» »

EVE Online

EVE Online

««
«
1 / 41
»»

BigWhale ::

Enkrat se je o tem ze nekaj debatiralo. Se kdo igra? Je kje kak entuziast, ki bi se pridruzil in zacel graditi imperih na zacetku? :)



EVE-Online je ena izmed najbolj popularnih space-trading-mmorpgs. Tisti, ki ste igrali Elite, Frontier, Privateer, I-War 2 in podobne boste vedeli o cem govorim.
  • zavaroval slike: BigWhale ()

Blazzz ::

jaz mam en dokaj razvit char, vendar ze lep cas nisem igral. bi pa se vkljucil ce bi se naredilo kksn corp.

B.

BigWhale ::

Ja, corp je ze narejen, trenutno trije zaposleni. Dva sva potegnila karakterje iz naftalina, en je mal bolj newbie kot ostala dva. :) Trenutno imamo 'floto' stirih cruiserjev od katerih je ena namenjena miniranju, ostale tri so bolj combat oriented. Imamo se dve sajtrgi za prevazanje rude naokrog in se nekaj drobiza ladjic. :)

Glavni vir dohodka je trenutno miniranje in bo verjetno se nekaj casa ostalo tako, smo pa na poti seljenja miniranja v sisteme s security ratingom manjsim od -0.5, kjer je ISK per hour precej visji... ;)

Trenutno ne pobiramo nobenih davkov, vsak zaposlen pa dobi dostop do nekaj hangarjev in kar bo koristno za corp se bo vsakemu financiralo. :)

Prav bi prisel kak rudar, ki zna vozit tudi kako sajtrgo in ce se ga vrze v combat, ne bo takoj skliznil. ;)

dolegar ::

kolk je zdej cena na mesec? 14dni sem pa špilal :) precej vneto

BigWhale ::

Na mesec 15€ oz. 39€, ce placas za tri mesece skupaj.

Blazzz ::

mislim da lahko vozi caldari haulerja, ma ravena pa ene 100mio pa se glih za ene tok v assetih, pa se kake 5 ladjic, vendar manjka ogromno teh novih skillov, ki so prisli z zadnjimi updati, tko da je v combatu verjetno dokaj v k...., aja pa mining ma lvl 4 :).
te kontaktiram v igri.

dolegar, mislim da je okrog 3k na mesec, gamecardi so pa 50dnevni 7k.

B.

BigWhale ::

Ma, ti si predober za nas... ;) Nas lahko kar kupis.... :P

BigWhale ::

Moj character ima 71 znanih skillov in cca 5.5mio Skill Points ostala dva, se manj. Tko da sem res precej na zacetku. :)

Camalotz ::

Se poigravam z mislijo, da bi začel igrat.
Nisem še poskusil, sem pa velik fan Elite-like iger.
Če se odločim, pa malo spoznam s sistemom, se javim.
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Mavrik ::

Ravno mi je pretekel 14-dnevni trial. Igra je definitivno zanimiva... samo me je pa motilo da nekako nisem mogel najti nekega konkretnega cilja. Vse se bolj ali manj vrti samo okoli služenja čimveč keša. Ali se kasneje da delati še kaj?
The truth is rarely pure and never simple.

Jernej L ::

mi lahko nekdo pove kako usposobim ta omenjeni demo??

Blazzz ::

no saj jaz tudi imam priblizno 6 mio skill pointov od tega jih je 2 mio v learning, sem res v pospesenem nacinu sel do ravena potem pa nabiral kesh z soliranjem lvl4 misij, zdej se tega menda ne da vec.

BigWhale ::

Jaz sem misije letal precej malo... :)

S kurirskimi se da kar precej zasluzit, pa se samo z enim ocesom jih lahko letis ampak mi je to dolgcajt.

Me bolj zabava polnjenje enega kontejnerja v 0.3 sektorju in cakanje na to, kak pirat pride. Ali pa potem s sajtrgo it iskat tisti kontejner medtem ko pirati po tebi udrihajo.

Se bolj hecno je, ko pride kak player, z -9.8 rationgom in hitro ostanes brez ladje in je tudi tvoj kinder jajc ze cist v rdecem... ;)

Good Guy ::

ce koga zanima špil ma tukaj 14 free trial
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jernej L ::

grozno, fileplanet :(

Senitel ::

Mene tale spil ze tud dolg casa vlece, sam sprobal ga pa se nisem... :8) Kolk casa rabis da pokapiras zadevo in koliko casa na dan nekak prezivis v spilu?

