» »

EVE Online

EVE Online

««
40 / 41
»»

Snegec ::

Netrunner je izjavil:

Snegec je izjavil:

No, potem se pa vidimo v StarCitizen-u, ko bo pravzaprav uradno izšel. Predvidoma leta 2026 ali 2032.


Letos izide Squadron42 tako, da SC lahko pričakujemo enkrat v letu 2017 ali max 2018. Pa ne bomo o tem tukaj v EVE temi.


To reče človek, ki že pretekle par tednov govori o Star Citizen, si je tako dal tudi nadimek in to posta v temo o EVE online, namesto da bi odprl temo za Star Citizen.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Truga ::

Netrunner ::

Snegec je izjavil:

To reče človek, ki že pretekle par tednov govori o Star Citizen, si je tako dal tudi nadimek in to posta v temo o EVE online, namesto da bi odprl temo za Star Citizen.


Kot si že videl je tema odprta že nekaj časa. Sem ex EVE player zato sem prisoten v tej temi in pogovor je pač zašel na SC :)

Čeprav imata EVE in SC enako tematiko sta si igri precej različni, dalo pa bi se primerjat z EVE Valkyre. Koliko je kaj aktualen EVE Valkyre in je kdo testiratl tisto zadevo?

Jazboc ::

Lepo pozdravljeni EvE-ovci,

Sem malo preletel forum in vidim, da še igrate igro. Ko pridem domov se bom tudi joinal "Slovenia" kanalu. Vprašam pa vseeno tukaj za nasvet: Po petih letih pavze sem se odličil in si ponovno aktiviral accje... Igram ponavadi po službi nekje od 4ih do 7ih z občasnimi razlikami seveda. Igralni čas ni ravno odličen za kakeršnjekoli corpovske in aliance aktivnosti. Iščem nekakšno alternativo in nevem kaj bi ubral. WH solo se po vsej verjetnosti ne splača, ker je preveč riskantno in časovno požrešno. Bi moral off predno bi si sploh naskeniral sajte in kakšnega tudi naredil...O FW nimam pojma...Govora je bilo da je zabavno in da se da s tem narediti kar nekaj isk? Je to še vedno tako in kaj sploh delaš za isk v FW? Potem so še incursioni, kateri spet zahtevajo letanje levo in desno po hi-secu in iskanje flot, ki pa zna biti dolgotrajno...Morda kakšna renterska korporacija v 0.0 bi bila dober ogovor na to? In tisti 2-3 urce na dan ko recimo igram se lahko ulogiram in istantno naredim kakšno anomalijo, ali najdem kakšen exploration sajt in ga naredim ali pač grem pvpjat, če kdo pvpja...Glede na to da zadev ne poznam, kdo ve za kakšno dobro rentersko alianso, korporacijo? Da majo kolker-tolko mirno regijo in nimajo skos vojne v bližini in afk kemperje itd...

Snegec ::

Predno nadaljujem, rabim ime tvojga karakterja, da se preveri, če si rdeč ali ne ;)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Rokomah ::

Igram EVE že precej let z večjimi ali manjšimi vmesnimi pavzami.
Ker me je ELITE razočaral, prav tako ni na obzorju še nič konkretnega od Star Citizen in kot kaže še nekaj let ne bo, me ponovno mika vrnitev v EVE. Zato prosim za kratek review dogajanja zadnjega leta.
Ali gre EVE v smeri izboljšav, kako je z igralnostjo, se splača vse skupaj glede na goro porabljenega časa, ki je potreben za povprečno igranje...? Čim več prosim :)
Hvala.

Snegec ::

Rokomah je izjavil:

Igram EVE že precej let z večjimi ali manjšimi vmesnimi pavzami.
Ker me je ELITE razočaral, prav tako ni na obzorju še nič konkretnega od Star Citizen in kot kaže še nekaj let ne bo, me ponovno mika vrnitev v EVE. Zato prosim za kratek review dogajanja zadnjega leta.
Ali gre EVE v smeri izboljšav, kako je z igralnostjo, se splača vse skupaj glede na goro porabljenega časa, ki je potreben za povprečno igranje...? Čim več prosim :)
Hvala.


Na kratko? CFC jih dobiva po peechki. Na dolgo, predlagam obisk evenews24.com / themittani.com, postavitev 20-30 strani nazaj in preletavanje clankov ;)
Tehnicno gledano, za neko povprecno igranje ne rabis ogromno casa. Loginas, vprasas kaj se pocne, gres pocet to, ce se nc ne pocne gres delat nekej svojega. Ce si vsaj pol tko kot jaz, mas to-do listo k se ti vlece ze 1 mesec ker si pac nisi vzel casa, ker ti je bil "instant-action" velik boljs (se posebej, k se naloginas na TS med loginanjem in slisi "red in 1-1").
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

SubjectX ::

No, to ni res, da za povprecno igranje ne potrebujes casa. Kater koli fight zelis imeti rabis ga najti. Razen ce imas sreco in se logiras ravno na "red in 1-1".

