» »

Janez Drnovšek se umika iz politike

Janez Drnovšek se umika iz politike

mtosev ::

Janez Drnovšek ne bo šel na naslednje precedniške volitve in je izjavil da se mu je dovolj politike in da se po poteku mandata umika iz politike.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=112590
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

miko 55 ::

ja če si rastlinojed in da na sodobno medicino ne daš nič, ti je jasno da boš boj z rakom zagotvo izgubil. rak je vrag, a se ga da premagat, a ne na njegov način. mogoče v tem tiči odgovor zakaj ne na naslednje volitve. mogoče spet kučan, kaj veš. sam ne kakšnega dedija k mu ni nič jasno k kdo zine kej po angleško?

lp

Vajenc ::

Ja njegova zgodovina sega od "hudobnega komunista"

do razsvetljenega asketa

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

mtosev ::

V drugi sliki izgleda kot da je kazahstanec. :D :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vajenc ::

Ja, ampak zares je pa to tihožitje na jezeru Titikaka v Boliviji.

mojsterleo ::

valda da se bo umaknil iz politike

kaj je status predsednika banana republike v primerjavi s statusom mesije?>:D

Double_J ::

Drnovšku se vid, da ne bere slo-tech...:))

BluPhenix ::

Vprašanje koliko časa mu je še ostalo, sam dvomim da prav veliko, ampak bomo videli kaj bo pokazal čas.

On se je vsaj poskušal poboljšati, marsikateri ljudje se ne niti takrat, ko vedo, da jim ne ostaja več veliko časa.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

gzibret ::

Mene pri Drnovšku najbolj moti, da Dalajlamo uči, kako mora živeti, da bo dosegel razsvetljenje.

Eden (pseudo)komunistični politik uči živeti človeka, ki je že od rojstva "poduhovljen" in verjetno v tem oziru že daleč pred njim (dalajlama je 17. inkarnacija nevemkoga)... Hmmm :\

No, to so o Drnovšku rekli novinarji, kar pa je lahko spet daleč od resnice. Ampak glede na dostopne informacije....
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Njegov preskok pa podpiram. Če druga ne, je unikat v svetovni politiki. Ali pa vsaj v EU.
Vse je za neki dobr!

Vajenc ::

Naš predsednik je fenomen svetovnega formata. Ne samo to, da nastane iz komunista podohovljena osebnost. Nisem še zasledil, da predsednik domuje v majhni koči v hribih, si sam peče kruh in večino časa je edini bodyguard, njegov mastif.

whatever ::

Men je pa všeč, kar se z njim dogaja zadnje čase (razen bolezni mu seveda ne privoščim). Ampak mamo zdej najbolj kul predsednika.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

mtosev ::

Katerega izgleda bo predčasno pobral rak.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klemen22 ::

Čas bi že bil. Od komunajzarja do hipija. Kaj bo naslednje?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Oxford ::

@Klemen22: Od komunajzarja do hipija.

Si sociolog ali mogoče antropolog? Kot je meni poznano, na FRI-ju niste absolvirali teh področij. Torej malo na pamet žališ naokoli. :\

Oxford ::

No, pa še moje mnenje: mislim, da je Drnovšek naredil za Slovenijo zadosti - stvar posameznika je, da oceni ali je bilo slabo ali dobro.

V zadnjem času priča precej radikalnim spremembam v njegovem nastopanju, ki pa so za figuro predsednika malce neokusne. Menim, da se je pravilno odločil, da ne bo kandidiral, saj bi imel velike težave, da bi se uvrstil v 2. krog. Ljudje se težko poistovetijo z nekom, ki je bliže Hare Krišni kot pa povprečnemu Slovencu - kot je bil na primer Milan Kučan.

mtosev ::

Čas bi že bil. Od komunajzarja do hipija. Kaj bo naslednje?

Lepo od tebe da želiš da crkne. :( kaj je tebi slabega naredil da hočeš da crkne??? :\ :\ :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klemen22 ::

Lepo od tebe da želiš da crkne. kaj je tebi slabega naredil da hočeš da crkne???

Mtosev: pa kaj tebi ni jasno majkemi.
TI BOM RAZLOŽIL POMEN STAVKOV:
Ča bi že bil!
To sem misliv, da se bo končno poslovil iz aktivne politike saj je že predolgo v njej, sploh z zadnjimi potezami je ratal mal hecen. In verjemi, da nobenemu ne želim smrti. Dej nauči se brai predragi Mtosev:\

Od komunajzarja do hipija.
To ti je menda umevno mtosev kaj?

