» »

Kateri izmed teh dveh avtomobilov...

Kateri izmed teh dveh avtomobilov...

Volk| ::

...naj kupim?!

Tega
ali
tegale

???

mtosev ::

Oplea
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

'FireSTORM' ::

ob na ogled
kateri ti bo lepši in v katerem se boš boljše počutil
pa kateri je bolj ohranjen
rečt opla zato ker ma več konjev je brezveze
Those penguins.... They sure aint normal....

Volk| ::

Opel je znan po slabem plehu. Jaz sicer nima izkušenj zato vprašam...
oba sta pa lepa...
aja, opel ma el. paket ceprav ni napisan. pa verjetno bom kaj shandlal...

Reso ::

Sem imel octavio in je praktično neuničljiva. Vse stvari ki bodo potrebne popravila samo malo brcneš in začnejo delat (zadnje luči, maska, črički). Imel sem 1.9tdi ta 'švoh' verzijo in je šla kar dobro.

stock ::

Sorodnik je imeu skodo, sicer letnik 2002 in jo je zelo hvalu, potem je kupu 307ko in je biu zlo nezadovoln sedaj spet fura skodo...

Sicer pa jst nebi nobenega od izbranih..

Obadva pa pejd nujno pogledat ... ce sta mela ornk servis cez... poglej masino kako tece...

Volk| ::

Sem videl Vectro....rjava kar fejst...jutri grem po Octavio..

Morfejus1 ::

To pa je problem vseh oplov.

igor0203 ::

Škode so baje zelo kvalitetne, poleg tega pa se tudi ne kvarijo dosti.

xabre ::

Tele vectre 1.6 16 ful olje kurijo, pa skoz neki zeza.:|

Oxford ::

Jaz bi se odločil na osnovi ogleda in občutkov potem. Ker se nikoli nisem zanimal za Škode, jih ne poznam dosti. Za ople pred letnikom 2002 oz. tam nekje pa je znano, da niso imele pocinkane pločevine. Tako da ... moraš si ju dobro ogledati.

Je pa Vectra v v osnovi večji avto kot Oktavija in ima temu ustrezno močnejši motor. Poraba bo verjetno večja pri Vectri ...

Sicer pa povprašaj za mnenje (če že nisi) tukaj. Tam so debate samo na tvojo temo.

Keyser Soze ::

Jp, brez ogleda je težko govorit. Ne veš v kakšnem stanju je motor, ne veš v kakšnem stanju je karoserija in podvozje. A je bil avto garažiran? Vožen po lokalnih cestah ali pretežno avtocestna vožnja? Skratka malo morje zadev, ki se ne vidijo iz slikc in vsebine oglasa.

Da ne rečem, da je škodin oglas precej lepše napisan. Kar že nekaj pove o lastniku. Pa tudi motor ni tako "nabrit" kot vectrin.

Sicer sem bolj pristaš opla, ampak bi izbral škodo v tem primeru. Vsaj na prvi pogled. Drugače pa nobenega od teh, če bi bilo po moje.:D

Loki ::

v obeh avtih, se posebej octavii sta motorja presibka (skoda sploh obcutno). posledica bo velika poraba goriva, posebno pri vecjih hitrostih (130). manj zmogljiv motor ne pomeni nujno majhne porabe.

sam bi se odlocil za vectro, ampak z 1.8 ali najbolje 2.0DTI ali 2.2DTI (raje zadnji). ta motor (ne vem vec tocno kateri izmed teh dveh, verjetno 2.2) je priporocal tudi Avtomagazin.
se nekaj, pozanimaj se, kdaj je bil zadnji facelift in kupi novejsi model. odpravljene tezave ter tudi obcutno manj tezav z rjo. pa se lepsa je vectra. :heart:

glede rje... pokazi mi en star avto, ki ne rjavi (mercedesi izkljuceni). sicer pa '99 nebi smel vec, to je bila bolj hiba predhodnikov.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Volk| ::

No, pa da vam povem rezultate.
Kot sem omenil vceraj sel gledat Vectro.Prevec rje je bilo vidne...kaj sele one skrite.

Sem pa danes kupil to Octavio. Prevozil pol slovenije, po avtocesti 150 in je bila poraba po racunalniku 7.5(z klimo). Pospeški so zelo solidni. Nisem ne vem kak dirkač tako da mi ne manjka tistih nekaj konjev.Mogoče kakemu drugemu bi bila prešvoh, meni je ok.
KO pa sem se pelal iz Gornje radgone do MB(obisk pri mami) pa sem v mb pogledal porabo: 6,1.
Skoraj nisem mogel verjet. Manj kot moj prejsnji Clio z 1,2 mašino!
Moram rečt da sem navdušen. Avto brez rje, gre lepo, mogoče bo edino izpušni lonec čez čas treba zamenjat. Sicer pa pri takem avtu moraš računat na neke stroške.
No, še nekaj o prejšnjem lastniku. Ni ga imel namena prodat, zato ga je cuval in skrbel. Prodal ga je ker se mu je povečala družina.
Upam da mi bo dobro služil. Pa mislim da sem se dobro odločil. Žal mi je edino da nima ABS. Ampak, vsega pac ne morem imet.

No, če bo se kdo odločal za Octavio....dam 5 zvezdic.Meni ni žal(zaenkrat):D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomobil "staro za novo" (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
758559 (7341) Valvoline
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
48589406 (21751) PARTyZAN
»

Nakup rabljenega avtka.

Oddelek: Loža
323324 (2499) globoko grlo
»

Pomoc pri nakupu avtomobila od 400k do 650 k

Oddelek: Na cesti
424726 (3604) SynTax64
»

fiat bravo 1.4 sx

Oddelek: Loža
355263 (4706) stromar

Več podobnih tem