» »

"Studijska" zvočna kartica

"Studijska" zvočna kartica

Fatboyslim ::

OK, potrebujem zvočno kartico, ki bi jo lahko uporabljal pri snemanju.
Studijska sem dal v narekovaje zato, ker namreč nimam denarja, da bi si kupil EMU ali kaj dražjega, zato me zanima, kako bi se pri snemanju in produciranju obnesla kartica srednjega razreda (ne preveč nad 20K)

Potem, zanima me še, kakšno vlogo igra zunanja enota pri audigiyih (EX in pro serije), da so ti modeli tolko dražji. Ali kaj vplivajo na kvaliteto?

LP

Fatboyslim ::

Torej nihče ne ve? :'(

Mi lahko kdo pove potem vsaj za zunanjo audigy enoto?

Dr Evil ::

Ne kupuj creativa!

V temi Audigy2ZS svašta sem že povedal kar vem.

Zvočne na ENVY24HT čipu so to kar iščeš.Na voljo imaš,Terratec,M-audio,Audiotrak...Stanejo pa nekje od 20k.

Fatboyslim ::

Kaj praviš na tole? bolha

Kako se takšna kartica obnese v tudi v filmih, igrah...

Edit: napačen link :8)

Zgodovina sprememb…

Dr Evil ::

Ne bo šlo,saj je na ISA vodilo!

Sicer pa je to že malo zastarelo.

Novejše zvočne ti dovolijo snemanje v 24bit 96khz!

Fatboyslim ::

Mi lahko povete specifične modele?

Nujno 24 bitno snemanje

Dr Evil ::

Terratec-sky,space,universe
M-audio,audiphile2496,revolution 5.1 ali 7.1
Audiotrak-prodigy.

zcetrt ::

Z zunanjimi moduli naj bi se izognil glavnini EM motenj, do kaerih prihaja znotraj ohišja računalnika, pogosto pa so tudi bolj priročni (v primeru pretikanja kablov). Jaz uporabljam M Audio FireWire ki je popolnoma zunanja, priklopi pa se preko FireWire (si že pogruntal verjetno). Je pa precej specifična, saj jo uporabljam bolj kot za snemanje za produkcijo zvoka (sinttetizatorji in samplerji na laptopu, midi klaviatura), ima namreč le en stereo vhod. Sicer pa snema super, do 96k in 24bit. Cena 50000sit.
4.

Fatboyslim ::

Če bi imel 50K za zvočno, bi seveda takoj kupil audiophile firewire ali kakšno E-MU kartico.
Problem je v tem, da moram ispeljati nek manjši projekt, moja trenutna katica mi pa ne daje zadovoljivih rezultatov (predvsem pri snemanju).
Kartica ni potrebno da je profesionalna, temveč le da ima MIDI, da snema z 24bit/96khz brez šumov in da se zadovoljivo obnese v softwareu kot je npr. cubase ali ableton live.

Torej so audigiyi out, ker sem že mislil kupiti audigy 2 z zunanjo enoto?

Dr Evil: nisem našel tvoje teme o audigy 2 zs. Mi lahko pomagaš?;)

Zgodovina sprememb…

Dr Evil ::

Za temo se moraš že sam potrudit,kar se pa tiče kartice z midi,pa se moraš malo bolje pozanimat,ker za terratecove aureone vem,da imajo le softwerske.Mogoče so m-audiove drugačne.Predlagam ti,da v google vpišeš ENVY 24HT,pa da vidiš kakšne kartice maš na razpolago.

AndrewSmith ::

Mogoce kaj takega.... klik
Za specifikacije si pa poglej na uradni strani.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Dr Evil ::

Zelo dobra cena,Andrew,kje si te najdel to trgovino?

AndrewSmith ::

Kolega mi jo je svetoval.
Meni je kar huda.Ful prijazni
in ce so pri volji ti se kak popust dajo;)
Drgace sem pa slusalke pri njih kupu in zdaj bom
se plate pocasi naroceval kar od njih.
Naroceno je pa naslednji dan v tvojih rokah....ce je na zalogi.
Ce ni,te pa poklicejo in ti povejo kako in kaj.Vsaj mene so.:D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

OwcA ::

Malo čudno se mi zdi, da je 2496 10k cenejša kot v AudioPro, medtem ko je 192 5k dražja.

EDIT: sem jim pisal
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Fatboyslim ::

:D Zdaj ste mme pa zmedli. Ravno ko si najdem primerno zvočno kartico, mi najdete vi podobno.
Katero naj izberem?

Aja, zanima me še, kako se PRO kartice obnesejo pri igrah, filmih itd. Rad bi se namreč znebil vseh zvočnih v računaliku (imam 3 low budget zvočne >:D) in vse nadomestil z eno.

