» »

Cvetke na nacionalki

Cvetke na nacionalki

pivmik ::

Meni gre enostavno na bruhanje... moral sem ustvariti to temo.
Brskam po RTVSlo-jevem Video Arhivu in najdem tole,
poglejte v kakšne idiotizme gre naš denar....
Polž v solati, TV-kabare
Kaj za en moški spolni ud je to?
A naj bi bilo smešno?!
Edina čustva, ki ga v meni vzbudi je jeza in žalost.

Gotovo so avtorji in igralci tega kakšni AGRFTjevci. Pač delajo/so naredili ta fax, čeprav niso za to in potem jih dajo na RTV in plačajo za to.
Sej verjamem, da se morajo učit v praksi, ampak to je pod nulo. Tu se vidi, da v televiziji in filmu taki ljudje nimajo kaj iskat (morda gledališču, samo ne predvajat teh neumnosti na TVju!). Glede na ime (kabare) sem si predpostavljal, da naj bi bilo to smešno ampak to je žalost. Raje vidim kopiranje štosov iz tujine kakor to "originalnost".
Morda niti ni njihova krivda in je (delno) krivda v profesorjih, AGRFTju in RTVju (ter državi). Vseeno če imaš vsaj delček talenta te ne more kr en profesor ali šola spravit toliko pod nulo.
Pol pa fuknejo Slona in Sadeža iz Štafete mladosti.

Še Resnična resničnost je svetlobna leta pred tem ščišem. (BTW: Priporočam RR-evcem, da si ogledajo in se zgledujejo po Systm - by Kevin Rose).

Naprošam, da še kdo prilepi kakšno (video) povezavo do podobnih cvetk iz nacionalke,
tukaj imate iskalnik po arhivu idiotizmov.

No, vsaj lahko pohvalim, da je RTV začela s Podcasti (oz. po slovensko Poddajami, oni tega izraza še ne poznajo) in včeraj sem poslušal zanimivo/poučno izobraževalno oddajo o računalniški varnosti. Tako, da ni čisto ves denar zmetan v greznico in žepe vodilnih oz. njihovih znancev, je pa večina.
LP, Gregor GRE^
  • spremenil: pivmik ()

Stajerc ::

Tudi sam sem zelo nezadovoljen z programsko shemno naše nacionalne televizije.

Včasih so imeli vsaj kak nekomercialen in zanimiv (malo drugačen) film enkrat na pol leta sedaj še tega ni več.

Ukinli so ves motošport, celo delu nogometnega prvenstva so se odpovedali prireditve kot so miss in razane popevkarske prireditve so licenco kupile konkurenčne televizije ki so ti na voljo samo preko kabelskih operaterjev, ni dobene "zabavne" oddaje sploh ne za stare ne za mlade ni dobene pametne humoristične in kakršne koli nadaljevanke vredne ogleda.

Dnevnik ni nič boljši kot na konkurenčni televiziji in oddaje kot so tednik in podobno niso na vrhunskem nivoju in vzganjajo revščino prej kot kvaliteto poročanja.

Splošen nivo kvalitete tako ocenjujem da je zeloooo nizek in z novo vlado pač in obljubami o boljšem in cenejšem programu se ni zgodili prav nič. Stvar se je še poslabšala.

Program ni cenejši (plačujemo isto) "kvaliteten program" zame pa ni da še nekaj vstran vzameš in predvajaš stare dnevnike in stare "teatre" iz pred 100 let.

Tudi ti mladi ki se trudijo z raznoraznimi oddajami ne rečem da jih je treba ukinit ampak vrjetno so tam samo zato da zapolnilo luknje in ni jih treba dosti plačati. Pa ni to žalitev samo takih oddaj se naveličaš po ogledu pešcice le teh. In ne morejo skoz ena in isto delat kot po tekočem traku.

Nacionalna televizija je trenutno na dnu po moji oceni in žal mi je da je tako.
Have a nice day.

WarpedGone ::

Program ni cenejši (plačujemo isto)


Program je cenejši, ker se ne usklajuje z inflacijo. Cifra ostaja ista.

