» »

TRIERA > Digitalna televizija

TRIERA > Digitalna televizija

C00PER ::

Ojla !

Ima morda kdo izkušnje z digitano TV, ki jo ponujajo na Trieri ? Je vredna svojega denarja ? Razmišljam namreč o priklopu in bi mi vsak nasvet prišel več kot prav ...

Hvala že vnaprej !
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

pumaxx ::

Kakšnega denarja, saj je vkučeno v osnovno naročmino za kabelski priključek. Dvb pa kot je, dobra slika.

C00PER ::

ja, sam ta receiver je treba nabavit, ne....menda okol 17k pride pa brez vezave, al pa 1 sit + vezava na en dodaten paket 18 mesecev...recimo HBO paket, pa dobiš še HBO kanal poleg za 2,5k / mesec
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

StruudL ::

Kaj ce jaz to prav razumem pol si lahko kupim digitalno tv kartico pa pol zadeva kr spila al kak?

mavec ::

StruudL, kupiti moraš ta receiver pa imaš digitalno TV.

Spock83 ::

Če pa imaš več TV-jev pa kupiš še kakšen reciver DVB-C (predpostavljam, da je ta standard). Je tako?

StruudL ::

Ma saj to mi je jasno..vsaka tv rabi svoj reciever ne. Nisem pa vedel da je po defaultu vkloplena že digitalna tv..jaz bi jo itak mel samo na računalniku tak da pol samo kartico kupim pa je.. Keri standard pa more bit DVB-C ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: StruudL ()

plavko61 ::

Imam 37" lcdtv in sem si nabavil digitalni receiver. Preko skarta mi zadeva super dela, celo preklapljanja avtomatsko 4:3 na 16:9, ker nimam rad raztegnjenih zadev. Sem v trierinem omrežju in me zanima zakaj so recimo SLO1,SLO2 itd. tako slaba resolucija (544*574), sumim da pretvarjajo analogni v digitalni. Zanimivo je tudi kako imajo Avstrijci in Nemci urejene zadeve ORF1, ORF2, arte, ZDF, skoraj cel čas prenos 16:9 in še prefektna slika. Pri nas niti en slovenski program ne oddaja 16:9. A je mogoče kdo slišal če se dela kaj na tem, vsaj za filme?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

plavko61 ::

Torej zdaj sem našel kako se reče temu ZDF,ORF formatu " Anamorphic widescreen". Torej oddajano je v 720x576 in označeno 16:9, da potem digitalni receiver zna prav prikazat.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

luigi61 ::

Mene tudi zanima kako je z digitalno kabelsko na računalniku?

Kakšno kartico (tuner) je potrebno nabaviti, da zna to prikazovat? Namreč, gradim si HTPC pa bi želel meti tudi TV preko računalnika - snemanje pa to.

plavko61 ::

Technisat cablestar2
Terratec Cinergy C PCI
Dvakrat preberi, nato pa blekni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435855 (75383) zavajon
»

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11422637 (8024) alexz
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956542 (33254) Alexius Heristalski
»

KRS Elektro Turnšek: Informacije

Oddelek: Omrežja in internet
175616 (2060) danielka84
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828698 (6037) KoMar-

Več podobnih tem