Ko sem jaz se igral je bil to eden od tistih spilov, kjer si vsaj dve uri se oziral okoli in iskal akcijo, akcije je bilo za minuto dve, potem pa sli si umrl ali pa so oni umrli in si zopet rabu 2 uri, da si nasel kaj novega za delat.

Govorim jasno o PvPju. Ce si industry guy je pa itak nonstop za delat kej..

Snegec ::

SubjectX je izjavil:

Ko sem jaz se igral je bil to eden od tistih spilov, kjer si vsaj dve uri se oziral okoli in iskal akcijo, akcije je bilo za minuto dve, potem pa sli si umrl ali pa so oni umrli in si zopet rabu 2 uri, da si nasel kaj novega za delat.


Pri nas ni nikoli tako :) Sedis v pipe sistemu in veselo tiskas isk, se vsedes v combat ship vsakic ko je na "radarju" sovraznik in ga posljes nazaj v njegovo domaco postajo. Rinse, repeat.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

XsenO ::

More like extended permanent trial :P
1 + 1 = 1

Truga ::

Ja, jaz ze 6 let nism igral, pa bi mi tole 90% skill pointov disablalo. Mal lame f2p to :D

ahac ::

XsenO je izjavil:

More like extended permanent trial :P
What's the difference? :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Snegec ::

Vedno lahko prides nazaj, prodaš par assetov in subbaš ;)

Lohka pa uporabljaš EVE zgolj kot 20GigaBytov velik client za klepet in letanje po vesolju s starimi kolegi, ki še špilajo ;)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Truga ::

Mislim da mam dost ISKa za subat za pol leta, samo vseeno raje nebi. Bom pocakal da bo full f2p.

DarkSite ::

Če bi bli not vključeni še recimo T3, BS, pa kak capital transporter potem bi bilo mikavno, da po dolgem času malce pogledam, kaj se dogaja.

Snegec ::

DarkSite je izjavil:

Če bi bli not vključeni še recimo T3, BS, pa kak capital transporter potem bi bilo mikavno, da po dolgem času malce pogledam, kaj se dogaja.


Pa kaj se. Pa se cyno, pa cloaking pa dread bomb ane? :D
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Truga ::

Ja ce se reklamirajo kot f2p naj bojo f2p, ne pa tkole neki napol. Jaz mislm da sm mel 70m skill pointov, ce je 99% tega neuporabnega pac ni f2p :D

Rokomah ::

Zdravo,
Jaz EVE igram že od samega začetka, vendar mi ni nikoli uspelo najti dovolj časa in volje, da bi izkoristil njen celoten potencial.
Obseg in način igranja je namreč ogromen, mogoče največji od vseh iger ki sem jih do sedaj igral. Vedno sem igral nekaj mesecev po malem, letel nekaj misij in malo v nul sec, pol pa več mesecev pavze in tako nekaj let.
Bil sem povprečen ali celo podpovprečen igralec, dokler mi ni ta mesec uspelo bolj resno pristopiti. Vedno sem vedel da je EVE odlična, vendar sedaj to samo še bolj potrdim !!!
Kakšna Star Citizen nabita z candy-eye grafiko, kakšna Elite Dangererous (dolgočasna na kvadrat), to so vse streljačine za male otroke v primerjavi z EVE.

Vem, da za nekatere mogoče pretiravam, vendar igra ki te spremlja 10 ali več let, je več kot odlična.
Se spomnete še katere druge, ki vas je toliko zaposlovala ;) ???

Netrunner ::

Rokomah je izjavil:


Kakšna Star Citizen nabita z candy-eye grafiko, kakšna Elite Dangererous (dolgočasna na kvadrat), to so vse streljačine za male otroke v primerjavi z EVE.


Kot dolgoletni igralec EVE se ne strinjam s teboj. Meni je combat sistem v EVI totalno mimo oz. je kul za PVE misije ipd, vendar v PVP je pa kar nekaj. Ja seveda... se moraš navadit ipd .. vendar klikanje z miško okoli za usmerjanje ladje je kar nekaj. Ravno Star Citizen in Elite Dangerous ti dajo prave kontrole v roke kjer lahko pokažeš česa si sposoben saj ni vezano na nobene skile.

V EVE vsekakor boljši pilot lahko premaga boljšo opremljeno ladjo, vendar tudi dober pilot ne more zmagat z klasično t2 ladjo nad povprečnim če le ta si je kupil account s 100+ SP, malim morjem implantov v glavi in named opremo.

EVE online je fenomenalna igra ki ti nudi res malo morje stvari za počet vendar če jo dosti igraš postane precej monotona tako, da daljše pavze so obvezne če jo hočeš igrat več let.