Kaj bo naslednje?
S tem stavkov sem misliv to, da kaj se bo še spomnil preden bo končal mandat (postal škof ali kaj tretjega?). Dejstvo je, da ima za predsednika zelo smešna dejanja: tisti venec okoli glave, ena duhovna olimpijada.. Sej je kul če si plača tovrstna potovanja sam vendar dokler bom jaz plačeval v državno blagajno od plače 50% IMAM vso pravico da pokomentiram tiste, katerim se tudi moj denar steka.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

BigWhale ::

Kdo vas je ucil linke limat v poste? Najbrz nihce. Zalostno.

vander ::

Je že v minusu, mislim finančnem, pa tudi v moralnem, saj svoj predsedniški položaj izkorišča za promociji svoje stranke. On pa Gandi .......

A. Smith ::

Tisto še ni Stranka. Je samo "stranka". Je pa verjetnost, da se bo po Janezovem odhodu iz politike razvila v pravo Stranko. Po kateri bomo tu verjetno še precej pljuvali, saj so njena stališča precej skrajno zelena in, če se bom prav izrazil, newage-ovska...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

miwche ::

kaj pa vam gre tolko v nos da je prej bil "komunist"?
kdo pa ni bil? celo Janša je tekal okoli na FSPNju z Marxom v rokah. Prav tako Bavčar in Kacin in vsi ostali.
~ there are more alpha males than beta testers ~

Tear_DR0P ::

vem za skupino ljudi, ki niso bli nikol komunisti - mogoče naskrivaj - sam danes so tak čist v črno oblečeni, pa Rode jim je za vzor
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

miwche ::

kaj misliš da je Drnovšek bil komunist? bil je le "komunist".
~ there are more alpha males than beta testers ~

veteran ::

Od komunajzarja do hipija.

No, Drnovšek ni bil član KP, za razliko od mnogih janšistov, ki danes vsepovprek udrihajo čez komuniste, ob tem pa seveda zamolčijo svoje komunajzarske aktivnosti ali celo pravijo, da se ni dalo preživeti brez članske izkaznice. >:D

perci ::

ob tem pa seveda zamolčijo svoje komunajzarske aktivnosti ali celo pravijo , da se ni dalo preživeti brez članske izkaznice.

A govoriš o procesu zoper četverico?

SkIDiver ::

Mogoče malo smešno ampak boste vidl, da ga ne bo pobralo za rakom;) Kdor ne vrjame naj čaka pa bo vidu.

roba87 ::

Mislim da je preveč potoval po svetu ( oziroma še potuje), premalo pa je naredil za Slovence. Več časa sem poslušal kako zapravlja denar za obiske v Indiji pa Sudanu , kot pa za vse ostalo kaj je naredil kot predsednik Slovenije doma na svoji zemlji. Najbolje bi bilo da bi ostal predsednik vlade in sploh ne bi kandidiral za pedsednika države. Drugače pa je v zgodovini naredil ogromno za nas. Tako da mu želim okrevanje in naj si dopove da od 40 dnevnega posta (40 dni brez mesa) ne bo ozdravel (vsaj jaz tako mislim).

Double_J ::

Problem pri Drnovšku je, ker rak ni najhujša bolezen, ki jo trenutno ima.

:\

CaqKa ::

nice one :);)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Timmah ::

Janez Drnovšek ne bo šel na naslednje precedniške volitve in je izjavil da se mu je dovolj politike in da se po poteku mandata umika iz politike.

koncn
donde esta francesca

veteran ::

A govoriš o procesu zoper četverico?

?? Ne. Le o tem, da je med desničarskimi politiki, ki aktivno gojijo anti-komunajzarsko retoriko, veliko zaresnih ex-komunistov; nekateri so v partiji vztrajali takorekoč do zadnjega dne (npr Slivnik v CK, potem pa je dolga leta v Magu udrihal čez komunajzarje, danes pa kot nekakšen politkomisar dela čistke na Delu in cenzorsko posega v delo novinarjev); nekateri so milo prosili, naj jih ne izključijo iz partije (npr Janša), nekateri pa se obračajo po vetru, kakor zapiha (npr Rupel).

Drnovšek? Hja, bolj človeški postaja. V pozitivnem smislu. Včasih je bil tako neznosno upogljiv, tako presneto kompromisarski (s cerkvijo, SLS, SDS), kot da bi delal nekakšno reklamo za kosmodisk ("So ljudje z bolečinami v hrbtenici in smo ljudje brez hrbtenice. LDS, neskončno upogljivi.") :D

Jasno, da je kot tak trn v peti sedanjim oblastnikom, zato ne preseneča, da je pred kratkim en zdravnik (član SDS, seveda) javno obdelal njegovo diagnozo in celo napovedal koliko časa bo še Drnovšek "tlačil zemljo". Čisto v partijskem slogu, človeka diskvalificirati na kakršenkoli način... ;(

klemen22 ::

