» »

Apple predstavil Mac Pro

Apple predstavil Mac Pro

Mac Pro

Slo-Tech - Apple-ov prehod na Intelova srca je s predstavitvijo Mac Pro končan. V kateri koli konfiguraciji boste dobili par Woodcrestov (Xeon 5100 – 4 MB L2 in 1.33 GHz FSB), od 2, preko 2.66, do 3 GHz. Mac Pro z dvema 2.66 GHz Xeon 5100, z 1GB RAM-a, GeForcem 7300GT (256MB RAM) in 16x SuperDrive pogonom, bo denarnico stanjšal za 2.499 dolarjev. Na očitke, da gre še vedno za (pre)drage stroje, Jobs odvrača, da podobe Dell-ove postaje stanejo skoraj 1000 dolarjev več.



Najnovejša delovna postaja je na zunaj enaka kot prejšnja, G5. Ohišje se na zunaj ni spremenilo, novosti so opazne, ko se odpre stranica. V stolpu je sedaj prostora za štiri diske (ali 2 TB prostora), na voljo so 4 PCIe utori, razporejeni tako, da bo možno vgraditi grafično kartico, ki zaseda dve reži, brez da bi izgubili eno režo. Našli so celo prostor za drugo optično enoto.

Več o novem izdelku si preberite na Computerbase.

126 komentarjev

«
1
2 3

Tody ::

Jah samo kaj ko je ta zadeva še vedno nekompatibilna z europskimi zadevami. Sicer ne spremljam lih tega področja ampak a je Apple že toliko deleč da se da delat z njim v europi erog PDF-ji, DOC, HTML, PSP, RAR , VNC, itd itd... ?

mikko ::

zverina!

Limit-sky ::

@tody: Kaj si pravzaprav hotel povedati? Da nimas pojma o cem govoris? Uspelo je...

Drugace se strinjam: Zverina.

Nerdor ::

MB je modre barve. Sto posto jih je Steve Jobs nafehtal pri kakem Gigabyte-u. :D
... for lifetime!

neonX ::

Apple WWDC 2006 - Keynote:
http://www.apple.com/quicktime/qtv/wwdc06/

Apple Mac OS X Leopard Sneak Peek:
http://www.apple.com/macosx/leopard/

Apple Mac Pro:
http://www.apple.com/macpro/

Apple Xserve:
http://www.apple.com/xserve/

Prav tako so se pocenili Apple Cinema zasloni in sicer 20-palčni je sedaj na voljo za $699, 23-palčni za $999 in 30-palčni za $1999.

TBR ::

@Tody: Predvidevam da si z PDFji razmisljal ce se jih da brati in tiskati. Odgovor je da, to je ze v OSu. Na .doc predvidevam da te zanima ce se da .doc filete odpirat in pisat na macu; Microsoft Office deluje tudi na macih, OpenOffice pa bo kmalu izven bete. ZIP arhive odpira macosx sam, RAR arhive pa macPAR deluxe. VNC povezljivost (mislim da si to mislil) OSXvnc je open source server in cotvnc je klient. Za PSP (I presume paint shop pro) pa hmm, PhotoShop Elements, Aperture, GraphicsConverter ... ni pa paint shop proja, to je res.

Tody ::

Uglavnem človek ki ne igra kakih hudih iger in bi vseeno rad komuniciral in delal z ostalim svetom in uporablja kot pisarniški pripomoček zadevo lahko brezproblemov uporablja?

Bass0 ::

Tody, če ne igraš kakih hudih iger, ti toplo priporočam maca! Pred osmimi meseci sem preskočil z windowsov na maca. Že nekaj let nisem več hud igričar (mislim, da sem se ustavil pri radeonu 9500 pro) in vse ostalo sem našel na macu. Sprva sem kupil mac minija (majhen, tih in spodobno hiter), da malo preskusim zadevo, in sem bil zadovoljen. PDF je dostopen v samem sistemu, ker je del print serverja (print>save as pdf deluje iz kateregakoli programa), no, saj so že pred mano vse povedali. za chat imaš adium, ki podpira msn, aim, yahoo, gtalk. skype je ravnokar izdal verzijo, ki podpira webcam (so precej nazaj za windowsi). edino, kar pogrešam, sta winamp in media player classic. drugi programi imajo odlične mac ekvivalente.

na novih macih z intel procesorji lahko poganjaš windowse preko dual boota ali virtualne mašine (parallels). videl sem video half-life 2 v windowsih na imacu in ostal odprtih ust :)

[EDIT: zadeve seveda niso črno-bele in jih nočem predstaviti pristransko. pač vredno je preskusiti. mac ima prednost v tem, da je ves hardver v mašini kontroliran, za generične usb naprave pa je dobro poskrbljeno. pred nakupom webcama pa printerja moraš preveriti, ali deluje na macu, hujšega problema pa ni.]

skratka, skrajni cajt, da se ažururaš glede macov... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bass0 ()

Gandalfar ::

Bass0: mplayer OS X ti ni kul?