Program bo pa kvaliteten šele, ko bo v finančnem interesu LASTNIKA, da je program dober, ker drugač ne bo gledanosti niti denarja.

Program je tak kakršen je zaradi raznoraznih osebkov ala Majda Širca ki tako dobro vedo kaj je dobro za nase. Veliko bolje od nas samih. ;((

Privatizirat RTV Slovenija.
Zbogom in hvala za vse ribe

klanjsekII ::

Kakšni enodimenzionalci ste...človek se lahko sam čudi. Brskaš po arhivu (:D )in pač najdeš neke stvari, ki ti niso všeč in potem to napenjaš kar tako na splošno. Nabijanje. Po moje bi tudi na privatni televiziji bilo verjetno kaj takšnega kar ti ne bi bilo všeč.

Nehi smetit forum s takšnimi neumnostmi in preberi rajši kakšno knjigo.>:D

Stajerc ::

To ni smetenje, to je dejstvo da vse kar sem napisal drži razen očitno tistega da je program cenejši (ker bi dejansko pol naj bil ker se naj nebi usklajeval z inflacijo).

Ti beri knjige lepo pa počni karkoli hočeš ampak za nacionalno televizijo plačaš račun vsak mesec in zato pričakuješ nekaj od njih.

Jaz ne potrebujem še nega POP -tvja in me boli K... za privatizacijo, jaz potrebujem en dober (nekomercialen) film na pol leta in eno ali dve solidni oddaji in to je vse. Pa tudi motošport (motociklizem) me nebi motilo če bi bil.


Nevem kaj ma knjiga zdaj z Televizijo? In ti zdaj smetiš po tej temi in pojdi drugam.

EDIT: Ker nacionalna televizija je v tem trenutku zanič in je potrebno se pogovarjat o tem saj jo PLAČUJEMO!

V bistvu dokler bom jaz plačeval položnice pa niti nočem da se privatizira ker če se bo privatizirala potem naj preživi sama ker jaz nebom plačeval še povrh vsega da bom gledal reklame in neumne ameriške filme in celo zavesto finančno podpiral podobno sranje ki v večini ga vrtijo po komercialnih TV.

Edit edit: samo še to mi majnka da enga dneva prižgem TV in dam na SLO1 ali SLO2 in zagledam tisto oddajo ki se vrti na kanalu A ko se neko budalo tam napravlja in spušča frise razno razne da pol neki kreteni kličejo in na tak načun služijo!

In da bi še naj to plačeval in podpiral?!
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

T-h-o-r ::

RTV ima pač to težavo da je javna televizija in mora program prilagoditi za vse ljudi

T-h-o-r ::

Je pa res tudi, da zadnje čase kažejo manj športa in več maše ter podobno versko sr.....

OldSkul ::

Ja oni majo res program za vse ljudi. Kdo pa gleda balet/opero/in ostali podobni šit. Lepo vas prosim...:\
Poglejte hrvaško nacionalko, dosti boljši program, jo dostikrat gledam.

Spock83 ::

Se strinjam s Sadarjem.

pivmik ::

RTV ima pač to težavo da je javna televizija in mora program prilagoditi za vse ljudi

Že, že,.. ampak komu je namenjena ta oddaja, ki sem jo jaz napisal? A tistim, ki so jim možgani odmrli? Tistim, ki jim je isto ali gledajo v zid ali v televizor?

Jaz sem tudi proti privatiziranju RVSLO, ker pol bi se šlo vse izključno za denar in bi predvajali CrazyFrog reklame in ameriške čisto zaslužarske hollywood filme (brez globje vsebine).
Ni se treba privatizirat, dovolj je postavit prave ljudi na prava mesta.. Ljudi, ki so nadarjeni, ki jim ni vseeno za slovensko TV sceno, ki si ne želijo (primarno) samo napolniti žepe (s čim manj dela), ljudi, ki bi ljubili to delo.

