» »

Vprasanje glede prometne policije:D

Vprasanje glede prometne policije:D

Razerzone ::

Zanima me, ce ti lahko policaj ki te vidi da si naredil prometni prekrsek, vendar te ne dobi v avtu, napise kazen?

@LOL ::

Pomoje da ne.

Ker če bi kar tako lahko delali bi te lahko kakšen sovražno nastrojen policaj kar prijavo ene 10x na leto da si kao naredil prekršek v resnici se pa samo ne marate in te jebe v glavo.

karafeka ::

Če ima dokaze.....

Razerzone ::

Naprimer ce te policaj vidi voziti brez pasu, in ko se ti parkiras, stopis ven iz avta in hodis stran od avta,... ali te takrat lahko kaznuje?

dolenska ::

ne ne more ti nič,ker te ni ustavil v prekršku. jaz bi se prtožu, vprašal bi ga kakšn zakon mu dovoljuje, in kje ima dokaze. Namreč k greš ven iz avta nisi več prpet in ti nima kj.

LapD ::

Vprašanje komu bi vrjel pol.

Razerzone ::

Kaksen policaj na forumu?:D

Vikking ::

Amir: lahko ti napiše kazen ker nisi počakal v vozilu.

Pa ponavadi sta v avtu dva policija, se pravi bi ti napisal kazen.

dolenska ::

Amir: a te je ustavil, ti si šel pa vem iz avta, ali si se pač ustavil kar tako (šel v trgovino, v sluzbo....)
Če te je ustavil in si šel ven iz avta potlej te lahko kaznuje.
Če te ni ustavil in si se sam ustavil zaradi drugih razlogov te ne more kaznovat, ker te ni ustavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenska ()

Razerzone ::

Ne to se zavedam da enkrat ko te ustavi ne smes izstopiti iz vozila dokler te ne povabi... vozilo je bilo ze parkirano ko je policaj prisel, in trdil da me je videl, da nisem bil privezan in je prisel za mano, ni me pa videl ko sem zapustil vozilo... recimo da je bila taka situacija.

Buldožer ::

Važno je če ali te je smrkec ustavil, se pravi navil sireno/lučke ali pomahal z liziko. Če ni pol te nima kej matrat, razen če si napačno parkiral.:D Vsaj kakor sem jst s tem seznanjen.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Razerzone ::

Ah kje rotacije ni bilo nikjer, smrkec se je enostavno pozneje pripeljaj in rekel, da me je videl, da sem se vozil brez pasu.

V-i-p ::

Ne to se zavedam da enkrat ko te ustavi ne smes izstopiti iz vozila dokler te ne povabi...

No, tudi za policiste velja podobno. V kolikor policist nima policijske kape na glavi, mu nisi dolžan nič. Po domače povedano, lahko ga ignoriraš...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

dolenska ::

ja točn tako nič ti ne more

aljazh ::

No, tudi za policiste velja podobno. V kolikor policist nima policijske kape na glavi, mu nisi dolžan nič. Po domače povedano, lahko ga ignoriraš...


Lahko prosim za link na zakon, uredbo, pravilnik?

Ejsi_Disi ::

Kaj pa na intervenciji? :\

@LOL ::

Lahko prosim za link na zakon, uredbo, pravilnik?

Zakaj potem davkoplačevalci sploh plačujemo da se policija opremlja s tistimi kapami? Zaradi lepšega

jRk0 ::

Tale o kapi je rahlo urbana legenda v bistvu. Lahko pa probate, ce sami verjamete temu, verjetno se ne bo dobro koncalo=)
You fuck up once, you loose two teeth.