Rhuantavan ::

Kaj pa iTunes? :)
http://damjanmozetic.si

Bass0 ::

Raje imam VLC, sicer pa nisem preskusil mplayerja zadnjih par mesecev.

iTunes ima nadležno lastnost: ni učinkovit na prenosnikih. Namreč na iBooku imam samo 40 GB diska, zato imam knjižnico na usb disku (okrog 30 GB :8)). Če poženem iTunes, ko je USB disk odklopljen, prestavi lokacijo knjižnice nazaj na lokalni HD... Če hočem to uporabljati skupaj z avtomatskim sortiranjem po mapah, se ne obnese. Če poskusim predvajati datoteko, ki je trenutno nedosegljiva (na usb disku, ki je odklopljen), je označena in je iTunes ne bo predvajal niti, ko je spet dostopna.

Winamp in Windows Media Player (v windowsih) sta bila precej elegantnejša glede tega. V WMP-ju lahko določiš določene mape, ki jih samodejno pregleda in tudi ažurira knjižnico. Nisem še zasledil dodatka za iTunes, ki bi bil tega sposoben (in brezplačen).

Matev ::

Uglavnem človek ki ne igra kakih hudih iger in bi vseeno rad komuniciral in delal z ostalim svetom in uporablja kot pisarniški pripomoček zadevo lahko brezproblemov uporablja?


tody

to je mac

kot mercedes med avti... ga pač ne uporabljaš za v trgovino in nazaj
za kaj takega je pc

maci so za oblikovalce in profije na kateremkoli področju

mac je pač stabilnejši in robustnejši kot katerikoli pc

in - ni za ljudi ki ne vedo kaj to je

opeter ::

Wow, hudoo... sem vedel, da bo nekaj v zvezi z Woodcresti... majka mu. A Conroe-ji bodo zdaj na voljo v iMac-ih, al kako? Torej nix Conroe za Mac Pro-je... kdaj pa bomo vidli "normalne" Mac-e?
Imamo Mac mini, iMac, Mac Pro, MacBook, MacBook Pro... eMac. Hmm... le kje je MAC? Odgovor: v McDonaldsu 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Piranha ::

Kaj jaz to dobro vidim? Niso ti procesorji tipa SLOT-1? :) Če je temu tako, potem sem jaz trenutno z P3 400 MHz SLOT-1 na najnovejšem štandu. :P
Piranha

Matev ::

le kje je MAC


jaz recimo delam na enem - občasno v službi
G5 dual

fiore ::

brez da bi izgubili

kuglvinkl: ne da bi izgubili

opeter ::

Matev, motiš se... nisi razumel besedne igre :D Ti delaš na PowerMac-u. Mac Pro je naslednik PPC PowerMac-ov. Jaz mislim na računalnik, ki bo nosil ime MAC.
KJE JE, KDAJ GA BOMO VIDELI?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

To mi je še zelo čudno... zakaj rabiš 2xDVD-RW pekač? Zlati časi pirateriziranja prihajajo nazaj? :D Ali pa je Apple ostal brez idej in da bi zapolnil prostor je vtaknil not še en pekač, zdaj ko so itak tako poceni :))

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

farmer ::

moznost da mas lahko dve opticne enote je bil zelo requested feature.. zato so dodal to opcijo..
bleh

Matev ::

mac je nadpomenka
kotznamka

modeli so pa različni

BluPhenix ::

Kaj jaz to dobro vidim? Niso ti procesorji tipa SLOT-1? :) Če je temu tako, potem sem jaz trenutno z P3 400 MHz SLOT-1 na najnovejšem štandu. :P
Mogoče ti bo tule kaj bolj jasno.