Tr0n ::

Senitel: Grind fest je tole in to kaksen. Skoda casa.

BigWhale ::

Da pokapiras? Odvisno kako si ucljiv. ;) Jaz sem stvar pokapiral takoj, ko sem tutorial dal skozi. :) Ni neki big deal, da se pa finese naucis in privadis, pa traja dalj casa. Stvari se sproti ucis. Tako ti kot tvoj char... ;)

----

Tr0n,

A bejz no... Koliko casa si pa sploh igral? Jaz pobijem mogoce 5 NPCjev na teden, zivega playerja pa se enega nisem. :) Pa v igri prav lepo napredujem. V bistvu je killing stranskega pomena, ti pa bluzis nekaj v tri dni.

Tr0n ::

Ne govorim o kilanju, ampak grindu na splosno (razvoj tehnologij, skillov etc...). Preden prides do zanimivih high end bojev moras precej casa vlagat v sam building in to je po domace povedano grind.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Senitel ::

Ok, pogruntal kako do 14 days trial prit... Bom sprobal ko koncam s sihtom. >:D
P.S.: Ce se bo se kdo lotil: http://www.eve-online.com/download/ za igro in https://secure.eve-online.com/ft/?sk=GHELL za 14 day trial.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

BigWhale ::

Zanimiv boj je lahko med dvema battleshipoma ali pa med dvema frigatama. Frigato lahko uporabljas po nekaj dnevih igranja, battleship pa po nekaj mesecih.

V 'building' pa moras vlagati, ce ze ne zaradi drugega, pa zaradi tega, da prides do dolocene opreme. Ne mi rect, da je pa v kakem drugem ORPG tako, da kar prvi dan ze vse dobis in je potem takoj zanimivo. ;)

Meni je bil EVE zanimiv od prvega dneva naprej. Je zanimiv se zdaj, pa sem imel vmes vec kot eno leto pavze.

Tudi 'Quest for more Money' je nekaj kar dela igro zanimivo.

Se vedno se mi zdi, da bluzis... ;) Kje pa potem ni grindinga? :))

Blazzz ::

zanimivi so lahko pravtako boji s frigatami, ceptorji, AF, pravzaprav z vsemi malo hitrejšimi ladjicami, pa ne rabiš ravno veliko da prideš do njih. Če pa misliš ogromne fleet boje so pa meni osebno gnili, ker gledanje 2 sliki na sekundo je sranje.

ps. vedno me nekdo prehiti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazzz ()

BigWhale ::

Eh ni vec dve sliki na sekundo... ;) Pa tudi survival rate v nekem vecjem fleet boju je bolj tako-tako, prevec dronov okol leta... ;)

Men je ze to zanimivo in na nek nacin izzov, da moram it s karjolo spraznik cargo kontejner. ;)

Camalotz ::

Zgleda zanimivo, sam nimam kaj dosti cajta v tem momentu.
Sem potreboval 3 dni, da sem se samo čez tutorial prebil. :8)
Malenkost bom še špegal, dokler mi tale trial ne poteče.
Drugače pa 2-3 mesece bolj nič, dokler se mi stvari malo ne umirijo.
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

BigWhale ::

No, ko bos imel kaj vec casa, se pa le oglasi. :)

|SNap| ::

Ko boste padl v industrijo in rabil T2 CCje: http://t2.kubje.org/ :)

Pomoje smo največji proizvajalec v EVE sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |SNap| ()

|SNap| ::

Aja pa še to, 90-dnevni GTC je okoli 300 mil ISK (ingame currency). Tako da tisti, ki vas od igranja mogoče odvrača le cena, vedite da si boste kmalu lahko z ingame denarjem kupili game-time.

BigWhale ::

Ja, pa na ebayu lahko kupis ingame currency... ;)

Things like that spoil the game... :)

BladE_ ::

Upam da se ni blo ampak tole sm dobu na mail:

MMORPG.COM - EVE Online 60 Day Account Giveaway

MMORPG.com is pleased to announce that from now until Sept 5, 2006 all of our members can enter to win a free 60 day account for EVE Online - the acclaimed sci-fi space MMORPG by CCP Games.

We will be giving out a total of 25 accounts. As with all of our contests, the more days you login to MMORPG.com the better your odds of winning! (see official rules for details).

Read to enter? Click here !

LP
Akcija - Reakcija

|SNap| ::

BigWhale, kupovanje ISK na ebayu je proti EULA-tu, kupovanje GTCjev pa ne samo da dovoljuje, temveč tudi ščiti CCP.