Kaj je komu všeč je stvar posameznika, vendar EVE ni za primerjat z SC ne ED saj si delita samo enako tematiko. Meni recimo ni bilo zabavno da je kolega samo parkiral neko super ladjo, me "lockal" ter začel streljati. Jaz kljub vsem mogočim manevrom in protinapadom mu nisem mogel zbiti ščitov niti za 10% in se nisem mogel izogniti njegovim izstrelkom tako, da se je vedno končalo enako. Jaz "bum" on pa "ha ha"...

Druga stvar pri EVI ki je totalno mimo je ta, da PVE oprema nima šans proti PVP. To je spet kar nekaj, saj recimo imaš ladjo s katero opravljaš vse mogoče najtežje misije, pobivaš malo morje sovražnikov in potem pride en PVP pilot z slabšo ladjo in slabšo opremo ter te poči brez nikakršnega problema. S tem da ti nimaš šans proti njemu.

To se v SC in ED ne more zgoditi, saj orožje ki je za misije je enako efektivno v PVP ter z pilotiranjem se lahko izogneš marsikateri situaciji in tudi zmagaš superiorno ladjo.

SC in ED je daleč od "streljačine za otroke".

BigWhale ::

Netrunner je izjavil:

Meni je combat sistem v EVI totalno mimo oz. je kul za PVE misije ipd, vendar v PVP je pa kar nekaj. Ja seveda... se moraš navadit ipd .. vendar klikanje z miško okoli za usmerjanje ladje je kar nekaj. Ravno Star Citizen in Elite Dangerous ti dajo prave kontrole v roke kjer lahko pokažeš česa si sposoben saj ni vezano na nobene skile.


Meh. Nekaj tisoc let v prihodnosti bos ladji pac rekel 'lej tam je sovraznik, ubij ga'. Ne bos sam vozil, ker bo ladja znala to bolje in hitreje.


Netrunner je izjavil:

SC in ED je daleč od "streljačine za otroke".


EVE je Europa Universalis, SC in ED sta pa Call of Duty. ;> Oboje je brez tezav zabavno.

Netrunner ::

Kaj bo tisoč let v prihodnosti nihče ne ve, vendar v kolikor bodo interceptorji kot so v EVE potem boš vsekakor moral imeti direkt kontrolo in ne boš samo rekel "ubij ga" :) .. če pa bo AI tako pameten potem bodo samo droni leteli okoli.

Mogoče lahko SC in ED combat primerjaš s COD, vendar bojevanje ni edina stvar v igri. Tudi SC lahko ima vse kar ima EVE, vse bo čas pokazal kaj bo in kaj ne bo.

XsenO ::

Čak mal a ni EVE excel z grafiko?



just kidding :P
1 + 1 = 1

Truga ::

Eve online je eden redkih redkih MMOjev s pravim pvpjem.

Rokomah ::

@Trolljegeren, vsekakor imaš prav, kar je komu všeč je stvar posameznika in naj tako tudi ostane. Okusi so pač različni.
Meni za razliko od ostalih delujejo spopadi v SC in Elite smešni, saj po eni strani bi naj bili globoko v prihodnosti, po drugi strani pa ČISTO VSI BOJI temeljijo na dog-fight sistemu iz obdobja 1.sv. vojne, kar je neverjetno neživljensko in najmanj ustrezno. Neskončno krožiti in poskušati dobiti nasprotnikovo ladjo v območje svojih topov ali laserjev je za lase povlečeno. Meni je bolj realno EVE sistem, kjer pač prevladujejo senzorji takšni in drugačni in okretnost samega shipa ni prvotnega pomena. Bistvo je, kaj lahko na ship obesiš in kako to parvilno uporabiti, ne pa se poditi za repom nasprotnika. To je mimo če mene vprašaš.

Ne strinjam se tudi s tvojo ugotovotvijo, da v EVE pač kupiš account z 1 biljonom in pobijaš vse okoli.
Verjetno sam dobro več, da ni tako, ker moraš zraven še veliko znati in vedeti kako kaj uporabljati.
Torej pilot, ki ima dober ship in dobro opremo je že sam po sebi dober, ker drugače nebi prišel do vsega tega.

Torej jaz imam 500M, za ta denar bi lahko že kar nekaj kupil in opremil, pa vendar sem prepričan, da bi me eden bolj izkušen in z več znanja ubil s shipom za 50 miljonov :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

Netrunner ::

Kako bo boj potekal v prihodnosti in kje je bolj realen ali v EVE ali ED ali SC lahko samo ugibamo (če bomo sploh še obstajali). Elite Dangerous res malo preveč posnema letenje letal iz 1 sv. vojne kar meni ne ustreza. Star Citizen ima dugačen tip letenja, vendar igra še ni končana, tako da težko sodimo kaj bo na koncu. Res pa je, da v obeh primerih loviš nasprotnika pred svoje topove, kar pa meni ustreza saj v kvaliteti letenja se izkažejo dobri piloti in o tem ne določajo nobeni skilli in implanti.

