» »

Burj Dubai in ostale visoke zgradbe

Burj Dubai in ostale visoke zgradbe

««
«
1 / 12
»»

Samuel ::



več info tukaj:
http://www.burjdubaiskyscraper.com/

Mnenja?
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

sverde21 ::

Height: ~750m-950m 8-O
<?php echo `w`; ?>

Samuel ::

ja res je.. nočjo povedat kolk bo stavba velika

ravno zaradi konkurence :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Sba ::

Na VH1 so rekli da bo visoka ~2400 feet, kar znese 731m. Oblikovalec notranje opreme pa naj bi bil Giorgio Armani.

Sicer pa veljajo v Dubaju islamski zakoni.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Samuel ::

Pa če se vam zdi Burj Dubai mogočen, kaj pravite na tole:



1001 meter, osrednja stavba bodočega mesta Silk City, Kuvajt.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

sverde21 ::

Sam čemu bojo te stavbe namenjene? stanovanskim prostorim al poslovnim? Sicr pa tle morš met kr ornk lift, da prideš v zgornje nadstropje, po stopnicah ti odpadejo noge >:D
<?php echo `w`; ?>

snow ::

Mene sta že Petronas towers prijetno presenetila, pa sem bil zgolj v 41 štuku na ~180m. Visoka pa sta nekaj čez 400m. Konkretno najvišja zgradba naokoli. Pravijo da se na vrhu zaradi vetra premika do 70 cm sem ter tja :)

Frajer bo tisti, ki bo naredil stavbo 1km x 1km x 1km, ne pa neke špice.

edit: Takšne zgradbe so ponavadi poslovne zgradbe. Mislim, da imata Petronasa ene 30 dvigal v vsakem stolpu :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

bastadu ::

Frajer bo tisti, ki bo naredil stavbo 1km x 1km x 1km, ne pa neke špice.
Zakaj pa to? IMHO je špico veliko težje narediti, kot pa neko kocko 1 km^3; razen tega da za kocko rabiš veliko več materiala in časa ne vidim nobene druge težavnosti...

snow ::

S stališča stabilnosti ja.

Ne pa s stališča kapacitet in denarja.
Če bi imel pa ene 100 (10x10) takih stolpov povezanih skupaj bi imel pa že kar mesto :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

robert512 ::

ko sem gledu nek dokumentarc o 9/11 kjer so zrusili dvojcka, so razkrili tudi neke skrivne dokumente da naj bi bila ta dva stolpa izjemno breme za proracun New Yorka.

Pac stavba je predvsem zaradi svoje visine zahtevala astronomske stroske vsakodnevnega upravljanja, od porabe stroma, zagotavljanje vode in zraka na takih visinah do ostalih stroskov.

Zadeva je bila v financnem smislu cisti polom saj najemnine za vse prostore niti priblizno niso pokrivale stroskov rednega vzdrzevanja.

Ce to preslikamo da Dubai/Kuvajt .... :\

al pa so arabci bistveno boljsi financniki in vidijo v temu dobicek, jaz pa mislim da je to zlo visoka cena za razkazovanje prestiza in ego booster za drzavo kot tako ...

Samuel ::

Dvojčka bi bila breme, saj sta imela še vedno azbestno izolacijo, ki bi jo morali zamenjati v naslednjih letih...

Burj Dubai ne bo namenjen samo poslovnim uporabnikom.. v bistvu bo večina stavbe namenjena bogatim posameznikom oziroma družinam.

saj se vejretno hecaš s stavbo 1 km^3?! 8-O Taka stavba bi omogočala življenje več milijonom ljudi.. če ne celega New Yorka, s centralnim parkov vred.

Sicer pa Shanghaijski World Financial Center bo tudi orng stavba (492 metrov):


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

sverde21 ::

1km3 stavbo bolš da ne grejo delat, ker prvič bi zavzela dost placa (no shit :D ) drugič pa tista stanovanja v sredini nebi mela svetlobe, zato bi potem rabl IMO kr eno elektrararno zravn, ki bi osvetljevala vse. Sicr bi lahko naredl stekleno stavbo ampak potem nobenmu ne bo všeč, ko ga bo sosed čez steno gledu :D
<?php echo `w`; ?>

robert512 ::

mislim da je bil tisti azbest samo pika na i ... dvojcka sta bila sama po sebi neprofitabilna, odstranjevanje azbesta pa bi pomenil totalen financni umor.

Samuel ::

meni osebno je poleg Burj Dubaija najlepši Incheon Tower (151 nadstopij/610 metrov), ki naj bi ga dokončali v avgustu 2010 (New Songdo City, Južna Koreja).



zares lepa stavba

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Matev ::

zakaj se mi zdi da nihče ne ve kaj je zares najvišje
povsod nekaj delajo najvišjega in naj naj

mchaber ::

Evropski letalski muzej v Ajdovščini:>:D link

izgledalo "bo" nekako tako:
.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

sverde21 ::

148m naj bi bila visoka, a se ne morjo mal potrudit, pa naredit vsej ene 200 m :))
<?php echo `w`; ?>

Thomas ::

Od vseh telih zgradb tukaj me impresionira edino snowova 1.0km*1.0km*1.0km.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Samuel ::

Thomas.. no comment..

no pa nadaljujmo:
SINGAPORE: The Pinnacle@Duxton 7 stavb po 50 nadstropij





praktično samo stanovanjski objekt.

