» »

Burj Dubai in ostale visoke zgradbe

Burj Dubai in ostale visoke zgradbe

««
5 / 12
»»

Samuel ::

čakaj, kaj pravzaprav ti delaš?
A konstuiraš stavbe višje od 100metrov? A delaš v kaknem laboratoriju, ki se ukvarja z razvojem novih matrerialov? Po moje nič od tega.

ta info sem slišal večkrat v zadnjem letu in to v oddajah po TVju... ala Discovery .... nekaj bo že na tem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

keber ::

Res je, ne projektiram kilometrskih nebotičnikov, se bavim z večjimi konstrukcijami.:D Ampak ne mislit, da sedaj pa nič ne vem. Ne glej ti nekih Discoveryev in ostalih TV, tam včasih močno nakladajo. Kaj dosti strokovnega itak ne povejo nikoli. Raje čitaj ti strokovne revije. Aja raje ne, ni tako zanimivo. :D

Sicer pa sem pogooglal malo po nanocevkinem betonu, pa ni bilo nikjer omenjena 1000x večja nosilnost. In glede na ceno nanocevk in tudi to, da kakih daljših primerkov še niso spletli, dvomim, da je sploh kdo (zaradi cene namreč) eksperimentalno preizkušal standardno kocko betona, "prepojeno z nanocevkami".

Beton je cement, voda, agregat in dodatki. Betona brez vode ni, ker se sicer cement ne more vezati. Najmočnejši betoni, ki trenutno obstajajo v rabi, so Ultra visoko zmogljivostni betoni, ki se uporabljajo tudi pri gradnji nekaterih zgradb, ampak kot vidiš iz povezave, imajo poleg odlične trdnosti tudi nekaj mehanskih slabosti (no, pa tudi precej dragi so).

Samuel ::

no vidš, da si lahko konstruktiven, hehe.. daj še kaj tazga prilimaj, da bomo mi raja zastupli :D :))
ok.. saj mislim, da te nanocevke ne bomo srečali tako kmalu, bolj verjetno je to, da bodo beton vsaj v višjih etažah zamenjali fiber materiali, ki so neprimerno lažji, pa verjeno nič manj trdni kot jeklo ali beton.

keber ::

Fibermateriale matra trajnost. Pravilno grajen in vzdrževan beton lahko zdrži več stoletij, fiber materiali pa zaenkrat ne.

Samuel ::

The Index, Dubai ZAE, 328metrov/86nadstropij/l.2008

gradnja:



Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Stepni Volk ::

Kot predstavnik iz foha (sicer nikoli delal v praksi) moram podpreti kebra. Futuristični materiali se vedno omenjajo v pogojnikih. Kar pomeni, da pogosto niti v idealnih laboratorijskih razmerah niso testirani. Takšnih napovedi je poln internet. Resnica je drugje.
Podobno, kot mi že 25 trobijo, da bodo čez 5 let roboti prevzeli vsa domača gospodinjska opravila. A o tem sem že, preberete si lahko tukaj.
Kredibilnost Discovery Channela, National Geografica je tudi bolj na majavih nogah. Vsaj kar se tiče stvari iz mojega profesionalnega področja ali pač hobija, kjer naberem več znanja kot običajno, se kmalu vidi posploševanje, netočnosti in včasih tudi kakšno zelo osebno, toda nerealno videnje. Novinarji niso vsevedi. So le vmesni "telefonček" med profesionalci in civilisti. In na tej liniji se prekleto veliko podatkov izgubi. Neverjetno veliko pravzaprav.

Back on topic

Tudi nizke gradnje so lahko dokaj visoke. Viadukt Millau je na najvišji točki visok celih 343m, samo cestišče pa je speljano, ponovno na najvišji točki, 270m nad tlemi. Če bi cestišče postavili vertikalno bi imeli 2460m visoko zgradbo.

neobjavljeno.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

bluefish ::

ker mosti spadajo med nizke gradnje, o tem govorimo tukaj.

Samuel ::

Rose Rotana Hotel, Dubai ZAE, 333metrov/73nadstropij/l.2007

gradnja:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Samuel ::

pa še en večji za danes:
Lotte World II, Busan J.Koreja, 494metrov/107nadstropij/l.2010


še gradnja:

poleg tega, se J.Koreja lahko nadeja še nekaj zgradb nad 500metrov!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Samuel ::

Burj Dubai 371metrov/101nadstropje


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

CWIZO ::

Kako te žerjave gor in dol spravijo? S Helikopterji? Jih potem za vsak štuk odmonterajo in prestavijo al kako?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Samuel ::

ja en žerjav dvigne drugega.. in tako naprej.. čist simple

CWIZO ::

Heh. Zmeri kompliciram:D
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

sidd ::

