» »

Apple predstavil Mac Pro

1 2
3
»

barbarpapa1 ::

Jaz bi tudi delal na Mac-u, pa na njem nobena programska oprema, ki jo uporabljam, ne lavfa.....

P.S. Prvi "resni" računalnik, za katerim sem sedel in s katerim sem delal (beri - programiral) je bil apple - IIe je pisalo na njemu....

LP

Jože

BluPhenix ::

Joj CaQka si težek. Očitno nočeš razumeti napisanega.

Ja impreza bo iztisnila nekaj več iz voznika, oz. bolje rečeno, vozinik bo iztisnil nekaj več iz sebe ob vožnji impreze, kot pa ob vožnji fičota. Impreza ga še vedno omejuje (potem ko jo zaobvlada), ampak precej manj kot fičo.
Če delaš hišo, in prebijaš zidove za kablovje in cevi, je velika razlika ali imaš navadno, stanovanjsko bor mašino, ali imaš pošten udarni vrtanik. Z drugim boš naredil prej in mogoče boljše. Nekdo, ki pa to dela cele dneve, bo lahko marsikaj naredil z bor mašino, s pravim udarnim vrtalnikom pa bo zadevo naredil precej hitreje in majvečkrat tudi boljše. Štekaš sedaj?

To, da so maci PC pa ... ja imajo isti procesor, ram disk in ostalo, samo še ne pomeni da so enako narejeni. Glede na to, da gre za precej "zaprt" princip računalnika, verjamem, da je vsaka komponenta malo bolje optimizirana na ostale. V tem je glavna prednost. Na podlagi tega lahko tudi sistem potem zelo optimiziraš. Maš en procesor, eno plato. Napišeš dosti boljši sistem kot za n procesorjev na n platah. Ja uporabnik ima pri mac principu manj izbire, ampak se kot nova izbira pokaže precej stabilen sistem (računalnik kot celota), na uporabniku je potem ali se bo odločil in vzel PC, ki si ga lahko konfigurira kot hoče, ali pa Maca, ki bo delal "kot hoče".
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

para! ::

No ja, če primerjaš ceno Apple MacPro in doma sestavljene mašine iz enakih komponent:

APPLE MACPRO

Two 2.66GHz Dual-Core Intel Xeon
2GB (4 x 512MB)
250GB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s
NVIDIA GeForce 7300 GT 256MB (single-link DVI/dual-link DVI)
1 x SuperDrive
Apple Keyboard and Mighty Mouse - U.S. English
Mac OS X - U.S. English

2.819,00 EUR (Apple Store PRO AT)

Po komponentah:

Tyan Tempest i5000PX, i5000P socket 771, FB-DIMM PC2-5300F
2x Intel Xeon DP 5150, 2x 2.66GHz, 333MHz FSB, 4MB shared Cache, 771 boxed
Kingston ValueRAM FB-DIMM 2048MB PC2-5300F ECC CL5 (DDR2-667) (4x 512MB)
XFX GeForce 7300 GT, 256MB DDR2, Dual DVI, TV-out, PCIe
Seagate Barracuda 7200.10 250GB SATA II 16MB
Enermax Liberty 620W ATX 2.2
NEC ND-4571

2.500,00 EUR (NRE, DiTech, 1ashop - geizhals.at).

Pa pri PCju ni ohišja, tipkovnice, miške, operacijskega sistema. Zgleda so cene tokrat precej izenačene...

lp
Death before dishonor!

CaqKa ::

ja BlupHenix štekam jaz to. sma na isti strani. matev in pipi nekaj v drugo smer furata.

para če se ne motim je v to ceno vštet še osx, morebiti tudi kak i life.. nisem čist noter v tem.

ampak ja. to kar kst in podobni že dolgo na vlki zvon obešajo je res. na eni strani imaš sestavi sam pcja, na drugi pa outof the box (plug and play) maca, za enak denar.
finta pa je da to marsikomu še vedno ni jasno, pa da se recimo pri nas appli ne oglašujejo na vlko, zato nekateri sploh ne vejo da obstajajo. pejt v bigbenga pa vprašaj prodajalca če prodajajo mace ;)

