» »

Electric fusion (inertial electrostatic confinement fusion - IEC)

Electric fusion (inertial electrostatic confinement fusion - IEC)

1
2
»

WarpedGone ::

Dr. Bussard zbira donacije: EMC2 FUSION DEVELOPMENT CORPORATION

Sam da najdem nekoga s PayPalom in dobi mojih 10€

Seznam linkov o IEC: IEC Fusion
Še nekaj linkov: Pollywell fusion

Glavna novica:
Note: As of April 2007, Dr. Robert Bussard, stated that due to the publicity from his 11/9/2006 talk at Google and the 2006 Outstanding Technology of the Year Award, the U.S. Navy sent him a contract extension at no cost. There is no funding attached to it as yet.

Easy Low Cost No Radiation Fusion : Zanimivi so predvsem komentarji. Par ljudi zgleda, da vejo kaj govorijo.

Dejansko bi IEC reaktor omogočil tudi velika potniška električna letala.
Zbogom in hvala za vse ribe

edge540 ::

A 100 MW (electrical) reactor would require about 1/2 pound of Boron 11 per day and about 1/10th that amount of hydrogen.


Kapo dol če to skupaj spravijo8-O

WarpedGone ::

Governor Schwarzenegger to research Revolutionary Radiation Free Fusion Reactor

Ne vem kolk je v tem resnice ampak povsem NEverjetno se mi pa tut ne zdi. Je Governator iz pravega testa, da bi poskusu kej tazga. Držim fige.
Zbogom in hvala za vse ribe

Thomas ::

Tudi meni se zadeva ne zdi nemogoča. Vsaj 50% se mi zdi da lahko deluje.

50% je veliko.

V tem primeru so se karte še enkrat temeljito premešale.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sidd ::

Torej bo stvar celo stekla? governator pa se vidi da ni američan.

Thomas, upam da bo vsaj tistih 50% uspelo. Potem bo svet v par letih rahlo drugačen. IMHO.
no idea for signature
signed
I

Brane2 ::

Governator ima bogate izkušnje z nadkritičnimi reaktorji in turbinijem, sploh odkar je delal štale na marsu >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

WarpedGone ::

"If something sounds to good to be true, then it probably is"

newsvine.com:
This appears to be a fraud. I’ve been talking with the Governor’s office, and they say it is flat-out false and has no basis.


fusor.net:
Dr. Bussard confirmed last night that he also has no knowledge of this.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

sidd ::

mah, škoda da so bile samo govorice. Me prav zanima zakaj noben ne zagrabi bolj konkretno za tole kost? Niti google zgleda ni piknil v tole. Pa ko imajo že tako velike račune za elektriko! IMO :)
no idea for signature
signed
I

WarpedGone ::

Spet se govori da naj bi se program nadaljeval. Spet je v igri mornarica.

Waiting for the White Star.
Zbogom in hvala za vse ribe

sidd ::

uh, bomba. Hja, mornarica ima kar nekaj nuklearnih reaktorjev za vzdrževat....tole bi jim bilo imo dosti bolj pri srcu, pa še kakšno naklonjenost od raje bi dobili.

v upanju dalje čakam na zadevo :))
no idea for signature
signed
I

sverde21 ::

Zgleda da je Dr. Bussard umrl.

Upam da ne bo ta projekt sedaj propadel...

EDIT: hmm, kaj pa če ga je kakšna naftna firma spravla na oni svet, ker je prišel preveč blizu odkritju, ki bi jih pokopalo. :\
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

Monster ::

tako blizu, a tako dalec ... upajmo da se bo ...
Ka zaboga...

sidd ::

Na wikiju so tudi že obnovili podatke. Škoda. Upam samo, da drži stavek z linka: "and a team determined to continue his efforts"
no idea for signature
signed
I

$wift ::

Sem si koncno vzel cajt in pogledal film. Ceprav moje znanje fizike ne sega dosti dlje od povprecja se mi zdi zadeva, ce ni res 'fraud' kot je omenjal nekdo, res revolucionarna.

Mi je pa zal starega, ki ni docakal, da bi videl svoj izum prenesen v prakso. Sam upam, da res ni mel kdo drug kej pr tem, da ga ni vec med nami.

Je pa drugac dokaj zalostno, da npr. neki Hollywoodski igralci sluzijo milijone $ medtem, ko se mora nekdo, ki ima znanje, zeljo in odlocnost da naredi nakej dobrega zase in za vse ostale skoraj po kolenih plazt, da dobi kes da lahko dela na projektu. Nekdo, ki zaspila v enem bednem filmu se valja v $ drug pa ki dela revolucijo s svojimi izumi pa je skoraj na beraski palici. TUKI NEKI NE KLAPA!!!
Kot je dejal dr. Bussard na Googlovem predavanju je velik folka k bi lahk zbral 200 Mio $ v casu kosila vendar se sprasujem kako bo dal nekdo tolk $ ce se vlada ne vid interesa v tem.
S tem svetom res neki ne stima?!

