem jaz spregledal.
Imam pa še linksys wireless router kateri pa deluje brez problemov če ga prikloplim, tak da me čudi zakaj clarkconnect ne dela.
Sem pa probal z clarkconnect verzijo 3.2 in 4.0, pri t-2 pa imam paker 10/2.

Se vnaprej zahvaljujem za pomoč.

Lp
www.STROJI.NET

hamac ::

Sem imel inštaliranega 3.2, sedaj pa 4.0, pa deluje brez problemov, pa imam T-2 (1/1). Zdaj se točno ne spomnim kaj vse v inštaliciji morem naštimat. Vem, da me je na začetku malo zezalo, malo probaval, pa je šlo.
Kaj se spomnim:
Ni vseeno, če kabla zamnjaš v kartico.
Mislim, da glih tak nastavi DHCP (jaz imam tako) in pravilno vpiši DNS, pa bi moglo delat.
Lahko ti kasneje posredujem točno, kak imam naštimano.8-)

Stratus ::

T-2 ne uporablja PPPoE, tako da poglej če ti ni ostalo naštimano še od ADLSja. T-2 = LAN
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

HitriPepe ::

Od ADSL mi ni nič ostalo ker sem dal vse na novo gor. Pri inštalacije sem izbral pa LAN in static ip, ter nastavil vse ostalo.
Bom še dodal kakšno sliko nastavitev, da se bo bol točno videlo, kaj bi lahko bilo narobe.

Lp
www.STROJI.NET

HitriPepe ::

Evo še slika nastavitev :

www.STROJI.NET

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

#000000 ::

Ne vem jest mam tkole sicer dinamični IP in dela, mislm da te zajebava tist dns ki ima localhost IP vpisan 127.0.0.1

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

HitriPepe ::

Sem že tud imel tako kot ti, clarka sem glih dal na novo gor pa še je ostalo noter.
Bom zdajle probal še z eno drugo mrežno kartico, če bi tale slučajno kaj zajebavala, potem pa mi bo počasi sfalilo idej.


Lp
www.STROJI.NET

Zgodovina sprememb…

hamac ::

O. Nastavi is tako kot ima #000000. Mislim, da si si narobe nastavil tip eth01. Kateri DSL si is izbral- mislim, da more bit lih PPPoE, samo nima kode. Vsaj mislim.

#000000 ::

Mora bit Ethernet in vpišeš IP naslov DNSje pa mislim da kr sam zazna
jest mam dinamični IP zato tega ni blo treba nastavljat, sm se pa zajebavu preden sem usposobil zadevo (isto prehod iz adsl na T2) kr neki časa, nazadnje sem ugotovu da sem imel narobe uštekane kable, v eth0 vedno pride kabel iz modema, drugač ti ne bo delal. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

HitriPepe ::

Evo problem rešen. Zgleda da je bila kriva mrežna kartica, sem dal novo in zadeva deluje brez problema.
Nastavitve so ostale enake kot na prvi sliki.

Hvala vsem za vzpodbudo.

Lp
www.STROJI.NET


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548306 (497) Lonsarg
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931696 (10604) Lonsarg
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015958 (7497) Gapi
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333550 (2544) Ursus
»

kater Linux ruter/firewall izbrat ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
704061 (3007) sverde21

Več podobnih tem