Pri EVE je logika precej drugačna in brezveze primerjat kaj je boljše, saj kot komu kaj leži. Mene kot sem že omenil moti to, da nimaš direkt kontrole in predvsem to, da sta si PVP in PVE tako različna. Pri EVI sem spoznal kar nekaj playerjev ki so mi rekli da so se lotili igrat par mesecev nazaj in so imeli karakterje z 50mil+ ... S tem so takoj pridobili prednost pred drugimi igralci. Res je, da izkušen EVE player je takega igralca brez večjih težav ubil saj osebne izkušnje so tudi zelo pomembne. V EVE ti biljonaska ladja in oprema pomaga kar precej in kompenzira tvoje neznanje.

Zato se mi direkten način letenja v stilu SC in ED bolj dopade, ker dober pilot v slabi ladji lahko ubije povprečnega pilota v zelo dobro opremljeni boljši ladji, kar pa pri EVE je tak scenarij težji. So pa izjeme.

Kakorkoli... vsakemu svoje :)

Me pa prav zanima kaj planirajo z EVE naredit, saj igra je že v letih, vrhunec je imela ko ni bilo konkurence. Sedaj se pa sci-fi žaner na veliko prebuja in v EVI nekih ekstra sprememb ni videt.

BigWhale ::

Netrunner je izjavil:

Kaj bo tisoč let v prihodnosti nihče ne ve, vendar v kolikor bodo interceptorji kot so v EVE potem boš vsekakor moral imeti direkt kontrolo in ne boš samo rekel "ubij ga" :) .. če pa bo AI tako pameten potem bodo samo droni leteli okoli.

Mogoče lahko SC in ED combat primerjaš s COD, vendar bojevanje ni edina stvar v igri. Tudi SC lahko ima vse kar ima EVE, vse bo čas pokazal kaj bo in kaj ne bo.

FFS ...

A. Je. Res. Treba. Vse. Vzet. DOBESEDNO? :>

EVE je bolj takticna igra, SC in ED sta bolj first person shooterja ... _kar_se_tice_letenja_in_space_sim_aspekta_igre. Sej ED ni samo space combat in je se mini-spreadsheet. Ampak govora je blo o letenju in nacinu bojevanja.

In ja tisoc let v prihodnosti bo vojskovanje precej drugacno. Tako kot je bilo 1000 let v preteklosti.

Najvecja neumnost v SC in ED? Pristajanje in vzletanje. Da spaceship tega neb znal sam narest, najbolj optimalno kot je mozno, je trapast. Tolk trapast, da bolj ne bi mogl bit. :)

Netrunner ::

Sc ima za pristajanje autopilota na voljo, pri ed pa si kupiš modul za avtomatsko pristajanje. Vzletanje je pa easy.

BigWhale ::

Netrunner je izjavil:

Kako bo boj potekal v prihodnosti in kje je bolj realen ali v EVE ali ED ali SC lahko samo ugibamo (če bomo sploh še obstajali). Elite Dangerous res malo preveč posnema letenje letal iz 1 sv. vojne kar meni ne ustreza.


Kaj hudica ima pa SC tle drugac narjen?

Netrunner je izjavil:

Star Citizen ima dugačen tip letenja, vendar igra še ni končana, tako da težko sodimo kaj bo na koncu. Res pa je, da v obeh primerih loviš nasprotnika pred svoje topove, kar pa meni ustreza saj v kvaliteti letenja se izkažejo dobri piloti in o tem ne določajo nobeni skilli in implanti.


Oboje je v primerjavi s trenutnim nacinom bojevanja v zraku precej trapast. Ze dandanes prakticno ni vec bliznjih spopadov. Vecina se dogaja ze BVR. Sovraznika identificiras se preden se ti dovolj pribliza in ga poizkusis uniciti. Preden on tebe.

Precej dobro je space combat opisan v The Expanse seriji knjig.

"Joj, raketa."
"Kaj bomo?"
"Trdno se primte. Pa drzte pesti, da bo mejhna luknja v ladji."

Ce pride res do kaksnih spopadov v vesolju, bodo precej bolj podobni spopadom v EVE. Pozabi na izstrelke brez lastnega pogona.

Netrunner je izjavil:

Zato se mi direkten način letenja v stilu SC in ED bolj dopade, ker dober pilot v slabi ladji lahko ubije povprečnega pilota v zelo dobro opremljeni boljši ladji.


Sidewinder proti Anacondi?

Netrunner je izjavil:

Sc ima za pristajanje autopilota na voljo, pri ed pa si kupiš modul za avtomatsko pristajanje. Vzletanje je pa easy.


Vem, a zgresil si bistvo. Dans mamo ze avte, ki se kar dobro sami vozijo. Leta 3300 bomo pa z joystickom parkirali vesoljske ladje... Lepo te prosim. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Netrunner ::

BigWhale je izjavil:

Kaj hudica ima pa SC tle drugac narjen?