Sam da najdem nekoga s PayPalom in dobi mojih 10€
Ce najdes koga mi povej jih dam jest se 10 zraven!

Thomas ::

Zakaj dobi niče tipa J.T. ali T.C. par deset milijonov dolarjev za nastop v butastem filmu, Bussard pa neprimerno težje?

Producenti vedo, da film najbrž bo, svoj vložek bodo podvojili, če ne več.

Da pa bo fuzija ... se pa mau bolj dvomi. In mau manj se kapira.

Samo čisto zna biti, da delničarji tegale podjetja, ki se bodo vendarle skorajžili, bodo takorekoč kupili cel svet v nekaj letih.

Bets are on!

Bomo videli.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Jaz mam paypal :)

$wift> drug pa ki dela revolucijo s svojimi izumi pa je skoraj na beraski palici. TUKI NEKI NE KLAPA!!!

Nikola Tesla je imel podobne težave. Ni kar vsak človek dober za vse. Tudi če tehnologija ne deluje, jo bo kdo znal zelo dobro prodati, pa tudi če deluje, je kdo sploh ne bo znal prodati.

$wift ::

Hmja mislm, da mas prav. En bo prodal tut drek medtem, ko drug ne bo znal niti zlate palce.

Ok se prav ti mas Pay Pal. Zdej sam se Warpeda dobimo pa se bomo nekak zmenil, ce je model se za seveda.
KK bi to zgledal v praksi? Midva ti nakazeva na ZR ti pa placas al neki tazga?

$wift ::

Da pa bo fuzija ... se pa mau bolj dvomi. In mau manj se kapira.

Hm bo ze res. Cesar folk ne pozna jih je skoraj strah in poslednicno jemljejo zadeve, ŽAU z veliko rezerve. Zalostn je pa tut to, da prej verjamejo nekim kvazi strokovnjakom, ki ponavadi niso imel nic pri stvari in imajo se manj pojma o njej in po moznosti grejejo stolcke v vladi al kaki podobni instituciji.

Kaj naj recem bomo vidl, jest drzim pesti na nogah in na rokah.

Jst ::

Obujam temo - imam namreč svojevrstno organizirane bookmarke: ta je pod kategorijo Possible Future Tech.

Je kaj novega na to temo? So ugotovili, če je zadeva sploh izvedljiva? Karkoli?



(Popoldne moram pa Bena povprašat o obljubljenem odgovoru o novamente...)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Matev ::

verjetno ne, če je vse tiho že 4 leta od pompozne najave

A. Smith ::

Kratek povzetek dogajanj od google talk-a naprej:
-ameriška vojska spet začne financirati projekt -> embargo informacij
-izdelajo večji prototip in opravijo znanstveno komisijsko obravnavo (peer review) s strani uglednih fizikov s tega področja. Noben rezultat obravnave ne pride v javnost, vendar se takoj sklene pogodba za izdelavo naslednjega fuzorja, dodatnih elektronskih topov, itd. Več o razvoju dogodkov.

Zaključek? Morda bo, morda ne bo. Premalo informacij pride ven. Na talk-polywell se se nekaj trudili z uradno poizvedbo, ampak ni bilo rezultatov.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

WarpedGone ::

Se pravi, tudi če jim je ratalo in stvar bo, bomo to zvedeli šele, ko bo že delala.
Zbogom in hvala za vse ribe

guest #44 ::

Človeštvo raje zapravi miljarde za nabavo ličil kot pa za razvoj tehnologije, ki jim bo zagotovila daljši obstoj v tem vesolju.
Mogoče je res boljše, da se kar uležemo in umremo.


Drgač, ja zlo zanimiva tehnologija.


Pa še eno zanimivost...zrihtajte si igro Civilization call to power in igrajte do obdobja ko boste lahko zgradili fuzijsko elektrarno, poglejte slikico!
Bo zlo podobna tej


Ali so zadeli ali pač je blo že kej več znanega takrat oz so informirano ugibali. Igra pa mislim da je tam iz 1997.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Jst ::

Torej zadeva je najverjetneje fizikalno solid?

Izkoristek pa?

Ker fizika ni moje področje, ampak jo "samo" spremljam z velikim zanimanjem, mi ni jasno, kako se lahko dva atoma, izstreljena eden proti drugemu, zaletita. Sem prav razumel koncept?