Ja Drnovšek je res kompetentna oseba. Sedaj se dela nekega dušnega pastirja ki bi rad rešil lakoto na svetu. Vendar pa zapravlja enormne količine davkoplačevalskega denarja. Sej gre 1/1000 proračuna za njegov urad madona. Pa pustmo to.
Zel ohecen je z novejšimi izjavami medtem ko je še par let nazaj praktično umiral zaradi tega ker so bile take kritike nad nakupom luksuznega letala s katerim smo imeli zagotovo spet stroške. Tako da se poserjem na njegovo mnenje. Sploh pa njegove zadnje izjave ko blati vsepovprek na raznih vegetarijanskih piknikih, po forumu ... Ja naj raje razmilsi o svoji preteklosti in zapravljanju v njegovi vladi.:\ :\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Poldi112 ::

Enormne količine? Kakor je meni znano je za predsednika namenjeno manj denarja kot prejšnja leta.

In če ne drugega se trudi. Za razliko od večine.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

klemen22 ::

In če ne drugega se trudi. Za razliko od večine.

Aha kaj se trudi? Kaj naredi za slovence. To da pošlje enega ubogega slovenca v Darfur ker nima haska? Naj raje ureja npr. mejo s Hrvaško in podobne aktualne dogodke za slovence kot pa hodi na neka duhovne vaje nekam v bogu za leđima.
Aja glede denarja. baje je porabil/mesec letos največ odkar imamo predsednika slovenije tako da tisto ne drži.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Thomas ::

> Kakor je meni znano

Sprejeti proračun Urada predsednika RS je v letu 2005 znašal 840 mio SIT, sprejeti proračun za leto 2006 pa znaša 818 mio SIT, kar je več, kot pa je znašala realizacija lanskega proračuna za predsednikov urad, ki je bila v višini 809 mio SIT. Proračun za leto 2006 je bil potem, ko je finančno ministrstvo v pogajanjih o višini proračuna Uradu predsednika države zagotovilo dodatnih 44 mio SIT za namen odlikovanj na prej določen vladni limit, usklajen z Uradom predsednika RS in se je torej Urad z višino letošnjega proračuna tudi strinjal. Vlada Republike Slovenije torej proračuna za Urad predsednika države ni samovoljno določila, temveč je bil obojestransko dogovorjen in usklajen ter sprejet s strani Državnega zbora RS.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Poldi112 ::

>Aha kaj se trudi? Kaj naredi za slovence.

On ni več predsednik vlade in ima posledično zdaj malenkost drugačno funkcijo. In še vedno dovolj naredi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

klemen22 ::

In še vedno dovolj naredi.

Dej povej kaj je naredil za slovence razen tega da se poja po oddaljenih krajih in hoče narediti nemogoče?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Poldi112 ::

Povečal ugled in prepoznavnost?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

klemen22 ::

No o tem bi se dalo razpravljati. Samo raje ne bom.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Ziga Dolhar ::

No no, 'povečevanje prepoznavnosti' z nekajdnevnim zalsedovanjem Moralesa, ki nekaj po Drnovškovem odhodu nacionalizira naftna polja in proaktivno simpatizira s Chavezom ...

Vedno bolj se mi upira Drnovšek. Žal!

p.s.: mimogrede, včeraj sem v Financah zasledil nek članek, v katerem so primerjali ceno odhoda v Španijo z avtom in z letalom. Ugotovili so, da bi bilo z letalom ceneje. A Drnovšek mal populistično jamra?
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Zakaj? Misliš da nam njegova pobuda v Sudanu škodi?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

klemen22 ::

Koristi tudi ne. Edino stroške bomo nosili. Sicer pa je bil njegov "boj" v sudanu bolj sorte whatever.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Brane2 ::

Meni se tip v osnovvi ne zdi napačen. Vsekakor bolj všečen kot pred leti, ko je bil mojster diplomatsko nedoločljivih izjav.

Trudil se je najti nov prijem in kdor to počne, je obsojen na to, da bo večina njegovih idej neuspešnih.

Cela fora z Darfurjem IMHO ni v tem, da bi on tam nekaj dosegel, ampak da bi podal vzgled in sprožil s tem bolj konkretno akcijo.

Koliko je v tem uspel, še ni znano, definitivno pa je Darfur vsake toliko na tapeti.

Niso mi pa všeč določeni njegovi osebni napadi. Tip je na takem položaju,d a bi moral paziti kaj in kako govori.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

Če se je Drnovšek odločil iskati svoj osebni mir, potem je za moje pojme malce neroden pri tem.