Vsekakor zadeva za imeti doma. Mljask.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Limit-sky ::

@opeter: V novih macih je samo en drive, drugi slot je prazen. Mislim, da so pustili odprto opcijo za blu-ray ali hd-dvd, ki si jo bos lahko sam dodal, ce bos zelel. Sicer imam pa na mojem macu tudi dva dvd pekaca in moram reci, da je kar "komot".

Looooooka ::

mac mercedez med avtomobili?
in ne vem keri PREnapihnjeni komentarji so tle cist nevmesni.
mac pride prou ljudem,ki vejo kaj z njim delat in ga majo tocno za tisto stvar(ala sound editing).
so pa glih zarad tega maci bli karkol druzga kot mercedez med avtomobili...bli so bl formula 1 med avtomobili za dirkanje...se prav v drugih podrocjih prej neuporabni kot karkol druzga.
WHY? zarad harware-software povezave in potrebnega upgrejda obeh vsako leto.
Zdej ko so sli na intel procesorje in je nanje koncno mozno prbit vec stvari se lahko sele zacne debatirat o mercedezovanju...pa se tle bl ne ker lahko identicno konfiguracijo kupis v keri kol stacuni ce mas denar pa ta masina ne rab bit mac.
Sm meu tlele soseda,ki se ukvarja z glasbo na rtv slo in radijskih postajah in mac uporablja samo zato ker ma za editiranje muzke program,ki mu naredi vse(se prav ga ni noben mac al pa macos tja zvleku pac pa pomanjkanje konkurencnega programja...).
In je bil z njim cist zadovoljen cez celo leto...sam na konc leta je klel ko svinja ko je zelel kksno stvar upgrejdat.
Oh pa ko je sestel ceno vsega skupi se mu tud ni glih smejal.(mogoce tle pride tist "mercedez" argument not).

Gandalfar ::

zakaj _moras_ upgrejdat?

opeter ::

Looooooka...
Mac-i se dajo zelo lepo nadgraditi, samo vedeti moraš, kaj in kako. Obstajajo PowerPC G3 in G4 Upgrade CPU-ji za vse starejše sisteme PowerMac (celo za Mac klone in Apple Cube!), jaz sem predelal svojega PowerMac G4 466 MHz v G4 1.4 GHz. Res pa je, da za G5 PowerMac-e trenutno (še) ne obstajajo upgrade kartice/procesorji. Vse ostalo pa lahko brez problemov zamenjaš (grafična, RAM, disk, optična enota, vse vrste drugih kartic).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

darkolord ::

Upgrade je tudi recimo nova plošča in procesor: na primer G4 -> G5. A to je možno?

Gandalfar ::

naceloma tega ne pocnes

PARTyZAN ::

Da. To je pac Apple filozofija :>

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Jux ::

A je kdo si poskusil sestavit svoj mac stroj? Ko sem končal je bil znesek 10k+ USD. Kar lepa številka! :)
(ampak je bil pa dual 30" galore!)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

IceIceBaby ::


so pa glih zarad tega maci bli karkol druzga kot mercedez med avtomobili...bli so bl formula 1 med avtomobili za dirkanje...se prav v drugih podrocjih prej neuporabni kot karkol druzga.


Od kje ti to, da so neuporabni kot karkol druzga ? Povej mi 3 stvari, ki jih Windows PC zmore Mac pa ne. Ne morš pisat mailov ? Ne morš surfat ? Ne morš napisat diplomske naloge ali poročila za službo ? Ne morš napisat skripte za web page ?


WHY? zarad harware-software povezave in potrebnega upgrejda obeh vsako leto.


Tega tudi ne razumem. Mac userji kvečjemu manj upgradajo sistem kot PCjaši. Poznam kar nekaj ljudi, ki delajo na starih dual 500mhz powermacih, 800mhz powermacih itd. Mašino so kupili za precej denarja par let nazaj in bo svoje pošteno odslužila, v večini primerov brez okvar in softverskih problemov. Veliko takih ljudi uporablja tudi isti softver kot prvi dan, ko so dobili računalnik.


Zdej ko so sli na intel procesorje in je nanje koncno mozno prbit vec stvari se lahko sele zacne debatirat o
mercedezovanju...pa se tle bl ne ker lahko identicno konfiguracijo kupis v keri kol stacuni ce mas denar pa ta masina ne rab bit mac.