No, trenutno najvišji stanovananjski objekt je Q1 - Queensland/Australia (323 metrov, 78 nadstropij)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Samuel ::

še najvišja stavba v USA (pričetek gradnje v začetku naslendnjega leta)

Fodham Spire, Chicago (656 metrov, 124 nadstropij)


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

V-i-p ::

Ne gre zanemariti tudi najvišjo zgradbo v Sloveniji in eno najvišjih v evropi ;).

Trboveljski dimnik, visok 360 metrov.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

sverde21 ::

Hmm Trboveljski dimnik je res visok ampak ni stavba, IMHO je stavba objekt v katerem so ljudje, ne pa dim ;) .
<?php echo `w`; ?>

bond007 ::

Sm se kak mesec nazaj okoli Trbovelj vozil. Ko sem zagledal tisti dimnik, sem sam WTF OMG reku8-O . Res je visoka zadeva. Pa tut drgač tisti konci so mal spooki. Vse tak sivo, temačno, brez življenja...

Samuel ::

88. nadstopje / cca 315 metrov višine



počasi bodo začeli z namescanjem fasade, en del se ze vidi levo spodaj

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Saladin ::

Da citiram Thomasa:
Od vseh telih zgradb tukaj me impresionirajo le tiste, vidne iz vesolja
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Samuel ::

fajn to Saladin... pol pa ne boš nikoli izkusil to ekstazo impresije, razen če uporabljaš maksimalno povečavo pri Google Earthu.

pa ni treba bit tok naduvan s temi izjavami, ker so čist enostavno glupe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Saladin ::

Impresionira me kvaliteta, ne kvantiteta.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Matev ::

ah ko vidiš enkrat eno tako zadevo
takrat samo kikirikneš

verjetno je malokdo tu videl v živo objekt višine 300m ...

kdor se je vozil skozi revirje ve o čem govorim

keber ::

>>> Od vseh telih zgradb tukaj me impresionira edino snowova 1.0km*1.0km*1.0km.
Hitra računica za stanovanjski blok:
- eno nadstropje ima 10.000 stanovanj po 100 m2
- stavba ima cca 300 nadstropij
- v enem stanovanju povprečno 2 človeka

Ker recimo ne moremo imeti samo stanovanj v bloku zaradi potrebnih servisnih dejavnosti (hodniki, stopnišča, dvigala, trgovine, itd.), njih število prepolovimo. Še vedno dobimo 3 milijone ljudi v eni kocki, veliki 1 m2. Taka stavba bi imela maso 100 milijonov ton, če samo 1 % prostora namenimo strukturi. Pa bi morali verjetno precej več. Stavba bi za napajanje rabila jedrsko elektrarno krškega tipa, da o porabi vode ne govorim.
Potem promet: si predstavljate, da ima le vsak 10 stanovalec avtomobil: še vedno je to 300.000 avtomobilov, ki jih je treba nekam dati. Če za enega rabimo 15 m2 parkirnih površin in še toliko dostopnih, je to 9 km2 veliko parkirišče (no ja, v podzemlju pod stavbo bo verjetno precej prostora). In tako naprej. Impresiven projekt, ki pa ga ne bomo verjetno nikoli videli.

Joze_K ::

me samo zanima ali ni Arabcov s temi velikimi stavbami nič strah, da bi kako letalo tam parkiralo (slabo zvežbani njihovi piloti >:D ) ???

gzibret ::

> Še vedno dobimo 3 milijone ljudi v eni kocki, veliki 1 m2.
> Potem promet: si predstavljate, da ima le vsak 10 stanovalec avtomobil

Če živi 3 milijone ljudi v eni taki kocki, potem avtomobilov verjetno ne bodo potrebovali.
Vse je za neki dobr!

Brane2 ::

In če so sobe v tej kocki premične, na vratih neke čudne 6-mestne kode in v nekaterih sobah pasti ? >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Keyser Soze ::

Sem že hotel reči, da folk preveč gleda filme. Pa me je Brane prehitel.

Funkcionalno gledano bi bil tak megapleks res idealna rešitev. Nekakšno mesto v zgradbi, ki je samozadostno. OK, na zunaj lahko zgleda kot kocka, samo znotraj pa nikakor ne bi moglo bit razdeljeno na manjše kocke. Je treba vedeti, da takšna stavba ne bi potrebovala samo stanovanj, temveč celotno infrastrukturo, ki je normalna za vsakdanje mesto.