In strinjam se, da predvajajo tudi vsebine, ki niso samo za širok krog ljudi (zato zahtevamo tudi računalniški geeki svojo oddajo :D ) ampak ta oddaja(Polž v solati) je enostavno pod nivojem. Namenjena ni nikomur, ker noben ne bi gledal tega.

Ne morem razumet kako si lahko kot avtor(in oseba kateri avtor odgovarja) sploh zadovoljen s končno verzijo oddaje.

Če plačujemo RTV prispevek (ne naročnino) potem pa lahko tukaj kaj zahtevamo.
LP, Gregor GRE^

Matek ::

To, da je za vse ljudi, ne pomeni, da prikazuje vsebine, ki jih gleda veliko ljudi, ravno obratno! Komercialne televizijske hiše prikazujejo stvari z visoko gledanostjo, ker lahko na ta račun ustvarijo dobiček, kar je tudi njihov glavni namen. Na drugi strani pa mora nacionalna televizija (vsaj delno) prikazovati prispevke, ki jih gleda manjši odstotek ljudi (kot na primer Brane Rončel izza odra, Aritmija in druge oddaje o alternativnih glasbenih zvrsteh, tuji nekomercialni filmi in nanizanke, opere/balet, ...), za kar državljani plačajo RTV naročnino, tako da se pokrije manjša rentabilnost teh prispevkov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

jype ::

Ma, kandidirajte.

Tam so nekateri pravi ljudje, ki ne morejo delat, pa veliko napačnih, ki vse skupaj bremzajo.

20 let nazaj je bila ta televizija na bistveno višjem nivoju. Ni imela politične svobode, a kljub temu ni ustvarjala totalnega sranja.

OldSkul ::

Glede na to, da plačujemo rudi naročnino, je delež reklam prevelik izguba pa prevelika, navkljub denarju, ki ga dobijo tudi od reklam. RTV je zgleda, da vreča brez dna.
In prav je, da imajo raznorazne oddaje, kot je Brane Rončel-rad pogledam, toda manjka jim oddaj, ki so v danem trenutku popularne, filmi, ki so popularni, pa čeprav so iz Hollywooda-ni vse iz tam slabo. Samo mišljenje, da je RTV namenjena prikazovanju nekomercialnih filmov, serij je zmotno, teh še v zadnjem času ni veliko, nasprotno, manj jih je. Tudi šport je daleč od tistega, kar bi moralo biti. Vse se zatakne pri denarju, toda ob dobro vodeni organizaciji, ne bi bilo teh problemov, zdaj pa verjetno dobivajjo plačo celo tisti, ki sploh niso zaposleni, so pa vseeno na plačilni listi, pa še preveč zaposlenih za tak program...

STASI ::

The British Broadcasting Corporation (BBC) je lep primer nacionalne televizije. Kdor sprejema BBC World in BBC Prime ve da tam ni nobenih reklam, tudi na BBC One in BBC Two jih ni. Kot tudi v Sloveniji tudi v Veliki Britaniji morajo naročniki plačati mesečno naročnino, le ta znese 11 angleških funtov. Za ta denar dobijo kvaliteten program. Tudi tam se najdejo stvari ki niso zanimive za širšo javnost, ampak tako je povsod.
Pa še kaj imajo v BBC za vodilo za stvarjanje programa (povzeto po Wiki):
The BBC must display at least one of the following characteristics in all content:
high quality
challenging
original
innovative
engaging
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

IceIceBaby ::

UK ima cca 60mio prebivalcev Slovenija pa 2. Mislim, da ni treba razlagat, zakaj ima lahko BBC boljši program kot rtvslo.

Btw...kaj je narobe z baleti in operami ? Jaz si večkrat pogledam kakšen koncert, opero, gledališko igro itd. Naloga nacionalke je, da mi zagotavlja dostop do takšnih vsebin.