že sedaj zelo izstopa iz okolice, kako bo šele ko bo dokončan. Lejpo, lejpo.
no idea for signature
signed
I

Samuel ::




ja res je, samo ko pogledaš okolico, si niti ne predstavljaš kako veliko gradbišče je to (z okoliškimi zagradbami)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

LuiIII ::

Meni se pa zastavlja zanimivo vprašanje. Kaj bo z vsemi temi stavbami, ko bo UAE zmanjkalo nafte? Bosta samo turizem in morda finančna oaza res sposobena furati vse to? Vedeti moramo, da ko zmanjka nafte oz. se le ta podraži do nekega praga, promet praktično crkne in globalizacija z njim.
Vseeno je lepo videti take stave, a sam ne bi nikoli živel tam. Tudi če je to stvar prestiža.

Lui

jype ::

Globalizacija je posledica informacijske revolucije, ne pa nafte in fizičnega transporta.

Če se bodo potrudili, bodo z denarjem od nafte zgradili od nafte neodvisno gospodarstvo. Zaenkrat jim gre kar OK.

Matev ::

Vedeti moramo, da ko zmanjka nafte oz. se le ta podraži do nekega praga, promet praktično crkne in globalizacija z njim.


no to se pa ne bo zgodilo dokler bodo ljudje lažje preživeli skupaj kot ločeno

sidd ::

ravno zarad tega pa vlagajo toliko v gradnjo in turizem ne? Ker vedo da bo nafte enkrat zmanjkalo. Kot je jype rekel, jim gre kar ok. Že z prodajo stanovanj/objektov bodo dobili kr nekaj denarja nazaj ;). Oziroma so ga že. Sej je skoraj vse razprodano kaj se spravijo delat.
no idea for signature
signed
I

Vajenc ::

Kaj bo z vsemi temi stavbami, ko bo UAE zmanjkalo nafte?
Ko bodo čez 5000 let rekunstruirali ostanke, bodo rekli :" uf, kakšna napredna civilizacija je bila na daljnem vzhodu že pred 5000 leti ;).

LuiIII ::

Globalizacije ni omogočila samo informatika. Žal. Omogočil jo je tudi poceni prevoz surovin in izdelkov. Koliko ljudi bo živelo takrat v UAE brez državljanstva in v absolutistični islamistični monarhiji?

Lui

Samuel ::

LuiIII: Nafta ima v BDPju Združenih Arabskih Emiratov samo še cca 10% vrednosti... praktično nihče v ZAE ne živi več samo od nafte

evo ena lepotica za danes:
The Torch, Dubai ZAE, 345metrov/84nadstropij/l.2008

gradnja:









Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Samuel ::

žerjavi na Burj Dubaju:

nad 60 metrov višine 8-)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

krho ::

7ma slika pri gradnji, kjer se vidi oder... če je vsak oder 2m nad prejšnjim.. je globina 16m
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

SleepLess ::

Kako pa spravijo "material" na vrh stavbe? Verjetno žerjavi nimajo dosega nad 300m ali pač? Kako bodo nasploh spravili gor ves material od betona do železa ko bo stavba visoka že čez 600m naprimer?

Matev ::

škripec?

vrv?

keber ::

>>> 7ma slika pri gradnji, kjer se vidi oder... če je vsak oder 2m nad prejšnjim.. je globina 16m

Ja, ni veliko za take visoke stavbe. Očitno so tla pod Dubajem res dobro nosilna. Če se prav spomnim, stoji eden od stebrov Črnokalskega viadukta v 24 metrov globokem vodnjaku, pod njim je pa temelj. Torej je dejansko steber za 24 metre višji kot zgleda na prvi pogled.

sidd ::

build to last 8-).
A za beton nimajo neke pumpe? Al kak že to delajo, sn nekje gledal, pa pozabo.
no idea for signature
signed
I

Samuel ::

do neke višine naj bi uporabljali pumpe ja, nad neko višino pa bojda ne bo šlo več.
kako bodo pa pol, bomo pa videli :D

evo, še ena:
Comcast Centre, Philadelphia ZDA, 297metrov/57nadstropij/l.2007


gradnja:









Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Samuel ::

One World Trade Center, New York ZDA, 541metrov/108nadstropij/l.2011



gradnja:





Do predvidene višine stavbe bodo prišli že leta 2009... je pa zanimivo to, da je gradnja v enem New Yorku nekaj popolnoma drugega kot pa v Dubaiju. Če nič drugega problem predstavlja dovoz gradbenega materiala na zgradbišče.

