» »

Avtomobil "staro za novo"

Avtomobil "staro za novo"

«
1
2

Osprey ::

Imam avto, ki je star ca. 4 leta in recimo da še vedno vreden okrog 20.000 EUR. Rad bi imel novega z garancijo itd. ampak ne bi rad veliko doplačal (recimo nekaj 1000 EUR). Ima kdo izkušnje, ali avto hiše gredo v to ali je vrednost starega omejena s kakimi procenti glede na novega? Zanima me vaše mnenje in izkušnje, da bom bolj vedel, če me bojo skušali prinašati okrog.

Ali bom obsojen najprej na prodajo starega in potem nakup novega avta?
  • spremenilo: Osprey ()

damjanj ::

glede na to da ceniš tvoj avto na 20.000€ je to kar lep znesek. Ne vidim razloga zakaj avtohiša ne bi bila za to. Seveda pa oni avto ocenijo po Evrotax (tak da ni nujno da bo 20.000)

Je pa birokratsko potem urejeno tako da ti star avto in nov avto ločeno prodaš/kupiš.

Vse je v barantanju.

kixs ::

Kot sem izvedel, bos v zdajsnih casih precej tezko dobil kaj veliko za rabljen avto pri avto hisah. Zadnjic so avto, vreden po evro taxu cca 18.000€, ocenili na 14.000€.

Trenutne razmere zelo otezujejo trgovanje z avti. Maja sem gledal ene avte, rabljeni so se cene gibale od 15K naprej, danes so od 12K naprej - torej pol leta in razlike 3K€.

V tvojo prednost gre samo to, da tudi tezko prodajo nove avte iz zaloge in tako lahko skompenziras z zajetnim popustom. ;)

lp

OZZY ::

Evrotaks ne upošteva dejanskega stanja avtomobila ampak je to najboljša ocena- recimo če pleh ni poškodovan, itd.. Tko, da se dejanska vrednost določi šele po ogledu avta. Res pa je, da ne bodo šli v svojo škodo. Pa kot je bilo rečeno..je tud recesija.
Go with the flow.

Double_J ::

A maš porša, da je vreden 20k pri tej starosti?

Heh...

balkanec ::

NAjbolj se ti splaca prodat avto "na roke", torej sam, koncnemu kupcu. Oni ti ga bodo ocenili nesramno malo. Ko bos imel denar v rokah, pa kupi novega. Vseeno se pa lahko zapeljes do avtohise in vprasas za izracun. Pa te bo glava bolela..
Ti si ziher pozigalec !!!

Izi ::

Napiši koliko si plačal za nov avto.
Verjetno gre za kakšnega Mercedesa.
Avto, ki je nov vreden 50.000 EUR, bo po 4 letih še vedno vreden 20.000 EUR
Nekako velja, da se cena v 3 letih prepolovi, po 5 letih pa imaš še tretjino prvotne cene. Če je avto seveda dobro ohranjen in brez preveč kilometrov. Največ izgubiš ravno v prvih 4 letih, kasneje pa cena ne pada več tako hitro.

Zna pa biti, da sedaj v časih recesije, cena avtomobilom pada še malo bolj hitro kot običajno.

Če smo čisto pošteni se 4 leta star avto sploh ne splača prodati. Počakaj vsaj še kakšne 2 leti.
Največ boš dobil za stari avto, če se sam lotiš prodaje. Vožnja na sejme, oglasi v oglasnikih, dobršna mera potrpljenja, precej prostega časa in kakšnega pol leta za prodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

djordjevic ::

Trenutno je katastrofa, kar se prodaje tiče. Sam prodajam cliota že tri mesece, pa je odlično ohranjen, vrhunsko opremljen in tudi cena je več kot primerna. Ampak ne gre. Ali ljudje nimajo denarja ali pa so posrani in ga zaradi krize tiščijo v nogavice.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Hardstyle ::

djordjevic opiši avto in ceno pa da vidim zakaj ga ne moreš prodat.

djordjevic ::

Clio Extreme II, letnik 05, 3v, dizel, 82 KM, 76.000 prevoženih, modra metalik barva, 4x airbag, centralno, električna stekla, avtomatska klima ... Redno servisiran, odlično ohranjen, garažiran. Cena je 6700 evrov. Humor me. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

tommy boy ::