Drugače sem tudi jaz mnenja, da bi bilo treba zadevo privatizirat, saj bi se tako precej izboljšala učinkovitost organizacije. Ampak država bi morala vseeno ohraniti določeno stopnjo nadzora, določiti % reklam in določenih vrst programa. V nasprotnem primeru bi tudi na nacionalki lahko gledali samo še telenovele in neumne holivudske filme.

globoko grlo ::

sicer nism vsega bral, ampak :

Jaz ne potrebujem še nega POP -tvja in me boli K... za privatizacijo, jaz potrebujem en dober (nekomercialen) film na pol leta in eno ali dve solidni oddaji in to je vse. Pa tudi motošport (motociklizem) me nebi motilo če bi bil.


si pa nared svojo TV in glej kar ti paše>:D >:D
pričakovat, da bo nacionalka glih teb ustregla, oz. imela program, ki bi ravno tebi ugajal, je pač bedarija

T-h-o-r ::

@PicNiK

To pa ne bi vedel, ker skoraj nikdar ne gledam nacionalke, razen, ko so športni prenosi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

pivmik ::

globoko grlo:
si pa nared svojo TV in glej kar ti paše

Če mi dajo denar od RTV prispevkov naredim jaz svojo TV.

Mene prav nič ne moti, da predvajajo programe, ki so za ožji krog ljudi, še zadovoljen sem, da to počnejo. Ampak ne da zapravljajo denar in predvajajo debilne oddaje, ki je res nihče ne gleda oz. škodijo gledalcem. TO JE PROBLEM, kapiš?
LP, Gregor GRE^

Stepni Volk ::

Kaj se bunite?

Saj je bil referendum, ane... sedaj imamo veliko boljši program, kot prej.

/sarkazm off7


"Kdor nadzoruje preteklost, nadzoruje prihodnost. Kdor nadzoruje sedanjost, nadzoruje preteklost."
George Orwell, 1984

Všasih so bile to seje ZKPJ, sedaj so maše RKC... očitno je to, to kar mase potrebujemo. Big brother is watching :)

Gandalfar ::

PicNiK: kako ves da ne gleda?

Stajerc ::

Saj ne pričakujem da bi nacionalka ravno meni ustregla. Pač to je v bistvu samoumevno od nje (minimum) kaj sem napisal da zagotavlja.

Saj v tem času so me presenetli z eno od mojih zahtev (zgleda da je 6 mesecev naokoli) in sem zadovoljen. In zdaj imajo lahko 6 mesecev dopust zaradi mene.

Mogoče pa so prebrali tukaj kaj jim manjka pa so mi ugodili. Ko bi le še moto gp dali nazaj pa skoraj nebi imel več pripomb.

Edit: kljub še vedno trdim pešanju kvalitete in pač "kompenzacije" da polnijo luknje z nekaterimi nesmisli, zdaj pa nevem a zato ker ni denarja ali zato ker imajo tako vizijo programske sheme. Pomoje da slednje. Motijo me pa tudi določene politične kuhne ki ponavadi pridejo do izraza pri kakih zabavnih oddajah in se brez sramu odvijajo pred našimi očmi. In če to delajo tako na javen način kako šele mora biti v ozadju tisto česar mi ne vidimo.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

gumby ::

a je sploh v interesu folka, da imamo nacionalno televizijo?
my brain hurts

WarpedGone ::

Drugače sem tudi jaz mnenja, da bi bilo treba zadevo privatizirat, saj bi se tako precej izboljšala učinkovitost organizacije. Ampak država bi morala vseeno ohraniti določeno stopnjo nadzora, določiti % reklam in določenih vrst programa. V nasprotnem primeru bi tudi na nacionalki lahko gledali samo še telenovele in neumne holivudske filme.


To se lepo reši z javnimi razpisi za določeno oddajo/tip oddaj ki jih sfinancira država.
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev obveznega RTV prispevka (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27661928 (47680) RejZoR
»

RTV prispevek višji za evro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17911741 (7364) aljazh
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11010760 (8159) Yossarian
»

RTV Naročnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9010871 (8875) Tilen
»

Kdo sestavlja sporede slovenskih TV postaj??

Oddelek: Sedem umetnosti
264491 (3849) flipflop

Več podobnih tem