Poldi112 ::

To da profesionalni designerji delajo na mac-u je preteklost. To se vidi tudi iz tega da sw za mac časovno zaostaja. Recimo quark, ki je še vedno zelo uporabljan, izredno zanemarja mac. Pač, preveč strank je poskakalo na pc.
Pa tudi to da je mac hitrejši od najhitrejšega pc-ja je buča. Vzemi ti eno 4 procesorsko opteron plato pa da vidimo kaj je hitrejše. Ampak to niti ni pomembno. Se se čisto strinjam da je mac boljši, ne strinjam pa se s tem da je edini primeren za profesionalce.
In če se boš kdaj sprehajal po slovenskih grafičnih studijih boš presenečen ko boš pretežno pc-je opazoval.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matev ::

prodajalec za mace je epl
apple center

včasih je tudi jae nekaj prodajal mace

sedaj pa mislim da samo še appple center

Matev ::

In če se boš kdaj sprehajal po slovenskih grafičnih studijih boš presenečen ko boš pretežno pc-je opazoval.


in če vprašaš kakšne dokumente dobivajo od zunaj
bodo vsi rekli da dobivajo ali pdf datoteke ali pa mac-ove odprte fajle

je pa res quark zanemaril mace - na sistemu 10.4 namreč quark 6.5 sploh ne deluje
zmrzne čim klikneš izven programa

CaqKa ::

kaj bo epl d.o.o.
če komaj vem kje imajo prodajalno.
vsi bigbangi in ostala šara pa prodajajo izključno pcje?

zanimivo pa je da raznim bigbengom in ostalim pa ipodi dišijo... za mace pa se ne zmenijo.

IceIceBaby ::

Mace prodaja če Aris jabolko in pa Mac&PC

opeter ::

Se strinjam s Poldijem112... sam sicer (še) vedo uporabljam pretežno svojega Mac-a pri grafiki (je pa res, da v zadnjem času delam zelo dosti tudi na svojem PC-ju). Filme itak ne režem* (torej Apple-ova programska oprema avtomatsko odpade). Adobejev Creative Suite za Intel Mac-e pride ven komaj spomladi 2007, tak da... ne vem, no. Zdaj bi že dvakrat premislil, če bi resnično kupil novega Mac-a.

* 2D animacije mi po novem reže/sestavlja/montira kolega v Ulead Media Studio Proju, Avidu, Adobe After Effects.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mercutio ::

Matev:
"Vrhunski mac ima dva dvojedrna procesorja
kar znese vsaj nekaj večjo hitrost kot jo ima najhitrejši pc."

Ne prodajaj buč. Itak veš, da lahko z isto konfiguracijo sestaviš tudi PC. Še na KeyNote-u so primerjalo Mac Pro z enakim Dell-om. Tako da ...

TribesMan ::

Tist "enaki" dell je bil 1000$ dražji od tega maca (realno gledano ene 800$, ker je mel mal boljšo grafično)...

Da bi pa doma sestavljal, pa itaq popušiš.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mercutio ::

"Tist "enaki" dell je bil 1000$ dražji od tega maca (realno gledano ene 800$, ker je mel mal boljšo grafično)...

Da bi pa doma sestavljal, pa itaq popušiš."

Govora je bilo o hitrosti, ne o ceni!

TribesMan ::

Seveda... cena je popolnoma nepomenben faktor.

Zakaj potem nobeden ne primerja MacProja z kakšno Sunovo zadevo? Recimo tole povozi Mac Proja z levo roko.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mikko ::

na teh področjih je prednost maca to, da imaš na macu lahko logic in shake, kar na pcju ne moreš.
imaš pa shake za linux.
glede logica ne vem točno.
pa še videomontaža, premiere vs. final cut , premiere je na PC , final cut na macu...
final cut zmaga v stabilnosti in hitrosti...in tudi drugače podre premiera!
3d programi so pa boljši za PC . najboljši.
vse kar je pa 2drgp je pa mac spredaj, predvsem zaradi hitrosti in stabilnosti, vodilna programa v tem
pa photoshop in illustrator, sedaj se pa nehajte kregat!

mercutio ::

"Seveda... cena je popolnoma nepomenben faktor.