Lahko...samo taka mašina ne bo legalno poganjala OSXa. Za večino ljudi, ki računalnik uporabljajo za delo je to zelo pomemben podatek. Poleg tega ne boš prihranil veliko, če greš sam delat tako mašino. Lahko greš po ceniku pa nabiraš skupaj enakovredne komponente pa boš videl kakšna bo na koncu razlika.


In je bil z njim cist zadovoljen cez celo leto...sam na konc leta je klel ko svinja ko je zelel kksno stvar upgrejdat. Oh pa ko je sestel ceno vsega skupi se mu tud ni glih smejal.(mogoce tle pride tist "mercedez" argument not).


Kaj točno je hotel upgrejdat pa ni mogel ? Ram se da dokupit, v G5kah do 8gb ali celo 16gb če se ne motim (že od kar so predstavili prvega powermaca medtem ko PC z 8gb rama še danes ni ravno pogost pojav), disk lahko zamenjaš, grafično lahko zamenjat, optične enote lahko zamenjaš, imaš proste reže za razne zvočne in video kartice... Matične in procesorja pa pač ne moreš zamenjat, big deal.

Brane2 ::

Če je res že vse tako upgrejdabilno, potem bi skorajda morali imetu tudi opcijo gole mašine (= CPU, MoBo, Pixna) kombinacije, kjer bi user lahko sam izbral vse ostalo.

To bi jih še bolj približalo vanilla PCjem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bass0 ::

opeter, nazivu mac se še najbolj približa Macintosh, prvi model, ki jih je Apple namenil množični uporabi.

Glede na današnje stanje menim, da so pravzaprav Maci namenjeni ljudem, ki želijo preprostost v uporabi, PC-ji pa tistim, ki vedo, kaj hočejo (hardver po izbiri, namestitev Windowsov/Linuxa/BSD-ja/Zete itd., namestitev in usposabljanje gonilnikov, obramba pred virusi in ZloKodo™ itd.). OSX te za VSAKO občutljivo opravilo prosi za geslo, čeprav imaš admin account. Aplikacijo instaliraš tako, da downloadaš "disk image", ki se odpre samodejno, in iz njega eno ikono povlečeš v mapo Applications. Odinstalacija? Ikono povlečeš iz mape Applications v koš. Možno je nastavititi "simple finder", ki onemogoča kakršnokoli spremembo, dodajanje ali brisanje programov/nastavitev. Skratka, zelo intuitivno. Obstaja ekipa, ki se je lotila OSX sloveniti, ne vem pa, kako jim gre, ker sem se sam "umaknil", ker mi je jemalo preveč časa. :8)

Konec koncev sta sedaj pc in mac tako podobna, da lahko vse opraviš z obema. Še posebej za osnovne, preproste zadeve mac prekaša windowse, ker od uporabnika ne zahteva takega poglabljanja kot pri slednjih. Pri obeh imaš okna, ikone, drsnike in menije, osx podpira tudi desni klik, to pa je že 95% uporabniškega vmesnika, torej praktično isto! Sam bi lahko še naprej rinil windowse, tako kot sem jih deset let, ampak ker sem rabil čim bolj prenosen računalnik, je bil 12" iBook najcenejša izbira. Pač nisem vedel za Averatec, ki je začel pred kratkim prodirati v Evropo z ugodnimi malimi notebooki. Pravzaprav na slo-tech forumih ni najti gesla averatec. iBook - 976€ (študentski popust), averatec - najmanj 1.100€.

Nekako se oddaljujem od teme, ampak glede na to, da imam nekaj izkušenj povprečnega uporabnika na obeh platformah, mi je do tega, da demantiram mite o mac-u in da se brezkončni konflikt uporabnikov obeh taborov umiri. Apple je to odmaknjenost in konflikt nekako želel sam z izbiro in ohranitvijo samosvoje politike, sedaj pa meja počasi izginja; medsebojna kompatibilnost se veča, predvsem z Appleove strani, ker si ta želi večjega deleža na tržišču.

Sicer pa je Appleov tržni delež v ZDA v zadnjem četrtletju 4,8% (lani v tem četrtletju 4,4%), kar je proti "PC-ju nasploh" malo (20:1), v primerjavi s posameznimi firmami pa razmerje precej upade (Dell 32%, 6:1, HP 19%, 4:1, Gateway 6%, skoraj 1:1). To Apple postavi na četrto mesto prodajalcev računalnikov v ZDA. Ne zveni več tako osamljeno in elitistično, a ne?