Zgodovina sprememb…

Dr Evil ::

Kar obdrži eno low budget.Semi pro in pro kartice niso ravno igričarske kartice.

Še test EMU-ta KLIK:D Navali!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

OwcA ::

Ko smo že pri tem, tale E-MU ali M-Audio Audiphile 2496? Samo za poslušanje glasbe (priklop na stereo ojačevalec).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Fatboyslim ::

Itak bo pa kartica gnala 2.1 monitorje, tak da po moje ni panike če na njih kakšne divix pogledam ali kakšen HL odšpilam ane :)

Fatboyslim ::

Vzel bom pa E-MU 0404, prijatelj mi bo zrihtal še nekaj popusta nanjo, tako da jo bom dobil za okoli 25K :D

Dr Evil ::

Saj če jo priklopiš na zunanji DAC(receiver),pol itak lahko preneseš podatke.

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Kako je zdej z EMU?
Naj kdo pove ki jo ima v čem se razlikuje med novimi serijami creativovih x5 music?
Rad bi dobil eno primerjavo pa glede na to da kupujem vse novo bi rad vedel kaj vzeti da se ne bi lovil preveč.
Rad bi kartico ki ima čim manj stvari, pa tiste res kvalitetne ubistvu bi mi zadoščevali 2 outputa za zvočnike line in vhod in mikrofonski vhod.
Če kdo pozna kaj takega se seveda priporočam.
Pri novi seriji od creativa me moti predvsem to, da ima line in in mikrofon na istem vhodu in nima tega ločeenga kot so to imeli prejšnji audigy-ji se pravi če se hočem pogovarjat moram line in izklopit, da lahko vklopim mikrofon in če hočem snemat moram narediti ravno obratno.
Sicer sem razmišljal o tem, da bi dal v en stereo adapter oboje samo ne vem kako bi potem to ispadlo in če bi sploh delovalo sploh pa pri snemanju ni dobro, da je preveč teh razdelilcev priklopljenih torej če se da čim manj.
Bi mi kdo naredil uslugo ki ima to x5 ali emu kartico, da mi pove kako mu deluje?
Fino bi bilo da bi pred nakupom to nekje stestiral pa da se potem odločim za to ali ono.
Res se je včasih problem odločiti glede na to, da je že toliko stvari na tržišču.
Hvala vsem za pomoč. Kakršni koli nasveti dobrodošli.

AndrewSmith ::

Oglej si tukaj..... klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

nokia6310 ::

AndrewSmith:
Katero mi ti priporočaš?
Jih je preveč da bi se lahko sam odločil.
Cene pa so tudi toliko različne, da nimam pojma katera bi bi bila zame dobra verjetno pa da ne nadjražja.

LordWorm ::

Se strinjam z mnenjem da ce mislite kupit dobro zvocno za delo z glasbo ipd NE kupovat creativa.

EMU0404 nudi dalec najvec za svojih 25k! Ima bit-perfect digital out in soliden DAC. Driverji naj bi bili stabiln.
Ce pa kdo isce kartico s solidnim bit-perfect digital out-om pa je ze kaka Chaintech vredu.
ni podatka

nokia6310 ::

Evo jo našu sem jo!
Tale mi je zanimiva zelo M-AUDIO - Audiophile 2496 jo kdo ma mogoče?
Se da kej povedat o njej?
Tole nisem ravno dobro razumel gold plated RCA jacks so to činči al so te jacki ko jih uporabljamo pri drugih karticah?
Drugače je tudi delta lt zanimiva sam ne rabim tolk vhodov pa izhodov.
Lepo bi bilo, če ma kdo to karto da mal pove kako se mu obnese.
Lp vsem.

mte ::

Imam Terratec ewx 24/96 kar naj bi bilo približno enaka stvar kot Audiophile od m-audio in mi kar dobro služi. Ampak sem ravnokar prebral review od prej omenjene EMU 0404 na www.soundonsound.co.uk in zgleda da s to emu dobiš več za manj denarja. Vsekakor bi rad sprobal...
RCA so pa činči.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

AndrewSmith ::

Ma kot sem razumel iz tvojih postov se ne
ubadas z produkcijo ampak isces zvocno za
kvalitetno poslusanje glasbe.
Za take potrebe bo ta Audiophile dobra izbira.
Nisem jo mel,tako da ti zal nimam kaj povedat
o prakticnih izkusnjah z njo.
Te EMU sem pa ze gledal in nimam pojma kje se
jih dobi v slo.Je pa res da kar hvalijo EMU-jev
price/performance.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

nokia6310 ::