Jst se sicer s tem nisem strinjal in se mi zdi da bi blo bolj fer če bi prepovedali, ampak dokler je dovoljeno, pač ne bom zapravljal RL denarja za EVE. Če ti je občutek, da si zdej nek moralni heroj, vreden 10k SIT/100 dni, potem ok, pač plačaj. Pa daj 10k še meni, ti bom tudi zelo hvaležen. Ampak igre s tem ne boš spremenil.

Drugače pa, roko na srce, nekih hudih posledic tega nisem zaznal. Čeprav nekateri prodajo 50 GTCjev in potegnejo 15 bil, cene "rare itemov" v zadnjem času niso nič posebno narasle. Enostavno je špil prevelik, takih, ki pa imajo RL dnar za razmetavat pa relativno malo.

Če pa je nekdo pripravljen plačat par sto jurjev SIT za bogih 15 bil ISK, ki te danes v igri niti ne naredijo uber bogataša, bom danes to pač sprejel kot contribution za CCP plače in hardver in, kar se mene tiče, nej kr ma tistih par bil :)

BigWhale ::

> Jst se sicer s tem nisem strinjal in se mi zdi da bi blo bolj fer če bi
> prepovedali, ampak dokler je dovoljeno, pač ne bom zapravljal RL denarja za
> EVE. Če ti je občutek, da si zdej nek moralni heroj, vreden 10k SIT/100 dni,
> potem ok, pač plačaj. Pa daj 10k še meni, ti bom tudi zelo hvaležen. Ampak igre
> s tem ne boš spremenil.


Kaj si tako hudicevo pokroviteljski? :)) Ce z ISK lahko kupis game time, mi dol visi. Kupovanje ISKjev na ebay-u je pa v bistvu goljufija, ki pa jo CCP do neke mere tolerira saj bi lahko prilicno hitro spisali en monitoring program, ki bi take 'zanimive' transakcije ISKjev spremljal in prizigal alerte. :)

|SNap| ::

Ni res. CCP nič ne tolerira prodajanja na ebayu. Če dobiš eve-mail z reklamo kr petitionaj pod exploit pa bo user takoj bannan. Ni glih lahko takih stvari zazavat s kakimi bash skriptami :) Poleg tega pa v vsakem primeru rabiš še nekoga živega, da preveri če je res upravičena sankcija.

BigWhale ::

Saj nisem rekel, da direktno tolerirajo to ampak v bistvu ja, ena bash skripta bi take potencialne transakcije lovila. Potem bi pa korelacijo med tistima dvema uporabnikoma preverila.

:)

To, da bi pa moral se 'na roke' vse preverit, pa jasno. Z ustreznim filtriranjem prej bi lahko stvar precej omejil. Ze sam scan cez vse ingame maile kjer je beseda ebay bi najbrz kaj nasel, pa chat monitoring... ;)

|SNap| ::

Itak se vse zmenijo mimo igre. In katere so "potencialne transakcije"?

BigWhale ::

User X naredi cash transfer 15 bISK userju Y.

Potem pa vidis, da sta tadva userja iz povsem razlicnih koncev vesolja, povsem razlicnih timezone-ov in igrata vecinoma ob razlicnih casih. Komunicirala pa v bistvu se sploh nista.

Za take transakcije te se v real-life sprasujejo in so jim jako sumljive. :))

BigWhale ::

Precej na grobo so potencialne transakcije vse, ki so precej visoke ali pa vec manjsih v batchu. :)

Matri[X] ::

Sam igram EVE z dvema accountoma ze 9 mesecev in sem zelo zadovoljen. Vsi igralci igrajo v enem svetu, kar je velika razlika s kaksnim WoWom kjer imas serverje po nekaj 1000 igralcev. Trenutno igra EVE priblizno 130k ljudi, na enem clusterju (med 100 najvecjimi racunalniki na svetu).

Da lahko vozis battleship traja priblizno 2 tedna po skillih oziroma par tednov po denarju. Seveda pa ne mores pricakovati veliko od battleshipa ki ga vozi 2 tedna star character.

Cilj igre ni imeti cimvec denarja, ker denar ni vse (dokazano v igri). Sama globina in compleksnost igre pa prekasa vse konjeniske MMORPGje skupaj. V pripravi je tudi nov content update, ki je v primerjavi z ostalimi dodatki v MMORPGjih brezplacen.

Mocno priporocam vsem.

Zivjo |SNap| :D

Hrenowsky ::

Kje pri nas pa se da kupit gamecard-e? Mam 14-day trial account in bi zacel resno igrat.... :D
.:Biological insanity:.

jamiroq ::

v mantisu majo 50 dnevno kartico.