Mehanika letenja pri SC je precej drugačna od ED.

BigWhale je izjavil:

Oboje je v primerjavi s trenutnim nacinom bojevanja v zraku precej trapast. Ze dandanes prakticno ni vec bliznjih spopadov. Vecina se dogaja ze BVR. Sovraznika identificiras se preden se ti dovolj pribliza in ga poizkusis uniciti. Preden on tebe.


Ne ti, ne jaz in nihče drug ne ve kako bo kaj potekalo če sploh bo. Moraš upoštevat da se le gre za igro in ne za simulacijo realnosti in posledično je treba upoštevati "fun factor". Če bi hotel realno, potem ne potrebuješ nobene grafike ampak bi lahko igro naredili kar v brskalniku kjer bi ti računalnik sporočil da je odkril tarčo na nekih koordinatah in ti bi samo kliknil napadi oz. kaj podobnega.

BigWhale je izjavil:


Precej dobro je space combat opisan v The Expanse seriji knjig.

"Joj, raketa."
"Kaj bomo?"
"Trdno se primte. Pa drzte pesti, da bo mejhna luknja v ladji."

To je samo mnenje avtorja knjige.

BigWhale je izjavil:

Ce pride res do kaksnih spopadov v vesolju, bodo precej bolj podobni spopadom v EVE. Pozabi na izstrelke brez lastnega pogona.


Ja seveda, to pa si mimo usekal. Pilot bo sedel v ladji, gledal svojo ladjo iz tretje perspektive in z miško klikal kam naj gre :) In vmes klikal s čim naj strelja. Pa še dobro da si je pred poletom vtatknil implant v glavo kateri mu omogoča da cilja 0.2% bolj natančno. Edini dve zadevi iz EVE combata ki so smiselne so "circle target" in "keep distance". In zakaj ne bi uporabljal izstrelke brez lastnega pogona? Projekili v vesolju vi vili zelo učinkoviti, saj ne zgubljajo ne na hitrosti in nimajo niti padca. Res je da zelo verjetno ne bi prišel nikoli dovolj blizu za uporabo le teh, vendar kot orožje v vesolju niso slaba izbira.

BigWhale je izjavil:

Sidewinder proti Anacondi?

Nisem rekel najslabša proti najbolši ladji, ampak dober pilot v slabi ladji in povprečen pilot v dobri ladji. Pa četudi ga ne more ubiti z dobrim letenjem mu zbeži. Pri SC lahko z auroro počiš horneta če si dovolj sposoben.

BigWhale je izjavil:

Vem, a zgresil si bistvo. Dans mamo ze avte, ki se kar dobro sami vozijo. Leta 3300 bomo pa z joystickom parkirali vesoljske ladje... Lepo te prosim. :>

Ti si ga zgrešil. Imaš izbiro. Nekaterim se dopade popolna kontrola, drugi raje uporabijo avtomatizem. Meni je pristajanje zabavno, dokler ne postane prepogosto.

Rokomah ::

Problem mlajših in midle age igralcev vesolskih iger je v tem, da so živeli ob filmih ala Star Wars, Star Trek... V teh filmih je marsikaj precej mimo, sploh v Star Wars, kjer se še vedno sabljajo kot vitezi (!???) in streljajo z laserskimi poštolami kot v kavbojkah. Debilno če mene vprašaš. Ravno tako StarTrek, kjer space ship Entrerprise, ki ima nekaj 100 članov posadke, vse pa vedno rešujejo 3 ali 4 glavni. Drugih kot da ni. Pa Enterprise ship se redno zapleta v visual battle dog-fight spopade kar je tudi neumnost.
Ta percepcija se prenaša nato v vesoljske igre. Ni neke izvirnosti, vse se vleče iz že videnega, 100x prežvečenega. Igral sem ED in tam ti ni treba drugega kot krožiti in spet krožiti, nobene veščine ali velikega znanja.
Ne vem zakaj fani takšnih spopadov sploh igrajo vesoljske igre, ča pa obstaja veliko odločnih letalskih simulacij, kjer so takšni dog-fight spopadi logični in velikoooooo bolje izdelani.
Če delajo vesolski špil, naj ne vpletajo WW1 logiko in kavbojske vložke :)))

Netrunner ::

Igre se delajo za čimširši krog igralcev in zato je "fun factor" pomembnejši od relistične simulacije. Pri EVE niso ciljali na klasiko ampak so uvedli svoj koncept kar je super in posledično je povprečna starost igralcev v EVE drugačna kot je pri ostalih igrah. To je bil tudi eden od razlogov, da sem preživel precej časa v EVI, saj čene drugega si lahko vrgel kakšno konstruktivno debato, saj nezrele mularije je bilo bolj malo.