Clio Extreme II, letnik 05, 3v, dizel, 82 KM, 76.000 prevoženih, modra metalik barva, 4x airbag, centralno, električna stekla, avtomatska klima ... Redno servisiran, odlično ohranjen, garažiran. Cena je 6700 evrov. Humor me. ;)


To imaš pošteno ceno, izgleda da ljudje tako kot si sam rekel, tiščijo denar v nogavicah in ga sedaj v času recesije nočejo zapraviti.
Sam bi na tvojem mestu še naprej vozil takšnega Cliota, razen če nimaš potrebe po čem večjem.;)

djordjevic ::

O, ja, saj bi. Če se ne bi zajebal in vmes kupil drugega avta, računajoč pač, da bom clia v doglednem času prodal. Zdaj je, kar je. Another lesson learned. Slej ko prej se bo že našel kupec, mi je pa škoda, da avto stoji v garaži. Res nima smisla. :|
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

Eh Clio1 je 10x cenejši... in lepši:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

opeter ::

Ne, Clio III je najlepši. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tommy boy ::

Ne, Clio III je najlepši. :D


Se strinjam zato ga pa imam sedaj.:P

Firebat ::

In kakšne so cene novih, nerabljenih Ciotov sedaj v recesiji, zanima me okvirno za Clio II in Clio III klasičen dizel?

Utk ::

Recesijskih cen ne bo še nekaj časa. Vsaj v Sloveniji ne.

dzinks63 ::

Cena za takega cliota se mogoče zdi sprejemljiva, vendar če ga ne moreš prodat tri mesece, potem sigurno nekaj ne štima. Očitno je predrag. Najbolj ga tepe "star model", za katerega ni več dovolj zanimanja, ker je na trgu model III za malenkost višjo ceno, kateri bo pa tudi v kratkem že spet prenovljen. In če boš še nekaj časa čakal in držal ceno, boš izgubil še veliko več. Je pa tudi res, da so cene sedaj še dodatno padle. Za podoben denar pa dobiš, npr: Megane Grandtour 1.9 DCI, pa je kar nekaj več avtomobila v njem.

djordjevic ::

ker je na trgu model III za malenkost višjo ceno, kateri bo pa tudi v kratkem že spet prenovljen. In če boš še nekaj časa čakal in držal ceno, boš izgubil še veliko več.

Pol ga moram pa dobesedno že šenkat. Če ti po pravici povem, ga raje pustim fotru, da se z njim vozi v službo in mu plačam razliko, nato ga pa prodam po 'recesiji'. Verjemi, cena za tak avto je že prenizka. Fantje recimo veselo prodajajo dve leti starejše z duplo prevoženimi in slabšo opremo za 5 jurjev. Mi predlagaš, da spustim ceno svojega na šest? Guess again. Ga potem raje prodam za šest, ko bo dejansko toliko vreden.

Za podoben denar pa dobiš, npr: Megane Grandtour 1.9 DCI, pa je kar nekaj več avtomobila v njem.
Definitivno, ker ga zdaj vozim tudi sam, čeprav ima tale z oglasa precej borno opremo, zato tudi nizka cena. Kar pa se nihče ne vpraša, pa so stroški, ki jih s seboj prinese takle avto. Jaz sem bil sicer na to pripravljen, marsikdo pa ni. Primerjava: kasko clio - 700 evrov, kasko megane - 950 evrov. Poraba clio - 4,0-5,5l, poraba megane 6,3-7,5l. Komplet letnih pnevmatik clio (14 col): 180 evrov, komplet letnih pnevmatik megane (17 col): 520 evrov. Skratka, več avta ni vedno dobra stvar. Kakor za koga, seveda. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

IceIceBaby ::

Meni se zdi cena za takega Clia zelo ugodna. Sem nekaj časa vozil ravno takega, in vem da je super avto z ogromno opreme (za ta razred). Čudno, da ne gre v promet.

Jaz sem pred kratkim dal oglas za 2 leti starega Swifta pa tudi ni nobenega zanimanja.

