» »

katero MMORPG priporočate

katero MMORPG priporočate

«
1
2

sebatronic ::

Živjo,

katero MMORPG priporočate?
Sem sprobal WOW, GW in Rappelz.
Ni nujno da ja F2P, samo da ni tko balastna kot je WOW. Za moj okus so malo preveč zbasal skupaj.

Pozna kdo mogoče kakšno japonsko (prosim, ne korejsko:)
trenutno čakam na tole: http://www.landatwar.com

hvala
lp

ahac ::

Česa ima WoW preveč? :O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

BigWhale ::

EVE Online

sebatronic ::

a česa ima wow preveč...za moj okus je preveč nasičen z odvečnimi stvarmi, recimo fishing, cooking....

pa v osnovi mu manjkajo označbe questov na mapi - ok sej za to maš potem addon

včasih je manj, enostavno več:)

McClane ::

Fishing, cooking so sekundarni skilli, kar pomeni da jih razvijaš, če želiš in ne vplivajo na samo igro tako kot ostale sposobnosti lika. Osebno se mi zdi WoW trenutno najbolj dodelan in poln contenta MMORPG, tako, da ga brez zadržkov priporočam. Itak je pa tvoja odločitev kaj boš počel v MMORPGju - lahko cele dneve ribariš, questaš ali pa raidaš..možnosti je praktično neskončno.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

sebatronic ::

ja saj vem, da so sekundarni, samo jaz mam ta problem, da če nekaj obstaja za razvijat, ne morem pustiti pri miru:D in nerazvito

to pa potem pomeni dodatni čas:)
No saj zdaj ko mam quest helper in na mapi vse označbe questov gre dost hitrejš, samo vse vzameš in greš na enkrat po routi ki jo začrta

a potem ste večinoma na WOW, a kaj?

]Fusion[ ::

Pri WoW je tak da če bi bral quest text in sledil zgozbi questov, ne bi rabo addona(Vsaj pri večini) :)
Drugače pa tudi priporočam WoW. Sicer pa je res da je praktično edini MMORPG, ki sem ga špilal :P

LP
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

destroyer2k ::

sebatronic

Ne dolgo nazaj je prišel age of conan, in pravijo da je zelo dober, tako da če res imaš rad mmo poglej po tem kaj (samo poglej prvo strojne zahteve, če je tvoj računalnik sposoben poganajati).

PARTyZAN ::

49% slovencev igra WoW, 49% Lineage 2 (na taksen ali drugacen nacin ;)) ostala 2 procenta pa ostalo.

Kvalitetnih MMOjev je zelo malo. To bos tudi sam zelo hitro ugotovil.

sebatronic ::

glede zgodbe in branja questov.....
gre samo za hitrost, ki ti jo addon omogoča, da čimprej narediš vse queste na nekem področju,

men se pač ne da brat vsega in potem kalkulirat kateri questi vse so skupaj, ampak imam raje pristop "pojdi tja, pobij, opravi karkoli in pridi nazaj":)

BigWhale ::

49% slovencev igra WoW, 49% Lineage 2 (na taksen ali drugacen nacin ;)) ostala 2 procenta pa ostalo.

Kvalitetnih MMOjev je zelo malo. To bos tudi sam zelo hitro ugotovil.


Ja, ce si sick fantasy role playinga, ker si se ga nazrl v zadnjih 15 letih, potem nimas ravno dosti izbire, si stuck pri EVE Online.

TokioGangsta ::

KalOnline smo s prijatelji kar nekaj časa g33kali, v bistvu ni tako zanimivo, ampak nam je bilo kar kul.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Good Guy ::

kr hud je eve online.. sam morš kr dost cajta posvetit igri k je zlo dost stvari za naučit..

pol itak wow:D komentiru ne bom k pozna vsak pomoje

pol ostane še guild wars.. je na začetku zanimiv... ko zlevlaš je pa itak sam pvp k se ga kr dost hitr prenaješ..

lohk pogledaš tut za cabal online.. zastonjski špil je kr dost igralcev pa tut dober špil.. sam se naveličaš ker je za višje lvl-e potrebno dost grindanja

omembe vredn je tut lineage 2..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

T0RN4D0 ::

Ragnarok Online. Fino je sicer če maš koga da skup igraš, v parih in skupinah je lažje lvlat, mvpjat, ampak tud če nimaš se pač pridružiš kakem aliancu :) Je pa tako da morš tud precej cajta posvetit, da se zlvlaš in še več da si nardiš dobro opremo :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

celada ::