Truga ::

"Mehanika bojev" v eve je smesno blizu x-wingu, manjka samo zaresen input. Ja, tisti mouse clicking za usmerjanje ladje je storast na kubik, ampak to ne spremeni ostalih zadev. Taktike, strategije, itd. Nacini, kako prit do zmage s cim manj skode, so nesramno podobni. Tisti, ki tega ni opazil, ko je igral, je slabo igral. Alpa samo PVE :D

V PVP vedno zmaga tisti ki zna bolje vozit ladjo. Ker zna izkoristit hitrost in narekovat razdaljo, da ga sovraznik ne more ujet/zadet, pa izenacit hitrost z nasprotnikovo ko je potrebno, da lahko turreti kej zadanejo, itd. Slisi se brezveze, ampak take reci odlocajo pri marsikaterem spopadu, kjer ni vecina ladij capshipov. Ko sem jaz igral, smo z alliancom 3x zmagali na alliance tournamentu, in AT je bil najbolj fun zadeva, ki sem jo kdaj igral v mmo pvpju. Pa sem jih igral precej. Prav tako razni fajti, kjer nas je blo okoli 20, sovraga pa 5x tolk, in v drazjih ladjah, pa smo mi zgubili mogoce ladjo ali 2, oni pa skoraj vse :D

BigWhale ::

Netrunner je izjavil:

Mehanika letenja pri SC je precej drugačna od ED.


Sem probal oboje. In oboje je 'point your nose at the enemy and press trigger'.

Netrunner je izjavil:

Ne ti, ne jaz in nihče drug ne ve kako bo kaj potekalo če sploh bo. Moraš upoštevat da se le gre za igro in ne za simulacijo realnosti in posledično je treba upoštevati "fun factor".


Gre za igre, ki se trudijo biti cim bolj realisticne. Pri SC se hvalijo, da je 'flight model' zelo realisticen in oh in sploh. Pa naj bo potem se combat model? :)

Netrunner je izjavil:


BigWhale je izjavil:


Precej dobro je space combat opisan v The Expanse seriji knjig.

To je samo mnenje avtorja knjige.

Ja seveda, to pa si mimo usekal. Pilot bo sedel v ladji, gledal svojo ladjo iz tretje perspektive in z miško klikal kam naj gre :) In vmes klikal s čim naj strelja.


V bistvu gre predvsem za sklepanje po tem kar se sedaj dogaja in kako je narejeno vesolje. Trenutno je vecina zracnih bitk beyond visual range. V vesolju je stvar samo se bolj potencirana. Sovraznika lahko odkrijes se prej in se prej streljas nanj. Ce streljas z balisticnimi izstrelki brez lastnega pogona, potem je dovolj, da se sovraznik premakne za en meter vstran in ga bos zgresil. Ce nanj izstrelis raketo, potem mu to delo precej otezis.

Kak bo pa user interface je pa pravzaprav vseeno. Verjetno bolj podoben EVE, kot SC ali pa ED, ker bo pilot sedel na varni razdalji, stran od boja.

Netrunner je izjavil:


In zakaj ne bi uporabljal izstrelke brez lastnega pogona? Projekili v vesolju vi vili zelo učinkoviti, saj ne zgubljajo ne na hitrosti in nimajo niti padca. Res je da zelo verjetno ne bi prišel nikoli dovolj blizu za uporabo le teh, vendar kot orožje v vesolju niso slaba izbira.


Zato, ker bos mrtev se preden bos prisel dovolj blizu. Vse bo temeljilo na dovolj zgodnjem odkrivanju nasprotnikov, skrivanju in streljanju na nasprotnika. Zmagal bo tisti, ki bo prvi ustrelil.

Netrunner je izjavil:


Ti si ga zgrešil. Imaš izbiro. Nekaterim se dopade popolna kontrola, drugi raje uporabijo avtomatizem. Meni je pristajanje zabavno, dokler ne postane prepogosto.


Pristajanje in vzletanje je v EVE odlicno narejeno. V ED in SC je pa annoying. V SC se posebaj, ker mors se do ladje laufat in pol vrata odpret. Se dobr, da se ti ni treba popolnoma oblect. :> Avtopilota mors pa kupit.

Netrunner ::

Meh...

Netrunner ::

@BigWhale => ni mi za se prerekat s tabo kaj je bolj prav in kaj je bolj smeselno.

Ti dam prav, da če bo v prihodnosti prihajalo do bitk v vesolju bodo le te bolj podobne trenutmenu vojskovanju na morju in sicer tako da se bo tarčo vidlo le preko radarjev in bo boj potekal na večjih razdaljah. Pa tudi lovcev v stilu star wars, wing commander, freelancer oz. če vzamem iz EVE: frigat, interceptorjev, destroyer-jev... ne bo oz. Kvečjemu bodo večje ladje spustile RC drone.

Sem probal oboje. In oboje je 'point your nose at the enemy and press trigger'.

Če tako posplošiš, potem je res vse eno in isto. Vsaka streljačina je ista, vsaka dirkačina, ... zakaj sploš še delajo igre če pa je vse isto?

