» »

Predsednik Drnovšek - se mu je končno "odpeljalo"?

Predsednik Drnovšek - se mu je končno "odpeljalo"?

«
1
2 3
...
5

klemen22 ::

Razpizden sem bil včeraj in sem še danes.
Zaradi "prečastitega" Dr. Drnovška.
Pa poglejmo situacijo.
Včeraj sem gledal prispevek po TV kako se je mudil na "neformalnem" srečanju na Brionih skupaj z njegovimi kolegi iz ostalih ex-YU držav!
Kaj me je zbodlo pravite?
Kakšno pravico za vraga ima on da bom predsednika države POSLUŠAL PO NACIONALNI TV GOVORITI V HRVAŠČINI (hrvaški jezik). To je nezaslišano. Je to morda naš uradni jezik. Se sploh še kontrolira kaj muti? To je pač neokusno in do slovencev ponižujoče. Pa Hrvaščina še uradni jezik EUja ni tko da opravičila v vsakem primeru ni nobenega! Da bom svojega predsednika poslušaš kako govori Hrvaško. Nezaslišano. Tako da resno dvomim če se sploh še kontrolira.:\ :\
Aja pa hecno je bilo to: najprej na dva vprašanja odgovori po hrvaško, potem tretjega pa že slovensko. Zgleda da mu je kak član protokola namignil da to le ni preveč Slovensko.

RES SRAMOTA IN TO SI PREDSEDNIK PAČ NE SME PRIVOŠČITI. SRAMOTA.
ČE SE SRAMUJE SLOVENCEV IN SLOVENŠČINE NAJ ODPOVE MANDAT, SE PRESELI NA HRVAŠKO TER TAM KANDIDIRA:.

p.s.: gledal sem po TVSLO1!!!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)
  • spremenil: klemen22 ()

Pšenični ::

Se strinjam -čisto (naj mi moderator oprosti) tipično slovensko ritolizništvo.

mtosev ::

Mene dosti bolj moti da je leta 2002 malo pred volitvami na davkoplačevalski denar preživel nekaj dni na Brdu. Ko ni imel nobenega srečanja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

klemen22 ::

Sreča da ga trpimo samo še eno leto in da potem odjeba ker to kar zadnje čase dela res ni ravno vredno naziva "Predsednik države". In on naj bi bil ostalim za vzgled. Yea right.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mtosev ::



Predsednik Drnovšek - se mu je končno "odpeljalo"?

Ob pogledu na sliko mislim da že prej. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

mtosev, kaj misliš, koliko davkoplačevalskega denarja "odjebe" naš častljivi in spoštovani zunanji minister? Sicer nisem na strani Drnovška, ampak v smislu porabe proračunskih sredstev pa so drugi politiki jako pred njim (v negativnem smislu). :\

Aja, Klemen22, če bi jaz zdaj bil g. Plemeniti, bi te častljivo poteptal po rami pa rekel: " le tako naprej, síne moj!" Zelo lepo, da se postavljaš za slovenščino, samo je pa že prepozno. Pogoltnil nas je val globalizma in vse globje tonemo. Hrvatov je itak več, cca. 4 milijona, nas pa je dvakrat manj... :8) Tak da Hrvati imajo več možnosti, kot mi, za preživetje. Čas bi bil, da se tudi v Ljubljani ljubljančani naučite hrvatsko. :D

Se pa strinjam, da je tisto blo... :P :P :P (saj razumete)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

klemen22 ::

Prosim da komentirate temo in NE njegove obiske in porabo denarja ker tisto je lahko tema zase!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Saladin ::

Ker govori hrvaško na Hrvaškem pljuvaš po njem, če bi pa govoril angleško bi ga pa hvalil.
Svašta.
Če nek američan pride na hrvaško in se praktično osramoti, ko pove par besed hrvaščine, je to kul. Če bi pa tekoče znal govoriti hrvaško pa je to nezaslišano prilizovanje.