Verjetno ni razlog samo strah pred recesijo ampak tudi precej nasičen trg.

djordjevic ::

ampak tudi precej nasičen trg.
Predvsem zaradi pocena uvoza avtov razreda, kot je zgoraj linkani megane, zagotovo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

username ::

Clio Extreme II, letnik 05, 3v, dizel, 82 KM, 76.000 prevoženih, modra metalik barva, 4x airbag, centralno, električna stekla, avtomatska klima ... Redno servisiran, odlično ohranjen, garažiran. Cena je 6700 evrov. Humor me. ;)
Ne se jezit, ampak sem imel in prodal podobnega clia, še barva ista - le da je bil bencinar (1.4) in 5-vratni. Tri leta starega sem lani prodal za 6900 EUR.
In ti lahko rečem da bi bila ta tvoja cena potemtakem skorajda realna (dizelaš ima načeloma malo višjo ceno od bencinarja, 3-vratnik pa nižjo od bolj praktičnega 5-vratnika) - ampak to je veljalo pred trenutno recesijo, sedaj pa ne več; pa še pred zimo smo.
Tko da boš žal moral spustit vsaj 500 EUR, če ne kar jurja ali več...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

djordjevic ::

Tri leta starega sem lani prodal za 6900 EUR.

Pismo, lepo si dobil. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Skyman ::

sam poj je res bols da ga gres v kaksno avtohiso in ga tam prodas za kaksnih 500e manj bolje imeti 6000-6200 kot pa da ti stoji v garazi kot si sam omenil

username ::

Pol ga moram pa dobesedno že šenkat. Če ti po pravici povem, ga raje pustim fotru, da se z njim vozi v službo in mu plačam razliko, nato ga pa prodam po 'recesiji'. Verjemi, cena za tak avto je že prenizka. Fantje recimo veselo prodajajo dve leti starejše z duplo prevoženimi in slabšo opremo za 5 jurjev.
Morda je res bolje potem, da ga res prepustiš fotru, ker načeloma je to čisto lušten avto.
Glede onih fantov, ki starejše prodajajo za 5 jurjev - vprašanje je, ali prodajajo ali dejansko tudi prodajo?

Lahko pa počakaš par mesecev, da s punco prepričava njeno mamo v nakup avtomobila - verjetno bomo iskali ravno nekaj podobnega tvojemu cliotu ;)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

djordjevic ::

@Skyman: Avtohiše danes odkupijo avto zgolj in samo v primeru, da pri njih vzameš nov avto. Saj ni skrivnost, ena avtohiša mi je ponudila 4800, pa še tega mi načeloma sploh ne bi dali, ker trenutno ne odkupujejo avtov. Toliko o tem.

@username: Ma prodajo. Eden se ga je ravno zadnjič znebil, kupec pa je naivno mislil, da lahko še kaj zasluži, zdaj ga pa prodaja za manj, kot ga je kupil. :) Glava peče. Glede avtomobila za v.d. taščo pa, hja, kaj naj rečem, dobrodošli ste, ne. :))
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

ZdravkoČolič ::

Matr ste optimisti. Zakaj bi kupu enga kliota (že nov ni nč vredn po mojmu mnenju) če lahko v nemčiji za ta dnar, ki ga ti hočeš dobim 3 leta star audi a3. Mislm da je unih 4800 kr realnih probej prodat za tok dokler še lahk. Če pa misliš, da ni realna cena ga pa sam obdrž pa ne jamrat tuki.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Za 7 jurjev dobiš v nemčiji A3, letnik 2005? Mogoče ja, razbitega.:|

dzinks63 ::

A3 TDI ni ravno iz škatlice, je pa.

djordjevic ::

Matr ste optimisti. Zakaj bi kupu enga kliota (že nov ni nč vredn po mojmu mnenju)
Jasno, če pa je 'samo' clio. 8-O
No grave is deep enough to keep us in chains.

djordjevic ::

A3 TDI ni ravno iz škatlice, je pa.

Hehe, pa vi ste res pravi šaljivci. Tule mi gre primerjat 11 let star avto ... :))
No grave is deep enough to keep us in chains.

dzinks63 ::

Pri nas so stari avtomobili cenejši, tujina je že izropana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

ZdravkoČolič ::

Nene. Govoru sm o novem modelu a3. Če maš srečo je tm od 7500 naprej. Npr. tale je 9 jurjov sam ga je možno saj za kšnga jurja mn dobit. Pa tud če ne raj dam 9 za tega k pa 7 za enga kliota (avta za stare mame)...

ZdravkoČolič ::

Pri nas so stari avtomovili cenejši, tujina je že izropana.


SMEH!!! Izjava leta.