Pri SC se hvalijo, da je 'flight model' zelo realisticen in oh in sploh.

Pri CIG lahko govorijo kar hočejo saj ne morejo delati realističen flight model na osnovi fikcije !!?? Če se hočeš it realizem potem je izbira kakega Kerbal space programa še najbližja opcija.

Pristajanje in vzletanje je v EVE odlicno narejeno. V ED in SC je pa annoying.


V EVI odlično narejeno ?? ..sploh ni !! Pri SC ne želijo avtomatizma ampak, da opraviš vse korake ki so potrebni za opravit neko dejavnost. Res da zna biti marsikaj "annoying", vendar če želiš ustvariti "simulacijo" življenja v prihodnosti moraš vključiti tudi manj zabavna opravila.

Pri EVE se približaš postaji, daš "dock", se pojaviš tam, prodaš kar imaš kupiš novo robo in vzletiš 5 min po tistem ko si pristal. Pri SC bo to potekalo precej počasneje, saj boš moral pristati, in po vsej verjetnosti še sam boš moral spraznit in an nov naložit ladjo.

Ne bom zagovarjal nobenega načina, kakorkol komu ustreza. Tisti ki iščejo samo hitro akcijo in tečna opravila opravit čimhitreje se bodo SC izogibal. Ostali, kateri pa se blj želijo poglobiti v sam svet in igro jim takšen poglobljen način ustreza.

Zna se zgoditi da bodo pri SC marsikaj zasrali ker bodo pretiravali, vendar vsaj ne bo malo morje preglednic in klikanja kot pri EVI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

BigWhale ::

Netrunner je izjavil:

Pa tudi lovcev v stilu star wars, wing commander, freelancer oz. če vzamem iz EVE: frigat, interceptorjev, destroyer-jev... ne bo oz. Kvečjemu bodo večje ladje spustile RC drone.


Tocno to. Ze dandanes se vse vecje vojske trudijo umakniti 'vojaka' iz bojisca.


Netrunner je izjavil:


Sem probal oboje. In oboje je 'point your nose at the enemy and press trigger'.

Če tako posplošiš, potem je res vse eno in isto. Vsaka streljačina je ista, vsaka dirkačina, ... zakaj sploš še delajo igre če pa je vse isto?


V bistvu ja. SC in ED imata precej vec skupnega med seboj kot z EVE. Pri ED so jasno rekli 'combat bomo nardil bolj airplane like, da bo bolj zanimiv'. Pri SC se pa se nekaj trudijo in silijo v forsiranje 6DOF.

Netrunner je izjavil:


Pri CIG lahko govorijo kar hočejo saj ne morejo delati realističen flight model na osnovi fikcije !!?? Če se hočeš it realizem potem je izbira kakega Kerbal space programa še najbližja opcija.


Kaksne fikcije? Ce postavis neko telo v micro gravity potem tocno vemo kako se obnasa. Tudi vemo kako se obnasa, ce to telo potem potisnes v neki smeri.

Netrunner je izjavil:


Pristajanje in vzletanje je v EVE odlicno narejeno. V ED in SC je pa annoying.

V EVI odlično narejeno ?? ..sploh ni !!


Tocno to! To je edino uporabno pristajanje. :) Leta 3000 bom jaz medtem, ko bo racunalnik pristajal, igral Star Citizen PU, lih tri dni po izidu bo.

Netrunner je izjavil:

Res da zna biti marsikaj "annoying", vendar če želiš ustvariti "simulacijo" življenja v prihodnosti moraš vključiti tudi manj zabavna opravila.


To je neki popolnoma nasprotnega kar si malo prej razlagal za flight model. :) Se prav, flight model bodo nardil mau tko prblizn, ostalo simulacijo zivljenja v vesoljo bodo pa nardil spot on. Vkljucno s pristajanjem in odpenjanjem zadrge na hlacah preden gres lulat? :) Ta manj zabavna opravila se izpusti zato, da igro nardis zanimivo.

Netrunner je izjavil:


Pri EVE se približaš postaji, daš "dock", se pojaviš tam, prodaš kar imaš kupiš novo robo in vzletiš 5 min po tistem ko si pristal. Pri SC bo to potekalo precej počasneje, saj boš moral pristati, in po vsej verjetnosti še sam boš moral spraznit in an nov naložit ladjo.


Space Skladiščnik 2.0, zato ker je immersion pomemben in ker se Sokobana se nismo naigrali v mladosti. Pa zato, ker je fun petkrat na dan seliti deset kubikov tovora iz cargo bay-a v skladisce in nazaj.

Netrunner je izjavil:

Ostali, kateri pa se blj želijo poglobiti v sam svet in igro jim takšen poglobljen način ustreza.

Eh, nehaj. To ni poglobitev, to so stvari, ki bodo vsem sle na zivce, ce bodo tako detajlirane. Najprej bos pol ure letel s tovorom, potem ga bos pa eno uro in pol razkladal z ladje. Taksne stvari z razlogom vrzejo ven iz iger.