Če oblada en jezik več od svojega sogovornika bo prej sogovornik osramočen kot pa on sam.
Drugače pa - Bonton.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

klemen22 ::

Saladin: seveda me moti da govori naš predsednik po nacionalni televiziji na vprašanja novinarke v HRVAŠKEM jeziku. Če pa nisi objektivno sposoben gledati na stvar kakršna je potem pa ti ni pomoči.
In je razlika če govoriš v Evropskem parlamentu Angleško ali tukaj na nekem srečanju Hrvaško.
Res Drnovšek je caR.
Še enkrat: še sreča da drugo leto ta slovenski "Dalaylama" odpeketa iz tega položaja kakršnega ima. Ker kar je bilo včeraj po TV me je sram da sem Slovenec.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

bluefish ::

se strinjam s Saladinom. Čisto njegova izbira, kakšen jezik bo govoril. Lahko bi npr. uporabil perujščino.

Saladin ::

Čaki malo.
V SLoveniji na nacionalki za slovenko občinstvo je govoril hrvaščino?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

klemen22 ::

se strinjam s Saladinom. Čisto njegova izbira, kakšen jezik bo govoril. Lahko bi npr. uporabil perujščino.

Če gre na oseben izlet ali počitnice na Hrvaško zaradi mene lahko govori srbsko, ampak ne pod okriljem Republike Slovenije! In tratenja našega denarja v tem primeru.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

klemen22 ::

V SLoveniji na nacionalki za slovenko občinstvo je govoril hrvaščino?

NE! Na Hrvaškem po TV SLO je govoril kar je pač imel za povedat!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

bluefish ::

in kdo je rekel, da je govoril samo za nacionalko. Ali mislite, da drugih medijskih hiš ni bilo zraven?

Saladin ::

To pa res ni primerno.
Verjetno je dajal izjave za HTV pa je pozabil preklopit nazaj na SLO :)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

klemen22 ::

in kdo je rekel, da je govoril samo za nacionalko. Ali mislite, da drugih medijskih hiš ni bilo zraven?

Morda zato ker je bila novinarka TV SLO in ga je spraševala Slovensko? Meybi zato?:\

Verjetno je dajal izjave za HTV pa je pozabil preklopit nazaj na SLO :)

Ja samo "preklapljalo" mu je velikokrat!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

AlexP ::

Klemen22! Osebki tvoje vrste so razlog, zakaj me je včasih zares sram, da sem Slovenec.

bluefish ::

morda če niste opazili, je hrvaško govoril le nekaj časa, drug del odgovorov pa je bil v slovenščini.

Saladin ::

Ni primerno, ampak tudi ni tak greh, kot ga prikazuješ.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

klemen22 ::

Klemen22! Osebki tvoje vrste so razlog, zakaj me je včasih zares sram, da sem Slovenec.

Ker se obnašam slovensko? Zakaj že? Spet en newbie ki misli da drži boga za jajca z enovrstičnico ki jo je podal. Pač nisi ravno Bruce Willis da bi te enovrstičnice ohranile nek status legende:\ :\

morda če niste opazili, je hrvaško govoril le nekaj časa, drug del odgovorov pa je bil v slovenščini.

Morda zato ker ga je nekdo iz protokola obvestil o njegovem dejanju?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

dolegar ::

Se strinjam, ne vem po kaki logiki je moral hovoriti po hrvaško. Smo mogoče že kdaj vidli kakega hrvata, ki bi pri nas na obisku govoril slovensko?! Mislim, da še ne.

bluefish ::

sicer pa, zakaj dajete takim dejanjem težo?

Saladin ::

Smo mogoče že kdaj vidli kakega hrvata, ki bi pri nas na obisku govoril slovensko?! Mislim, da še ne.

Malo premisli, zakaj večina slovencev (še posebno vrhovni politiki) obvladajo hrvaščino in zakaj hrvati ne obvladajo slovenščine.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Balandeque ::

Jaz pa razmišljam frajgajstersko. Kolikor jezikov znaš toliko veljaš. S tem je pokazal več znanja in odnosa do našega jezika, kot pa Klemen22, ki zapiše "dva vprašanja"...
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Zgodovina sprememb…

sid911 ::

Smo mogoče že kdaj vidli kakega hrvata, ki bi pri nas na obisku govoril slovensko?! Mislim, da še ne.