ZdravkoČolič ::

Evo kot dokaz isti letnik in samo 120 prevoženih pa primerjej cene KLIK

dzinks63 ::

Lep avtomobil si našel, tako ohranjenega dobiš pri nas pd kakšnim kozolcem:

ZdravkoČolič ::

A to name leti? Kje sm jst to najdu? Zakaj bi za kliota dajal 7 jurjov če lahko kupim tole. Predn kdo začne nabijat o starosti itd. rečm sam poglej ta avto pa poglej kliota. Une 3 jurje bom pa pokuru raj za bencin pa popravilo tistga odbijača uzad.

Zgodovina sprememb…

perci ::

pa jst ne vem, a ste vsi slepi, da je ta avto starejši kot 10 let, čole je pa govoru o 3 leta starem. Normalno ohranjenega ne dobiš pod 10k, kaj šele 7k.

perci ::

Une 3 jurje bom pa pokuru raj za bencin pa registracijo.
Pri 190 konjih ti bo to uspelo zelo hitro.

ZdravkoČolič ::

Ma noben ne bo kupu kliota, ker jih je k dreka. Lahko sam močno spusti ceno al ga ma pa zase, pa ne bom se več umešavov nima smisla. Sam dam še enga za primerjavo klik. Letnik 2006 po mojmu mnenju dost lepši od kliota, bencin je pa tok pocen, da se noben ne bo sekirov za tist litr razlike.

Une 3 jurje bom pa pokuru raj za bencin pa registracijo.
Pri 190 konjih ti bo to uspelo zelo hitro.


glej cene bencina. pa če ne nardiš 50 jurjov na let ni glih panike. Jst jih nejveč 20-25. Zato ne nucam ene dizl lupine.

Zgodovina sprememb…

RookY ::

Še en majhen problemček je pri tem cliotu, da se ne proda tako hitro.
Zaradi 3 vrat je manjši krog kupcev. Zame osebno in še za marsikoga 3-vratni avto odpade, čeprav mi je lepši kot 5.
Juhu juhu spet bom bruhu

Zheegec ::

heh, zakaj bi sploh kupil A3 če pa dobiš Golfa za dosti nižjo ceno, pa v enakem stanju?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IceIceBaby ::

Ker je A3 boljši?

Sicer ste pa nekateri smešni. Primerjati Cliota z nekimi 3.0 coupeji je res bedarija. Avtomobila imata povsem drug krog kupcev. Stroški vzdrževanja so zelo različni.

Zheegec ::

A3 je boljši od Golfa? Ali pa če sta to ista avtomobila, zato sem pa to napisal...

Tako, kot imaš škoda "golfa" in seat "golfa" imaš audi "golfa", to je A3.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IceIceBaby ::

S tem se ponavadi tolažijo vozniki škod in VW :)

Škoda octavia je itak ista kot passat, passat je pa isti kot A6. Torej je Octavia ista kot A6... Blabla.

Res so avtomobili narejeni na isti platformi in imajo tudi precej istih komponent, ampak je precej razlike v opremi, materialih, podvozju...

Utk ::

Še največja razlika je pa v inteligenci lastnika.

IceIceBaby ::

CrniE, lahko razložiš?

Valvoline ::

Avto do 2kE se proda hitro in z gotovino.
Avta vrednosti 5kE in več je obvezna kredit varijanta vsaj za tiste mejhne avteke.
Folk k ima 5kE in več v žepu verjemte mi da ne gre cliote kupovat. Moj stric uvaža avte iz tujine,folk k ima keša zanimajo le uber limuzine starosti l.2000 in naprej.

IceIceBaby ::

To je tudi res. Mene je zdej klicalo nekaj ljudi za avto pa vsi so najprej vprašali, če gre preko avtohiše oz. če se da lizing uredit.

Utk ::

kst, lahko. Neka Škoda, ki stane tolk kot nek VW je sigurno bolje opremljena in iz boljših materialov, ki pri VW-ju res niso glih nekaj posebnega. Če jo primerjamo z Audijem, je pa še vsaj en meter daljša. Če nekdo hoče za bolj fino plastiko plačat 10,000 evrov, je pa razlika tudi v tistem, kar sem prej napisal.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017527 (14381) zobnik
»

Nakup rabljenega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9814364 (10266) Netrunner
»

Nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9212784 (10041) RedDrake
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227224 (24833) amigo_no1
»

Kateri avto za 4-5k eur? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9010241 (7811) profii

Več podobnih tem