» »

Sent/Received Packets

Sent/Received Packets

organic ::

Pozdrav

Prosim za eno razlago, ker sem bolj amater in mi ni popolnoma jasno. Mal sem ze pogledal na forumu pa podobne teme nisem najdu (sorry ce je ze blo)

Uporabljam wireless internet v hisi (edini uporabnik - samo 1 laptop priklopljen). In ko pogledam "wirless network connection status" se stevilo poslanih in prejetih paketov zelo izenacujeta(recieved je sicer vedno za malenkost vecji). No, to mi ni jasno, od kje stevilo poslanih paketov skoraj tako stevilcno kot prejetih, glede na to, da ne spilam nobenih online iger in ne uploadam nic. Da se aktivnost posiljanja izvaja vem, sam da je tolk velka kot prejemanje.....?

Na wifi routerju mam vklopljen firewall, network je "security enabled", laptop dela ok (ga nic ne mori hitrost ipd), tud symantec ne najde nobenga sumljivega softwera na kompu, tko da najbrz ksn spyware in podobna navlaka ni vpletena, ali pac?

Aja, a obstaja kaksen pretvornik kok so ti paketi up in downloadal (v Mb) v casu povezave na net.

Torej, a je to "normalno" al je treba posvetit kej vec pozornosti?

Hvala in LP
  • spremenilo: organic ()

BlazP ::

Ne se sekirat, to je normalna zadeva. Za vsak paket, ki ga sprejmes, tvoj racunalnik poslje nazaj potrdilo, da ga je uspesno sprejel. Izjema so t.i UDP paketi, ki ne potrebujejo potrditve sprejema (zato tudi manjsa razlika med sent/recieved packets).

pURan ::

pri meni je pa stevilo sent in received v kar grdem razmerju 1:3 ,pa iz minute v minuto se stvar povecuje (na bratovem kompu je npr ta zadeva vsaj stalna in v kar lustnem razmerju)... zadnje case mi tale net zelo slabotno deluje , samo avast ni cisto nic sumljivega zaznal. ali mogoce kdo ve ,kaj bi lahko bilo narobe ?

BlazP ::

Tudi ni nujno, da je kaj narobe. Recimo pri prenosu datotek, je v paketu za potrjevanje lahko potrdilo za razlicno stevilo paketov. Lahko ti nekdo posilja datoteko v paketih po 5 naenkrat, in bo tvoj racunalnik poslal eno potrdilo za vseh pet. Sprejel bos pakete 10,11,12,13,14, nazaj pa bos poslal ACK 14, kar pomeni da je vse do 14 pravilno sprejel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052316980 (62065) Karen
»

PayPal placilo,sumljiv prodajalec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12219118 (14638) St235
»

Telekom - Paket 2013 v Paket 2014 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11126101 (20039) harvey

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093895 (70760) Tilen
»

MAC - IP

Oddelek: Omrežja in internet
294849 (4564) korenje_ver2

Več podobnih tem