No jst ti kr priporocam eve-online, learning curve je kr hud sam je pa prednost tega spila da je dost pocasn si lahko cajt vzames ce hoces :=)

BigWhale ::

 Eve Online Learning curve

Eve Online Learning curve

Zheegec ::

Eve Online je daleč najbolj dodelan in zanimiv. Imaš tudi daleč največ svobode, glede tega kaj lahko počenš. Je pa seveda kompleksen, ni samo "drkačina", tako kot WoW, tukaj ti ogromno klikanja nič ne pomaga. Je tudi daleč največji real-time community na istem serverju.

WoW in Lineage ter podobne zadeve so sicer zanimive, samo so bolj preproste in se jih prehitro naveličaš. Ravno zato so pa tudi bolj popularne. Si predstavljate 12-letne mulce, ki igrajo EVE Online :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mavrik ::

Na žalost pa ima EVE tudi najmanj vsebine med vsemi in sem se vse prevečkrat zaloto pri zehanju med igranju igre, saj brez ljudi v Corpu praktično nimaš nič zabavnega za delati.

Želim si da bi se našel nekdo, ki bi celoten sistem EVE-a prenesel v neko bolj klasično okolje s questi, ozadno zgodbo in vsem ostalim kar bi naredilo igro bolj zanimivo.
The truth is rarely pure and never simple.

Dami ::

Na žalost pa ima EVE tudi najmanj vsebine med vsemi in sem se vse prevečkrat zaloto pri zehanju med igranju igre, saj brez ljudi v Corpu praktično nimaš nič zabavnega za delati.

Not to mention lag. Jaz sem po 2.5letih wowa šou mal nazaj v eve in videl da se poleg novih shipov praktično ni spremenilo NIČ. Lag je še zmer katastrofaln, scamov in 1001 drugih zlorab je tolko, da te res zaboli. Je pa res da se da kupit GC z ingame dnarjem, sam mors kr delat zanj (v spilu so biljarderji in taki k komaj shajajo, pol pa pridejo tisti vmes k te poscamajo/suicide ganknejo ali kako drugače poberejo vse kar si še imel). Škoda da je edini mmo take vrste, a samo to ni dost. Rajš čakam na wow dodatek.

Želim si da bi se našel nekdo, ki bi celoten sistem EVE-a prenesel v neko bolj klasično okolje s questi, ozadno zgodbo in vsem ostalim kar bi naredilo igro bolj zanimivo.

Če bi zdruzl vse najbolše iz wowa in eva bi bil to win.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

]Fusion[ ::

Uf sem mislo EVE-Online tral pogledat pa me je slikica od BigWhale-a rahlo odvrnla :D Zaj pa malo zares: kolko časa približno rabiš v EVE da se kolko tolko zverziraš in vtopiš v igro? Recimo da špilaš vsak dan 2-3h. To me zanima predvsem če je 14 dnevni trial dovolj.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Dami ::

Vprašaj se tole. Si pripravlen več kot pol leta trenirat skille da boš vsaj prblizno lahko nekaj delal (karkoli, maš miljon smeri igranja) in ali si pripravlen da lahko v trenutku popušiš nekaj za kar si rabu več tednov igranja? In to lahko popušiš na take načine da sam ne boš mogu nardit nič. Recimo zarad laga ne vidiš nič drugega kot sebe (včasih samo blackscreen) in te fentajo (if pvp, te tud podajo). Lahk te disconecta in ko prides nazaj, si al v podu al pa v postaji (pvp, fental so ti ship ter pod, zbudiš se na clonu brez implantov. Če nimaš klona, lahk greš od začetka skillat). In tako naprej.
Call me carebare, because thats what i am, ampak eve je zelo zelo krut špil. Lag ter politika developerjev to samo še stopnujeta. Odločitev je tvoja.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Mavrik ::

Krutost EVE-a je v bistvu najboljša točka igre, skupaj z odsotnostjo kakih PvP pravil. Začetniki so dobro zaščiteni, dalje pa je free-for-all območje, kjer te več ne ščiti prav nič. Kar je odlično v primerjavi s pretiranim zaščitništvom ostalih iger, kjer PvP ne pomeni več nič.