Camalotz ::

Hook, line, sinker :D

Sem se dal iz trial na full subscription, celo št. kartice sem jim zaupal.
Trenutno sem precej zaposlen, tako da bom online nekje med 22h in 24h.
Upam, da se kje srečamo.

Vena Sablentea
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

BigWhale ::

Dase srecamo je bolj malo moznosti... ;) Pusti kako sporocilo. :)

Camalotz ::

Hja, vem, da je bolj malo možnosti :)
Trenutno se malo vrtim po Sinq, Essence, Everyshore in Genesis regijah. Včeraj izgubil 1. ladjo.
Danes ko mam pa končno cajt po četrti, je pa extended downtime napovedan :( Nimam sreče...
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

BigWhale ::

Extended downtime je cool, ker bo patch! :P

Camalotz ::

Hmm, ja, pa a to, da bo patch, ponavadi pomeni, da bodo stvari bolj gladko tekle,
ali bolj M$-way (t.j. da je še cel teden kopica sesuvanja, da množice dodobro stestirajo zadevo)?
Ker če drugo, bom dal samo trenirat en časovno zahteven skill, pa raje prišparal malo časa in živcev.
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

bluefish ::

sem igral stvar med obdobjem 14 dnevnega prizkusa, vendar sem se igre naveličal nekako po osmih dneh. Pač ni moj tip igre. Čez čas se je namreč stvar začela ponavljat. Seveda se temu ne čudim, ker verjetno stvar zaživi šele po tistem, ko zaslužiš kar nekaj denarja.

Camalotz ::

Stvar okusa. EVE je moj tip igre, sicer še vedno ni to čisto to, kar bi želel, je pa zelo dober približek.
Nekaterim se zdi, da tako zelo nujno rabijo ISK, da jih grejo nabavljat na eBay. Jaz osebno ne vidim smisla v tem.
Mi je bolj zanimivo, ko s pospešenim utripom letim v moji kanti čez 0.4, da bom zaslužil 30k s preprodajo npr.
(Ali izgubil 200k, ker me bo kdo snel). Malo me moti "poroznost" planetov ipd., ampak ne preveč.
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Mavrik ::

Evo, jaz sem tudi aktiviral account. Na žalost sem bil debaj in sem aktiviral 2 leti star trial account, ne enega 3 tedne starega z že precej stvarmi... tako da sem moral nov char narediti.

Se vidimo v igri.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

para! ::

Čak, kwa? :)

To se, med drugim, tud strelaš z vesolskimi ladjicami? :D

lp
Death before dishonor!

Gn0me ::

Jaz mam 2 lika, eden 23 mio sp drugi 20mio, no za tiste ki ne veste kolko je to, priblizno 2 leti sem ulozil vanju in ju razvijal, mata tudi dobro premozenje v razlicnih assetih (ladje) pa kr nekej isk-ja (isk = denar v igri), oba sta strogo orientirana v pvp gallente ladje, no za kaj vec informacij pa vam lahko napisem ce bo interes... Ne mislim se vrnit kdaj spet nazaj igrat, tko da ce je kdo zainteresiran naj poslje zasebno sporocilo....

Ja strelas se ful ce sam hoces, so tudi bitke 200 vs 200 ladij ali celo vec..., ampak je po tradiciji kar lepo lagiralo (pri vecjih bitkah, in v sistemih kjer je veliko ljudi ) , metalo folk dol s streznika ping tudi vec minut, to je eden od razlogov zakaj sem se odlocil da ne bom vec igral. Sicer se je stvar mogoce kaj izbolsala s kakim patchom ampak nevem ;9....

Je pa igra zelo kompleksa, ker igralci lahko dejansko uplivajo na okolje v katerem se igra odvija, jaz sem zlo uzival v njej tko, da jo toplo priporocam ce mate denar pa cas za take reci (ja je zelo zasvoljiva)

gumby ::

>>> To se, med drugim, tud strelaš z vesolskimi ladjicami? :D

aha:)

bitka 100 na 100 je sicer lagfest, ampak vseeno:D
my brain hurts
««
«
1 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elite dangerous (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13128847 (7404) jamiroq
»

Star Wars - The Old Republic (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
915132190 (61901) ahac
»

Star Citizen postal prva AAA igra, financirana izključno s skupnostnim financiranjem (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Igre
727140692 (105200) Truga
»

katero MMORPG priporočate (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
837593 (4830) pr0sac
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11311889 (7175) Pyr0Beast

Več podobnih tem