» »

kater Linux ruter/firewall izbrat ??

kater Linux ruter/firewall izbrat ??

1
2
»

marsovcek ::

Tukaj imaš hitra navodila za clarkconnect.

Poskusi v win nastaviti, da avtomatsko določi IP & dobi DNS, nato pa na clarkconnectu vklopi DHCP server.

#000000 ::

Ja sem delu tudi po teh navodilih, ampak mi ni ratal, oz mi enkrat je, ko sem restartu pa je šlo spet vse po gobe. Sem vmes probal še enkrat ipcop pa je isto kot ponavad, nikakor ne pridem do web vmesnika niti z njim na net. Bom še mal prebrskal, če je kje kak enostaven software, v bistvu mi monowall zgleda še najbolj zihr, ampak ko ne znam nastavit zadeve. Grem brskat, mater pa tko lepo je delal :D LP

sverde21 ::

Si šur de si prav naslov napisu https://192.168.1.1:81/?? :)
<?php echo `w`; ?>

#000000 ::

:D Sem sem garant, sej pravim da mi je en teden celo delal brez enga problema, čim sem preko web vmesnika propisno ugasnil zadevo, in prižgal nazaj, pa ni delal nič več, in tudi danes po najmanj 30× na novo nameščeni zadevi ne dela, oz. dela ko se zalavfam vidim Linux mašina je na internetu ampak jest nikakor ne morem do nje niti prek web vmesnika https://192.168.1.1:81 niti prek putty-ja (probam samo če se vidita) niti nikakor drugač. Zdeje popizdevam ker ne morm zastopit, kako da se ne vidta, če pa sta se vidla pred 10 minutam in je vse delal BP, (nobene nastavitve nisem spremenil- nikjer)

Ni mi jasn res. Zdej a sem jest tak tumplek™ de sem v stotih poskusih zajebal vsakič ?? Al pa tud kva pa vem. No uglavnem da še enkrat povem, (ko je zadnjič delalo) sem adevo instaleru vse na default, razen gesla za adsl in silovih DNS jev ostalo nisem diral, po končani instalaciji nisem nič čačkal nikjer ampak sem se samo prijavil prek browser-ja in je špilal.

Mogoče še tole, nekak mi je uspel prebrat en error ki ga pokaže čist na koncu instalacije za sekundico piše pa nekaj v tem stilu.

end request I/0 error dev d0 sector 0
end request I/0 error dev fd0 sector 0

Mogoče je res kej za diskom narobe. No uglevnem pa zadeva na live linux dela, pride na net in vse instaliral sem pred dnevi celo ubuntu brez problema, tko da ne vem kaj nej še probam. LP

#000000 ::

Včeraj je po nekem čudnem naključju začelo delat wtf. dobr kaj pa naj zdaj nardim da bo ob naslednjem restartu vse delal kokr je treba.

Ko kliknem na network mi med drugim pokaže tudi tale napis
The DHCP server for a local area network (LAN) is not configured. Follow the link if you would like to configure DHCP

Zanima me kaj to sploh je in kako bi to najlažje rešil, mam pa občutek da me ravno to zajebava. LP

2g00d4u ::

DHCP se uporablja za dinamično dodeljevanje ipjev. Kot zgleda imaš ti statično določene ipje, tako da tega ne rabiš in ga izklopi, če ga slučajno laufaš.

Drugače pa bi ti tud priporočal da mogoče probaš Fedoro + firestarter. Ipje določiš med samo inštalacijo (simple ko pasulj).
Firestarter je tak ql grafični interface za nastavlat firewall, forwardat porte,...

Sama inštalacija pa tud ne traja dolgo. Na podobni mašini je zadeva laufala v pol ure.

#000000 ::

Ja no sej ko dela dela brez problemov, jest se samo ugasnt ne upam, ker ponavad potem ne dela več, u bistvu clarkconnect dela, vendar XP mašina nima ne interneta niti dostopa do https://192.168.1.1:81 Bom si za vsak slučaj skinu fedoro in firestarter, aja kero fedoro pa naj si snamem ?

LP

2g00d4u ::

Najboljše da kr to tazadno 5-ko. Jaz mam sicer 4-ko na serveru (takrat še ni blo 5-ke), ker ne vidim potrebe po novejši.