[EDIT: nekaj malih popravkov, Branetu pa v odgovor: Dell, HP, IBM, Toshiba, Acer, Gericom, Tron ti vsi nudijo izključno vnaprej sestavljen in preizkušen sistem. Apple je tu popolnoma enak. Njegova prednost je v tem, da za so razliko od ostalih, ki si OS "izposojajo" npr. od Microsofta, postavil svoj OS. Prednost pa je v tem, da lahko Apple vizijo lastne ponudbe uresničuje v celoti, medtem ko se morajo ostali proizvajalci prilagajati viziji npr. Microsofta, kar zavira razvoj novih idej v hardveru.]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bass0 ()

TribesMan ::

Brane2 Apple se že 10 let trudi da ne bi bil vanilla PC... Sicer pa pri mac proju dejansko imas izbiro da izbiras vse razen plate. CPUje lahko izberes ob nakupu (2.0, 2.66 ali 3.0 GHz). VSE ostalo pa je prav tako po izbiri... pa tudi kasneje se da zamenjat... od diskov, graficnih, opticnih in pac vsega kar je notr...

Je pa kišta zverina brez primere. Mislim da je Apple naredil pravo potezo ko je izbral Woodcreste. Verjetno lahko sedaj pričakujemo kakšno ofenzivo z Dellove, HPjeve in IBMove strani v ponudbi workstation mašin, ker tole je hudičevo dobra cena za tak stroj.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Bass0, hvala za zanimive in izčprne informacije. Tudi sam sem (bil) član prevajalske ekipe, prevedel sem 1/3-no Finderja, kako pa je od takrat pa ne vem. Mitjap me je enkrat po tistem še kontaktiral, vem tudi, da ima Sebastijan precej dela, tak da se je projekt po mojem (zaenkrat) ustavil. Na žalost. Je pa res, da se je zadeva preselila na Jabuk.net.

Se strinjam, da je UI od MacOS X totalno nad Winsi (celo nad Linux namizji, čeprav ga slednji počasi dohiteva, KDE pa postaja vse bolj kičast in obenem prezahteven za navadne smrtnike... še Gnome je nekje najbolj blizu MacOS filozofiji).Edini problem Mac-ov, kar ostaja je - jezik uporabniškega vmesnika. Za povprečnega slovenca (beri: za starejše in vse, ki uporabljajo Windows samo za Worda, Excela, Powerpointa in podobnega programja) je MacOS trenutno neuporaben, vsaj dokler ne bomo imeli slovenski UI. :|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

MitjaP ::

No, da se še jaz malo oglasim, ker ravno prebiram tole temo, predvsem zaradi zanimanja po odzivih na apple novote :)
Takole je s prevodom: prevedenih je kar nekaj programov, cel Finder itd. Vendar je dela še ogromno in bi res potrebovali bolj resen pristop, predvsem pa veliko ljudi, ki bi znali samostojno delati na prevajanju do končne faze, sam mi sistem, ki je bil zastavljen predenj sem sam prevzel vodenje projekta prevajanja, ni všeč, ker povzroča dvojno delo - najprej se prevaja, nato pa se prevodi morajo še implementirati.

opeter, predlagam ti, da se name obrneš prek zasebnega sporočila na Jabuk.net (na katerega sem omejen, ker mi Miloš oz. No.1 z EPL ne dovoli uporabljati več njihovega foruma in sem popolnoma blokiran na njem), pa bova rekla kakšno naprej. Seveda povabilo velja tudi za vse druge. Zadeva začenja dobivati slovenski izgled, ampak potrebujemo delovne ročice :D

Je pa seveda treba omeniti, da bo dosti prevodov treba popraviti, ko se prikaže na polical Leopar. razmišljam, da bi v ta namen napisal kar eno skripto, ker je .string datoteke enostavno mogoče razčleniti in jih primerjati med sabo.

klemen22 ::

obs odvrača, da podobe Dell-ove postaje stanejo skoraj 1000 dolarjev več.đ

Jobs ma verjetno težave z branjem cenikov.
Sicer pa spet (pre)drag proizvod od Appla. In odkar so šli stran od Power procesorjev pač ni razloga da držijo visoke cene tja do neba.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Brane2 ::

Meni pa ni jasno, zakaj v to "zverino" tlačijo GF7300GT...
On the journey of life, I chose the psycho path.

