» »

Kje kupiti SP/DIF kabel CD-ROM ---> zvočna

Kje kupiti SP/DIF kabel CD-ROM ---> zvočna

tha_man ::

Zanima me, kje bi lahko dobil kabel za digital audio povezavo cdroma in zvočne? Sprašujem po trgovinah pa nikjer nimajo...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Cosmo ::

Sam si ga bos moral naredit - vzemi analogni audio kabl, ga na obeh koncih razpolovi, pa bos dobil 2 pinski spdif.

Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

cekr ::

Ne boš ga dobil nikjer, si pa lahko pomagaš z navadnim audio-povezovalnim kablom, ki mu odbiješ dva kontakta, potem pa povežeš. Če pa ti ne paše v vtičnice, vtič še malo poreži, na zvočni pa lahko odstraniš tisto plastiko, pa ti bo šlo skupaj.

tha_man ::

Damn, torej bo treba poiskat macolo :D. TNX!
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

bastadu ::

Da malo oživim to temo:P
Kje kupiti cca. 1,5m kabla za digitalno (koaksialno) povezavo zvočnikov, se pravi kabel mora biti 75 ohmski, na eni strani mora biti 3,5mm mono jack, na drugi pa 1 chinch. V BOFu (v MBju) imajo tak kabel samo 5 in 10 meterske dolžine (kar je zame občutno preveč, povrh vsega še drago), v BB (tudi v MBju) tak kabel sicer imajo (sicer je imel stereo 3,5mm jack), ampak z mojim Audigyem sploh ni hotel delati (baje zaradi stereo jacka, ki naj bi mel dvoje kontaktov zvezanik skupaj -- razlaga prodajalca)... Prečesal sem že skoraj cel MB, pa tega kabla ni za dobiti, ponujajo mi samo stereo varianto, tako da bi potem 1 chinch visel v zraku kar pa ni opcija... Če je kdo videl ali ve kje bi lahko tak kabel imeli, prosim z besedo na plano. Hvala!

Kabel bi naj izgledal nekako takole (na sliki sta 2 kabla, jaz rabim samo enega):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

tha_man ::

Lol, kje si to izkopal? Btw., še vedno nimam SP/DIF-a :\ Ampak ga več ne rabim ker sedaj muzika itak špila preko IDE-ja :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Highlag ::

Bastadu

Preden se vržeš v nakup: Si prepričan, da je tvoj HiFi kompatibilen z SPDIF izhodom tvoje zvočne kartice? Bral sem, da Audigy uporablja neke svoje standarde, ki niso nujno kompatibilni z HiFi komponentami.

Sam se bom počasil lotil izdelave Optičnega SPDIF izhoda za mojo ZS kartico.

Poglej tole: Audigy SPDIF
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

bastadu ::

Imam podoben kabel kot je na sliki in deluje. Kabel ki sem ga kupil v BB je imel stereo 3,5mm jack in ta kabel ni delal...:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048302 (16796) Matej_K
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626880 (14136) psytoma
»

problem povezava zvočne kartice z ojačevalcem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161374 (1259) St235
»

DVI -> HDMI na LCD 42LG5030 brez zvoka?!

Oddelek: Zvok in slika
397526 (5306) milos75
»

"Studijska" zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
494064 (3068) igor0203

Več podobnih tem