(od tega, kar sem bral o tejle zadevi, je že nekaj let, moj spomin ni trdi disk, tako da upam, da nisem preveč falil)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Matev ::

Ker fizika ni moje področje, ampak jo "samo" spremljam z velikim zanimanjem, mi ni jasno, kako se lahko dva atoma, izstreljena eden proti drugemu, zaletita.


pod velikim pritiskom in v veliki vročini se atomi-izoropi vodika (devterij in tritij) zlivajo me seboj in nastaja nov težji element helij
razlika v masi se pa sprosti v obliki energije

A. Smith ::

Jst je izjavil:

Ker fizika ni moje področje, ampak jo "samo" spremljam z velikim zanimanjem, mi ni jasno, kako se lahko dva atoma, izstreljena eden proti drugemu, zaletita. Sem prav razumel koncept?


World's simplest fusion reactor revisited.

Izkoristek? Ni podatkov...

Saj pravim, stvar kot taka deluje. Ampak ali je možno doseči Q>1 se pa zaenkrat samo domneva.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

WarpedGone ::

Torej zadeva je najverjetneje fizikalno solid?

Zadeva JE fizikalno solid, saj se princip že dolgo uporablja kot vir ... damn, pozabu točno česa.

Izkoristek pa?

Cel problem fuzije, je izkoristek.
Problem je cel proces speljat tako, da se fuzija dogaja dovolj dolgo in pogosto, da se sprosti več energije, kot se je je porabilo za zagon zadeve.

Posamezna zlitja niso problem, to uspeva ljudem z mašinam, katere so sami naredili v kleti (www.fuzor.net).

Busardov preboj naj bi bil ravno to - kako narest IEC reaktor, da bo stvar dolgoživa.
Zbogom in hvala za vse ribe

gzibret ::

> Cel problem fuzije, je izkoristek.

No, to ni ravno res. Sicer si spodaj dodatno pojasnil, samo vseeno stavek zavaja. Največji problem je trajanje procesa oz. čas, kako dolgo je moč plazmo obdržati pri zadostni temperaturi.
Vse je za neki dobr!

WarpedGone ::

Če pod fuzijo razumeš le zlitje dveh atomov, potem seveda. Tukaj je izkoristek nujno > 1, če je le masa produkta nekaj nižja od mase "reagentov".

Če fuzijo razumeš kot proces, kjer se taka zlivanja dogajajo, pa je švoh izkoristek čist dobra opredelitev glavne težave znanih in človeško ustvarjenih takih procesov - input večji od outputa.
Zbogom in hvala za vse ribe

Jst ::

Brane je dal opis, katerega sem si asociiral z IEC in me spremlja do danes. To je: Dva nanotopa, usmerjena eden proti drugemu, ki izstreljujeta atome.

May I ask for some kind of explanation?

Kako se Bussard-ovo delo (IEC) razlikuje od projekta ITER?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

A. Smith ::

Največ boš naredil, če boš prebral članek World's simplest fusion reactor revisited, ki sem ga prilepil. Je zelo poljuden.

Sicer pa kratka primerjava termične in elektrostatične fuzije:
-če hočeš, da se dva atoma zlijeta, se morata zaleteti z dovolj veliko kinetično energijo. Kinetična energija/hitrost delcev v snovi je mimogrede tudi definicija, iz katere se v termodinamiki določa temperaturo.
-atome lahko pospešiš na več načinov: lahko jim dvajaš toploto in se bodo začeli divje odbijati po prostoru (ITER), ali pa jih ioniziraš in pospešiš z električnim poljem (IEC). Rezultat je v obeh primerih enak: delci so "segreti".
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Pyr0Beast ::

Rezultat v obeh primerih IMO ni enak.
Pospeševanje z električnim poljem ne razmeče ionov po prostoru kakor to naredi gretje, da se odbijajo drug od drugega temveč jih samo bolj ali manj linearno usmeri, dokler jih ne zabiješ v tarčo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

A. Smith ::

Ja, delce je treba zadržati v reaktorju. "C" iz IEC pomeni confinement - zadrževanje. Pri soncu to dela gravitacija. Pri Tokamakih (ITER) dela to magnetno polje plazme in zunanjih magnetov, pri Polywellu pa to dela oblak elektronov, proti kateremu spustimo pozitivno naelektrene ione.

Ioni sami najdejo smer potovanja in na začetku so IEC reaktorji obratovali popolnoma brez njih. Sedaj so sicer dodali ionske topove, vendar ima to bolj zveze z dovajanjem goriva, kot linearnim usmerjanjem.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva demonstracija "hladne" fuzije ? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
846145933 (49736) 7982884e
»

Torijski reaktor in vprašanja

Oddelek: Znanost in tehnologija
142486 (1927) vostok_1

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu! (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Loža
1510162100 (123520) Gandalfar
»

Naredi si sam - fuzijski reaktor (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5015397 (11562) petrus
»

Kvantna Teorija ne drži?

Oddelek: Znanost in tehnologija
52314 (857) gzibret

Več podobnih tem