#000000 ::

Čak sam kva to je en kup CD-jev ? a to moram vse dol snet, al bo zadost samo CD 1 ? LP

2g00d4u ::

vem ja, če ti ni problem si snami kr vse, ker se ti zna zgodit da boš instaliral kak paket ko pa ni na prvem cdju.

#000000 ::

Ne sej ni problem. Samo jest bi rabil izključno samo za ruter/firewall in se mi ne da vlačit dol kompleta 6 CD-jev, zato me je zanimal. Bom vsekakor sprobal. Hvala LP

Malkec ::

Potegni si že enkrat dol debian net install, pa te bomo vodili skozi install če boš imel kake probleme 8-)
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

#000000 ::

:D Hvala.

Ja sej ga imam in sem tud probal instalirat točno po tem vodiču ( vodič ) ampak se mi je ene 3 krat zalomilo, nikakor namreč nisem mogu pingat z linuxa na xp ali obratno, dočim je debian z interneta paketke lepo prejemal in instaliral. Čim sem pogruntal da ne pinga za noben denar, sem še nekaj časa ma xp mašini štelal nastavitve in ko ni blo haska sem prekinil. LP

2g00d4u ::

sej zarad mene lahko debiana namestiš. Meni inštalacija debiana niti malo ne diši. Sem se nekaj malega ukvarjal z njim pa sem hitro pustil. Mi je gentoo bolj odgovarjal. Sedaj pa rabim nekaj kar gre hitro in ni problemov. Nisem pa nek zagovornik Fedora/Red Hat linuxa. Vsakemu odgovarja svoje.

Drugače pa lahko tud Fedoro instaliraš preko neta.

#000000 ::

Ja men bi bil Monowall še najboljš 'vse je na cd-ju' in nima ne vem kok balasta, edino ko mi delat s konzolo ne paše oz. ne znam, pa sem probal tud njega ampak kokr pravm, noben od omenjenih ni delal. Moram pa tele zadeve naštudirat iz principa, ker sm tolk cajta zabil pa da se nič ne naučim je skor absurd. LP

Malkec ::

Če ti delo z konzolo ne paše, potem pa kar pozabi na linux :O
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

#000000 ::

No mal narobe sem se izrazu, ne da mi ne paše, ampak ne zanm in tud ne zastopim čist zadeve, kaj je kaj in zakaj. LP

2g00d4u ::

Zato sem ti pa jaz zgoraj napisal orodja ki so grafična, ker sem videl, da ti konzola nič kaj ne diši/leži

sverde21 ::

OK, še eno vprašanje z moje strani :\

Prejšn tedn sm naložu gor ClarkConnect, zadeva mi je bla zlo všeč (web vmesnik, nastavlanje firewalla,...) ampak ko sem pa poskusu kompajla, se pa pojavi na tone težav, ker bedaki vse headerje pobrišejo ;(( uglevnem 3/4 stvari je treba na nov skompajlat, da dobiš headerje, pa še zmer ne dela, moj PHP config sem mogu iz 10 vrstičnega spremenit v 2 vrstičnega, da je sploh configure skoz šel, potem pa še apache noče prepoznat libphp5.so,...

Uglevnem totalna jeba ;(

Zj me p zanima če obstaja kakšen podoben web interface, ki bi ga naložu na Slackware (edina distribucija ki me do sedaj še ni razočarala :) ) . Lahko je tudi kakšen Howto, kako prestavit web interface iz CC na kakšen drug Linux.
<?php echo `w`; ?>

2g00d4u ::

Ne poznam CC-ja in njegovega vmesnika, ampak mislim da bi bil Webmin kar dobra rešitev za tebe

sverde21 ::

Sem poskusil že Webmin ampak mi nekako ne sede :) , jst rabm sam za FW, ne pa tam še nevem kolk krame zravn :D
<?php echo `w`; ?>
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux Share network connection

Oddelek: Pomoč in nasveti
71067 (943) hojnikb
»

Asus WL-500gP OpenWRT konfiguracija

Oddelek: Omrežja in internet
263756 (2674) Bakunin
»

[Slackware 10.2] Linux mašina kot router in switch

Oddelek: Omrežja in internet
81423 (1350) drola
»

Linux eth3 prob :<

Oddelek: Omrežja in internet
111109 (1031) iNN
»

ebtables+linux+brctl+siol-tv

Oddelek: Omrežja in internet
122273 (2125) korenje_ver2

Več podobnih tem