Špil ti takoj pove "Don't fly anything you can't afford to lose." in to misli resno. Kdorkoli tega ne upošteva si je pač sam kriv :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

celada ::

Vprašaj se tole. Si pripravlen več kot pol leta trenirat skille da boš vsaj prblizno lahko nekaj delal (karkoli, maš miljon smeri igranja) in ali si pripravlen da lahko v trenutku popušiš nekaj za kar si rabu več tednov igranja? In to lahko popušiš na take načine da sam ne boš mogu nardit nič. Recimo zarad laga ne vidiš nič drugega kot sebe (včasih samo blackscreen) in te fentajo (if pvp, te tud podajo). Lahk te disconecta in ko prides nazaj, si al v podu al pa v postaji (pvp, fental so ti ship ter pod, zbudiš se na clonu brez implantov. Če nimaš klona, lahk greš od začetka skillat). In tako naprej.
Call me carebare, because thats what i am, ampak eve je zelo zelo krut špil. Lag ter politika developerjev to samo še stopnujeta. Odločitev je tvoja.


Laga je precej manj, vsaj vceri smo mel lustn fight proti iac, ene 60 vs 60 in ni lagalo nic ama res nic razen dokler ni iac pripelju okrepitev cca se 100 ljudi in je blo vec kot 200 ljudi v sistemu.
V pvp si ze precej uporabn s ceptorjem kar ti je cirka 3 tedne treninga.
Toda strinjam se s tabo, eve je cruel harshe world and i like it :)

]Fusion[ ::

Hmm kot real life :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Quickbeam ::

Bigwhale tale slikica je pa zmaga!
Poanta Eve niso misije in NPCji ampak sodelovanje z ljudmi proti drugim ljudem. Delaš tisto kar hočeš in sam pišeš svojo zgodbo. Večina tega ne razume ker so vajeni delat tisto kar jim računalnik reče aka "questi". Znajt se je treba. Če te veseli opravljanje vnaprej spisanih nalog potem te igra verjetno ne bo zadovoljila.
Potem imaš pa razne odbite poklice kot tisti pob ki se prodaja za prijatelja. Paket vključuje en prijazen evemail na mesec, 5 minut družabnega pogovora na teden itd... :D

Od kar se je začela vojna med imperiji pa je postal PVP lahko dostopen čisto vsakemu začetniku. Sam sem naredil novega loleka in se pridružil Caldari kestrelswarmu. Zabaval sem se bolj kot v raznih super resnih spopadih v 0.0 čeprav z začetnim klonom 800k skili in T1 ladjico.

O lagu bi se dalo tudi kaj povedat. Res je da ljudje neradi zgubljajo. Tu se začne zbiranje čim večje mase in spopad sledi šele takrat ko so prepričani da bo sledil totalni infarkt aka blobbing. Vse zato da imajo za krivit dežurnega krivca, lag, niti slučajno pa ne sebe. Tako, če slučajno kdo ni vedel. Torej če ti ni po godu strmet v črni ekran se drži stran od koalicij desettisočih ljudi oziroma .0 na splošno. :P

Evo sem našel še grafično interpretacijo blob wars:

Zgodovina sprememb…

Boobiz ::

V današnjem svetu WoW klonov, azijskih grindfestov in katastrofalnih "Next-Gen" MMOjev, se malo bolj zagret igralec MMOjev počuti dokaj izgubljeno. Kaj se je zgodilo z skill-based razvoji likov? Kaj se je zgodilo z player-driven ekonomijo in z naprednim in pomembnim craftanjem? Kje je PvP z pomenom? Okaj, dejstvo je da vse to ima EvE-Online, ampak kaj če ne želiš biti vesoljska ladja?
Ne solite mu z eve, ker če se mu je WoW zdela pregloboka bo v eve še bolj zgubljen. Mene je potegnu LOTRO, sicer dost podobno kot WoW, ampak je vse bolj poenostavljeno in se igral lepo počasi in na izi. Lahko si zrihtaš ameriški trial ki je 14dni, EU trial je 7 dni pa še nekaj jim ne dela. Razlike med EU in USA neboš čutil, vsaj kar se tiče laga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Anze1227 ::

Jah za EVE rabiš predvsem čas, pa če ti prvič ni čist jasn nared tutorial še enkrat.
Pa sam morš met voljo, VELIKO potrpljenja in cilj da jo igraš, ker ga igra kot sama ne nudi, predvsem zaradi treniranja skillov, ki rabijo določen čas da se jih naučiš in niso odvisni koliko časa boš pobijal pirate ali delal misije za NPCje.
Je zelo odprt svet, v katerem lahk delaš vse dokler maš skille, začetni izbor (razen atributov) ne vpliva na kasnejšo izbiro poklica. Pač če ti ni všeč rudarjenje začneš trenirat skille za PvP.
Igra je kruta dokler si ne najdeš corporacije z dobrim vodstvom in člani, ki te nekaj časa vodijo, devajo nasvete in razkažejo vesolje.