Vse napeljave, kanalizacije, zračenje, čistilne naprave, ulice/hodnike, javni prevoz, parke, trgovska središča, zabavišča, ipd. Pomoje bi morali narediti projekt delno pod zemljo. Že zaradi samega ogrevanja in hlajenja stavbe. Osvetljava z današnjo tehnologijo ni več tak problem. Pač kolektorji na strehi in svetlobni tuneli v notranje prostore.

Nisem arhitekt, pa vseeno se mi zdi, da bi se dalo ta projekt popolnoma lepo speljat. Samo financiranje bi bilo problem. Ker pomoje ni junaka, ki ima dovolj denarja in ga je pripravljen vložit v tole.

Pa temelji me malo skrbijo.:\
OM, F, G!

Matev ::

eh
Borgi imajo to že dolgo časa.

gzibret ::

> Pa temelji me malo skrbijo.

Tukajle v SLO bi res znal biti problem. Če pa to narediš na kakšni 30-50 km debeli granitni plošči pa IMO nebi smelo biti problemov.
Vse je za neki dobr!

Keyser Soze ::

Predvidevam ja...

Samo vseeno mi ne gre v račun. Če postavimo direktno na granitno ploščo je problem zaradi potresov. Razen če damo celo stavbo na fedre.

Če pa postaviš stavbo na kakšno mehkejšo podlago pa še vedno lahko pride do kakšnega neenakomernega posedanja. Obdržat popolnoma ravne stranice? Razen če bi naredili kocko iz več segmentov/nebotničnikov, ki bi bili med sabo skoraj neodvnisni in povezani z nekimi fleksibilnimi linki.

Heh, bluzim...:\
OM, F, G!

gzibret ::

> Samo vseeno mi ne gre v račun. Če postavimo direktno na granitno ploščo je problem zaradi potresov. Razen če damo celo stavbo na fedre.

35 km debele granitne plošče se ne tresejo. Razen, če noter udari primerno velik meteorit.

> Če pa postaviš stavbo na kakšno mehkejšo podlago pa še vedno lahko pride do kakšnega neenakomernega posedanja.

Ja sej to je pa največji problem pri sedimentih pa še pocebej pri bajti takšnih dimenzij.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Keyser Soze ::

35 km debele granitne plošče se ne tresejo. Razen, če noter udari primerno velik meteorit.


Ah no, to je pa res čist zanemarljivo če že udari.:D
OM, F, G!

Samsung06 ::

Ok, mogoče kocka ne, kaj pa piramida? Japonci že vedo :D

Piramida


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Samsung06 ::

Pa še nekaj za tiste k pravjo do hočjo videt objekt iz vesolja >:D :D

X-4000

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Samuel ::

no, pa ne pozabimo še na Evropo in Mosko, ki je trenutno največje gradbišče na svetu z okoli 2.6 miljona m2 stavbnih površin v gradnji (Dubai trenutno okoli 2.45 Miljiona m2).

najvišja stavba Evrope bo Russia Tower (612metrov, 118 nadstropij)

začetek gradnje jesen 2007, trenutno pa se delajo geološke raziskave:


izgledal bo pa nekako takole:



konec gradnje v letu 2010!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Samuel ::

razvoj Dubaija v zadnjih 35 letih:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

JanezekNovak ::

Dubaj in X-4000 sta zelo impresivna!

Una piramida 1x1x1 bi bila pa "beyond impressive"!
http://www.euroairsoft.com/

@LOL ::

Hehe tisti X-4000 je pa čista kopija tistega obroča iz igre Halo>:D Je pa res impresivno

Samuel ::

no, vrnimo se realnim projektom...

eden zanimivih je tudi Infinity Tower, Dubai (330metrov / 80 nadstropij)






konec gradnje v letu 2008!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Samuel ::

primerjava Burj Dubai z že zgrajenimi trenutno najvišjimi stavbami:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Vajenc ::

Prihodnjost je v nekaj takega - 30_St_Mary_Axe. Ker prodira sončna svetloba skoraj v vse prostore v stavbi in imajo narejen naravni sistem prezračevanja (odprtine na fasadi povlečejo zunanji zrak, ki nato centralno kroži), porabijo bistveno manj energije.

Temelji pa so verjetno bolj problematični kot pri kocki, pri zelo visokih stavbah, pa četudi je kocka glomazna (1x1x1 km).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Samuel ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Stepni Volk ::

Ena največjih "zgradb" opazna iz vesolja je Nizozemska (tista polovica ukradena morju).
slika: wikislika

edit - sliko pretvoril v link, ker ni delala.
neobjavljeno.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Samuel ::

Dubai, Dubai Towers (54-97 nadstopij, najvišja stavba 500+ metrov višine, dokončani predvidoma leta 2010 )




8-O :))

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Pearl, Qatar in ostale nizke gradnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
919773 (5688) bluefish

Irak ll. Mogoče se bo pa komu posvetilo :) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
42022983 (18869) jype

11 september in teorija zarote!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213427 (9050) jype

Več podobnih tem