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

Burj Dubai 374metrov/102nadstropji

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

sidd ::

lepo napredujejo, ni kaj. samo kak bodo tu gor spravli še 300+ metrov, mi že deluje nekako fajn ozko :D
no idea for signature
signed
I

Samuel ::

zgleda že, samo iz te skice se lahko vidi, da je širina stavbe čisto primerna za doseganje predvidene višine:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

@LOL ::

Hehe kje pa ti hodiš Mondeo. Že lep čas te ni bilo na spregled tukaj da bi postla kake fotke.:D Sem misliv da si šel že v Dubaj
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Samuel ::

ja kaj naj se sam sabo pogovarjam? :\ :|

Samuel ::

:\
še najvišji v Južni Ameriki:
Costanera Center, Santiago de Chile Čile, 300metrov/72nadstropij/l.2009


še gradnja:




Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

CWIZO ::

Zase lahko rečem, da nimam prav veliko za povedat na to temo. Me pa zelo zanima in z veseljem spremljam slike in tvoje komentarje.

Si me tolk navduišil, da sem šel gledat na Wikipedio kaj kej v Londonu delajo in komi čakam da sfinišerajo da grem pogledat tanove stolpnice :)

Uno kumarico sem šel gledat in šel okol nje, ker mi je bla tolk všeč :)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

gzibret ::

Bom še jaz dodal nekaj, da se ne bo Mondeo "pogovarjal" sam s sabo ;)

Zadnjič sem gledal na National Geographic-u eno oddajo, ko je en tipo pomagal graditi eno nadstropje nebotičnika v Madridu. Zadevi se reče "Torre Espacio", 223 m, 56 nadstropij. Zanimivo pri tej bajti je, da je cela narejena iz armiranega betona.





info1
info2
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

delfinus ::

Nekaj iz osebne zbirke. Naokrog Patronasa, Kuala Lumpur, Malezija.







lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

gunserman ::

izredno lepe slike delfincek, kaj je blo to za novo leto?

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

Hvala gunserman, ne je cisto en navaden dan v KL-u. Posneto je bilo pa julija 2005 na popotovanju po JV Aziji.
edit: Malo me je ze omejeval objektiv s svojimi 27mm, ker je zgradba glomazna. Je pa zgradba res impozantna, sploh ponoci, ko zasije kot kaksna vesoljska ladja, parkirana sredi Kulala Lumpurja.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

ivanuscha ::

Ne vem zakaj, samo meni delujeta Petronas Towers od blizu (na fotkah) precej nižja kot sta v resnici.

SanAndreas ::

uau kakšne lepe stavbe pa gradijo naokol 8-O
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

sidd ::

@delfincek: lepe slike ;) Dosti boljše mi je gledat takšne home made slike, kot pa kake fotoreporterske ali pa novinarske.

Keep on! Ena boljših tem trenutno!:))
no idea for signature
signed
I

Stepni Volk ::

Freud bi vam rekel: obcesija s faličnim >:D
neobjavljeno.blogspot.com

Samuel ::

oh pubje kok ste bili pridni :D

@gzibret: Torre Espacio smo že videli v tem threadu, sem ga predstavil par strani nazaj. Je ena izmed štirih stavb z višino med 220 in 250 metri... pravzaprav najnižja izmed njih:

Vse štiri stavbe bodo tvoriile srce Cuatro Torres Business Area (CTBA) in bodo še nekaj časa najvišja gruča v naprej planiranih stavb v Evropi.

Prav tako se vse štiri stavbe gradi skupaj s koncem gradnje v letošnjem letu:









Fascinanten projekt, ki jih malo na svetu.

Zdaj si lahko predstavljate Burj Dubai, da vse te štiri stavbe nanizate eno nad drugo in dobili boste verjetno končno višino le-tega.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Samuel ::

evo še enga, ki ga tukaj še nismo videli:

Waterview Tower, Chicago ZDA, 320metrov/89nadstropij/l.2009




gradnja:







Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Samuel ::

khm... CWIZO bo pa pripravil, kaj vse gradijo v Londonu... ane CWIZO? :D>:D

CWIZO ::

Hehe, si bom probal vzet kej cajta pa mal slike nabrat.

Veš kaj bi blo ful dobr. Sej najbrž že iamš. Da bi vse sliek gradnej neke stolpnice imel shranjene in bi na koncu lahko naredil nek slide-show/filmček, ki bi prikazoval potek gradnje.
BI blo ful zanimivo pomoje.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

sverde21 ::

Heh sam je zanimiv, v ZDA zidajo max 2m od drugih stavb, v Dubaju pa maš placa okol ene stavbe kokr hočš.:)
<?php echo `w`; ?>
««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Pearl, Qatar in ostale nizke gradnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
919811 (5726) bluefish

Irak ll. Mogoče se bo pa komu posvetilo :) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
42023143 (19029) jype

11 september in teorija zarote!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213496 (9119) jype

Več podobnih tem