Netrunner je izjavil:

Zna se zgoditi da bodo pri SC marsikaj zasrali ker bodo pretiravali, vendar vsaj ne bo malo morje preglednic in klikanja kot pri EVI.

Na koncu je to stvar okusa. Men se je EVE zagabil zato, ker je bil skoz en grind in full time job, ko si imel enkrat svoj POS oziroma vec njih. :)

Netrunner ::

Iger je več in vsak naj si izbere tisto kar mu najbolj ustreza. Jaz sem EVO tudi opustil saj mi je tudi postala druga služba. Kar se imersiona tiče pri SC pa bo kar bo. Če bodo zasrali pač ne bomo igrali. Simple.

Snegec ::

A vidva/trije k se tle prepirate veste, da ima EVE moznost first-person-shooter krmiljenja ladje od nekje pol leta nazaj? Sam ker je pac "first person view I see out of the vaginapit" nimas takticnega pogleda, kot bi ga imel drugace :)

To z manual dockom/undock, bi pa jest ce bi delal igro mel kot opcijsko. In dal vgradit v ladje/stacione modul za to, k bi se ga dalo razbit. In bi pac moral folk to pocet na roke (pvp immersion).
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Netrunner ::

Ah kdo se več krega... si pogledal kdaj je bil zadnji post :)

Kakorkoli, zanimivo. Nisem vedel da so to implementirali. Žal pa zasnova igre ni namenjena takemu pogledu tako, da ni videt ravno uporaben. Vsekakor pa je dobrodošel za malo boljšega feelinga letenja ko se nič ne dogaja :)

Sem upal da bo EVE Valkyre kdaj nekako integriran v base igro, vendar žal to ne gre tako enostavno :)

V EVI ne pričakujem nekih revolucionarnih novosti, pa četudi bodo, jaz se ne nameravam vrniti saj sem pustil že dovolj velik delež v EVI.

sladoled4me ::

A koga zanima 47M Caldari pilotka pa ful ISK? :P

zebaljecziga ::

Pozdravljeni!
Mogoce sem nekaj let prepozen, vendar me zanima ce se obstoja kaksna slovenska korporacija v Eve online. Lansko leto sem zacel igrati, sedaj pa bi se rad pidruzil korporaciji.

Lp

matejzagar ::

Če kdo od vas potrebuje corp me kontaktirajte v igri na ime Misha Silence. Smo (kolikor poznamo) največji slovenski corp (Shadow Legion X) in smo 0.0 korporacija. Iščemo pa aktivne člane, ki radi PvPjajo in hodijo na alliance fleete.

Lep pozdrav.

Snegec ::

Ce ne druzga, pejte vsaj na "slovenia" kanal, da kaksno recemo v osnovni tekstovni obliki. Od novih ljudi.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

ahac ::

CCP, the developers of enormous space MMO Eve Online, has been acquired by the team behind Black Desert Online, Pearl Abyss.
;((
https://www.pcgamesn.com/eve-online/eve...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Project Nova - Teaser Trailer



Project Nova is the upcoming dark and thrilling first-person co-op shooter set in the dystopian sci-fi universe of EVE Online. Project Nova features tactical co-op PvE and explosive PvP modes, with a strong emphasis on mastery and strategy. Project Nova's gameplay will be co-evolved with the community - be there from the start to shape the game's journey.

bluefish ::

Da potegnem temo iz naftalina. Še kdo igra?

Dolga leta nazaj sem sicer preživel nekaj minut v igri, vendar se mi je takrat zdela preveč kaotična. Zdaj pa vidim, da imajo za začetnike celo vodič ter PvE zgodbe oz. misije ipd.

Me malo firbec, da bi spet probal, ampak PvE verjetno slej ko prej postane dolgočasen.

BigWhale ::

Jaz sem 15 let nazaj tolk casa not vrgel, da sem po mojem porabil ves kredit. :)) Me pa vsake tolk casa spet mal firbec matra... :)

Glavni problem EVE-a je to, da ti na konc rata druga sluzba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

bluefish ::

Praviš torej, da se jo je v izogib odvisnosti bolje izognit :P

Truga ::

Igra je zlo dobro narjena, glavni problem pa je da ce se hoces resno igrat lotit rabis nujno vec accountov.

Jaz se vsake tolko spomnem nanjo, in pol se spomnem tud vsega tistega alttabanja med 3mi clienti in me spet mine :D
««
40 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elite dangerous (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13128704 (7261) jamiroq
»

Star Wars - The Old Republic (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
915131435 (61146) ahac
»

Star Citizen postal prva AAA igra, financirana izključno s skupnostnim financiranjem (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Igre
727139685 (104193) Truga
»

katero MMORPG priporočate (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
837563 (4800) pr0sac
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11311843 (7129) Pyr0Beast

Več podobnih tem