Župam sv. Martina na Muri je enkrat na slovenskem ozemlju dal rtvslo intervju v slovenščini.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

klemen22 ::

Zato ker imajo Hrvatje zavednega slovenca, naš je pa kot je včeraj dokazal popolnoma brez svoje drže in neke blazne zavednosti.
Smo se zato borili za neodvinost da mi bo šel sedaj t.i. Predsednik RS v tujini na obisku govoriti v Hrvaščini? I don't think so.

Jaz pa razmišljam frajgajstersko. Kolikor jezikov znaš toliko veljaš. S tem je pokazal več znanja, kot pa Klemen22, ki zapiše "dva vprašanja"...

Saj nisi resen. Prosim ne opravičevat njegovega zle dejanja s tem koliko jezikov zna. Ja in od osebe ki je N-let prebila v Beogradu in podobnih utrdbah bi tudi pričakoval da zna Hrvaško in druge jezike. Samo prosim, znanje naj dokazuje na privatnih srečanjih ne pa meni v intervjuju za slovensko televizijo.
In ta pregovor ne drži ravno. Nek znanstvenik recmo govori 2 jezika. Odkrije zdravilo za HiV. Ker zna dva jezika je že avtomatično vreden manj od dr. Drnovška ki je včeraj TOTALNO zabil in OSMEŠIL slovence. Sram te je lahko.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

bluefish ::

in zaradi tiste vojne, naj bi se sedaj še nadaljnih sto ali več let gledali grdo in eden drugemu zamerili vsako zadevo?

Samo prosim, znanje naj dokazuje na privatnih srečanjih ne pa meni v intervjuju za slovensko televizijo.

Pa daj si dopovedat, da to ni bil intervju ekstra samo za SLO televizijo. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Saladin ::

lolish.
Zakaj Drnovšek obvlada hrvaščino (oz. zakaj jo poraktično vsi naši politiki obvladajo)?
Dej malo premisli, preden butneš o učenju hrvaščine kot način prilizovanja in neidentiteti.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

klemen22 ::

Pa daj si dopovedat, da to ni bil intervju ekstra samo za SLO televizijo.

Da je bil!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

opeter ::

Se strinjam z modroribo. Zakaj se mora večno "sovražtvo" nadaljevati? Jaz vas ne razumem. Takšne Joško Jorase bi najraje ustrelil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bluefish ::

in zakaj naj bi novinar potemtakem v roki držal kar tri mikrofone?

klemen22 ::

in zakaj naj bi novinar potemtakem v roki držal kar tri mikrofone?

To pri stvarti nima nikakršne veze, postavljeno je bilo "slovensko vprašanje" in odgovor v Hrvaščini. WTF si on misli. Število mikrofonov je brezpomensko.

Pa prosim ne opravičevat njegove zmote. Če se pač ne registrira naj prizna javnosti in pač odpove mandat do konca.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

opeter ::

Po mojem je bil RTVSLO na slabem mestu v slabem času :\
Če ne bi bil tega intervjuja, bi danes imeli enga državljana, ki bi imel bolj mirni spanec. Tako pa bo celo noč buden in premišljeval, kako bi butnil hrvate, Drnovška, pa vse skupaj vrgel v en koš. :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Saladin ::

Hopeless...
Po tvoji politiki bi bili že zdavnaj v vojni proti hrvaški.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

bluefish ::

:D

klemen22 ::

Po mojem je bil RTVSLO na slabem mestu v slabem času

Fak no. Kere bullshite bereš. Kaj delaš v njegovem volilnem štabu? Prosim ne ga opravičevati s takimi bednimi variantami.

Po tvoji politiki bi bili že zdavnaj v vojni proti hrvaški.