BigWhale ::

Jest treniram Shield Operations V ;>

joulf ::

Z enakimi problemi kot avtor! Ne vem kaj bi igral.
Naletel sem na zanimiv špil! Free.
Vse se da izvedet na uradni strani.

talisman



Če koga zanima sem na drugem serverju, nick DrSLO.
Jabolka mi je spremenila življenje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joulf ()

sebatronic ::

hvala za vaša mnenja...

memoz bom poskusil LOTRO, ker praviš da je vse bolj poenostavljeno.
V bistvu sem to temo odprl, da mi ni treba čist vsake igre poskusit, da vidim če mi ustreza:)
Problem je, ker jih je itak preveč, sploh korejskih a la Free2play, ker itak kmalu ugotoviš zakaj je zastonj. Če je že zgodba ok, pa drugje fali.
Zato sem sploh začel GW in WOW, samo me pač ne potegne.
Bi pa res prosil, če kdo pozna kakšno igro z japonsko tematiko - našel sem sangokushi online, ampak je moja japonščina malo zarjavela pa.....


lp

joulf ::

Poskušaj pobrskat po
http://mmohub.org

Ravnokar DL ROHAN 8-)
Jabolka mi je spremenila življenje!

sebatronic ::

thx za povezavo,

rohan sem že gledal, samo verjemi, da od Free2Play težko najdeš kaj dobrega - v zadnjih tednih sem ravno sprobal Rappelz, 9Dragons in Metin2 - vse sem zbrisal, ker enostavno jim nekje zmanjka (slab sistem igranja ali pa laga ko da bi podatke prenašal z golobi pismonošami).

vsekakor pa povej kako bo izgledalo....

lp

Vertix ::

Zadnje čase precej igram Dark Orbit http://darkorbit.bringler.com

Grafika je par svetlobnih let od WOW, :) je pa zato free pa dosti bolj dinamična ko npr. travian.

Shuli ::

IMO je trenutno WOW top MMORPG; je dodelana, pa še dosti slovenske populacije jo igra. :)

Krofek ::

kaj pa Shadowbane, ki je postal zastojn, igra ni nova, ampak kolikor sem do sedaj opazil, je lvl-janje hitro, zanimivo je delanje chara, in kolikor sem opazil so vsa mesta v lasti igralcev.
karkoli je že to...

simejanko ::

49% slovencev igra WoW, 49% Lineage 2 (na taksen ali drugacen nacin ;)) ostala 2 procenta pa ostalo.

Kvalitetnih MMOjev je zelo malo. To bos tudi sam zelo hitro ugotovil.


30 procentov jih 100 postno spila kalonline ker na vsakmu vogalu ksnga vids

ahac ::

Torej... na koncu pridemo do ugotovitve, da je WoW edina igra za katero smo Slovenci pripravljani plačevat. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

EVE Online.

DOOM_er ::

ja 1%
Robots will steal your job. But that's OK

]Fusion[ ::

klik
Opis Eve online od meni osebno najboljšega opisovalca iger :D
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Berserker ::

jaz pa poznam kr velik ljudi ko nemaraho wow pa iger podobnega tipa , moti jih predvsem ta otroska fantazija pa smesni liki v igri, pac men se zdi ta igrra tut za otroke. kaj sploh obstaja kaksen MMORPG kjer ni not posasti pa so sam ljudje al pa ci obstaja mmorpg streljacina , ne neko sabljanje.?

DOOM_er ::

fromme wünsche sind zu wenig
Robots will steal your job. But that's OK

BigWhale ::

Meni je recimo vsec fantasy ampak sem se ga nazrl. In nekega dobrega futuristic RPGja prakticno se ni bilo nikjer. Zal.