IceIceBaby ::

tisti, ki bodo delali z videom, zvokom, 2d grafiko itd ne potrebujejo boljše grafične. Tisti, ki bodo uporabljali tole za 3D modeliranje in podobno bodo pa sami izbrali kartico, ki jim ustreza.

klemen22 ::

Ja sam cena s tako grafo je pretirana. Kaj cenijo tisto aluminij ohišje na ene 1000 USD al kako?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

MitjaP ::

@klemen22: men se ne zdi, da so tko zlo podražil. Sploh gre pa za 4 jederno mašino. Pa Dell je dražji, vsaj v ZDA.

IceIceBaby ::

Klemen22, malo boljše ohišje za PC domače izdelave je takoj 30, 40k sit + še enkrat toliko za napajalnik + še kakšen hladilnik za diske, cpu, ventilator... Obstajajo pa tudi dražje zadeve.

Brane2 ::


isti, ki bodo delali z videom, zvokom, 2d grafiko itd ne potrebujejo boljše grafične. Tisti, ki bodo uporabljali tole za 3D modeliranje in podobno bodo pa sami izbrali kartico, ki jim ustreza.


Mah, dobro, ampak valjda bodo z "zverino" pokrili večino potreb uporabnikov. Kje je fora, da inštaliraš za štos na "zverino" tam nek HL2 ali kaj podobnega in dobiš na 24" LCDju 2fps ? Saj bi folk okrog tebe umrl od smeha ! Valjda lahko dajo not vsaj 7600GT ali kaj podobnega...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

TribesMan ::

7600GT in bos dobil 3FPS... folk bo se zmeri umiral od smeha... na 1920*1200 tezko spilas nove igre brez kaksnega SLIja.

Sploh pa kolk ljudi ki bo kupilo Mac Proja bo na njemu igralo igrice? Mogoce 1%.

Drgač pa glede cene tele mašine. Stane 2500 EUR.
Dva Conroea 2660 MHz staneta po 600 EUR vsak (pa to sta CONROE ne WOODCREST ki je še vsaj 20% dražji).
Spodobna dual CPU plata (Tyan) stane vsaj 600 EUR.
Dobro aluminijasto ohišje od recimo Silverstonea vsaj 200 EUR.
Kaviteten napajalnik 100 EUR.
Disk 100EUR.
DVD 50 EUR
Grafika 100EUR
1GB ECC DDR2 RAMa 150 EUR.
Pa še kakšna malenkost ki je tam notr...
Smo že pri 2500 EUR

Pa mislim da za tele cene ki sem jih jaz napisal ne bi dobil vsega...

Mašina je draga... ni pa navita cena.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

IceIceBaby ::

Če veš, da boš igral HL2 pač izbereš drugo grafično. Če pa veš, da iger ne boš poganjal pa nima smisla plačevat več za hudo grafično, če je ne boš potreboval.

TBR ::

Sicer pa, glede graficne -- stvar lahko pustis kot je ali pa narocis zadevscino z 2x 7300, 3x7300, ATI x1900, 4x 7300 ali pa Quadro FX 4500 (2x dual link DVI). Pricakujem pa, da se bo ponudba se razsirila v mesecu, dveh.

mathjazz ::

> moznost da mas lahko dve opticne enote je bil zelo requested feature.. zato so dodal to opcijo..

Tudi zato, predvsem pa zato, ker so imeli prostor, ki je ostal po odstranitvi ventilatorjev (G5 jih je rabil več).
www.getfirefox.com

mathjazz ::

> Edini problem Mac-ov, kar ostaja je - jezik uporabniškega vmesnika.

To je pa predvsem krivda EPL-ja, ki bi si kot uvoznik lahko drznil plačati 2 človeka, ki bi prevedla OS X, oz. njegove ključne dele. V par tednih, ajd mescih.
www.getfirefox.com

mathjazz ::

> Mašina je draga... ni pa navita cena.

Tako je:
www.getfirefox.com

Jux ::

EPL so skupina bebcev, ki se prav trudijo ne prodat računalnike. BRUH.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rusi klonirajo Mace (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13611421 (7908) techfreak :)
»

Apple predstavil nove računalnike Mac Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6710500 (8134) Jst
»

Racunalnik za numericno obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
6818 (818) Grey
»

Apple predstavil Mac Pro (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12612760 (8756) opeter
»

Apple končno predstavil Mac Pro z 8 jedri

Oddelek: Novice / Procesorji
265202 (3658) Jst

Več podobnih tem