» »

Umetne nevronske mreže

Umetne nevronske mreže

whatever ::

Zanima me, če ima kdo veliko znanja s področja nevronskih mrež. Jaz poznam do obisti le navadno večplastno nevronsko mrežo oziroma večplastni perecptron z backpropagationom, Hopfieldovo in Kohonenovo. Zanima me, če obstajajo še kaki drugi modeli umetnih nevronskih mrež ali morda razne modifikacije omenjenih osnovnih vrst nevronskih mrež. Pa kako daleč je napredek šel na tem področju. Imam namreč nekaj idej, kako bi morda lahko te osnovne modele umetnih nevronskih mrež izboljšal, pa ne vem, kaj vse je na tem področju že izumljenega in kaj še ni.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

gzibret ::

Tole si preberi: Neural Networks

Tako na hitro - v tvojem seznamu najkajo radial basis function networks, sigurno pa jih je še precej...
Vse je za neki dobr!

eudaemon ::

V zadnjem času je veliko zanimanja za t.i. 'deep belief nets', ki okvirno spadajo v področje umetnih nevronskih mrež, čeprav so morda na nek načim bližje bayesovim mrežam...

Za začetek si lahko ogledaš članek na scholarpediji Deep belief networks, s pomočjo katerega boš nato že sam poiskal druge.

Sicer pa je vedno dobro pokukati v kak novejši textbook, samo žal za ANN nimam pri roki nobene reference.

DavidJ ::

"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov uspeh za večopravilne nevronske mreže

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
104897 (3613) Aggressor
»

Človeški jezik (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7315895 (12210) kuall
»

O čem sanjajo umetni možgani

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3234830 (10827) lexios
»

Neural Networks

Oddelek: Znanost in tehnologija
106113 (5099) rasta

Več podobnih tem