Zakaj potem nobeden ne primerja MacProja z kakšno Sunovo zadevo? Recimo tole povozi Mac Proja z levo roko."

Jaz sem se obregnil ob post, ki je trdil, da za trenutno najhitrejšega Mac-a ne najdeš enako hitrega PC-ja. Nikjer ni nobeden omenil cene. Lahko pa si pogledaš moj post par strani prej, kjer sem pohvalil ugodno ceno Mac Pro-ja (glede na razred v katerem se nahaja). Če pa se hočeš kregat imam par drugih tem.

neres ::

Maci so bili boljši za resno delo z audio/video v 90ih. Danes ni več tako. Sicer sem Maca uporabljal zelo malo, tako da moje izkušnje niso ravno relevantne. Sem pa prebral dosti mnenj od ljudi (ki se s tem profesionalno ukvarjajo in uporabljajo oboje) da so PCji enako dobri ali celo boljši. To da so PCji nestabilni je neumnost. Bili so prej, win95, 98 in to... XPji mi že leta laufajo brez kakršnihkoli problemov na več računalnikih. Poleg tega je za PC dosti več programov.

root987 ::

Kako je pa kaj s študentskimi popusti v Sloveniji oz. tujini? Če si v ZDA in študiraš, dobiš ob nakupi MacBooka še iPoda (+popust, če se ne motim) - kako je pa s tem v Sloveniji, imajo kakšne podobne ponudbe, ali še bolje, +10% popuste če si študent? [:)]

Se da, če si študent v Sloveniji, koristiti kakšne študentske popuste tudi v Nemčiji/Avstriji?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

Pozabi na studentske popuste v SI.

root987 ::

Wunderbar.

V nemčiji se jih pa verjetno ne da uporabit?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

moj_nick ::

Pri fmc-ju dobiš nano-ta zraven.
110111001001010001010000

BluPhenix ::

Nič več .... škoda. (akcija velja do 15.8)

Sam majo malo smešno ponudbo:
Quad - zadeva ima 2x Core DUO in 512 rama in GF6600 default?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

Tista FMCjeva akcija je bila zame bolj ali ne natega... so bili racunalniki precej dražji kot pri EPLju, za tisto razliko v ceni bi si komot kupil se ipoda... če bi ga sploh hotel, ker 1GB ni baš veliko.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Gandalfar ::

"...You still have to think differently to buy an Apple computer. The people who do buy them do think differently...they are the creative spirits of this world. They're the people who are not just out to get a job done, they are out to change the world...A lot of times people think they're crazy. But in that craziness, we see genius. And those are the people we're making tools for."
? Steve Jobs, Macworld 1997

Muzlim ::

No fantje in dekleta. Jaz vam bom lahko čez teden dni povedal, kako je... če gledaš v 30" monitor, ki ga poganja Quad-Core Mac Pro ... Aja, kupil pri FMC-ju, Celje. Niso ravno ... pač na začetku so še in se še malo lovijo in tako. Bomo videli kako bo na koncu. Držimo pesti. Kasneje pošljem še cenik oz. cene. Za sedaj: okrog 1.2M SIT ... oz. ~5.500€

uživajte do takrat.

8-O

--- ima kdo kakšne izkušnje z Mac-i?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Muzlim ()

Matev ::

jep
ampak 30" je huge zaslon

opeter ::

Muzlim, še vedno nisi povedal, kako je, ko gledaš v 30" zaslon in delaš z Mac Projem... :)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rusi klonirajo Mace (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13611437 (7924) techfreak :)
»

Apple predstavil nove računalnike Mac Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6710525 (8159) Jst
»

Racunalnik za numericno obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
6822 (822) Grey
»

Apple predstavil Mac Pro (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12612772 (8768) opeter
»

Apple končno predstavil Mac Pro z 8 jedri

Oddelek: Novice / Procesorji
265215 (3671) Jst

Več podobnih tem