V-i-p ::

Priznam, da nisem bral zakona, kjer bi to pisalo, tudi sam sem to slišal, že nekaj let nazaj. Enkrat pa sem imel priložnost to videt. Policist ki nas je ustavil, si je verjetno pozabil dat kapo na glavo. Voznik je bil tiho ko je pristopil policist in ga je gledal v glavo, tako da je policist "pogruntal" kaj misli in je dal kapo na glavo in pozdravil še enkrat. Tako da za moje pojme, to velja :\. Sem pa doživel že tudi, ko so naju z prijateljem enkrat ustavili, je bil slabe volje in je policaju zabrusil da naj se ne dotika njegovega avta, pa je dal policaj roko takoj stran. Možno, da velja tudi, da se tvojega vozila ne sme dotikat, kaj pa vem...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mateyyy ::

Moj primer:
Pripeljal sem se pred blok, parkiral avto, stopil ven in ga zaklenil ko se je k meni pripeljal policaj in zahteval dokumente. dal sem mu jih, nato pa je sledil še alkotest. nekaj malega sem napihal, sicer mi je malce pogledal skozi prste- ker sem še mladi voznik bi moral imeti 0.00. dobil sem 30.000 in 3 pike? bi se lahko pritožil, ker me ni ustavil s sireno ali liziko?

#000000 ::

Baje če imaš Titovo sliko na armaturi in Janševko na glavi te sploh ne sme ustavt :D

Dej dej, policaj je policaj, in ko boš pri sodniku omenil da se to ni zgodilo, ali kaj na to foro, ga bo sodnik poklical na naslednjo obravnavo, in tam bo lepo povedal da te je videl nepripetega in te ustavil ter ostalo.

Ne se ukvarjat z malenkostmi, pejt plačat v 8 dneh ker imaš 50% popusta, in pozabi na vse skupaj, v bodoče pa vozi pripet.

Na ta način te bo najmanj bolela glava, ker policaj te lahko ustavi z lučkam, loparčkom, al pa brez, s kapo ali brez, verjetno celo če bi bil v kopalnem plašču ima to pravico, bil v službi ali prost, vsedno se najde nek razlog zaradi katerega je imal pravico, ali pa se ga enostavno izmisli, recimo bil si mu sličan nekomu ki je meki ušpiču ali si mu deloval sumljivo.

Tisto s kapam, kaj sme in kaj ne sme, pa raš pozabte, ker se v večini primerov ne konča dobro, vsaj ne za civile. Pa ne navijam nič za policijo, tud men gredo včasih na jetra, ampak manj opravka imaš z njimi lepše se živi. LP

V-i-p ::

#000000, a se mi samo zdi, ali imaš ti nek rešpekt pred policaji? Brez skrbi, da imajo tudi oni pravila in prosim ne mi o tem, kako me bo ustavil v kopalnem plašču. Poznam kar nekaj policajev in zato tudi vem za kakšno stvar, ali jo sme ali ne. Reci enkrat policaju v civilu, ki ti bo molil izkaznico pod nos tole, kar sem enkrat jaz rekel enemu, pa boš videl njegovo reakcijo, se citiram: "Po hitrem postopku posprav tole izkaznico, če ne ti jo bom v rit zabil, pa notranjo kontrolo poklical, ja?" Takoj se je pobral, ker je dobro vedel, da policaj v civilu gre na disciplinsko če ni v uniformi in službi pa kaže izkaznico in jo izkorišča. Notranja kontrola in večina policajev se pa ne mara kaj preveč. Samo folk pač ko vidi izkaznico odreagira tako kot pač, kar je pa žalostno. Kaj pa je policaj kaj več kot nekdo ki ni? Samo človek. Ampak folk se jih boji in menda bo res večina, če tudi jih v gatah ustavijo, nardila kar bo zahteval. Jaz pa ne bom.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

celada ::

Moj primer:
Pripeljal sem se pred blok, parkiral avto, stopil ven in ga zaklenil ko se je k meni pripeljal policaj in zahteval dokumente. dal sem mu jih, nato pa je sledil še alkotest. nekaj malega sem napihal, sicer mi je malce pogledal skozi prste- ker sem še mladi voznik bi moral imeti 0.00. dobil sem 30.000 in 3 pike? bi se lahko pritožil, ker me ni ustavil s sireno ali liziko?


Cisto nobenega popusta nisi dobil, dobil si standardno kazen za mladega voznika, ki je napihal pod 0.5.

#000000 ::

v-i-p.
Teb se samo zdi, ampak naj ti povem tole, če ti recimo delaš kaznivo dejanje, te ima policaj bil v civilu ali uniformi v službi ali fraj, pravico zahaklat, brez da bi ti pokazal karkoli, to pravico mam tud jest in ti oz. vsak državljan, celo romi in izbrisani.