Očitno ne razumete. Briga mene za Hvraško in ostale. Samo tega da mi Drnovšek v pogovoru za nacionalko s SLO novinarko telebani v Hrvaškem jeziku je pa razred zase. Pač spet nekateri s svojimi komentarji ki se ne nanašajo na problem. Zmanjkalo idej ha?

skratka, brezpredmetna tema.

brezpredmeten post.;)
pa BlueFish: ki si ti najbolj pameten, oglej si posnetek če se da kje dobiti IN POTEM KOMENTIRAJ.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

bluefish ::

skratka, brezpredmetna tema.
le zakaj se v nacionalnih časopisih ni noben razburjal. Še v Direktu, kjer ponavadi streljajo take kozle, se ni nihče začel čohati po riti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

klemen22 ::

skratka, brezpredmetna tema. le zakaj se v nacionalnih časopisih ni noben razburjal. Še v Direktu, kjer ponavadi streljajo take kozle, se ni nihče začel čohati po riti.

Ta vikend je bilo veliko veselic po Slo in verjetno si še niso opomogli (da tudi direktovi novinarji) od sobotnega mačka.;)

Pa prosim da tisti ki posnetka pač niste videli naj ne komentirate. Ker nimate blage o čem se gre.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

AlexP ::

Klemen22, praviš da se obnašaš slovensko??? Po čem sklepaš, da je tvoje obnašanje slovensko? So ti mogoce tako rekli na www.tu-je.si? Morda te bo presenetilo, ampak kot Slovenec, ki imam res rad Slovenijo, njene ljudi, jezik, običaje, šege in navade, kuturo, čutim da tvoje obnašanje ravno ne sodi zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlexP ()

klemen22 ::

AlexP:

Poglej razlika je med mano in Drnovškom. Srečanje nekih državnikov ne moreš enačiti z nekimi turisti! Sploh če gre denar za njegove obiske tudi iz mojega žepa. In prosim, če nisi gledal posnetka ne komentiraj. Izpadlo je res smešno in hkrati patetično.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

bluefish ::

poglej, tudi jaz sem se sprva začudil nad jezikom, ki ga je uporabil. Ampak pri tem se je končalo. Preboli stvar in življenje bo lepše.

klemen22 ::

Torej tudi teme ne smem odpreti kjer se napiše neka kritika ker to pač ni bilo okusno? Hmm, zelo me spominja na star režim. Verjetno bi imel sedaj že enosmerno vozovnico za Goli otok po tvoje kaj?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

bluefish ::

Ne, lahko pišeš in tudi na Goli otok te ne bomo poslali (morda pa bi ti koristilo), vendar se nauči strpnosti in vrednotenja.

klemen22 ::

Ne, lahko pišeš in tudi na Goli otok te ne bomo poslali (morda pa bi ti koristilo), vendar se nauči strpnosti in vrednotenja.

Poglej razlika je med strpnostjo in sranjem včeraj na TV. Razlika in to velika.

(morda pa bi ti koristilo)

Zato ker sem podal kritiko našemu prečastitemu predsedniku?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mtosev ::

Maš linka na vidim če je blo tako "hudo"?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Zato ker sem podal kritiko našemu prečastitemu predsedniku?

Ne, kar tako. :D

mitja_i ::

Pa Hrvaščina še uradni jezik EUja ni tko da opravičila v vsakem primeru ni nobenega! Da bom svojega predsednika poslušaš kako govori Hrvaško.

nezaslišano, res...:\

klemen22 ::

Se človek zmoti ko v razburjenju hiti pisati neko temo in nje vsebino. Če nimaš kakšnega bolj pametnega komentarja raje utihni in ne smeti te teme.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Trololololo1 ::

Na začetku se sploh ni nič slišal o njem. Zdaj mu je pa čist spipal. Mogoče nas bodo pa zdaj poznali vsaj po predsedniku in nas ne bodo več zamenjevali s Slovaško.

Drugače pa glede zadnjega izpada se ne sekiram neki zlo fejst. Kamorkol grem, se govori po novem v hrvaščini, albanščini itd. Slovenija je pač postala nova Jugoslavija.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

ne bodo več zamenjevali s Slovaško

FAT chance.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spet Hrvaška (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32119694 (11204) slawc
»

Jelinčič na HTV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1289001 (5725) MadMicka
»

V ZG napadli vlak SŽ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535856 (4661) Nejc Pintar

Več podobnih tem