Ne moreš ti v preteklosti početi stvari, potem pa ploščo obrniti za 180 stopinj, ne da bi pri tem na vsakem koraku poudarjal, da si prej ravnal narobe. Seveda si tega ne more privoščiti, ker bo izpadel nekredibilno, amapk to je cena za duševni mir.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Buldožer ::

Z zadnijimi izjavami in obnašanjem več ali manj postavlja na laž svojo novo filozofijo. Kdo bi vedu, mogoče se je pa naveličal drže v kateri se je znašel kot "mirovnik". S tem mislim na izjave o neustavnosti in podrejanju. Za Slovence je naredil bore malo(zadnje čase), to kar počne v zunanji politiki škuduje ugledu države. S tem mislim na celotno "vojno" med predsednikovim uradom in MZZ. Nekaj krivde je tudi na slednjim.
Res bi bilo primerno, da bi morali tudi pri nas vsako predsednikovo izjavo za javnost potrditi parlament.
Nekaj se je res premaknilo v tem našem presedniku vendar na slabše; grdo izsiljuje in pri tem mu je prav malo mar za svoj in državni ugled-saj ne bo več dolgo(v politiki). Ali pač?
Več glav več ve. No, ni nujno!

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Svet bi rabil še ene par politikov s tako močjo, kot jo ima Drnovšek. Če bi imela ZDA vsaj eno sezono takega predsednika, bi lahko naredila marsikaj koristnega za tiste, ki so sedaj na stand by-ju, ne pa ti konzervativni kljukci, ki z obrabljenimi frazami "rešujejo svet" (beri kapital).

Glede Janša vs. Drnovšek, pa ne morem spregledat, kako se Janša počuti kot nek Cesar na prestolu. Iz urada predsednika javijo na ministrstvo, da potrebujejo več denarja, Janša pa nezadovoljen, ker ni Drnovšek vprašal samega Cesarja za privolitev, začne z svojim tipičnim, političnim obrekovanjem.

Človeku, kot je predsednik ( kateri bi za strokovnjake moral biti že mrtev), je verjetno res vseeno, če izgleda na videz kot Golum, da se ne razume z Cesarjem in da zapravlja proračunski denar za potovanja, s katerimi si misli (učinke je še prezgodaj presojali), da rešuje svet in posledično sebe. Važno mu je le, da ima svež kruhek in zelenjavo.

Daedalus ::

Res bi bilo primerno, da bi morali tudi pri nas vsako predsednikovo izjavo za javnost potrditi parlament.

Izjave neposredno izvoljenega predstavnika izvršne oblasti bi mogla potrjevati zakonodajna oblast? A si ti na glavo padu?

Z zadnijimi izjavami in obnašanjem več ali manj postavlja na laž svojo novo filozofijo. Kdo bi vedu, mogoče se je pa naveličal drže v kateri se je znašel kot "mirovnik". S tem mislim na izjave o neustavnosti in podrejanju. Za Slovence je naredil bore malo(zadnje čase), to kar počne v zunanji politiki škuduje ugledu države. S tem mislim na celotno "vojno" med predsednikovim uradom in MZZ. Nekaj krivde je tudi na slednjim.

Kar se tiče "vojne" - je nekaj konfliktov glede pristojnosti. IMO so nastali zarad tega, ker Drni misli, da mu more biti avtomatsko ustreženo (kar valda ni res), na MZZ-ju je pa že itak šef navadn osl. Se pravi, mamo dva težaka, ki težita en drugemu. No, v glavnem je pa čisto res, da Predsednik MZZ-ju dolžan računov polagat ni. Šef MZZ je pač posredno imenovan, medtem ko je Predsednik neposredno izvoljen. In ja, Predsednik je lahko tudi netakten, neumesten in neumen v zunanji politiki, ker ga lahko v omejen obsegu ustavno obtoži samo parlament, al pa ga odstavijo volilci na volitvah. Tako, da ne bo v prihodnje več zablod okoli tega, kdo je komu kaj dolžn.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Buldožer ::

Recimo v UK mora kraljica v potrditev(parlamentu ali vladi-ne vem točno, meni pa se zdi bolj fer parlamentu) izročit vsako izjavo za javnost, tudi z nekaterimi predsedniki evropskih držav je tako.

Seveda ma predsednik države pravico, da je netakten, neumesten in neumen, ampak jst ga pa lahko zato kriitiziram!

P.s.Glava je vredu.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

Ja, samo v UK kraljica ni voljena, Drnovšek pa je.
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drnovšek in proslava (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
966951 (4796) kekz
»

Predsednik Drnovšek - se mu je končno "odpeljalo"? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22710870 (7078) Bob Rock
»

Jože Pučnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
684958 (4030) Jackass
»

Rezultat na volitvah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1037166 (5727) Eschelon
»

Novi predsednik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1869968 (7957) Thomas

Več podobnih tem