Nimam nobenga rešpekta pred njimi, sem mel že opravka z njimi in vsakič ko jih znova vidim bi rad da bi bilo to zadnjič, ker pač mi gredo na kurac, ravno tako mi gredo tja frajerji ki se hvaljo kako so jo zabrusli policaju ipd. Poč ga na gobec če ga upaš, sicer ne boš dokazal ničesar, ampak če boš mel srečo boš fasal samo 8 mescov zapora na 3 leta pogojne.
LP

V-i-p ::

Narobe me razumeš, nočem povedat, kako upam policaju to in ono, hočem ti razložit, da imajo tudi policaji pravila, ki se jih morajo držati in ker pač se jih večina "boji", oni pa to dobro vedo in pridno izkoriščajo značko, luknje, ipd... Meni gre pa to na jetra in upam stavit, da mateyyy-ev primer dober odvetnik takoj spodbije. Jaz ne bi "požrl", v bistvu bi se skregal z njim že ko bi parkiral pa bil enkrat ven iz avta, takrat se lahko on pod nosom obriše. Lahko on v civilu mene "ujame" in pridrži, recimo če vidi da sem ukradel kolo, to jaz dobro vem, narobe si me razumel, ne more pa on recimo pridit na parking, pa rečt, potrebujem parkirni prostor, prosim da odpeljete. Pa mu rečeš, aja, kdo pa si ti, da mi ukazuješ da naj grem? Pa ti vrže ven izkaznico pa tisti znani: Policija, je zdaj vredu? V takih primerih bi se mu jaz samo smejal in mu povedal že zgoraj slišani stavek, da naj si tisto usrano izkaznico nekam vtakne...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

#000000 ::

sorry res sem narobe interpretiral, maš prav, tud jest bi ga nekam poslal v takem in podobnem brezveznem primeru.

Drugač pa semm fantu hotel dat samo nasvet, naj plača in pozabi, če pa bi se rad bodel z rogatimi biki, pa naj se, če ima voljo in sredstva, drugič pa kokr sem reku pripet se in vozit po pravilih, pa ne bo nobenih težav, jest ne odpeljem s parkplaca dok se ne privežem. LP

V-i-p ::

Drži. S policaji se nekaj it, ponavadi ne prinese nič dobrega.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

TRIROG ::

ce te policaj vidi da si napravil prekršek, potem ti lahko tudi domov pošlje obvestilo o prekršku ... ni nujno da te ustavi ... zgodilo se mi je da sem ji zagledal, parkiral avto, in stopil ven ... prostopi k meni ... mi reče da nisem bil privezan da bom dobil plačilni nalog ... pol mi pa prinese plačilca še zato ker nism dau žmigavca ko sem zavijal na parkirišče ... kaj jim moreš ? nič ... tvoja beseda proti policajevi ... pa da ne bo pomote ... se dal žmigavec ...in ko sem mu to omenu je reku da ja ja dasem ga dal .... ampak nisem pravočasno ga dal ... on pa ima diskrecijsko pravico da odloči kaj pomeni pravočasno ....

sem dal pritožbo , se znašu pred sodnikom ... pa sm se tm spomnu da bi vseeno raj umaknu pritožbo, da me bo cnej prišlo ...

tako da kar se mene tiče ... greš pa plačaš ...

isto je za mojo mami enkat pršou policaj še predno se je mimo njega peljala je zavila v trgovino je pršou u trgovino za njo ... in ji dau nalog ker ni bla privezana ...


tako da ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policijska zaustavitev brez utemeljenega razloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7113403 (4103) Yugos
»

Vedenje policista - nekorektnost in prepotentnost! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33347504 (29670) CaqKa
»

Vabilo na sejo senata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5314832 (13494) gzibret
»

kazen+napake v postopku+napake v zapisniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609296 (7971) Tilen

Policija in dobljena kazen zaradi kresničke...

Oddelek: Loža
454480 (3031) Ziga Dolhar

Več podobnih tem