Dami ::

Meni je scifi okolje bolj všeč, kot pa fantazijski crap. A vendar igram wow 3 leta in ga bom še naprej, EVA nočem pa več povohat in mi je žal vsakega eura, ki sn ga dal (pa še drazji je in te sili v nabavo alt accounta). Dokler ne bo takega vesoljskega mmoja, ki ma elemente wowa not, ne grem drugam. Isto pa tud ne grem na drug fantasy mmo, kr je vse samo wow wannabe in po par začetnih boomih vse propade in izgine v pozabo. Tak pač je in to vsi vejo, sam eni se ne morejo sprijaznit.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

iLichu ::

WOW !

bajsibajsi ::

Ufff Krofek. Shadowbane. Skoda da te igre ni prevzela kaka znana mmo firma. Bi bila verjetno med samim vrhom p2p mmorpg iger. Popolnoma nelinearna, prakticno preko 100 razlicnih karakterjev, pvp,.. in totalni rvr kakrsnega verjetno v f2p mmo igri ni bilo nikjer drugje. Skoda da je zastarela.

simejanko imas kar prav, veliko Slovencev igra/je igralo Kalonline. Sam imam na voljo rangiran char na s2, lvl69 vago, in se nekaj ostalih high lvlov lvl62 vago, lvl61 hermita,.. 52 EA..itd. Verjetno ne bom nikoli vec igral Kal. Inix sux!

Drugace pa 17. septembra izzide Warhammer online WAR, WAR - EU. Igra bo p2p in za ljubitelje pvpja (rvr). Verjetno mmorpg leta 2008. Bi jo bilo vredno pogledati.

Berserker ::

Jaz bi vse mmorpg je ukinil ker prinašajo preveliko zasvojenost,sedež blizarda bi pa z veseljem zminiral.

DOOM_er ::

je ket kkšna open beta za warhammer?
Robots will steal your job. But that's OK

ahac ::

Je "open" beta za prednaročnike, fileplanet subscriberje ter nekaj tistih, ki smo key dobili z strani kot je mmorpg.com. Torej... dejansko je closed beta, ker ne moreš več notr. Jaz sem zdaj lvl 5 pa mi je kar všeč. V osnovi je full podoben WoW, ampak ima več PvP ter še par zanimivih stvari (npr. public quests).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

bajsibajsi ::

@DOOM_er, OB za Warhammer poteka ravno sedaj od 7. do 13. septembra. Ampak enostavno nimas vec moznosti sodelovati, ker so notri samo tisti, ki so ze prej dobili beta kljuce tekom razvijanja v zadnjih letih in pa nekateri, ki so prednarocili igro. Po OB se ves dosezek v igri zbrise. Nato pa je Head Start, ki se zacne par dni pred uradnim izzidom, 15. septembra (kjer se ne brise vec serverjev). Kar pomeni, da lahko imas cca. 3 dni prenosti pred vsemi ostalimi, ki igre se niso kupili.

Bo pa Warhammer povsem pvp/rvr orientirana igra. Prakticno lahko lvlas brez pve (brez da pobijas npc monsterje). Ocenjujejo oz. bolj spekulirajo, da naj bi ta igra koncno prebila tisto mejo stevila narocnikov, ki jo je WOW nekako prevzel vsem drugim mmo igram, ki ne uspe imeti vec kot 500k accountov. Baje da zna igrati pol drugi miljon folka. Bomo videli. ;) Sam nekako dvomim v to. Predvsem zato, ker bo to verjetno prevec "moska" igra. In zna odbiti dobrsen del zenske mmo populacije, saj je "prevec" usmerjena v pvp/rvr. Vemo pa da si predvsem zenski del in roko na srce tudi mi, dostikrat zelimo poceti se kaj drugega, kot le vojskovati. Serverji bojo za NA(US), Oceanio in pa za EU. Kar je dobra stran zaradi nizkega pinga. Ni pa ok da je EU del prevzela (nesposobna) francoska firma GOA. Skratka, bomo videli, kako se bo odvijalo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre ki lahko zrušijo vladavino World of Warcrafta

Oddelek: Igre
416042 (2192) Dpool
»

Star Wars - The Old Republic (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
915132206 (61917) ahac
»

Age of Conan (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
849384 (4686) Buggy
»

dobre MMORPG??

Oddelek: Igre
363870 (2673) ahac
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11311892 (7178) Pyr0Beast

Več podobnih tem