» »

Navijanje prenosnika

Navijanje prenosnika

Grega_ ::

Živjo!

Zanima me če je že kdo poizkusil navit procesor, rame itd. na prenosniku.

Imam prenosnika HP nx6125 z 1Gb rami, ki delajo na 400MHz. Ali bi se dalo, to še kaj navit ker rami podpirajo več (v biosu ne moreš nastavljati nikakršnih latenc oz. ne moreš nastavljati ničesar)?

Ali je kdo poizkusil navit integrirano grafično (imam ATI X300)?

Kaj pa procesor (AMD Turion 64 1,6GHz)?

LP Grega

mitjaje ::

To je tudi pred nedavnim mene zanimalo....

Prišel sem do sledečega, da se načeloma ne da. Kot prvo bi moral flashat bios z katerim drugim... samo s katerim?! Torej bi se moral zelo potruditi in ugotoviti kakšna je firma plate noter... to točno ne vem kak bi prišel do tega...
Osebno sem probal z različnimi programi, ki imajo za različne čipsete in pri enem ali dvema mi je celo prebral fsb in množilnik.... samo ko sem spremenil kaj, se ni nič zgodilo ... :(

No pa da ti dam še en hint! Kot prvo izklopi speedstep, tako da v powermenegerju daš namesto porteble laptop, olways ON

Pol pa poročaj kako je kaj šlo :-)


ps: Enkrat mi je celo komp frizno... mogoče nisem niti bil tako daleč od rešitve... bog si ga vedi:D :D

Tilen ::

Glej, ce navijes, bo baterija se prej prazna kot ponavadi. Ce ga pa imas doma skozi vklopljenega na polnilec potem pa si raje omisli table PC pa se vec dobis za isto ceno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bond007 ::

LAhko pa se znajdeš, pa ga naviješ, pa še undervoltaš tko, da ti manj porabi :) . Ja tut to se da..:)

Grega_ ::

Sej zato pa sprašujem, ker z original biosom ne moreš ničesar naredit!

A ve kdo kak bi sej grafično navil, ker včasih je blo pr Ati-ju nek program za navijanje, zdej pa ne vem kako je s tem?

mitjaje ::

probaj z atitool, za voltažo in programe ki tečejo pod winsih, pa poglej temo oddelek hlajenje in modifikacije, tema pregret prenosnik ali nekaj takega... Under voltaš ga itak lahko brez problema in svoj speedstep narediš itd.

Gwanaroth ::

Ne spreglej hlajenja, ki je pri notebookih lahko zelo kočljivo, kajti če boš karkoli navijal, se bodo tudi temperature povišale.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naviti procesor??

Oddelek: Navijanje
3410470 (3608) Blinder
»

Navijanje i7 920

Oddelek: Navijanje
483294 (1858) __Devil__
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323665 (18355) Jst
»

Gigabyite 7n400L veliki problemi, sumim rame

Oddelek: Strojna oprema
10900 (764) jamiroq
»

Premalo točk v 3d marku 2001se?

Oddelek: Pomoč in nasveti
391634 (1171) aambro

Več podobnih tem