Jao pol bo treba spet kable predelovat sam to itak znam ker sem tega že dost naredu tko da tu ni tak problem.
Drugače pa ja bol mi gre za poslušanje seveda tudi snemanje je pomembno,ker snemam precej stvari samo za to mi za enkrat zadostuje le en stereo vhod za snemanje kot je recimo line in če ma kdo kartico se priporočam za kak hitr test sam tolk da vidim kolk jo mmoj screen reader podpira kako se obnese itd.
Ne rad menjam pa vračam stvari in rad prej sprobam kar kupim sej za drugo ni problema pa še nebi tolk kompliciral če nebi pri creativu nardil sam enga vhoda za ali line in ali mick to so res napako nardil.
Bomo pač posegli po alternativi tko da če ma kdo to karto se priporočam za kakšen hitr test ne mislim da bi mi jo posodu zadovolil bi se že s tem, da jo na njegovem kompu stestiram sam tolk da slišm kakšen sound ma pa kako dela jaws pa mick na njej in to je vse kar me zanima.

AndrewSmith ::

Ma jst ti priporocam klic v Underground grooves,
pa jih malo povprasaj za info o kartici.
So ful prijazni in znajo it na roko.
Meni je dal za slusalke 5k popusta,ker une ki sem hotu
jst jih niso imeli na zalogi in so mi pol dali
Sennheiser HD-25 za 5k nizjo ceno.
Malo jim povej kaj zelis in kaj ti lahko ponudijo za tvoje
potrebe.
Tel: 02/3203440
Email: info@underground-grooves.com
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

nokia6310 ::

AndrewSmith:
Hvala za info.
Mi bo koristil, pa verjetno še komu.

igor0203 ::

No da obudim staro temo, da ne odpiram nove. Danes sem dobil E-MU 0404, sedaj pa me zanima, katere kable rabim, da povežem zvočno z ojačevalcem? Činče? Pa preko digital al analog?

igor0203 ::

Kaj res noben ne ve?

Dr Evil ::

Kolikor vidim po specifikacijah imaš možnost priklopa tako prek coaxialca kot optike. Kaj boš izbral je tvoja stvar. Prednosti koaksialca so baje nekoliko boljši zvok, a pri optiki imaš galvansko ločene komponente, kar je važno če te muči brum. Seveda pa laho priključiš tudi preko analognih izhodov. Priporočam povezavo preko digitalnih izhodov, SPDIFa.

igor0203 ::

Aha, torej coax -> chinch?

igor0203 ::

Ok, zdej mi pa res ni nič več jasno. V BB so mi dali coax kabel, vendar samo enga, ker jih več niso imeli. Potem grem v Harveya, kjer mi un neutrudno trdi, da rabim RCA kabel za povezat zvočno ter ojačevalec. Kaj zdej? Kater kabel da vrnem?
Zvoka pa seveda še zmeraj od nikjer. :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

mte ::

Joj... poglej kakšne konektorje ima ojačevalec zadaj. Če nima digitalnih (coax ali optičnih) vhodov, potem je verjetno opcija samo cinch na strani ojačevalca, na strani zvočne kartice pa veliki (1/4") jacki (če se prav spomnim).
Digitalnih in analognih pa ne moreš mešati med sabo, tako da coax->cinch niti ne more obstajati.
lp

JXS ::

Da ne bom odpiral še ene podobne teme:

zanima me kaj priporočate za predvajanje? Rabil bi samo za predvajanje na slušalkah, sam sem si ogledal M-AUDIO MobilePre USB oziroma M-AUDIO Audiophile USB, rabim pa zunanjo kartico.

Trancedeejay ::

Joj tole me pa kar zmrazi ko tole berem. Kater ojacevalc mas? NAD 320BEE? Clovek, ta ojacevalec nima digitalnega vhoda, torej lahko povezes le analogno. Ce pa ne ves kaksna je razlika med digitalnim in analognim svetom malo prej pogoglaj. Ne vem tocno kaksne vse izhode ma zvocna ampak ce mas cince (za left pa right kanal, da ne bos slucajno s coax mesal k je enak konektor) rabis dva cinca na eni strani in dva na drugi. Preko Coax gre digitalni signal in to je kabel k je na vsakem koncu en cinc. Ce mas dva taka kabla lohk tut komot analogno povezes.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

igor0203 ::

Aha, no torej coax na ojačevalec odpade. Torej mi ostane 1/4" jack na chinche, a ne? To imam na analognih izhodih. Samo zdej je pa problem, kje dobit tak kabel? Ker najprej sem mislil tako povezat, samo nisem nikjer najdu takšnega kabla, zato sem vprašal kater kabel pride v poštev.

Takole pa izgleda zvočna:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

M323SBA ::

Okej, gremo lepo po vrsti. Jaz imam na tem področju nemalo izkušenj (ravno zdaj se ukvarjam z enim masterjem). Povej, za kakšno rabo jo nucaš.
To, kar so ti našteli drugi, je cheap. Če hočeš nekaj dobrega, nabaviš creamware. Taka roba pač stane. Luna je že solidna kartica, potem pa nanjo še mackie, za vsem tem pa še nuendo ali cubase (ali pa protool - odvisno, kaj ti je ljubše).
Zakaj rabiš 24-bitno? Boš mogoče snemal kitare?

M323SBA ::

Mimogrede, obstaja tudi cenejša varianta, ki se imenuje firepod. Ne potrebuješ pa ničesar drugega, kot ta kontroler in par mikrofonov. 500-600 EUR.
Prejšnji predlogi so v smislu, kot če bi bila to tema o high-end zvočnih komponentah, vsi bi ti pa predlagali 2.1 zvočnike za 20 čukov.
Ojej, kdaj boste računalničarji ugotovili, da za posebne multimedijske manipulacije z računalnikom ne greš po hardware v Comtron, Mlacom in podobne bedarije.:\
Pripravi denarce, drugače boš na koncu ugotovil, da si zapravil 200 EUR za prazen nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M323SBA ()

mte ::

M323SBA: firepod..verjetno od presonusa? Če je tako in glede na to da v tej temi nikjer ni bilo govora o 8 kanalih, bi verjetno bila alternativa tudi manjši firebox?
lp

Fatboyslim ::

Mah, kart je na trgu polno morje. Mislim da je za nekoga ki ne potrebuje veliko I/O in želi le dober stereo zvok 0404 ter njej podobne karte odlična. Bolj pomembni so zvočniki pri katerih ljudje najbolj šparajo

M323SBA ::

Prvo je treba razčistiti, kaj se snema in koliko kanalov je potrebnih.
Najbolje je vedeti, ali hočeš sam snemati ali z bendom. Potem to, koliko inštrumentov je. Na podlagi se potem vidi, kakšna je potrebna specifika mikrofonov in ostale opreme.
Če glasba ni elektronska, digitalna oziroma če je akustična (da bi bila odigrana v živo), potem kanalov ni nikoli dovolj. Sem že snemal tudi na 32 kanalih, pa ni bilo dovolj za vse.
Marsikdo še zmeraj misli, da v studiu pokneš kabel od kitare na mešalko, in to je to.:D

igor0203 ::

@M323SBA: A to slučajno name leti? Mislim, če mene sprašuješ? Kar se tiče uporabe, nič kaj zahtevnega. Samo predvajanje glasbe ter sem pa tam kakšno snemanje. Oz. rad bi le kvaliteten stereo zvok, za solidno ceno. Verjamem, da je ta E-MU 0404 dobra za svoj denar, kar dokazujejo tudi testi po netu, samo kablov za povezat ojačevalec ter zvočno nikjer ne najdem. Že 3 dni iščem kable pa jih še nikjer nisem zasledil. Če bi ga sam naredil, bi bilo kaj narobe? Če pa kdo slučajno ve, kje se kupi tak kabel(1/4 jack na chinche) bi lepo prosil, da mi to pove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

neres ::

igor0203: Za kabel ne vem na pamet, kje bi ga dobil. Ampak dobiš pa take priključke, npr. v Merkur Domu:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

igor0203 ::

neres, you saved my life! Pismo, celo LJ sem obrnil po dolgem in počez, pa niso nič imeli. Zato sem pa zavil na kriva pota. :8) Hvala! Jutri grem v Merkurja.

igor0203 ::

No danes sem končno uštimal zvočno ter ojačevalec. Kupil sem adapter, ki mi ga je neres svetoval in sedaj že lepo uživam v kvaliteti E-MU 0404. Hvala vsem za pomoč!

M323SBA ::

igor, avdio pripomočke dobiš na enem mestu - v LJ (BTC v Jaršah), MB, na Ptuju in v MS so poslovne enote Glasbenega centra Čurin (to ni reklama!). Tam dobiš vse. Najprej pa seveda katalog bespecove in proelove opreme, ki je debel za par dunajskih šnicljev. ;) Če česa ne dobiš, greš na ebay ali stewmac.

igor0203 ::

BTC sem obrnil po dolgem in počez, je pa res, da Merkurja niti povohal nisem. V ostala mesta se mi pa ne da pelat.
Na eBayu pa tud nisem najdu takšnega adapeterja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nakupu zvočne

Oddelek: Zvok in slika
231732 (1268) __Devil__
»

Pc za demo posnetke..cubase

Oddelek: Kaj kupiti
342760 (2386) Axis69
»

Zvočna kartica :optimum cena - kvaliteta

Oddelek: Kaj kupiti
402840 (2242) mte
»

Nakup Ram-a

Oddelek: Kaj kupiti
141682 (1297) Javon
»

[Hi-Fi] Zvočne kartice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18012171 (8059) OwcA

Več podobnih tem